Ugrás a kommentre

A Hoth jeges világa


Ajánlott hozzászólás

A Hoth számomra mindig hatalmas érzelmitöltettel bírt. Egy félreeső bolygó a galaxisban, ahol a megtelepedett természetes organizmusok száma elképesztően alacsony (legalábbis azok közül, melyek filmben láthatóak...). És az a fehérség, nekem ez a szín mindig a lázadás ártatlanságát, békésségét szimbolizálta.

 

Aztán Obi-wan megjelenése a bolygón. Amikor feltűnik Luke előtt, mindig arra gondolok, hogy ez a hely ideális számára a felbukkanásra, elvégre 19 évet remeteként élt le, és ez a bolygó is egyfajta remete rejtek.

 

Továbbá azt is érdekes megfigyelni, ahogyan a betelepített lázadók, de még inkább a birodalmiak megzavarják a bolygó mesterséges rendjét. Gondolok itt a wampákra, a taun-taunokra is. És ha már az állatok: A wampa számomra sosem volt nagyon félelmetes, de mindig imádtam, jeges macira emlékeztetett. A taun-taunokat pedig Han beszólása miatt imádom:

 

"Gondoltam, hogy büdös... de azt nem, hogy ennyire" :rock:

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát engem a Hothol kiráz a hideg :rock:

Az első helyen van a messzire kerülendő bolygól sorában, mert én sem csípem a hideget.

Viszont az itt folyó csatát nagyon szeretem, és itt látható először és utoljára egy rendesen felépített Lázadó bázis. Itt minden X-Szárnyú, hósikló de még a Falcon is valódi, megépített. Itt nincsenek farostlemez hajók (ep4), se festetettek (ep6), se CGI (ep3), és nem is áll invázó alatt (ep1). Ez a bázis valóban él és lélegzik. Ezért imádom az Echo bázist.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy félreeső bolygó a galaxisban, ahol a megtelepedett természetes organizmusok száma elképesztően alacsony

Nekem is épp ez tetszik benne, hogy még ha ketresnek, akkor se nagyon találnak ott életet. Han műszerfalán több élet van mint ott. :rock:

 

Azért egyszer megnézném a felkelők bázisa elleni wampa támadást...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán Obi-wan megjelenése a bolygón. Amikor feltűnik Luke előtt, mindig arra gondolok, hogy ez a hely ideális számára a felbukkanásra, elvégre 19 évet remeteként élt le, és ez a bolygó is egyfajta remete rejtek.

Hát Luke akkor éppen félig a halálán van és ilyenkor jobban ki van hegyezve a 6. érzék hisz kicsit átlép a küszöbön és tényleg mivel elég néptelen a hely könnyebben megjelenik egy szellem, olyan az energiamező. Tehát ez inkább Luke-nak kedvező hely, idő és helyzet arra hogy Obit láthassa, innentől kezdve már könnyebben megjelenik más helyeken és nem haldoklás közben is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszik a bolygó.Ideális búvóhely a Birodalom elöl.Az echo bázisban az tetszik, hogy a hideg és a hó ellenére, milyen jól használják a technikát.

A hifeget én is jobban szeretem mint a kánikulát de a hoth-i már nekem is húzos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 4 évvel később...

Az lenne a kérdésem, hogy a Hoth bolygó, a Hoth rendszer és Lord Hoth Jedi Mester mennyiben egyeznek? Vagyis egyik a másikáról kapta a nevét, vagy csak puszta véletlen?

Előre is kosss mindenkinek a választ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.