Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

2017. 12. 20. - 20:50, Dzséjt írta:

A Falcon robbanjon csak fel C-3PO-val, R2-D2-val és Chewbaccával a fedélzeten. :evil::death:

Akkor legalább Gary Ross az éhezők viadaljának rendezője nem mondhatja, hogy a star wars szereplői sérthetetlenek. Igaz ez már Han Solo halálával megdőlt.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az Avatar2 szinte biztos, hogy 2020-ban jön. Egy évvel a IX után. Szerintem lesz egy kis pihentetés SW téren.

Bevétel függő, ha jól teljesítenek addig a filmek, nem hiszem, hogy pihentetnének, lehet, hogy új trilógia nem lesz egyből, de spinn-ofok szerintem folyamatosan jönnek majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekességként emlékeztetnék JJ szavaira, aki el volt ájulva a TLJ forgatókönyvétől amit legszívesebben maga rendezett volna. ;) Egyébként is kooperáció volt Rian és JJ között, szóval arra számítani, hogy megint biztonsági játékot játszik majd szerintem nem érdemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ep9 semmiféleképpen nem lesz biztonsági játék, már csak azért sem, mert Jonson elintézte, hogy az ep6 legtöbb jelenetét ne lehessen "újrahasznosítani". Nem lehet Snoke-Kylo-Rey felállást csinálni Sidious-Vade-Luke mintájára, nem lehet Yoda halálát Luke halálával leutánozni, nem lehet "mentsük ki a barátunkat a fogságból" felállást hozni. Legfeljebb a Csillagpusztító II-t lehetne bedobni, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy nincs olyan ember a Földön, aki ezt meg merné játszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Legfeljebb a Csillagpusztító II-t lehetne bedobni, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy nincs olyan ember a Földön, aki ezt meg merné játszani.

Ezt ajánlom is, Dzséjt parancsnok, JJ. érdekében! Az swsaga közösség ugyanis nem olyan elnéző, mint én! :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Aki pedig a VIII. rész rendezője szerint visszatérhet, az nem más, mint Phasma kapitány" (Forrás)

 

Én ezt csöppet sem díjaznám. Szerintem a készítők már eljátszották a "hozzuk vissza a halálból" kártyájukat, nevezetesen Darth Maullal a The Clone Wars sorozatban. Ennyi erővel Snoke-ot is vissza lehetne hozni, hiszen ő tulajdonképpen ugyanúgy purcant ki, mint Maul. 

Ezt is írja még a cikk:

"Maga Mark Hamill is arról beszélt, hogy szerinte is vissza kellene hozni Phasmát, mert hiszen nem láttuk meghalni, csak azt, hogy lángokon át lezuhan."

 

Ebből a szemszögből nézve Windu mestert sem láttuk meghalni A Sith-ek bosszújában, csak azt, hogy kizuhan Coruscanton - ráadásul ő még csak nem is a lángokon át. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phasma páncélja a lézernyaláboknak is ellenállt. Nem valószinü hogy a lángok bármi kárt tettek benne. A szemét mondjuk levihették. Én nem érzem hogy különösebben hihetetlen lenne ha életben maradna. Szimplán csak feleslegesnek érzem. A karakterrel eddig se nagyon kezdtek semmit. Minek visszahozni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Phasma páncélja a lézernyaláboknak is ellenállt. Nem valószinü hogy a lángok bármi kárt tettek benne. A szemét mondjuk levihették. Én nem érzem hogy különösebben hihetetlen lenne ha életben maradna. Szimplán csak feleslegesnek érzem. A karakterrel eddig se nagyon kezdtek semmit. Minek visszahozni?

Szerintem nem Phasmát kéne visszahozni, én egy kissé jelentéktelen figurának tartom. Véleményem szerint teljesen jó lezárás lenne neki az, hogy Finn végzett vele a nyolcadik részben.

Akit én visszahoznék, mert eszméletlenül hiányoltam az eddigi két epizódból, az Lando.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Snoke vagy Luke bármilyen formában megvalósuló visszatérést nyilván nem fognak elspoilerezni ... Phasma egy olyan karakter, akivel kapcsolatban ezt bedobhatják ennyivel a film előtt, mert nem oszt nem szoroz. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy "ha!" visszatér Phasma valahogy, akkor csak ő fog visszatérni ... valahogy! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam nem sok vizet zavarna ha visszatérne. De akkor már mutassa meg a teljes arcát és legyen égési sérülése. És akkor már Finn végérvényesen számoljon le vele.
Egyébként volt egy cikk amiben ezt írták: "Michael Kaplan jelemeztervező pedig elrulta, hogy a Phasmát alakító Gwendoline Christie már kitalálta, hogyan szeretne visszatérni, ha valóban kap szerepet a IX. részben."

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A róla szóló képregény és regény alapján Phasma számára a túlélés a legfontosabb. Nem számít, kin vagy min kell átgázolnia, mit/kit kell elárulnia, neki csak az a fontos, hogy életben maradjon, bármi áron. Ez alapján szerintem is simán visszatérhet a 9-re. Túlságosan erőltetett magyarázatot sem igényel. A páncélja megóvta a tűztől, és bizonyos mértékig a zuhanástól... ha talált valami járművet, lazán leléphetett. 

 

Egyébként a képregényben még viccet is csináltak belőle, hogy Phasmát még egy felrobbanó bolygó sem tudott megölni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg sajnos az is, hogy mivel abban a hangárban minden lefelé esik, valami más koppant. Mondjuk én azt mondom, hogy lazán túlélhette. A film elég látványosan rámutatott, hogy a vagy ezer fokon izzó plazmát hárította a páncélja - meg eleve, tudjuk, hogy egy naboo-i csillagjacht burkolatából készült. Eleve űrhajó, bírja a meleget, ráadásul az ep1-ben azért láttuk, hogy egy turbólézer közvetlen találatát is egész jól átvészelte, értsd: nem robbant darabokra. Két-három emelet zuhanást meg azért kibír egy ember, pláne páncélban (a valóságban extrémebb zuhanást is átvészelt már ember - a rekorder Vesna Vulovic, aki 10160 méteres zuhanást élt túl ejtőernyő nélkül).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yep, extrém, de az sem olyan eset, amit az élet még nem prezentált volna. Oké, csávókámat csak egy vonat kereke fűrészelte majdnem ketté (az egyik lába végül is egy izomrostnak hála a "helyén maradt"), utána nem esett bele egy mély gödörbe és jutott el egy másik városba, ahol aztán tíz évig rejtőzött (ez a mese része), de az tény, hogy még a kettévágást is túl lehet élni nagyon extrém körülmények között. És végül is a valódi áldozat, Truman Duncan és Maul is ugyanannak köszönhette az életét: a sebet elzárta valami. Maul esetében a fénykard kauterizálta a sebet, ereket, míg a fickó esetében a vonatkerék az, ami megakadályozta, hogy az összes vére a bensőségeivel együtt a sínek között végezze.

 

Ráadásul szerintem Phasma esete nem is annyira extrém (helló, Anakin szénné égett és 20+ évvel később halt meg). Csak annyit látunk, hogy filmben bizonyított hőálló páncélban átzuhan a tűzön. Na bumm, John McClane trikóban megcsinálja ugyanezt, kétszer, és csak megpörkölődik. :) Azt se látjuk, mekkorát esett. Lehet csak öt métert, lehet tízet. Egyik sem feltétlen végzetes. És már csak azért sem valószínű, hogy túl nagyot pottyant, mert a hangárak alatt jellemzően van egy alsó hangár. Ez például az ep7-ben a Finalizeren megfigyelhető, de a helyszínekkel foglalkozó könyvben is több hangárnál ábrázolják az alsó, szervizelésre szolgáló fedélzetet (illetve látni ilyet az ep4-5-6-ban is, a Rebelsben is), sőt valójában a valódi anyahajók felszállófedélzete alatt is ott van a hangár. Az meg azért nem 100 méter magas, 5-10-15 méter max. attól függően, mekkora hajókat kell ott szétkapni. Egyik sem feltétlen halálos.

A Supermacy pedig nem robbant fel, ami még inkább csökkenti Phasma halálának esélyét. Tulajdonképpen én azt mondom, sokkal kisebb a valószínűsége annak, hogy Phasma meghalt, mint annak, hogy túlélte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, én egy texasi kettévágott manusra gondolok. Több ember is túlélte már a ketté nyisszantást. Ezzel jobban szeretek példázni, mert ez annyira hihetetlen, hogy ihaj. A csávót maga után húzta a vonat, tényleg majdnem teljesen ketté szelte, erre még ő hívta ki a mentőket. Itt meg is lehet hallgatni a felvételt a hívásról.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a fekete gyémánt vajon mit jelenthet? Az ébredő erőnek is volt ilyen munkacíme? 

Egyébként olvastam egy érdekes legendát egy bizonyos fekete gyémántról. Valami hindu legendában egy szobor szeme volt. Brahma szeme volt. Állítólag egy szerzetes ellopta és onnantól kezdve el volt átkozva a gazdája a gyémántnak. Viszont egyszer egy orosz hercegnőhöz került és az megcsiszoltatta és onnantól már nem fogott az átok. Lehet Kylo a fekete gyémánt, míg Rey a hercegnő, aki megszelidíti őt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észrevettem az eddigi filmek alapján valamit, ami talán egy trenddé válik, és nagyon örülnék ennek, ha állandósulna. Mivel a Lucasfilm a Celebration-ökön is szereti meglepni a rajongókat a meglepetésvendégekkel, talán ez is állandó lesz, nevezetesen az, hogy a filmekben mindig feltűnik egy-egy olyan ikonikus szereplő ("legacy-karakter, ahogy a Disney-nél hívják őket), aki nem volt hivatalosan bejelentve előtte.

 

A TFA-ben oké, ott ilyen konkrétan nem volt, de volt a force vision-ben a Yoda-Obi-Wan(-Palpatine) hangi cameo, plusz azt lehetett tudni, hogy Luke benne lesz, de hogy hogyan, az csak a filmből derült már ki. Ugyan volt egy leakelt kép Markról Luke kosztümjében, de nem lehettünk benne biztosak, hogy tényleg ebben a szerelésben lesz a filmben, bár végül abban volt.

 

Rogue One: Tarkin. Evidens lenne persze, hogy benne van, de mégis, azért mindenki meglepődött. Főleg, amikor megfordult, és ott volt Peter Cushing arcával. Az egyik spotról kiderült, hogy utólag valójában őt mutatta hátulról, de erről nem bizonyosodhattunk meg. +Dr. Evazan, Ponda Baba, C-3PO, R2, Leia, Red Leader, Gold Leader cameo-ja; Bail, Mon Mothma, Vader már előre le volt leplezve. 

 

TLJ: Yoda. Pletykák voltak itt is, de én konkrétan nem kaptam levegőt, amikor valóban megjelent a vásznon. Csodálatos volt.  

 

folytatom a sort: a Han Solo-filmben esélyesnek tartom Jabbát, Boba Fettet, persze ha valamelyikük fontosabb szerepet játszik, simán lehet, hogy a marketingkampányban is benne lesz (az, hogy az első Lego sorban nincsenek benne, nem jelent semmit szerintem, mert pl. Luke se volt benne a TLJ első Lego szériájában). Kisebb cameoszerepben Greedo-t, és talán Jabba holdudvarának egy-két tagját tudom elképzelni, abban az esetben, ha lesz Jabba (pl. Salacious B. Crumb, Bib Fortuna).

 

 

ÉS akkor Episode IX? Lando? Nagyon kellene, főleg, hogy most a Solo-filmmel visszahozzák a köztudatba a figuráját. De csak egy jópofa jelenet erejéig, és semmiképp sem ölném meg őt a készítők helyében. Vajon szerintetek Mark Hamill (aki sztem 100%, hogy minimum egy jelentőségteljes jelenet erejéig tiszteletét teszi Luke Force Ghost-ként) benne lesz a reklámkampányban? Rajta lesz a stáblistán, plakáton? Vagy majd úgy tűnik fel, meglepetésként, mint Yoda a TLJ-ben?

 

 

(tényleg jó lett volna, ha a TLJ-ben Lando a master codebreaker Justin Theroux helyett, aki egy véletlen miatt, mivel lecsapnak Finn-ékre, ennek a történetnek már nem lesz a része - de persze Theroux is jó volt, bírtam az abszurd figuráját)

 

 

Azért az annyira fura lesz, hogy - minden valószínűség szerint - az Episode IX-ben a Lucas-éra színészei közül egyedül Anthony Daniels lesz feltüntetve a plakáton. Ezt 2015 decemberében, még a TFA bemutatása előtt közvetlenül szerintem senki sem gondolta volna. Tényleg szinte az utolsó pillanatot ragadták meg az új trilógia leforgatására.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

JJ Abram nyilatkozott  a The Independent-nek a Cloverfield-ről meg persze szóba került a Star Wars IX. is:

 

"... Asked whether he’s excited about returning to the directors chair — having previously helmed The Force Awakens — Abrams said: “Very much. I’m actually going to be leaving this room and going right there. I can’t wait for you to see what we’re doing...”

 

Remélem is, hogy valami nagyon jó dolgot hoz majd össze, amit megmutathat majd nekünk :)

 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/features/jj-abrams-cloverfield-paradox-star-wars-9-movie-industry-a8201316.html

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 29. - 10:03, Bomarr írta:

Phasma páncélja a lézernyaláboknak is ellenállt. Nem valószinü hogy a lángok bármi kárt tettek benne. A szemét mondjuk levihették. Én nem érzem hogy különösebben hihetetlen lenne ha életben maradna. Szimplán csak feleslegesnek érzem. A karakterrel eddig se nagyon kezdtek semmit. Minek visszahozni?

Pontosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.