Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

A színészcsere egy szükséges rossz ebben az esetben sajnos, de ha a történet ezt kívánja meg, és cgi-jal nem megoldható a dolog, akkor meg kell lépni

 

Én is így gondolom. Carrie Fisher = Leia Organa. Kisebb karakterek színészcseréjét sem tudom értékelni, olyasvalakiét, aki ikonikus, még annyira sem kultiválnám.

 

Dzséjt, pár hónapja ezt még eléggé máshogy láttad...

 

Nyilván, bár szerintem pont az évek múlása veti fel az erkölcsi kérdést, hogy mi szükség van "feltámasztásra". Mint írtam, arra számtalan példa van, hogy egy fontos karakter megformálója meghal és a helyét más veszi át. Példának okáért Dumbledor karaktere, akit Richard Harris alakított haláláig, majd után átvette a szerepet Michael Gambon. Sok ilyen példa van, szóval kár azon morfondírozni, hogy meggyalázás-e a váltás. Nem az, élet szülte kényszerhelyzet.

Persze én sem akarom, hogy más játssza az ep9-ben Fishert. Szerintem a legideálisabb az lenne, ha az ep8-ban kiírnák, aztán az ep9-ben már benne sem lenne. De mindez csak egy feltétellel: az nem megy a történet rovására. Mert ha ez az ára, akkor játssza el inkább más. Nem szeretem az ilyen cseréket, de ez az élet adta, nem olyan érthetetlen okok, mint az említett Batmanben Kate Holmes lecserélése. Ha az ep9-ben fontos szerepe van Leiának, és a kiírásával a történet kárt szenvedne (egy fontos karakter kiírása végzetes lehet egy történetre nézve), akkor játssza más Leiát. Inkább kelljen megszoknom egy új hercegnőt, mint egy rossz történetet végigszenvednem.

Sötéten hangozhat, de tény: Leia léte a Star Wars történetének szempontjából fontosabb, mint Carrie Fisher léte. De nyilván a Lucasfilmnél is alaposan meg hányják-vetik a dolgot és igyekeznek mindenkinek a legmegfelelőbb döntést meghozni. Igazság szerint az sem lepne meg, ha a film forgatását elhalasztanák kicsivel.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit is láttam máshogy? Sehol sem írtam, hogy tetszene, sőt éppen azt írtam, hogy "én sem akarom, hogy más játssza az ep9-ben". És most is tartom, amit akkor írta, hogy "a legideálisabb az lenne, ha az ep8-ban kiírnák, aztán az ep9-ben már benne sem lenne". Ha úgy alakul, válasszák a két rossz körül a kisebbik rosszat, és "inkább kelljen megszoknom egy új hercegnőt, mint egy rossz történetet végigszenvednem". De ez még marhára nem jelenti azt, hogy örülnék egy másik színésznőnek. Semmi sincs itt máshogy látva, se eléggé,, se kicsit. Akkor sem tetszett az ötlet, most sem tetszik és a jövőben sem tetszene, és ki fogom fejteni, hogy bár elfogadom, ha ez az ára a jó sztorinak, de attól még utálom. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100x inkább CGi, mint hogy más játssza.

 

Ezzel teljesen egyetértek. Ha a történet kívánja legyen CGI de más színész még véletlen se. Ez egy legendás színésznő ikonikus szerepe, így is kell kezelni.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Pedig az is ott van a cikkben ;)

 

Szerk.:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars:_The_Last_Jedi#Release

 

"In January 2015, Disney CEO Bob Iger stated that Episode VIII would be released in 2017, and in March, Lucasfilm announced a release date of May 26, 2017. In January 2016, The Last Jedi was rescheduled for December 15, 2017 in 3D and IMAX 3D."

 

Tudom, wiki, nem hiteles forrás, de így rémlik nekem is...

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. július 10-én kerül moziba az Indy-film, de beírtam az Indy topicba is. Ez itt már off egy kicsit

 

A wikis cikket meg azért mutattam meg, mert én is úgy emlékeztem, ahogy ott írják: az ep8 premierje is eredetileg idén májusban lett volna, aztán eltolták decemberre. Ugyanezt még megtehetik az ep9-cel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredetileg a 8.-at is májusra tervezték, aztán eltolták decemberre, nem? :)

Igen. Pár hónappal az EpVII után derült ki, hogy decemberre átkerül a premier. Én úgy érzem, hogy a Solo filmmel állunk át a májusi premierek időszakára, amihez képest 1 év múlva jön majd a IX.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal nincs nagy baj, másfél év alatt össze lehet hozni, szűken. De a Han Solot egy év alatt? Kizárt.

 

Elvileg február közepén kezdték el forgatni. Vagyis kb 2 hónapja. Tehát legkésőbb nyár végéig be fogják fejezni a forgatást és még mindig maradni fog 9 hónap az utómunkákra. Ráadásul mivel az Ep8 elvonja a figyelmet - egészen kb februárig - zavartalanul tudnak majd dolgozni rajta. Szerintem simán megcsinálják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

A Vanity Fair Katleen Kennedy-vel készült interjújában szó esik az ep9-ről is és arról, mi a helyzet azután, hogy Carrie Fisher meghalt. Az elmondottak alapján Colin Trevorrow nagyjából egy év munka után pont decemberben adta le a film forgatókönyvét Kennedy-nek, és "szignifikáns szerepe" volt Leia tábornoknak. Fisher halála viszont "drámaian megváltoztatta a dolgokat", újra kellett gondolniuk az egészet. :para::(

Viszont az ep8-ban semmit sem változtattak meg a tragédia miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vanity Fair Katleen Kennedy-vel készült interjújában szó esik az ep9-ről is és arról, mi a helyzet azután, hogy Carrie Fisher meghalt. Az elmondottak alapján Colin Trevorrow nagyjából egy év munka után pont decemberben adta le a film forgatókönyvét Kennedy-nek, és "szignifikáns szerepe" volt Leia tábornoknak. Fisher halála viszont "drámaian megváltoztatta a dolgokat", újra kellett gondolniuk az egészet. :para::(

Viszont az ep8-ban semmit sem változtattak meg a tragédia miatt.

 

:para:

 

Viszont ha jövő évben kezdik meg a forgatást - mint a Han Solo film esetében - akkor még van idejük változtatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen, a technológia biztosítja, hogy a szerepét az ep9-ben is lezárhassák. Eleve mondta Kennedy, hogy az ep8-hoz nem nyúltak hozzá Fisher halála miatt. Ha az ep9-ben eztán is jelentős szerepe van, akkor biztos nem az ep8-ban zárják le a sztoriját. Szerintem egy rövid digitális szerepe lesz ezután Leiának, amiben meghal. Az lenne a legjobb megoldás (off-screen semmiképpen sem ölhetnek meg egy ilyen fontos szereplőt). A szerepét meg megkapja egy másik (talán új) karakter. Én mindenképpen így írnám át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy rövid digitális szerepe lesz ezután Leiának, amiben meghal.

 

De Leia annyira fontos karakter hogy az sem feltétlen jó ha csak úgy piff-puff hirtelen lelövik őt. Az ő halálának olyannak kellene lenni mint Han esetében volt. Egyszerűen méltatlan lenne ha egy 2 perces jelenet után kiírnák. Én - bár nem vagyok nagy híve a digitális felélesztésnek - ebben az esetben arra szavaznék hogy CGI Leia legyen, de kapjon méltó lezárást. Ne húzzák ki a szerepe 90%-át... Az egyszerűen méltatlan lenne.

 

Azt persze nem tudom hogyan akarják történetileg kiírni őt, de egy Luke-Leia közös halál (hiszen feltehetően Luke is ki lesz írva) elég szívszorító lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.