Ugrás a kommentre

Ki mit vár a Rogue One-tól?


pb69

Ajánlott hozzászólás

+ Az hogy mennyire tudják egyértelműsíteni, hogy ez most nem az Ep7 folytatása.

Hát az rendkívül szégyenletes blama lenne, ha ezt nem tudnák egyértelműsíteni. A Halálcsillag terveinek ellopásáról fog szólni a film, még ha semmilyen ismert szereplő nem bukkanna fel (amit nagyon kétlek), akkor is nonszensz lenne, ha nem válna mindenkinek egyértelművé, hogy ez a film nem az Ep.7 után játszódik.

 

+ Vader és esetleg Palpatine nagyon sokat tudna dobni a filmen. (Meg egyéb ismert szereplők pl Mon Mothma, Ackbar, Organa stb.)

Ez igaz, valószínűleg élni is fognak ezzel a készítők. Bár egyelőre nekem még mindig kicsit ködös ez a "stories" meg spin-off vonal. A Rogue One az Ep.4 közvetlen előzménye lesz, a cselekményének fővonala szorosan kapcsolódik a Saga-hoz. Ha még Vader is komolyabban előkerül benne (és nem csak mondjuk pár cameo erejéig), akkor szerintem inkább egyfajta átmenet lesz egy "igazi" mellékhajtás és egy beékelődő új Saga epizód közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az rendkívül szégyenletes blama lenne, ha ezt nem tudnák egyértelműsíteni. A Halálcsillag terveinek ellopásáról fog szólni a film, még ha semmilyen ismert szereplő nem bukkanna fel (amit nagyon kétlek), akkor is nonszensz lenne, ha nem válna mindenkinek egyértelművé, hogy ez a film nem az Ep.7 után játszódik.

Ó, túl sokat nézel ki az egyszeri SW nézőkből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppenséggel pont Vader lehetne az, aki még egyértelműbbé tehetné azoknak, akiknek esetleg ehhez a Halálcsillag nem elég, vagyis a szélesebb közönség részére, hogy ez a film nem a The Force Awakens korszakában játszódik, nem annak folytatása, előzménye stb. Már emiatt is érdemes lenne beletenni a trailerbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, túl sokat nézel ki az egyszeri SW nézőkből...

Nem is feltétlen belőlük, de a trailer készítőiből. Azért ritka nagy ökörséget kell összehozni ahhoz, hogy ez beteljesüljön. Tudom, hogy az egyszeri nézők nagyon felületesek tudnak lenni, sőt simán elképzelhető, hogy valaki úgy látja a trailer-t, hogy előtte egyetlen SW filmet se (vagy csak egyszer és fogalma sincs róla), csak mondjuk hallott az Ep.7 lenyűgöző sikeréről. Pont ezért illik úgy összerakni a trailer-eket, hogy abból még az ilyeneknek is érhető legyen a helyzet. Persze biztosan lesz néhány ezredszázalék, akinek így se esik le, de az elkerülhetetlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az rendkívül szégyenletes blama lenne, ha ezt nem tudnák egyértelműsíteni. A Halálcsillag terveinek ellopásáról fog szólni a film, még ha semmilyen ismert szereplő nem bukkanna fel (amit nagyon kétlek), akkor is nonszensz lenne, ha nem válna mindenkinek egyértelművé, hogy ez a film nem az Ep.7 után játszódik.

 

 

Ez igaz, valószínűleg élni is fognak ezzel a készítők. Bár egyelőre nekem még mindig kicsit ködös ez a "stories" meg spin-off vonal. A Rogue One az Ep.4 közvetlen előzménye lesz, a cselekményének fővonala szorosan kapcsolódik a Saga-hoz. Ha még Vader is komolyabban előkerül benne (és nem csak mondjuk pár cameo erejéig), akkor szerintem inkább egyfajta átmenet lesz egy "igazi" mellékhajtás és egy beékelődő új Saga epizód közt.

 

1) Én biztos vagyok benne, hogy lesznek bőven akik nem fogják érteni hogy hogy lehet Vader "megint" életben :)

 

2) Szerintem jelenleg még ők maguk sem tudják hogy mit is takar a stories szó. Gondolom úgy tervezték hogy ezek viszonylag különállóak lesznek, de a Rogue One esetében ez pont nem jött össze. Én a "stories" szót egyenlőre úgy definiálom mint "egy részes SW film". Aztán hogy mennyire lesz különálló, az majd kiderül.

 

Egyébként szerintem pont itt van a legnagyobb dilemma. Ha beleteszik az ismert karaktereket, baromi jó filmet csinálhatnak, de nem lesz különálló, "csak" előzményfilm. Ha nem teszik bele őket, csak új szereplőket, különálló lesz, de bennem például valószínűleg maradna egy kis hiányérzet. Mert hát Darth Vader mégiscsak Darth Vader. Ez a film megadná a lehetőséget, hogy Vader félelmetesebb és kegyetlenebb lehessen mint valaha. Ez olyan ziccer amit nem lehet kihagyni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a legnagyobb kérdést a film stílusa fogja jeleneni. Itt ugyanis már előre beharangozták, hogy kicsit másmilyen lesz mint a fő SW filmek. Ennek annyiban örülnék, hogy tágítanák az univerzumot. Már persze ha jól csinálják. Egyébként ki kontrollálja ezt a csapatot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már egyszer leírtam korábban, hogy ez a film sokkal inkább egy háborús film lesz, mint SW-film. Azaz el fog ütni az eddigi filmektől jócskán. Noha a TCW is háborús témával foglalkozott alapvetően, ott azért megmaradt a meseszerű jelleg (mivel elsősorban a fiatalabb korosztály volt a célközönség)

 

Itt nem várok mesét, hanem egy igazi háborús filmet, a messzi messzi galaxisba költöztetve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam pár napja fogalmazódott meg egy olyan elvárás, hogy a film megtekintése után legyen ingerenciám megnézni az ep4-et.

Ez nálam a bejelentéstől így van és 100% biztos vagyok benne hogy meglesz. Minimum úgy ahogy az Öt Sereg csatája nyújtott nekem de sztem itt jobban fog működni mert itt szinten egyenes folytatásként lehet nézni majd az EP4-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam pár napja fogalmazódott meg egy olyan elvárás, hogy a film megtekintése után legyen ingerenciám megnézni az ep4-et.

Az EPIII után volt ingerenciám az EPIV -re. De persze itt se leszek szomorú ha azt érzem, hogy meg kell nézni a IV -et. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Lehet, hogy áhított karaktered kereszt nevének átirata a "Kylo".

Én is gondoltam rá, bár elég nyakatekert. Tény, hogy Kyle Katarn is tanult Luke akadémiáján, egyszer ő is átállt a sötét oldalra, de ezeken kívül igazából nincs köze a két karakternek egymáshoz.

 

Viszont egy 1985-ös képregényben volt egy Kybo Ren nevű karakter...

 

Lényeg a lényeg, hiába volt a régi EU-ban Kylenak köze a Halálcsillag terveinek megszerzéséhez, ő ott is marad a régi EU-ban. A jelenlegi kánonban ő valószínűleg nem létezik, és szerintem teljesen új karaktereket láthatunk majd a főszerepekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren-nek szerintem semmi köze Kyle Katarn-hoz. Én nagyon szerettem a Jedi Knight játékokat, a maguk műfajában szerintem a mai napig a legjobb SW játékok egyike a Jedi Outcast, ill. az Academy. A fénykardozás ezekben lett a legjobban megvalósítva. Ettől függetlenül nem bánom, hogyha a kánon nem merít ezekből különösebben, mert a sztorijaikban azért voltak elég erős dolgok. Persze pár TCW vagy képregény epizód után már ezek se tűnnek annyira elrugaszkodottnak, de akkor se erőltetném ezeket az elemeket.

 

De kicsit rákanyarodva a témára, pont a Halálcsillag terveinek megszerzése egy elég bagatell küldetés volt a Dark Forces-ban, mondhatni az volt a tutorial vagy egyfajta intro. Azért annál jóval epikusabb és komolyabb művelet keretében képzeltem el azt a lázadó sikert, amit a Rogue One alighanem meg is fog mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont egy 1985-ös képregényben volt egy Kybo Ren nevű karakter...

Csak a pontosság kedvéért, annak a karakternek a teljes neve Gir Kybo Ren-Cha, az egyszerűség kedvéért rövidítették Kybo Rennek. És bár valóban feltűnt egy képregényben, főleg a Star Wars: Droids című animációs opuszban kapott több epizódban szerepet. (Belegondolva, nem kizárt, hogy Kylo Ren a véletlennek hála innét kapta a nevét. Gondolok arra, hogy ha az írók anno nézték a műsort, akkor megmaradhatott a fejükben név, és mit sem sejtve, hogy létezik, adhattak ehhez nagyon hasonló nevet Bennek.)

 

De kicsit rákanyarodva a témára, pont a Halálcsillag terveinek megszerzése egy elég bagatell küldetés volt a Dark Forces-ban, mondhatni az volt a tutorial vagy egyfajta intro. Azért annál jóval epikusabb és komolyabb művelet keretében képzeltem el azt a lázadó sikert, amit a Rogue One alighanem meg is fog mutatni.

Én is így vagyok ezzel. Ez lesz a nyílt polgárháború első olyan csatája, amit a Lázadók Szövetsége nyer meg. Ennek már azért is nagyot és látványosat kell szólnia, hogy az emberekben realizálódjon, mi a különbség a galaktikus polgárháború és aközött, ami jelenleg a Rebelsben folyik, ahol még nincs háború, illetve mi a különbség a kisebb lázadó sejtek és a nagy Lázadók Szövetsége között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a pontosság kedvéért, annak a karakternek a teljes neve Gir Kybo Ren-Cha, az egyszerűség kedvéért rövidítették Kybo Rennek. És bár valóban feltűnt egy képregényben, főleg a Star Wars: Droids című animációs opuszban kapott több epizódban szerepet. (Belegondolva, nem kizárt, hogy Kylo Ren a véletlennek hála innét kapta a nevét. Gondolok arra, hogy ha az írók anno nézték a műsort, akkor megmaradhatott a fejükben név, és mit sem sejtve, hogy létezik, adhattak ehhez nagyon hasonló nevet Bennek.)

Köszönöm a pontosítást! Nyilván elképzelhető, hogy a rajzfilmkarakter neve inspirálta Kylo Renét, de azért komolyabb konteót én sem sejtenék a dolog mögött, ezen kívül nyilván semmi köze a kettőnek egymáshoz (vagy még ez sem). :D

 

A sztorit tekintve pedig egyetértek mindkettőtökkel, ez nyilvánvalóan egy sokkal komolyabb dolog lesz. A Dark Forces idejében gyanítom, annyi volt az igény, hogy egyáltalán olyan sztorival játszhassunk, ami kapcsolódik az eredeti filmekhez - most ennél komolyabb igényt kell kielégíteni a készítőknek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dologhoz semmi köze, de azért érdekességként megjegyezném, hogy az inkvizítorok először a Jedi Knight-ban tűntek fel. Ebből persze semmit sem lehet leszűrni, de érdekességnek elmegy, és ki tudja, talán a Dark Force-ra is kapunk majd apró utalást. Na nem Kyle Katarnra gondolok, csak valami olyan apróságra, mint mondjuk az ep4-ben az Outraider szerepeltetése a Sahdow of the Empire-ből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dologhoz semmi köze, de azért érdekességként megjegyezném, hogy az inkvizítorok először a Jedi Knight-ban tűntek fel. Ebből persze semmit sem lehet leszűrni, de érdekességnek elmegy, és ki tudja, talán a Dark Force-ra is kapunk majd apró utalást. Na nem Kyle Katarnra gondolok, csak valami olyan apróságra, mint mondjuk az ep4-ben az Outraider szerepeltetése a Shadow of the Empire-ből.

Na, egy ilyen kedves utalással például ki tudnék egyezni! Akár a Moldy Crow is megjelenhetne egy pillanatra, vagy megemlíthetnének egy nevet, ami a Dark Forces / JK világát ismerőknek jelent valamit, viszont mégsem kell érteni az utalást ahhoz, hogy valaki élvezze a filmet.

 

De persze nyilvánvalóan nem ezen fog múlni nálam a film sikere. Legyen izgalmas, jó sztori, legyenek jól kidolgozott, szerethető-gyűlölhető karakterek, és legyen Star Wars. Elvárok egy korrekt befejezést is, a cliffhangereket hagyjuk meg az Episodeoknak. :D Az Ep7-től is nagyon féltem, és leírhatatlanul imádom, talán a Rogue One-nal sem lőhetnek mellé akkor nagyon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennél a filmnél a befejezésnél kötelező a cliffhanger, hiszen közvetlen utána jön az ep4. ;)

 

Jó lenne, ha valamilyen formában helyet kapna benne Leia karaktere is. De ahogy írták,

Tarkin kormányzót

például teljesen CGI-vel fogják megoldani, ami biztos, hogy elviszi a költségvetés nem elhanyagolható részét. Így én szinte kizártnak tartom, hogy kapnánk hozzá egy fiatal Leia cameot, pedig nagyon jó lenne! Akkor zárulhatna egy olyan cliffhanger, ami után már csak össze kéne ollózni az EPIV-el. :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennél a filmnél a befejezésnél kötelező a cliffhanger, hiszen közvetlen utána jön az ep4. ;)

Okés, persze, de olyan szempontból befejezettnek kell lennie, hogy a terveket sikerült megszerezni. Különben nem lenne Ep4 :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a filmmel kapcsolatban biztos lesz egy hiány érzetem. Az pedig Jimmy Smits ( Bail Organa). Még nem 100% de semmilyen hírben nem szerepelt hogy vissza fog térni. Maximum egy cameo szerep lesz neki ha lesz. És ezt leginkább a történet szempontjából tartom érdekesnek hogy a Lázadás egyik alapítója aki nélkül lehet hogy nem is jöhetett volna létre a szövetség hogy maradhat ki egy olyan filmből ami a lázadókról szól. Arról nem beszélve hogy színész korával sincs baj mivel nagyjából annyit öregedet mint a karaktere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bailről tudjuk, hogy ekkor az Alderaanon van, vagyis legfeljebb egy holografikus cameoja lehetne. A Szenátusnak - így a politikai vonalnak - sem lenne sok értelme előkerülnie, hiszen a Halálcsillagról valószínűleg senki sem tud Leián, Bailen és Mothmán kívül ott (más Lázadó politikusokról egyelőre nem tudunk), más szálon meg nem kötődik ehhez a sztorihoz. Pláne, hogy ekkor már Leia sem valószínű, hogy a Curscanton van - amúgy ő szervesebb része ennek a sztorinak, így én személy szerint azt tudom nehezen elképzelni, hogy ő nem tűnik fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bailről tudjuk, hogy ekkor az Alderaanon van?

Ezt honnan tudjuk? és ha ott is van simán oda mehet a lázadók titkos bázisára amikor tervezik az ellopást elég sok mindennel tudja segíteni a ellopást (anyagilag,információval,eszközökkel) ráadásul gondolom az ő jóváhagyása is kellett egy ilyen akcióra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, az ep4-ben mond valami olyat Leia, hogy R2-t a tervekkel el kell juttatnia az apjához az Alderaanra. Szóval, ha az ep4-ben ott van, akkor az az előtt napokkal/órákkal játszódó filmben sem hiszem, hogy nagyon máshol lesz. Eddig a Rebelsből is az jött le, hogy Bail személyesen nem nagyon keveredik bele a lázadásba. Azt meg kétlem, hogy a Rogue One heteket, hónapokat ölelne fel. A haditervek kiötlése szinte sohasem kerül bele a filmekbe, a megbeszélések meg elég rövidek és általában a küldetés előtt van.

Az információ, anyagi és eszközökkel történő támogatást meg már láttuk, hogyan csinálja: közvetítőkön keresztül. Más oka meg nem lenne arra, hogy közvetlen belefolyjon a Lázadásba.

Bail az eddigiek alapján megkerülhető szereplője ennek a sztorinak. Persze én is díjaznám, ha szerepelne, akárcsak egy cameo erejéig, mert méltatlanul hanyagolt karakter, aki ráadásul szerepéhez képest bagatell módon halálozott el - off-screen. De sajnos nincs olyan szerepe ezekben az időkben, ami miatt kötelező lenne feltűnése. Anélkül meg a készítők érzésem szerint, nem hozzák vissza, hiszen, ahogy arra te is rávilágítottál, egyáltalán nem hallottunk olyanról, hogy Jimmy Smits benne lenne a stábban - más meg csak nem veszi át a szerepét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.