Ugrás a kommentre

Oscar-jelölések a filmnek


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Off: A Mad Max-sorozatból hagyományosan a második részt szokták klasszikusként emlegetni, és ha van egy is, ami a régi trilógia közül hasonlít egy picit a Harag útjára, akkor az a 2. rész.

 

Igen ez igaz viszont én inkább az első rész híve vagyok, azt láttam először is meg az is tetszett a legjobban nálam valahogy az az igazi Mad Max. Igazi harag,bosszú és kegyetlenség. Ami a Harag útjára hasonlít én is a 2.-ikat mondanám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Bár nem Oscar, de átadták a VES díjakat, ami a technikai oldal oscarjának is számít. Nos ebben a TFA 7 kategóriában volt jelölve, ebből négyet megnyert, köztük a legfontosabb, a legjobb vizuális effektek kategóriát is. Elemzők szerint ez sokat elárul az Oscar díj végkimeneteléről is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Őszintén, ki emlékszik rá, hogy tavaly vagy tavalyelőtt ki kapta a legjobb vágás, speciális effektusok vagy a többi technikai díjat? Én arra se hogy ki volt a legjobb főszereplő vagy a legjobb film.

Ami meg a legjobb trükköket illeti az Ex-Machinától nem sajnálom. Ahhoz képest hogy viszonylag kis költségvetésű film többször tátottam rajta a szám. Az SW így is kapott elég elismerést a nézői visszajelzéseken és a rekordérdeklődésen keresztül. Az ep.7 meg így is úgyis forradalmi lesz a valós és a CGI trükkök keverése/összeházasítása terén. Ezt úgyse az Oscar fogja eldönteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából nincs mit csodálkozni. Oscart csak olyan film nyerhet,amelyiknek még nincs "tizenhuszadik része", megvan az újdonság varázsa, lásd az Új remény termését, utána szépen leapadt. Pedig a további részek egy cseppet se voltak gyengébbek, sőt. Egyébként lehet, hogy pont ezért akarják a meleg témát belevinni a franchise-ba, ettől egyből dőlnének az Oscar-szobrocskák...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából nincs mit csodálkozni. Oscart csak olyan film nyerhet,amelyiknek még nincs "tizenhuszadik része", megvan az újdonság varázsa, lásd az Új remény termését, utána szépen leapadt. Pedig a további részek egy cseppet se voltak gyengébbek, sőt. Egyébként lehet, hogy pont ezért akarják a meleg témát belevinni a franchise-ba, ettől egyből dőlnének az Oscar-szobrocskák...

Egyrészt ne melegezzünk már!

Másrészt morbid de igaz. Miért is nyert a Saul? ...

Én magasról pottyantom az akadémiát.

Ja és a Saul és a Max sem volt úttörője semminek...

Ráadásnak ott a LOTR, ami emelkedő tendenciát tud magának oscarokból a filmek előrehaladtával..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

A meleg téma azért jött elő, mert tegnap hangos volt a net J.J. azon kijelentésétől, miszerint elérkezett az idő, hogy ledöntsék a korlátokat az SW világában és meleg karaktereket is írjanak bele.

Az az igazság, hogy eddig én is csak egy rossz viccnek gondoltam ezt a dolgot, de ha J.J. is ilyeneket nyilatkozik, akkor teljesen megalapozott a félelmem/félelmünk! Sajnos!

 

ON

 

Én is örültem volna 1-2 szobrocskának, de mint már korábban is említve volt, a Star Wars-t már rég nem Oscar szobrokban és a Filmakadémia véleményében határozzák meg!

 

A magam részéről egyébként az Oscar már jó ideje nem igazán érdekel, de totálisan érdektelenné 2012-ben vált!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik kategóriában se volt kiemelkedő a Star Wars. Akár meg is kaphatta volna de az volt a reálisabb hogy nem. Nekem nem igazán jött be a Mad Max de technikailag elismerem a filmet és azokba jobb volt mint a Star Wars.

 

A technikai díjakat nem az nyeri aki a legnagyobb leghangosabb és leglátványosabb VFX-t hangkeverés stb. csinál hanem az aki ezeket a technikai megoldásokat a legjobban használja úgy ahogy az adott filmbe megkívánja és amivel még inkább jobbá teszi a filmet és nem látványossá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli, csak az irónia kedvéért említettem meg. Az Oscar sose arról szól, hogy melyik film ténylegesen mennyire jó. Arra ott vannak a bevételi adatok.

Transfomers? A bevételi adatok soha sem tükrözik a film minőségét.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt ne melegezzünk már!

Másrészt morbid de igaz. Miért is nyert a Saul? ...

Én magasról pottyantom az akadémiát.

Ja és a Saul és a Max sem volt úttörője semminek...

Ráadásnak ott a LOTR, ami emelkedő tendenciát tud magának oscarokból a filmek előrehaladtával..

1, A Mad Max csak technikai díjakat nyert, szerintem összességében megérdemelten.

2, ne melegezzünk, egyetértek, de miért zsidózol burkoltan? Azt lehet? Szerintem sem a Saul fiát, sem a vetélytársakat nem láttad.

3, a LOTR nem mutat emelkedő tendenciát: 4-2-11 Oscar, a harmadik rész volt kiemelkedő. Megjegyzem, A hobbit-trilógia már egy Oscart sem tudott megnyerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik kategóriában se volt kiemelkedő a Star Wars. Akár meg is kaphatta volna de az volt a reálisabb hogy nem. Nekem nem igazán jött be a Mad Max de technikailag elismerem a filmet és azokba jobb volt mint a Star Wars.

 

A technikai díjakat nem az nyeri aki a legnagyobb leghangosabb és leglátványosabb VFX-t hangkeverés stb. csinál hanem az aki ezeket a technikai megoldásokat a legjobban használja úgy ahogy az adott filmbe megkívánja és amivel még inkább jobbá teszi a filmet és nem látványossá.

A technikai dijaknak meg a film technikai megvalósitásánál tapasztalható minőségnek édes kevés köze van egymáshoz. Hype, kellő marketing az Akadémia tagok körében. Na ez már sokkal fontosabb. A Mad Max az ég egy adta világon semmi érdekeset vagy újat nem hozott hangkeverés, makeup (ez külön vicc!) vagy a kosztümök terén.

Ahogy az Ex-Machina se nagyon tudott semmi olyat amit az A.I. ne tudott volna 15 éve, ha speciális effektusokról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A technikai dijaknak meg a film technikai megvalósitásánál tapasztalható minőségnek édes kevés köze van egymáshoz. Hype, kellő marketing az Akadémia tagok körében. Na ez már sokkal fontosabb. A Mad Max az ég egy adta világon semmi érdekeset vagy újat nem hozott hangkeverés, makeup (ez külön vicc!) vagy a kosztümök terén.

Ahogy az Ex-Machina se nagyon tudott semmi olyat amit az A.I. ne tudott volna 15 éve, ha speciális effektusokról van szó.

Erre Film topicban válaszoltam.

 

Nem veszem fel a kesztyűt! ;)

Gyáva embernek nincs hazája. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.