Ugrás a kommentre

Legendák elemek Az ébredő Erőben


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Arra gondoltam, hogy össze lehetne szedni a Legendák elemeket is, mely a filmben voltak.

 

Ezeket egy másik fórumon olvastam:

"Rögtön az elején mikor lemészároltatják a falusiakat a rohamosztagosokkal, de az egyik megtagadja a parancsot és elszökik a birodalmiaktól, vagyis, na az Első Rendtől (szokni kell még ) az egyértelmű utalás a Hűség könyvre, amiben LaRone-ék léptek le.

A Csillagpusztító olyan képessége, hogy a napból merít energiát, bár ez könyvben szerintem nem történt meg, de ugyanígy működött a Csillagkohó a Régi Köztársaságban, azt hiszem Revan idején, de ebben a korszakban még hiányosak elégé az ismereteim.

Solo fia átáll a sötét oldalra, ez történt Jacennel is valamelyik sorozatban.

Han próbál egy bukott Jedit visszatéríteni, aki mellesleg Luke-nál tanult, ez a történet Kyp Durronra hajaz a Jedi Akadémia trilógiából

Hanék fel akaranak robbantani egy létesítményt, ahol egy gonosz Erő-használó is van, ez volt Az utolsó parancsban is, ahol C'baoth klónüzemét akarják a levegőbe robbantani.

Egy főszereplő, itt Finn, súlyosan megsérül, kómába esik és sorsa nyitva marad a következő részre, a Sötét oldalban Luke is összecsapott Exar Kunnal, a Jedi ugyanígy járt és élet és halál között sodródott.

Luke száműzetésbe vonul magányában, mint a Fekte kard regényben, ott erődöt is épített magának."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra gondoltam, hogy össze lehetne szedni a Legendák elemeket is, mely a filmben voltak.

Én úgy látom hogy nem Legenda elemek lettek összegyűjtve hanem hasonlóságok. Némelyik elég nagyvonalú. Mint ez is:

 

"Hanék fel akaranak robbantani egy létesítményt, ahol egy gonosz Erő-használó is van"

 

Az utolsó parancsnál van egy hiresebb mű is amiben hasonló történt. Jedi visszatér a címe. (Hanék mellesleg nem robbantják fel a Starkillert. Besegitenek abban hogy fel lehessen robbantani).

 

Egyébként elég meredek hogy már az is hogy valaki kómába esik Legendák elemnek számit. lol. Picit erőltetettre sikerült a lista.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszettek ezek a hasonlóságok és párhuzamok is.

 

A Fate of the Jedi regénysorozat elején Luke száműzetésbe vonul, és ennek köze van Jacen Solo/Darth Caedus tetteihez. Igaz a körülmények mások, hiszen ott Daala államfő kiegyezése jelentős szerepet játszott a száműzetésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megfontolandó, hogy átpakoljuk ezt a topikot a Legends szekcióba, mert hasonlóságokról és nem konkrét elemekről van szó. Abrams tuti hogy nem olvasta a Hűség c. könyvet, példának okáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, legyen akkor ott.

Nem kell ahhoz olvasni ezeket a regényeket, hogy tudja valaki mi történt bennük. Én sem olvastam sokat mégis tudom, hogy mi történik sok könyvben. A Lucasfilmnél meg dolgoznak olyanok, mint pl. Pablo Hidalgo.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy látom hogy nem Legenda elemek lettek összegyűjtve hanem hasonlóságok.

 

Az is hasonlóság szerinted, hogy a Legacy könyv sorozatban ami pont a második galaktikus polgárháborúról szól abban pont Luke fiát úgy hívják, hogy Ben. Jacen Solo pont úgy viselkedik mint Ben Solo csak nem kell hozzá neki maszk és nem az apját hanem a nagynénjét öli meg Mara Jade-t. Rey tuti, hogy a testvére. Nemcsak hasonlít hanem abszolút olyan mint Jaina Solo, aki meg fogja ölni a saját testvérét. Csak az Ébredő Erőben megcsinálták azt a csavart, hogy nem tudnak egymásról. Szerintem a 8-ban el fog hangozni, hogy "Én vagyok a testvéred". Ha ismered az Erőpróba regényt vagy képregényt ott van egy jelenet a végén amikor Leia ugyancsak használja Anakin kardját, miután Luke eszméletét veszti a Vaderrel való küzdelemben és próbál ellenállni.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az új film elején az Erő egyházának tagjait üldözi Kylo Ren, a Legendákban főleg a Junior könyvekben csak a sötét oldalnak van egyháza és prófétái. Kylo Ren kesergése emlékeztett Luke tanítványára a Sötét oldalban szereplő Kypp Duronra, aki az Endoron meglátogatja Vader sírját és próbál magába önbizalmat önteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ha olvastátok a Luke Skywalker és a Mindor árnyai című könyvet, akkor egy ismerős névvel lehet találkozni: Fenn Shysa és egy olyan párbeszéddel amihez hasonló elhangzott az ébredő erőben (246 oldal a könyvben):

 

"Nick felsóhajtott, és annyit kérdezett:

-Hová megyünk?

-Oda - válaszolta Luke, és lemutatott a kaldera mélyére. - Pontosan oda.

Nick lenézett a mélybe, de nem látott mást, csak roncsokkal teleszórt, jellegtelen sziklákat.

-Mi olyan nagy dolog odalent?

-Az, hogy oda fog lezuhanni a Millenium Falcon - magyarázta Luke higgadt bizonyossággal.

-Micsoda? Millenium Falcon? Mint a Han Solo az űrcsigák című filmben?

-Nagyjából.

-Te most ugratsz? Én mindig is azt hittem...azt hittem, hogy Han Solo kitalált figura. Hogy azok a történetek csupán...mesék.

Luke ezalatt lehunyta a szemét, és felemelte a jobb kezét. Amikor megszólalt, valahogy tompa, kongó hangon beszélt:

-A történetek csupán mesék. De Han valódi, akárcsak a Falcon...nézz csak fel!"

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvan a Starkiller bázis legendás elődje, ami ugyanúgy elszívja a napot, hogy vigyen el a Gundark! Ez pedig nem más mint a KOTOR pc játékban és az Old Republic könyvekben szereplő Star Forge (Csillagkohó)!

 

https://youtu.be/DD9n_Lh4L2E

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.