Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

De Leia annyira fontos karakter hogy az sem feltétlen jó ha csak úgy piff-puff hirtelen lelövik őt. Az ő halálának olyannak kellene lenni mint Han esetében volt. Egyszerűen méltatlan lenne ha egy 2 perces jelenet után kiírnák. Én - bár nem vagyok nagy híve a digitális felélesztésnek - ebben az esetben arra szavaznék hogy CGI Leia legyen, de kapjon méltó lezárást. Ne húzzák ki a szerepe 90%-át... Az egyszerűen méltatlan lenne.

Méltatlan vagy sem, a színésznő meghalt, ezzel nem lehet kompromisszumok nélkül foglalkozni. Könnyű mondani, hogy akkor legyen a filmben CGI, de az k*rva drága, és ezzel még finoman fogalmaztam (sajnálatos mód az anyagi oldala ennek még ilyen helyzetben is megkerülhetetlen :( ). Nem lehet a költségvetés egy jelentős hányadát ilyenre elkölteni egy olyan filmnél, ahol a különféle speciális effektek miatt minden snittet aranyárban mérnek - ráadásul ez záróepizód lesz, itt mindennek még nagyobbnak, látványosabbnak, epikusabbnak kell lennie. Még az is sok, ha lecsökkentik a szerepét annyira, amennyi Tarkinnak volt az RO-ban (ő is milliókba került).

Arról nem beszélve, hogy ez a technológia azért azt még nem bizonyította be, hogy olyan érzelmes jeleneteket is meg lehet vele eleveníteni, mint Han halála volt. Az méltóbb lenne, ha egy ilyen résznél kilógna a CGI lóláb? Szerintem nem!

Nyilván, meg kell adni a keretet Leia halálának, de itt inkább törekedjenek a minimalitásra. A Star Wars amúgy sem túlozza el a hősei megölését.

 

Fel nem használt jeleneteket simán beleollózhatnak.

És hogy? Más filmhez más díszletben felvett, más jelenetet eljátszott, más szövegeket elmondott színésznőt hogy használsz egy másik filmhez? Ez lehetetlen a jelenet alapos átdolgozása nélkül, ostobaság is lenne (eleve már a költségek: mi az olcsóbb, egy le nem forgatott film forgatókönyvét átírni vagy komplett jeleneteket teljesen átdolgozni, hogy illeszkedjenek?) és rendkívül béna húzás is lenne. Ilyenekkel Michael Bay él a filmjeiben, de még ő is csak az akciószekvenciák esetében pár másodperc erejéig.

 

Egyre jobban úgy érzem, hogy Leia végzete nem mozgóképes filmben lesz.

Abban lesz. ;) A filmtörténelem és az elmúlt negyven év legikonikusabb hősnőjét nem egy képregényben vagy egy ponyvaregényben fogják lerendezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én beérném azzal hogyha Leiát kiírnák a kilencedik részből amit a nyitószöveg vázolna fel. Például meghalt vagy elutazott vagy mittudomén milyen lehetőségek jöhetnének még szóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető, hogy Leia a történet elején még nagyban aktív, csak nem látjuk, viszont beszélnek róla, a hatása a levegőben van, hátulról egy-két villanásra látható - bár utóbbi nem mutatna túl jól -, és csak a film közepe táján halálozik el. Nem kell feltétlen a film elején távoznia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Méltatlan vagy sem, a színésznő meghalt, ezzel nem lehet kompromisszumok nélkül foglalkozni. Könnyű mondani, hogy akkor legyen a filmben CGI, de az k*rva drága, és ezzel még finoman fogalmaztam (sajnálatos mód az anyagi oldala ennek még ilyen helyzetben is megkerülhetetlen :( ). Nem lehet a költségvetés egy jelentős hányadát ilyenre elkölteni egy olyan filmnél, ahol a különféle speciális effektek miatt minden snittet aranyárban mérnek - ráadásul ez záróepizód lesz, itt mindennek még nagyobbnak, látványosabbnak, epikusabbnak kell lennie.

 

Akkor emeljék meg a költségvetését a fimnek könyörgöm. Így is úgy is óriási haszon lesz rajta, szóval ennyit nyugodtan megtehetnek a rajongóknak. Továbbmegyek, ennyivel tartoznak a rajongóknak. Én igenis azt mondom hogy Leia történetét le KELL zárni, mégpedig a filmben. És ha lezárják akkor legyen szép, megható vagy amilyennek a történet megkívánja, de ne ezen akarjanak spórolni. Az elmúlt 40 év egyik legkultikusabb karakteréről beszélünk, szóval elvárás hogy kitegyenek magukért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ehhez mehet a levesbe a története 90%-a, ha az a maradék 10% minden igényt kielégít. És azért ez nem úgy megy, hogy csettint egyet a Disney, és újabb 100 milliót tesznek bele a filmbe. Ők sem a fáról szüretelik a pénzt. Nyilván mindent figyelembe vesznek, amikor meghozzák a döntést. És nyilván nem annyival fogják majd letudni, hogy kiírják a nyitószövegben, hogy Leia meghalt. De azt irreális elvárni, hogy végig az egész filmben egy CGI bábu helyettesítse. Az ugyanolyan méltatlan lenne. Egy rövid, de jól felépített érzelmes jelenet ugyanolyan katarzist kiválthat, sőt mivel egy kisebb jelenettel könnyebb dolgozni, sokkal többet beletehetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ehhez mehet a levesbe a története 90%-a, ha az a maradék 10% minden igényt kielégít. És azért ez nem úgy megy, hogy csettint egyet a Disney, és újabb 100 milliót tesznek bele a filmbe. Ők sem a fáról szüretelik a pénzt. Nyilván mindent figyelembe vesznek, amikor meghozzák a döntést. És nyilván nem annyival fogják majd letudni, hogy kiírják a nyitószövegben, hogy Leia meghalt. De azt irreális elvárni, hogy végig az egész filmben egy CGI bábu helyettesítse. Az ugyanolyan méltatlan lenne. Egy rövid, de jól felépített érzelmes jelenet ugyanolyan katarzist kiválthat, sőt mivel egy kisebb jelenettel könnyebb dolgozni, sokkal többet beletehetnek.

 

Nem fáról szüretelik, de azért nem kell őket annyira sajnálni sem. Az eddigi két SW film több mint 2 milliárd profitot hozhatott, szóval azért nem egy óriási kockázatvállalás ha picit emelik a költségvetést. Nem várom el hogy Leia főszereplő legyen a filmben, nyilván meg kell és meg is fogják vágni a szerepét, de ezt úgy kell tenni, hogy ne az legyen az érzés hogy Leia csak azért lesz benne a filmben hogy kiírhassák. Ne veszítse el a szerepe 90%-át és ne csak egy rövid jelenet legyen amiben meghal. Nyilván azt sem várhatom el hogy minden jelenete megmaradjon, hülyeség is lenne, de a középutat kell megtalálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető, hogy Leia a történet elején még nagyban aktív, csak nem látjuk, viszont beszélnek róla, a hatása a levegőben van, hátulról egy-két villanásra látható - bár utóbbi nem mutatna túl jól -, és csak a film közepe táján halálozik el. Nem kell feltétlen a film elején távoznia.

Ez egy klassz látásmód. Valamelyik verzió tök jó lenne csak nemtom még hogy melyik. Attól függ hogy hogyan valósítják meg a véglegeset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trevorrow megemlítette egy interjúban Fishert.

 

"She was a major character, that’s not a secret. She really was. And it was extremely sad for all of us, mostly just because she was so loved by the Star Wars family and everyone that worked with her. I feel like our options are limited mostly by ourselves, in that there is only certain things that we are willing to do. But I can guarantee it will be handled with love and respect, and all of the soul that Carrie Fisher deserves."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A fandango.com egy gyors interjút készített Colin Trevorrow-val, arról, hogy mit várhatunk tőle, hogyan vélekedik a rendezéssel kapcsolatban, mi az amiben különbözhet az előző epizódok rendezőitől.

 

http://www.fandango.com/movie-news/interview-director-colin-trevorrow-talks-the-book-of-henry-and-teases-star-wars-episode-ix-752372

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az interjú magyarul:

 

Ugye Star Wars filmről lévén szó, tudjuk, hogy nagy hatással lesz a történet a fiatal generációra. Mennyire lesz tudatos ez a fajta befolyásolás? Mennyire szeretnél hatással lenni a gyerekekre?

 

Ez nagyon hasonló mint amikor mi voltunk gyerekek. Luke, Han és Leia karaktere olyan hatással voltak ránk, hogy a mai napig egy részünk azonosulni tud velük, a történetükkel, a helyzetükkel a különböző szituációkkal amikbe keveredtek. Így van ez, most is. Amit ma Rey karaktere jelent például a fiatalabb generációnak, különösképpen a lányoknak azt fontos továbbvinni, hiszen tudom, hogy ez döntő fontosságú lehet egy gyerek számára. Nekem is vannak gyerekeim és úgy gondolom érdemes most is ekkora hangsúlyt fektetni az ilyen különleges karakterekbe, akik példa értékűek lehetnek a gyerekeknek, akikre felnézhetnek, akikkel azonosulni tudnak.

 

Rian Johnson-nak van egy listája tele filmekkel amiket meg akart nézni a VIII. epizód kapcsán, melyek hatással lesznek rá, és ezáltal a filmjére is. Van esetleg neked is ilyen listád, mely segít felkészülni a IX. rész forgatására?

 

Természetesen sok filmet nézek, de az én módszerem egy kicsit más. Elsőre különös lehet, és lehet nem is ez a jó módszer, de mikor közeledek egy film forgatásához, nem nézek olyan filmeket melyek hasonlóak lehetnek hozzá. Attól félek, hogy akaratlanul is túl nagy hatással lennének rám más filmek, és sok elemet átemelnék belőlük. Így inkább nem nézek ekkortájt ilyen típusú filmeket. Lesz azonban majd a közeljövőben egy interjú, ahol beszámolhatok azokról a filmekről melyek inspiráltak engem, de még nem jött el ennek az ideje.

 

Reményeid szerint sikerül jobb, vagy hasonlóan emlékezetes filmet készítened mint A jedi visszatér?

 

Arra törekedek, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki belőle. Sok támogatóm van, rengeteg briliáns elme, akik segítik a munkámat. Kiri Hart, a Lucasfilm storygroup teljes csapata, Michelle Rejwan és maga Kathy Kennedy is. Természetesen együtt dolgozunk a továbbiakban JJ. Abrams-szel és Rian Johnson-nal is, fenntartva az egységet a filmjeink között. Szóval nem egészen rajtam múlik, ez az egész inkább egy csapatmunka, mintsem egy egyéni vállalkozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az interjú magyarul:

 

Ugye Star Wars filmről lévén szó, tudjuk, hogy nagy hatással lesz a történet a fiatal generációra. Mennyire lesz tudatos ez a fajta befolyásolás? Mennyire szeretnél hatással lenni a gyerekekre?

 

Ez nagyon hasonló mint amikor mi voltunk gyerekek. Luke, Han és Leia karaktere olyan hatással voltak ránk, hogy a mai napig egy részünk azonosulni tud velük, a történetükkel, a helyzetükkel a különböző szituációkkal amikbe keveredtek. Így van ez, most is. Amit ma Rey karaktere jelent például a fiatalabb generációnak, különösképpen a lányoknak azt fontos továbbvinni, hiszen tudom, hogy ez döntő fontosságú lehet egy gyerek számára. Nekem is vannak gyerekeim és úgy gondolom érdemes most is ekkora hangsúlyt fektetni az ilyen különleges karakterekbe, akik példa értékűek lehetnek a gyerekeknek, akikre felnézhetnek, akikkel azonosulni tudnak.

 

Rian Johnson-nak van egy listája tele filmekkel amiket meg akart nézni a VIII. epizód kapcsán, melyek hatással lesznek rá, és ezáltal a filmjére is. Van esetleg neked is ilyen listád, mely segít felkészülni a IX. rész forgatására?

 

Természetesen sok filmet nézek, de az én módszerem egy kicsit más. Elsőre különös lehet, és lehet nem is ez a jó módszer, de mikor közeledek egy film forgatásához, nem nézek olyan filmeket melyek hasonlóak lehetnek hozzá. Attól félek, hogy akaratlanul is túl nagy hatással lennének rám más filmek, és sok elemet átemelnék belőlük. Így inkább nem nézek ekkortájt ilyen típusú filmeket. Lesz azonban majd a közeljövőben egy interjú, ahol beszámolhatok azokról a filmekről melyek inspiráltak engem, de még nem jött el ennek az ideje.

 

Reményeid szerint sikerül jobb, vagy hasonlóan emlékezetes filmet készítened mint A jedi visszatér?

 

Arra törekedek, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki belőle. Sok támogatóm van, rengeteg briliáns elme, akik segítik a munkámat. Kiri Hart, a Lucasfilm storygroup teljes csapata, Michelle Rejwan és maga Kathy Kennedy is. Természetesen együtt dolgozunk a továbbiakban JJ. Abrams-szel és Rian Johnson-nal is, fenntartva az egységet a filmjeink között. Szóval nem egészen rajtam múlik, ez az egész inkább egy csapatmunka, mintsem egy egyéni vállalkozás.

Köszi tomcsi!

 

Az új filmjét nagyon lehúzták a kritikusok, el is indult a susmus hogy nem neki kéne rendezni a IX. részt.

http://hu.ign.com/star-wars-episode-ix/24855/news/repulhet-e-egy-rossz-film-miatt-a-star-wars-ix-rendezoje

Persze, a bulvár már dolgozik. ;) Ő írta a forgatókönyvet, és ahogy az alábbi interjúban mondja is, ez egy csapatmunka inkább mint sem teljesen saját film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trevorrowtól én se vagyok elájulva, de a Book of Henry-nél főleg a forgatókönyvvel/sztorival volt bajuk az ítészeknek. A film tényleg csapatmunka, és az ep.9-et alapvetően egy más csapat fogja csinálni mint a Book of Henry-t. Trevorrow a munka ráeső részét valszeg megtudja oldani. Nem tuti biztos de komoly esély van rá. Én egyelőre megszavazom neki a bizalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy jelenetet már felvettek a filmhez. Trevorrow meg kérte Rian Johnson-t ha már ott volt. :D

 

"Volt egy apróság, nem nagy horderejű dolog, csak megkérdeztem, hogy nem venne-e fel egy kis jelenetet, ha már úgyis azon a bizonyos helyen van aznap. Természetesen megtette, ami nagyszerű dolog, de ez az együttműködésnek, a kommunikációnak a része."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.