Ugrás a kommentre

Ki mit vár a nyolcadik epizódtól?


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Közvetlen a VII után megint rám tört az az érzés, hogy ebben az epizódban annyi finomság vár ránk, amihez képest a VII kutya p*cse. :D

Hát ha tényleg benne lesz az ősi Jedi Templom, mint az ősi Erő eredetének helye (vagy valami ilyesmi), és Luke épp ott él mióta, és ott fogja az új (vagy újjászületett) Kiválasztottat kiképezni, hát ez olyan finomság lenne, amelyre minden padawan szerte a földön megnyalná mind a tíz ujját :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől a filmtől sokkal többet várok mint a 7.től. Mert bár azt is úgy vártam mint a megváltót, de a 7. felépített egy olyan lehetőséget a 8. és 9.re filmre, hogy ha azt nem csapják le, akkor nagyon dühös leszek. :D

Ez az ősi Jedi templom baromi jól hangzik. És alig várom hogy lássam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy Új Jedi Rendet akarok látni már. Persze tudom, hogy sajnos nem reális.

Pedig mekkora lenne, Rey megérkezik, nyújta a fénykardot, Luke néz, és a domb mögül egyszer csak elkezdenek özönleni a kis padawanok akiket itt a világegyetem peremén titokban elkezdett kiképezni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy Új Jedi Rendet akarok látni már. Persze tudom, hogy sajnos nem reális.

A Star Wars bakancslistám egyik eleme, hogy szeretnék még egyszer mozivásznon látni egyszerre legalább annyi jedit, mint az Ep2-ben. :D

 

Az Ep7 meg egy felvezető volt. Én nem titkoltan imádtam, de elsőre majd esélyes, hogy az Ep8 után az Ep7 sztori téren szegényesnek fog hatni. (Tudom, van, akiknek most is. :D) Ez van, az Ep7 lényege az volt, hogy keményen bevezessen új karaktereket (Rey, Kylo, Finn, Poe), illetve elhelyezze a sztorit. Ez sikerült is. Az Ep8 majd szépen kibontogatja a dolgokat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig mekkora lenne, Rey megérkezik, nyújta a fénykardot, Luke néz, és a domb mögül egyszer csak elkezdenek özönleni a kis padawanok akiket itt a világegyetem peremén titokban elkezdett kiképezni. :D

 

Igen, ilyen tényleg jó lenne.

 

A Star Wars bakancslistám egyik eleme, hogy szeretnék még egyszer mozivásznon látni egyszerre legalább annyi jedit, mint az Ep2-ben. :D

 

Az Ep7 meg egy felvezető volt. Én nem titkoltan imádtam, de elsőre majd esélyes, hogy az Ep8 után az Ep7 sztori téren szegényesnek fog hatni. (Tudom, van, akiknek most is. :D) Ez van, az Ep7 lényege az volt, hogy keményen bevezessen új karaktereket (Rey, Kylo, Finn, Poe), illetve elhelyezze a sztorit. Ez sikerült is. Az Ep8 majd szépen kibontogatja a dolgokat. ;)

 

Annyi Jedit én is szívesen látnék. Remélem, hogy nem kell az első Régi Köztársaság történetig várni ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Én a héten hallottam, hogy bizonyos források szerint Leia fénykarddal harcolhat. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy ez a híresztelés igaz, bár ilyet én is szívesen látnék. Be is ugrott A klónok támadása és Yoda. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

A Star Wars lényege - szerintem - nem a szaltókat ugrálós fénykard párbajok. Persze remélem én is hogy Luke mutatni fog valamit a képességeiből, de én inkább olyan eleganciát képzelek el nála vívás közben, mint az idős Obi-Wan-nál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Már csak másfél félelmem maradt a filmmel kapcsolatban. A porgokat továbbra se tudom hova tenni, úgy tűnik ők lesznek a cuki faktor. Amivel nincs is baj, de remélem nem lesznek túl infantilisek. A másik dolog pedig Rose. Eddig jobban rejtegetik mint Jar Jar-t. Nekem már ránézésre se szimpatikus, és ez azóta se változott. :para:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak másfél félelmem maradt a filmmel kapcsolatban. A porgokat továbbra se tudom hova tenni, úgy tűnik ők lesznek a cuki faktor. Amivel nincs is baj, de remélem nem lesznek túl infantilisek. A másik dolog pedig Rose. Eddig jobban rejtegetik mint Jar Jar-t. Nekem már ránézésre se szimpatikus, és ez azóta se változott. :para:

Szerintem a porgok cukik, csak nekem egyszerűen kilógnak valahogy a kontextusból. BB-8 ilyen szempontból jobb lett a VII-ben. Cuki volt, de teljesen beleillett a galaxis és a film világába is. A porg esetében ez nálam egyelőre nem klappol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak másfél félelmem maradt a filmmel kapcsolatban. A porgokat továbbra se tudom hova tenni, úgy tűnik ők lesznek a cuki faktor. Amivel nincs is baj, de remélem nem lesznek túl infantilisek. A másik dolog pedig Rose. Eddig jobban rejtegetik mint Jar Jar-t. Nekem már ránézésre se szimpatikus, és ez azóta se változott. :para:

Rose-nak nagyon fontos szerepe lesz szerintem. Mivel Finn és Rey útjai elválnak, ezért kell Finn számára egy motiváló személyiség (szerelem, ami végre beteljesedhetne?). A másik, praktikusabb szerepe, az a gépészeti tudása. Én tartom magam a beszivárgós, szabotálós, belülről felrobbantós teóriámhoz, és ehhez kell egy szakember. Az ellenálás nem bizza többé Finn blöffjeire (lásd Starkiller) az Első rend stratégiailag fontos létesítményeinek megsemmisítését. Másrészt úgy gondolom, hogy Finn már nem lesz humoros, sőt inkább a bosszúszomjas oldalát fogjuk látni. Azért elég beszédes az a pillantása, amikor a rohamosztagosok kisérik Phasma elé. Szerintem Rose fogja a humort képviselni a filmben, de remélem, nem bohóckodós (ami első ránézésre adná magát), hanem valami felnőtt, évődös humort fogunk látni. Egyébként nemhogy Rose -ról nincs info, de Canto Bight-ról sem.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Rianban nagy a bizalmam. Szinte biztos vagyok benne hogy a karaktervezetés, a látvány és a hangulat első osztályú lesz. A hallottak alapján az SW mítoszát is elfogják mélyíteni. Így csak néhány apróság van amitől tartok. Pontokba szedtem azt a pár dolgot, amit elvárok a filmtől úgy hogy nem vagyok 100 százalékig biztos benne, hogy teljesíteni fogja:

 

-A galaktikus helyzet felvázolása: a prequelben és a régi trilógiában nagyjából tudtuk, hogy mekkora seregek állnak egymással szemben. Az OT-ban rögtön az első felvezető szöveg tisztázta, hogy van a nagy galaktikus Birodalom meg a maroknyi Lázadó. Itt viszont még most sem tudni, hogy mekkora az Első Rend. Hány csillagrombolójuk van? Pár vagy sok száz? Ez most egy nagy sereg vagy valami kisebb ami csak azért veszélyes, mert a másik oldalon haderő nélkül maradtak? És mi a helyzet a Köztársasággal? Tudni szeretném, hogy a főváros kiiktatása után egyből felbomlott az egész vagy új vezetést választanak és folytatják tovább. Nem kell nagy elemzés. Elég ha ezekre pár mondatban utalnak és az EU majd kifejti bővebben. Viszont az alapokat mindenképp filmen belül tisztába kéne tenni.

 

-Nagyon remélem, hogy az Ellenállás alaposan kibővül. Egyelőre ebben a trilógiában van a harcoknak a legkisebb léptéke. Még a maroknyi Lázadó se volt annyira maroknyi mint az Ellenállás.

 

-Minél kevesebb ep.5 párhuzam: mivel ez egy trilógia középső darabja, így nyilván lesznek közös pontok. Eleve Rey ep.8-as és Luke ep.5-ös képzése biztos valamennyire hasonlítani fog. De remélem hogy egy konkrét jelenet se lesz ahol egyértelműen az ep.5 jut majd eszünkbe és nem csak azért mert utal rá hanem mert szinte pont ugyanolyan lesz. Legyen nagyon markáns egyedi hangulata, története. Luke pedig ne legyen egy második Yoda. Remélem nem csak tanítani fog, hanem kicsit jobban is bevonódik a sztoriba.

 

-Izgalmas pár jelenetes szereplők: A kedvenc SW filmjeimben vannak figurák, akik szinte csak egy cameo erejéig tűnnek fel, mégis sokadik nézésre kifejezetten a szivemhez nőnek. A kedvenc SW filmem a Rogue One tele van ilyenekkel: Raddus, Edrio, Draven stb. Remélem itt is kapunk kifejezetten emlékezetes háttér szereplőket.

 

-Kaszinóváros: ez a helyszín biztos baromi jó lesz. A kérdés, hogy csak ennyi: jó és kész vagy letesszük tőle az állunkat, mert annyi érdekes ötletet raknak bele? Jó lenne ha az utóbbi lenne. Azaz egy kép ami kijött nagyon szép, meg a werk-részletek is ígéretesek, de közben remélem hogy nem lőttek el minden patront és láttunk még olyan extravagáns dolgokat, amiket egyelőre el se tudnánk képzelni.

 

-Renek: remélem ők nem lesznek teljesen elfelejtve. Meglepett, hogy behozták a Prétoriánus Gárdát, mert ekkor ezzel így két egészen hasonló szervezet működik a gonoszok oldalán egymás mellett. Persze a funkciójuk kicsit más: a Prétoriánusok Snoke-ot védik a Renek meg közvetlenül Kylo alá tartoznak. De valahogy megvan bennem a gyanú, hogy ezek a Renek nem egészen lettek igazán kitalálva az ep.7 idején és lehet hogy Rian nem akar velük semmit kezdeni. Ne így legyen.

 

Így hirtelen ezek. Megjegyzem: ha a film élvezetes és jól össze van rakva, akkor hamar megbocsátom a hibáit is. Nem tragédia ha nem lesz tökéletes. Mindennél fontosabb, hogy legyen szórakoztató. De azért nem bánnám, ha a fentebbi pontoknak is megfelelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is nagyon remélem, hogy felvázolják pár szóban a filmben a galaktikus helyzetet, mert az kevés, hogy van/volt új Köztársaság, Ellenállás meg Első Rend. Felállt egy új helyzet és tisztázni kell, hogy mik az erőviszonyok. De szerintem Laura Dern karaktere, Holdo admirális részben ezt a célt fogja szolgálni. Ő hozza meg a hírt arról, hogy mi a helyzet az új Köztársaság háza táján.

 

Ugyanígy remélem én is az Ellenállás bővülését, és itt a hangsúly a bővülésen van. Kapjanak hajókat és embereket akárhonnan, de nekem elő ne adják, hogy a trailerben látott had már az ep7 idején is a rendelkezésükre áll, mert hülyét kapok. Van egy flottád, de a Csillagpusztító ellen csak két tucat X-szárnyút küldesz? Tudom, sokat rugózok ezen, de ez számomra kardinális kérdés, mert azért a Csillagpusztító elleni támadás eléggé könnyedre, kissé butára (rábízzuk magunkat Han Solóra és egy áruló rohamosztagosra, akik el sem mondják, mit akarnak csinálni... no comment) lett véve, amit most még elfogadok, de ha kiderül, hogy jobban is meg lehetett volna csinálni, akkor már azt én sem veszem be. Tehát vagy derüljön ki, hogy a bombázók és hadihajók az új Köztársaság hadseregének maradványai, vagy árulják el, hogy miért nem tudtak részt venni a Csillagpusztító elleni támadásban. És az egy bitang jó ok legyen!

 

Mélyítsék el az Erő misztériumát, kapjunk új ismereteket a Jedi Rendről (és ha belefér, a Sith Nagyurakról), legyen terítéken a kiválasztottság. Ezt nagyon fontos témának érzem a Sagara vonatkozóan. A szellemek ügyét a TCW megválaszolta, de a kiválasztott kérdése és az Erő egyensúlya valójában nincsen megválaszolva. Az ep4-5-6 ezzel egy fél szóra nem foglalkozik, és már elnézést, de ha egy karaktert és egy cselekményszálat felhúzna valamire, arra a választ nem egy interjúban akarom hallani az alkotóktól. Mondta Lucas, őszintén szólva, le van sz*rva mit mondott. Korábban elfogadtam, mert nem volt alternatíva, de most az ep7-8-9 végre megadhatja azt, amit Lucas nem tudott vagy akart: elvarrhatja a kiválasztott és az egyensúly szálát. És ez az, amiért amúgy szerintem szükség van az új trilógiára, mert a Saga fő szála ott lóg a levegőben.

 

Az új bolygók ezúttal tényleg legyenek újak. Bár a trailer alapján ezzel nem lesz gond, még Crait is kellően elüt a vörös homokkal és sziklákkal (aki ebben Hoth-ot látja, az adjon nekem is abból az anyagból, amit szív vagy sürgősen menjen el szemorvoshoz). Canto Bight is nagyon ígéretesnek tűnik, és Ahch-To is bejön a trailerek alapján, ahol már azért nem csak egy mezei szigetnek tűnik, hanem van körülötte némi misztikus aura is. Ha ezekhez még a porgokat is hozzácsapják, meg más élőlényeket is láthatunk, remek kis világ lesz.

 

Több új masina. Az ep7-ben sok új hajó volt, de a java régi típusok felújított változata. Bár az X-szárnyú visszatér és az A-szárnyú is befigyel, na meg AT-AT is cammog az egyik jelenetben, de azért a trailerek már most több új masinát villantottak meg, mint amennyit az ep7 felmutatott. Oké, lehet ez túlzás, de azért mégis csak biztató, amit eddig mutattak ezen a téren.

 

Üssön. Úgy értem, szögezzen le úgy, mint az ep7 vagy még inkább, mint az RO. Csalódni nem hiszem, hogy fogok, bízom Rianben, a Story Groupban és a Lucasfilmben, eddig számomra csalódást még nem okoztak. Szóval nem fogok hőbörögni, ha csak szimplán tetszeni fog. De azért mégis jó lenne úgy kijönni, hogy az államat magam után húzóm, a gondolataim meg még csak azután jönnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lesz magyarázat az erőviszonyokra, bár az ST annyiban követi valamennyire az OT -t, hogy itt is felfedezhető a nagy gonosz vs. kicsi jók alaphelyzet. Na persze az Új köztársasággal ez kicsit másabb helyzetet eredményez a folytatás-trilógiának, de az EpVII az OT eme vonulatát követte, és a 8. rész előzeteseit megnézve ez ugyancsak folytatódni fog itt is, bár a jók kicsit jobb helyzetbe kerülnek lévén annak, hogy támogatást kapnak majd. 

 

Az Ellenállás bővülését szerintem ebben a részben megkapjuk. Nem tudom, hogy ki követi figyelemmel a Poe Dameron képregény-sorozatot, de ott is alapjába véve Poék osztaga az egyetlen hadierő, a Fekete-osztag az, ami tkp. megvédi az Ellenállást. És olyan rossz állapotban vannak a 7. rész előtt, mint pl.: kevés az üzemanyag, ezért elmennek érte --> Leia miatt érik el azt, hogy legyen valahonnan anyag. Vagy például - mondjuk ez nem éppen az Ellenállás bővüléséről szól, de az erőviszonyokhoz kapcsolódik félig-meddig - az Új köztársaság semmibe veszi az Ellenállást - attól persze még támogatják őket, de a szenátorok gondnak sem veszik az Első Rend által keltett fenyegetést. 

És pont ezért gondolom azt, hogy Holdo küldi nekik a bombázókat, illetve embereket is fog majd adni szerintem. 

 

Amúgy pedig egyetértek a fentiekkel. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy veszem le, hogy nem is bővülni fog az Ellenállás, hanem összeolvadni a Köztársasági haderő maradványaival. Elvégre már nem nagyon lehet nézeteltérés az Első Rend fenyegetésének komolyságát illetően, abból príma ízelítőt kapott a Köztársaság. Nincs értelme tovább is ellenállónak nevezni azt, aki tenni akar valamit. A trailerben a Raddus körül bőven vannak más hajók, amik látszólag nem az Ellenállás csóró garázstuningjából jönnek. :D Plusz Leia is ott van a hajón, szóval legfeljebb abban lehet eltérés, hogy ki vezesse ezt az egyesített erőt. Sőt, biztos emiatt lesz cicaharc Leia és Holdo között. :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én is így vélem. Szerintem a film elején Hondo Holdo admirális meghozza a Köztársaság megmaradt flottáját, hogy evakuálják az Ellenállás a D'quarról, csak közben befut az Első Rend is. Én legalábbis azt várom, hogy valami ilyesmi lesz a film elején. Egy jó kis űrcsatával nyit, mint az ep3, és bár a hősöknek itt is menekülnie kéne először, mint az ep5-ben, de egy űrcsata mégis csak másabb látványra, hogy az ember csak párhuzamot lásson, ne másolást. Ha a d'quari bázist is megrohanná néhány lépegető a film elején, na az ocsmány lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.