Ugrás a kommentre

Ki mit vár a nyolcadik epizódtól?


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Ha lépegetők tűnnének fel a D'Qar -on, az csak annyiban lenne copy, hogy az elején lépegetők söprik ki az ellenállókat, viszont a környezet teljesen más lenne, és még ellentámadást se tennének a jófiúk, mivel irtó kevesen vannak - kevesebben, mint az Echo bázison tartózkodók, és tkp. nem is nagyon tudnák megvédeni magukat a szárazföldön. (Ez csak az én felvetésem, ne ijedjetek meg, nem ez lesz. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 minutes korábban, Bence1997 írta:

Ha lépegetők tűnnének fel a D'Qar -on, az csak annyiban lenne copy, hogy az elején lépegetők söprik ki az ellenállókat, viszont a környezet teljesen más lenne, és még ellentámadást se tennének a jófiúk, mivel irtó kevesen vannak - kevesebben, mint az Echo bázison tartózkodók, és tkp. nem is nagyon tudnák megvédeni magukat a szárazföldön. (Ez csak az én felvetésem, ne ijedjetek meg, nem ez lesz. :D

Dehogy nem lenne kopi, egy teljes sztoriszakasz lenne egy az egyben átemelne, ezen már a környezet sem segítene.

A lázadók ellenállók egy kis csoportjának földi harcot kell vívnia a lépegetőkkel támadó Birodalommal Első Rend rohamosztagosaival, miközben a bolygót blokád alá vette egy birodalmi első rendi csillagromboló flotta. A lázadók ellenállók, X-szárnyú vadászgépeik fedezete mellett juttatják ki az embereiket a csillagrombolók között. Neeeem... Ez akkora kopi lenne, hogy rá is írhatnák: made in chine. :)

5 minutes korábban, Ody Mandrell írta:

Hegyekkel van körülvéve a bázisuk. Nem is tudnának hol leszállni. :)

Azok a hegyek olyan messze vannak, hogy akár egy kontingensnyi lépegető is leszállhatna. ;) Persze nyilván nem lesznek lépegetők a fent ecsetelt okokból, de az általam ecsetelt okokból k*rva jó, hogy egyáltalán nem lesznek. Legyen szépen egy kezdő űrcsata.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

éppen most, Ody Mandrell írta:

Az erdőben? ;)

Mi akadálya? Az Endoron is lazán boldogult az AT-AT lépegető, és emlékeim szerint a Scarifon sem okozott az AT-ATC-knek átgázolni a fákon. Meglehetősen látványosan cammogtak a fá közé menekülő lázadók után. Az AT-M6-osok meg vagy kétszer akkorák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tartsa akárki hibának vagy hülyeségnek, az AT-AT igenis üzemel erdőben, láttuk két filmben, és eleve ez a neve: All Terrain Armored Transport (minden AT lépegető All Terrain, vagyis mindegyik elüzemel mindenféle környezetben). Kész, slussz, passz! Akár egy egész AT-M6 és AT-AT lépegető sereget lerakhatnak a d'quari, yavini, endori, scarifi, takodanai vagy nabooi erdő kellős közepére, és ott boldogulni fognak.

 

Mondjuk nem tudom, mitől hülyeség. A négylábú lépegetők közül a legkisebbnek számít az AT-AT és az is 3500 tonnát nyom. Milyen fa lenne képes ellenállni neki? Ha mégis akad ilyen, vajon mire való az a két böszöm nagy és a két kisebb lézerágyú a fején? Cigiregyújtásra? Amit nem tud elgázolni, azt szétrobbantja. És ez jóval reálisabb, mint az, hogy az AT-TE felmászik a függőleges sziklafalon. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Az Ellenállás bővülését szerintem ebben a részben megkapjuk. Nem tudom, hogy ki követi figyelemmel a Poe Dameron képregény-sorozatot, de ott is alapjába véve Poék osztaga az egyetlen hadierő, a Fekete-osztag az, ami tkp. megvédi az Ellenállást. És olyan rossz állapotban vannak a 7. rész előtt, mint pl.: kevés az üzemanyag, ezért elmennek érte --> Leia miatt érik el azt, hogy legyen valahonnan anyag. Vagy például - mondjuk ez nem éppen az Ellenállás bővüléséről szól, de az erőviszonyokhoz kapcsolódik félig-meddig - az Új köztársaság semmibe veszi az Ellenállást - attól persze még támogatják őket, de a szenátorok gondnak sem veszik az Első Rend által keltett fenyegetést. 

És pont ezért gondolom azt, hogy Holdo küldi nekik a bombázókat, illetve embereket is fog majd adni szerintem. 

Pont a legutóbbi, 20. szám tért ki arra a témára, hogy az Ellenállás mennyivel kisebb, mint a Lázadás volt anno. Gyakorlatilag egyetlen hiba, és gyökerestül végük. Leia nem is biztos benne, hogy a kis egységük elég lesz az Első Rend ellen, továbbá fél attól, hogy a szerencséjük elfogy Tekka megtalálása előtt, aki az utolsó mentsvár - Luke-hoz vezető utat nyithatja (és nyitja is) meg. 

 

Én is úgy képzelem, hogy az Ellenállás és Új Köztársaság megmaradt erői egyesülnek a film során, miután az Első Rend fenyegetésének valóssága többé már nem lehet kérdés.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most átgondolva a dolgot, én nagyon nagyon várok valami elmerengést Luke részéről az elmúlt 30 évről. Hogy hátteret adjanak a történetnek. Valamiféle elmerengést arról hogy mikor kezdtek el félresiklani a dolgok és hogyan változott a boldog győzelmi ünnep, a keserű valóságba. Nagyon szeretnék valami ilyesmit hallani tőle, mert talán ő változott legtöbbet az Ep6 végi állapotához képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lecsökkentettem az elvárásaimat a folytatás trilógiával kapcsolatban. Amit nagyon szeretnék - persze nyilván Az utolsó Jedik legjobb esetben is csak elmozdulna ebbe az irányba :

1. Térjen vissza a Jedi Rend, legyenek újra fénykardforgató, Erőhasználók.

2. Ha mégse tér vissza a Jedi Rend és eltűnnek a Jedik, akkor alakuljon helyettük egy új Erőhasználó Rend, mely sorban hozza majd a fénykard forgató Erőhasználókat. Természetesen az új Erőhasználó Rend is a világos oldal bajnokai legyenek elsősorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos én továbbra is úgy vélem, hogy egy olyan SW film jön ami meghatározza az egész univerzum további menetét és sorsát. Talán sokakban még nem is realizálódott ez, de itt most olyat kell letenni az asztalra ami igazán előremutató. Az EPVII teljesítette a célját de az igazán izgalmas ez a film lesz! Többen már írtatok részleteket mit vártok. Nos én azokat egybegyúrva! Kellő mértékben hökkentsen meg, nyisson új kapukat, lepjen meg! Lehet hogy túl nagyok az elvárásaim, de szerintem nem lesz itt baj. Itt egyszerűen minden annyira flottul ment, hogy az nem is igaz. Persze nem láttunk be a kulisszák mögé, de a többi film előkészületeiből kiindulva ha gáz lett volna, arról tudnánk. Jobban várom ezt a filmet mint a VII-et. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg most ott tartok őszintén megvallva, hogy jobban várom a VIII-at, mint a IX-et. Carrie hiánya szerintem annyira rá fogja nyomni a IX-re a bélyegét, szerintem pont a nagy finálé fog elveszni e miatt. Nagyon kellene egy anya - fiú konfliktus. Most őszintén mit lehet kezdeni egy árvával, akinek semmilyen kötödése sincs, akinek már minden mindegy. Jó, jó. Példaként vehetnék Anakin sorsát is, de ilyet már láttunk, nem kellene ismételni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2017. 11. 04. - 14:51, Dzséjt írta:

Azt én is nagyon remélem, hogy felvázolják pár szóban a filmben a galaktikus helyzetet, mert az kevés, hogy van/volt új Köztársaság, Ellenállás meg Első Rend. Felállt egy új helyzet és tisztázni kell, hogy mik az erőviszonyok.

Ez annál is inkább valószínű, mert közvetlen folytatásról van szó. Megvolt a bevezetés, most jöhet a tárgyalás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit szólnátok ahhoz ha a mostani események nagyobb volumennel és nagyobb fontossággal bírnának mint a régebbiek? Arra célzok, hogy esetleg Anakin tragédiája csorbulhatna vagy kisebbedhetne ezáltal. Nem beszélve Sidious jelentőségéről. Én abba az esetben elfogadnám ezt, ha azokból az eseményekből levezethető lenne az amit látni fogunk.

 

Egyébként talán ilyen SW film még nem is volt, ahol ennyire semmit nem tudunk a sztoriról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen gondolom, hogy meg lesz a filmnek a maga nagy dobása, ami talán úgy látszik majd, hogy árnyat vet Anakin vagy épp Sidious tetteire. Nem véletlenül reklámoznák, hogy mennyire más lesz. Viszont szeretek inkább úgy gondolni rá, hogy bármi is történik, úgy fog érződni, hogy meg lehet érteni, és nem is fog igazán csorbulni az említett két karakter renoméja, mert minden összefügg, és ez még mindig a Skywalker saga. Anakin nélkül nem nagyon lenne miről beszélni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most úgy gondolom, hogy nem örülnék egy olyan fordulatnak, ha ebben az értelemben kapnánk egy új korszakalkotó filmet. Anakin története, tragédiája egy szép kerek egész - azt hiszem, annyira nem tetszene, ha ezt nagyon megpiszkálnák. Lehet úgy is új irányt venni, hogy a múltat nem keverik bele ilyen szinten.

De ha mégis ezt történik, viszont a film fantasztikusan jó lesz, akkor lehet, hogy megbocsátok. :) Majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mit szólnátok ahhoz ha a mostani események nagyobb volumennel és nagyobb fontossággal bírnának mint a régebbiek? Arra célzok, hogy esetleg Anakin tragédiája csorbulhatna vagy kisebbedhetne ezáltal. Nem beszélve Sidious jelentőségéről. Én abba az esetben elfogadnám ezt, ha azokból az eseményekből levezethető lenne az amit látni fogunk.

 

Egyébként talán ilyen SW film még nem is volt, ahol ennyire semmit nem tudunk a sztoriról.

Érdekes felvetés. Maxi egyetértek veled. Ha az 1-6-ból következnek a mostani események és azok tesznek lehetővé valami nagyobb csavart: ám legyen, én nem fogom ellenezni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mit szólnátok ahhoz ha a mostani események nagyobb volumennel és nagyobb fontossággal bírnának mint a régebbiek? Arra célzok, hogy esetleg Anakin tragédiája csorbulhatna vagy kisebbedhetne ezáltal. Nem beszélve Sidious jelentőségéről. Én abba az esetben elfogadnám ezt, ha azokból az eseményekből levezethető lenne az amit látni fogunk.

 

Egyébként talán ilyen SW film még nem is volt, ahol ennyire semmit nem tudunk a sztoriról.

A proféta beszéljen belőled.Akkora lórúgást várok az új filmtől hogy 2 napig csak leesett állal szeretnék járkálni a film után. Tudom szentségtörés, de én azt várom hogy kiderüljön hogy nem Anakin az "igazi" Kiválasztott, hogy eddig tévhitben éltünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mit szólnátok ahhoz ha a mostani események nagyobb volumennel és nagyobb fontossággal bírnának mint a régebbiek? Arra célzok, hogy esetleg Anakin tragédiája csorbulhatna vagy kisebbedhetne ezáltal. Nem beszélve Sidious jelentőségéről. Én abba az esetben elfogadnám ezt, ha azokból az eseményekből levezethető lenne az amit látni fogunk.

Ez nagyon vékony mezsgye. Alapvetően azt gondolom, hogy nem szeretnék olyat látni az új trilógiában, ami érdemben csökkenti Anakin drámáját, Luke Ep.6-os tettének súlyát vagy ezen szereplők, ill. Sidious jelentőségét. Anakin egyszeri és megismételhetetlen, az ő útja és sorsa legyen is egyrészt egyedülálló, másrészt maradjon meg így a fontossága. Kiegészülhet a szerepe, de ne csorbuljon. Tehát pl. azt elfogadom, hogy nem egyedül ő A Kiválasztott, de olyan ne legyen, hogy egyáltalán nem az.

Őszintén szólva, már az Ep.7 esetében nem tetszett az, ahogyan ehhez a témához nyúltak. Lényegében mintha meg se történt volna a megtérés, mindenki a gonosz Vaderről beszélt. Nagyon remélem, hogy Luke középpontba kerülése ezen a hangvételen markánsan változtat. Elvégre ő mindvégig hitt az apjában, majd sikerült is megtérítenie. Ha így lesz, akkor az nagyon jól fog működni, hisz a többi szereplőnél abszolút érthető, hogy nem tudnak Anakinra pozitívan tekinteni, hiszen miért is tudnának. Az viszont nagyon idegesítene, ha a teljes ST ezt a "rossz Vader" vonalat közvetítené.

 

Sidious meg olyan zseniális gonosz karakter, hogy az ő dolgait vétek lenne bolygatni. Szinte semmit nem tudok elképzelni, ami jól sülhetne el azzal, hogy az ő szerepét vagy jelentőségét csökkentse. Azt meg nagyon nem szeretném, ha kiderülne, hogy az ő ténykedése idején igazából volt valami nagyobb szunnyadó gonosz, vagy valami még hatalmasabb rossz a háttérben. Úgy meg aztán végképp nem, hogy ő akár tudatosan, akár a tudta nélkül, de ezt a célt szolgálta.

Alkossanak valami újat. Legyen a Saga folytatása amiatt, mert itt van a nagy trió, megjelenhet szellemként Vader, valamint Kylo egyben Solo és Skywalker is. Legyen elég, hogy az Első Rend olyannak tűnik, mint a Birodalom, az Ellenállás meg olyan volt, mint a Lázadók, több sztorielemnél ne akarjanak visszanyúlni és kötni. Felőlem előkerülhet a háttérből egy új gonosz erő, sőt tetszene is, de ne arra legyen kihegyezve, hogy ez durvább, mint a sithek voltak. Sokkal inkább arra, hogy a sithek eltűnésével tér nyílt más gonosztevőknek. Pl. csak gondoljunk bele abba, mit lehetett volna még kihozni Maul kis alvilági Birodalmából, ha nincs Sidious.

 

A jedik oldalán pedig annak nem örülnék, ha a Qui-Gon- Obi-Wan - Yoda trió jelentősége degradálódna. És szerintem ennek van nagyobb esélye és veszélye, nem pedig a negatív figuráknál. Elnézve Rey képességeit és ahogyan a 7-ben rohamtempóban fejlődött, illetve az idős Luke visszatérési lehetőségeit figyelembe véve, könnyen elképzelhető, hogy afelé haladunk, hogy itt aztán még soha nem látott és tapasztalt Erő és energia fog megmozdulni. A 7 címe és a 8 trailere számomra ezt sugallja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon valószínű, hogy a TLJ örökre megváltoztatja az SW-t. Csak remélni lehet, hogy jó irányba mozdul el. Merr-Sonn megjegyzésével értek egyet: mert minden összefügg. Ez legyen a kulcs az egységes kilenc részhez. A különálló sztori majd jöhet később. De ez még a Skywalker SAGA, immár Luke története, ezt viszont úgy érdemes lezárni, hogy kilenc részben gondolkodunk és nem most kezdünk el függetlenedni tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2015. 12. 31. - 18:55, Zééé írta:

 

JJA olvasta a forgatókönyvet és odáig volt érte, de azt is megjegyezet, hogy sokat fog még változni. Az EPVIII forgatókönyve szinte párhuzamosan született az EPVII-el, ami mint kijelentés nyilván nem fedi a valóságot, de hellyel - közzel mégis igaz. Viszont a TFA végső változatából jónéhány momentum kimaradt (főleg a látomás lett megvágva), így az ilyen apró változásokhoz az EPVIII forgatókönyvének is igazodnia kell. Ráadásul követnie kell a TFA struktúráját is, hogy a trilógiai koherens egészet alkosson, tehát olyan nagy stílusváltásra nem kell számítani. Történetileg lesz benne legalább egy fordulat. Ahogy Han halála leképezte Obi Wan halálát, úgy a második részre is kell valami olyan, ami fordít egyet a karakterek sorsán. Biztos, hogy a Birodalom visszavág struktúráját fogja követni, legalábbis erre tennék, ha fogadnom kéne. Most láttuk, hogy az Első Rend csatát veszített. Ahhoz, hogy ismét súlya legyen a történetben, fel kell hozni, ahogy az történt a Birodalom visszavágban is. Kell valami történés, hogy az Első Rend ismét valódi fenyegetéssé válhasson és én éppen ezért biztos vagyok benne, hogy sokkal nagyobb harci kapacitást fog felvonultatni, mint amit a TFA-ban láttunk tőle. Ahogy az is egyértelmű, hogy Rey múltjáról is ki fognak derülni olyan dolgok, amik Kylo Renhez fűződő kapcsolatát személyesebbé teszi, hogy az elkövetkező párviadaloknak magasabb érzelmi töltete legyen. További fordulat várható Snoke-tól, aki a TFA nem feltétlenül legerősebb karaktere. Biztos, hogy többet fogunk róla megtudni, hiszen a karakterét meg kell erősíteni ahhoz, hogy a befejező részben valódi tényezővé válhasson.

Az utolsó mondatot leszámítva nagyon jól megérezted Zééé. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.