Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az első kémjelentés:

 

Az MSW is úgy hozta le hogy fogalmuk sincs a forrás hitelessége felől, szóval tessék jókora fenntartásokkal fogadni!

 

A kémjelentés szerint Mads Mikkelsen egy Galen nevű tudóst alakít, aki átveszi a geonosis-i Halálcsillag projektet és tökéletesíti a terveket. A tudós hasonló Robert Oppenheimer-hez, aki miután segített kidolgozni az atombombát azt mondta: "Immáron én vagyok a halál, világok pusztítója"

Ahogy a valós figurának Galennek is lelkiismeret furdalása lesz ahogy a Halálcsillag projekt lassan a végéhez ér és a bolygópusztító fegyver elkészül. Helyre akarja hozni a dolgokat és ebben a lánya segítségét kéri. Őt játszaná Felicity Jones.

Így indulna a sztori ami végül a tervek ellopásához vezet.

 

Tisztára mint egy hidegháborús film. Nekem tetszene ez az irány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első kémjelentés:

 

Az MSW is úgy hozta le hogy fogalmuk sincs a forrás hitelessége felől, szóval tessék jókora fenntartásokkal fogadni!

 

A kémjelentés szerint Mads Mikkelsen egy Galen nevű tudóst alakít, aki átveszi a geonosis-i Halálcsillag projektet és tökéletesíti a terveket. A tudós hasonló Robert Oppenheimer-hez, aki miután segített kidolgozni az atombombát azt mondta: "Immáron én vagyok a halál, világok pusztítója"

Ahogy a valós figurának Galennek is lelkiismeret furdalása lesz ahogy a Halálcsillag projekt lassan a végéhez ér és a bolygópusztító fegyver elkészül. Helyre akarja hozni a dolgokat és ebben a lánya segítségét kéri. Őt játszaná Felicity Jones.

Így indulna a sztori ami végül a tervek ellopásához vezet.

 

Tisztára mint egy hidegháborús film. Nekem tetszene ez az irány.

 

Ez nekem is nagyon bejönne... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első kémjelentés:

 

Az MSW is úgy hozta le hogy fogalmuk sincs a forrás hitelessége felől, szóval tessék jókora fenntartásokkal fogadni!

 

A kémjelentés szerint Mads Mikkelsen egy Galen nevű tudóst alakít, aki átveszi a geonosis-i Halálcsillag projektet és tökéletesíti a terveket. A tudós hasonló Robert Oppenheimer-hez, aki miután segített kidolgozni az atombombát azt mondta: "Immáron én vagyok a halál, világok pusztítója"

Ahogy a valós figurának Galennek is lelkiismeret furdalása lesz ahogy a Halálcsillag projekt lassan a végéhez ér és a bolygópusztító fegyver elkészül. Helyre akarja hozni a dolgokat és ebben a lánya segítségét kéri. Őt játszaná Felicity Jones.

Így indulna a sztori ami végül a tervek ellopásához vezet.

 

Tisztára mint egy hidegháborús film. Nekem tetszene ez az irány.

 

Jó lenne az biztos, tele 007-es ügynökökkel. :)

Lehet, ütősebb film lesz, mint az EP VII. :) A színészgárda sem tűnik rossznak. :)

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kémjelentés szerint Mads Mikkelsen egy Galen nevű tudóst alakít, aki átveszi a geonosis-i Halálcsillag projektet és tökéletesíti a terveket. A tudós hasonló Robert Oppenheimer-hez, aki miután segített kidolgozni az atombombát azt mondta: "Immáron én vagyok a halál, világok pusztítója"

Ahogy a valós figurának Galennek is lelkiismeret furdalása lesz ahogy a Halálcsillag projekt lassan a végéhez ér és a bolygópusztító fegyver elkészül. Helyre akarja hozni a dolgokat és ebben a lánya segítségét kéri. Őt játszaná Felicity Jones.

Így indulna a sztori ami végül a tervek ellopásához vezet.

No, ez ígéretesnek hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogyha ő tökéletesítette a terveket, akkor azokat ismernie is kéne... Akkor meg minek ellopni a terveket, elég ha megmondja a lázadóknak a gyenge pontot.

 

Amúgy nem kéne spoileres topikot csinálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogyha ő tökéletesítette a terveket, akkor azokat ismernie is kéne... Akkor meg minek ellopni a terveket, elég ha megmondja a lázadóknak a gyenge pontot.

 

Amúgy nem kéne spoileres topikot csinálni?

Aligha van a fejében egy tudósnak egy holdnyi állomás komplett terve. Ha valamit tökéletesitett akkor az valószinüleg a szuperfegyver. De csak azért mert mondjuk megváltoztatta a lézer működését még aligha tudja hogy hogy lehet a komplett állomás ellen sikeres katonai akciót levezényelni.

 

Egyébként de kéne. Valamiért nem tudok hozzászólásokat átpakolni. Egy másik moderátor esetleg áttenné ezeket egy leendő spoileres topikba?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem beszélve, hogy egy tervező nem biztos, hogy tudja, mi a gyengepontja a szuperkütyüjének. Hiszen, ha tudná, befoltozná azt a pontot, és ha befoltozta, hiheti, hogy az már nem gyenge pont. Konkrétan, még ha a tervező tud is az aknáról, a turbólézerek és a sugárpajzs hite szerint elegendő védelem lehet.

Másrészt, ez az illető nyilván ne a tervező, hiszen a tervezőnek valamikor az ep2 előtt kellett ezt a cuccot megterveznie, és nem olyasvalaki csinálta meg, aki az ep4 előtt, az állomás elkészültének végén lép be a képbe. Átvette, nem pedig elkezdte a projektet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz alapsztori. Az is tetszik, hogy a Geok is képbe kerülnek bár azzal kapcsolatban van kétségem, hogy említik-e majd őket. Egyébként lehet, hogy nem ő tervezte az egészet, hanem csak a nagy részét. Így meg lenne magyarázva, hogy miért nem ismeri az egész űrállomás minden egyes négyzetméterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az űrben történő mozgásával sem volt gond, a pajzsa is ellenállt volna hadihajók támadásának, a légvédelemre sem lehet különösebb panasz. Azért elég sok jó dolog volt ezen az állomáson. Az a kétméteres hibapont meg azért na, hát hallottuk a pilótáktól, meg láttuk a célzókomputertől, hogy ilyen körülmények között eltalálni nagyjából lehetetlen. Mi is kellett a kivitelezéséhez? Ja, megvan, az Erő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem ha a sztori igaz, a végső verzióban a neve Bevel Lemelisk lesz. :D Nekem ez az irányvonal tetszene, a Halálcsillag építésének folyamatát mélyebben megismerhetjük. Nagyon remélem, hogy a geonosisiak valamilyen formában legalább említésre kerülnek, én nagyon szerettem azt a fajt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a geonosisiakat eddigre már kiirtotta a Birodalom, nem? Vagy legalábbis, a kihalás szélére taszította őket, miután sterilizálták a Geonosist. Szóval legfeljebb tényleg csak hallhatunk róluk.

(Megjegyzem, kíváncsi leszek, mikor jön el az első film, ami lazán félrerúg egy könyvet vagy képregényt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magasság a filmekben relatív. Tom Cruise alacsony ember (172 cm), mégis több olyan filmje van, amiben magasabbnak vagy ugyanakkorának tűnik, mint kollégái. Christensen az ep3-ban is magasított csizmát kapott, ha jól tudom, és máris meglett az ep6-bal látott magasságkülönbség Vader és Sidious között. Amúgy sem leküzdhetetlen a távolság. David Prowes 198 cm, Hayden Christensen 183 cm. Az a tizenöt centiméter manapság, amikor a 184 cm magas John-Rhys Davisből csináltak 140 cm-es Gimlit, szerintem nem leküzdhetetlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magasság a filmekben relatív. Tom Cruise alacsony ember (172 cm), mégis több olyan filmje van, amiben magasabbnak vagy ugyanakkorának tűnik, mint kollégái. Christensen az ep3-ban is magasított csizmát kapott, ha jól tudom, és máris meglett az ep6-bal látott magasságkülönbség Vader és Sidious között. Amúgy sem leküzdhetetlen a távolság. David Prowes 198 cm, Hayden Christensen 183 cm. Az a tizenöt centiméter manapság, amikor a 184 cm magas John-Rhys Davisből csináltak 140 cm-es Gimlit, szerintem nem leküzdhetetlen. :)

 

Igen ez igaz, a technika bőven adott manapság már hozzá, csak arra gondoltam, ha ezen a minél kevesebb CGI vonalon mozognak tovább akkor evidens, hogy keresnek valaki magas emberkét, persze lehet, hogy adnak rá egy holdjáró bakancsot vagy valami más módon megoldják :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt meg lehet oldani CGI nélkül is, szimpla optikai trükkökkel, preparált jelmezzel és jól megépített díszlettel. Az Iron Man 3-ban van egy jelenet, amiben Tony viseli a páncélt, ilyenkor általában mindenkinél magasabb. A forgatáson Robert Downey Jr. természetesen nem viselte a jelmezt, mert a jelenetben ki kellett lépnie belőle, az jelmez meg nem tudja magát szétnyit (meg eleve, az Iron Mant leszámítva egyik filmhez sem készült már teljes páncéljelmez). Ezért, hogy a kolléganője, Rebecca Hall felnézzen Downey-ra, beépítettek a díszletbe egy hosszú rámpát, amin a színész végigmehetett, a végén meg leléphetett, a kamera meg végig olyan szögben van, hogy a rámpát ne vegye - arra a pár másodpercre, amíg meg nagyobb totált adnak a nappaliról, meg digitálisan leszedték. Voala. Hasonló megoldást simán lehet alkalmazni Vadernél. Ha soha nem veszi a kamera a lábát, még a rámpa eltávolítására sem kell energiát és pénzt pazarolni. Ráadásul itt tényleg elhanyagolható különbségről van szó, mármint filmezés terén. Egy öt centit toldó cipő után a tíz centi már leküzdhető sámlikkal, rámpákkal, Christensennél alacsonyabb színészekkel, kameraszögekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt meg lehet oldani CGI nélkül is, szimpla optikai trükkökkel, preparált jelmezzel és jól megépített díszlettel. Az Iron Man 3-ban van egy jelenet, amiben Tony viseli a páncélt, ilyenkor általában mindenkinél magasabb. A forgatáson Robert Downey Jr. természetesen nem viselte a jelmezt, mert a jelenetben ki kellett lépnie belőle, az jelmez meg nem tudja magát szétnyit (meg eleve, az Iron Mant leszámítva egyik filmhez sem készült már teljes páncéljelmez). Ezért, hogy a kolléganője, Rebecca Hall felnézzen Downey-ra, beépítettek a díszletbe egy hosszú rámpát, amin a színész végigmehetett, a végén meg leléphetett, a kamera meg végig olyan szögben van, hogy a rámpát ne vegye - arra a pár másodpercre, amíg meg nagyobb totált adnak a nappaliról, meg digitálisan leszedték. Voala. Hasonló megoldást simán lehet alkalmazni Vadernél. Ha soha nem veszi a kamera a lábát, még a rámpa eltávolítására sem kell energiát és pénzt pazarolni. Ráadásul itt tényleg elhanyagolható különbségről van szó, mármint filmezés terén. Egy öt centit toldó cipő után a tíz centi már leküzdhető sámlikkal, rámpákkal, Christensennél alacsonyabb színészekkel, kameraszögekkel.

 

Értem, akkor majd megügyeskedik valahogy. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magasság a filmekben relatív. Tom Cruise alacsony ember (172 cm), mégis több olyan filmje van, amiben magasabbnak vagy ugyanakkorának tűnik, mint kollégái. Christensen az ep3-ban is magasított csizmát kapott, ha jól tudom, és máris meglett az ep6-bal látott magasságkülönbség Vader és Sidious között. Amúgy sem leküzdhetetlen a távolság. David Prowes 198 cm, Hayden Christensen 183 cm. Az a tizenöt centiméter manapság, amikor a 184 cm magas John-Rhys Davisből csináltak 140 cm-es Gimlit, szerintem nem leküzdhetetlen. :)

Igen, az egyetlen kérdés az akarat - tehát hogy vissza akarják-e hívni. Én nagyon örülnék neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gesztusnak szép lenne, de Vadernél tényleg ez a tök mindegy kategória, hiszen akárki bújik a maszk mögé, se az arcát, se a hangját nem hallhatjuk. Esetleg még úgy jól sülhetne el, ha lenne egy jelenet, amiben a kis gömbjében leveszi a sisakot valami miatt, mint az ep5-ben az Executoron, csak most többet láthatnánk. Kicsit mondjuk Christensen másabb lenne, mint Sebastian Shaw által megformált Vader az ep6 végén, de így legalább több értelme lenne a gesztusnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megszólalt az egyik trükkmester, aki az ep.7-en és a Rogue One-on is dolgozott/dolgozik. Szerinte a lényeket a két film meglehetősen másképp kezeli. Az ep.7-ben az idegen lények főleg háttérszereplők voltak akik egy-egy rövid jelenet erejéig bukkantak fel, vagy épp csak a háttérben álltak hogy szinesitsék a galaxist. A Rogue One-ban azonban viszonylag sok olyan idegen lény van aki komolyabb szerepet kap. Ez nekik a szokottnál több munkát adott mivel igy olyan maszkokra volt szükség amik többféle gesztust is ki tudnak fejezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.