Ugrás a kommentre

2x20 - Twilight of the Apprentice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem még a Rebelsben lesz Ahsoka meg Maul is. Filoni mondókája eddig sem az igazságtartalmáról volt híres. Úgy gondolom, a 3. vagy a 4.(ha lesz) évadban elvarják a szálakat. Viszont azt tökéletesen elérték, amit akartak: feszültséget és bizonytalanságot teremtettek. Nagy mókamester ez a Filoni, a fene a jó dolgát. :D

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rouge One készitői mondták hogy az a pláne ebben a filmben hogy nincsenek jedik. Csupa átlag Béla a Birodalom ellen. De ha ezzel a kijelentéssel nem foglalkozunk akkoris, az átlag mozinéző nem hiszem hogy túl pozitivan fogadná ha hirtelen a semmiből előbukkanna egy jedi akiről eddig még sose hallottak.

Ahsoka nem jedi ő maga mondta :D. Viccet félre téve értem amit mondasz én se tartom reálisnak csak mint lehetőség eszembe jutott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokát szerintem a már Dzséjt által is emlegetett új animációs sorozatban fogjuk viszont látni (EP VI - VII közötti időszakban játszódó sorozat), amiben valószínűleg már tényleg pontot is tesznek a lány sorsára.

Áhh, én már alig hiszek ebben. Nem képesek lezárni se Őt se Mault..

Most kellett volna ezt elintézni. Ha meg ep6 utánra tervezik,

Ahsoka akkor úgy volna teljesen, hogy sorozat: ON ; mozifilm: OFF

Nem oké ez így.

Élőszereplősben meg nem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért?

Ha csak a tcw-ban, a rebels-ben és az estleges ep6 utáni sorozatban van benne, akkor már nagyon erőltetettnek hatna szerintem, hogy ő mindig "ügyesen" lelép a színről, ha mozifilm jön a kronológiában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt akkor rásüthetjük sok másra is. Rengeteg dolog (szereplő, bolygó, eszköz) van a TCW-ben és/vagy a Rebelsben, ami a filmekben még csak említés szintjén sem létezik - és ezek java biza vissza fog térni egy esetleges ep6 utáni sorozatban is. És azért az ep4-5-6 nem ölel fel olyan tág teret, amiből lehetetlenség lenne kicsusszanni. Elég csak pár perc/óra erejéig elkerülni néhány kulcsfontosságú helyet, azt csókolom. A Galaxis meg elég nagy, ebből a hét film nagyon keveset mutat meg, és az általuk elmesélt történet időben nem túl hosszú, talán csak az ep1 és az ep5 ölel fel hónapokat, a többi csupán napokat. Se időben, se térben nincs akkor kiterjedése a hét filmnek, hogy ne lehessen kitérni előlük. Hisz még az Uralkodót sem látjuk minden filmben, minden sorozatban, pedig ő még a világ elől sem vonult el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, igaz de ha visszaszűkittjük a kérdést Ahsokára és az animáció/mozifilm témára, akkor azért speciális helyzet állna elő. Palpi nincs a 4- ben de szó van róla és más alapokkal redelkezik a történetben. Mozifilmes alapokkal. Ahsoka beleszuszakolt karakter és ez hatványozottan érződne, ha most eltűnik és az ep 6 után újra feltűnik. Ahol megint el kell tűnnie a 7-re.

De jegelhető a téma a következő sorozatig -ha lesz és ő benne lejsz- vagy még kiderülhet, hogy a Rebels-ben

is szerepel még. Bár ezt kétlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Ahsoka meg sorozatos alapokkal rendelkező karakter, szóval a logikád mentén eztán nem csoda, hogy inkább sorozatokban tűnik fel. ;) Mellesleg, az ep7-re vagy hatmilliószor meg is halhatna. Eleve, 66 éves lenne az ep7-ben. Plusz, Luke Jedi Rendjének elpusztítása még jó apropó is lenne egy vénasszony kiiktatására. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem arra céloztam, hogy meg kell érni az ep7-et.

Csak arra, hogy ha előtte szerepelne egy sorozatban, ott is kellene valami lezárá/kiírás/sorsrendezés.

És akkor az már a karakter 3. köre lenne.

De hagyhatjuk is ezt, maradjunk annyiban, hogy nagyon sajnálom, hogy nem az van végül amit először láttam, amit Te meg utólag láttál bele..Jobban jártunk volna mi is és a karakter is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve, 66 éves lenne az ep7-ben. Plusz, Luke Jedi Rendjének elpusztítása még jó apropó is lenne egy vénasszony kiiktatására. :)

Az nem lenne semmi ha Kylo Ren nyirná ki az öreg Ahsokát. Arra az esetre ha esetleg nem utálnánk eléggé Han kinyirása miatt :D

 

Kérdés mi lesz ha Filoni kikerül a Lucasfilm szárnyai alól. Lesz még valaki aki pontot akar tenni erre a sztoriszálra? És az illető biztos jól fogja kitenni? Mert a jobbik verzió nyilván az hogy Filoni sokáig sokféle produkcióban itt lesz még, de hát ki tudja mit hoz a jövő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezek jó kérdések. A folytonosság miatt valószínűleg azért a szálat elvarrná más is - nem ez lenne az első eset, hogy végül valaki más tesz pontot egy fontos karakter életének végére (khm... Han Solo) -, így szerintem inkább a kérdés az, hogy jól csinálná-e meg. De én bízom abban, hogy Filoni még a távozása előtt gondoskodik Ahsokáról, elvégre az ő kislánya. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát örültem volna, ha Ashoka történetét lezárják akármennyire is birom őt (azért belül kicsit örülök is, hátha látjuk még), mert szerintem erre nem lett volna jobb alkalmuk, mint most. Viszont Maul-nak örülök, hogy nem ölték még meg (ha egyáltalán ő meg tud halni véglegesen :evil: ), TCW-ben is azok a részek tetszettek a legjobban, amikben szerepelt. Kanan és Hera találkozása a rész végén volt számomra a legszomorúbb momentum, hiszen megigérte Kanan, hogy látják még egymást, de ez nem teljes egészében jött össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit ülepedtek még bennem a gondolatok. Annyival egészíteném ki, amit tegnap írtam, hogy szerintem felesleges túlzásokba estek kicsit a készítők. Az 1. évad vége se volt akármilyen. és azt önmagában a Kanan-Ezra-Főinkvizítor trió hozta össze. A 2. évad zárására adott volt Ezra és Kanan mellett két inkvizítor, valamint a várva várt Ahsoka-Vader csörte. Ennek bőven elégnek kellett volna lennie erre a részre, nem volt jó ötlet behozni egy új inkvit és előhúzni Maul-t. Az ötödik fivér és hetedik nővér eddig se sokat szerepelt, most levágták őket, az új inkvi meg még be se mutatkozott, de már odalett. Jóval többet ki lehetett volna hozni belőlük, ha nem csak a nagyágyúk játékszereként erőltetik be őket, amolyan sallangként az évadzáróba.

Eleve nem vagyok meggyőződve róla, hogy Maul újabb visszahozása jó döntés. Már amúgy is sok kulcsszereplő sorsát kell elsikálni az OT-ra, Maul-ról már többé-kevésbé "el is feledkeztünk", most őt is betették ebbe a pakliba. De ha már megint felélesztették, akkor ennek nagyon rossz volt az időzítése. Egyrészt bizonyos mértékben elvitte a show-t a főhőseink elől, más aspektusból meg ő maga se tudott igazán kiteljesedni, mert a többieknek is nagy tér kellett. Sok szál, de egyik se lett befejezve, így marad az egész élmény után egy kissé keserű szájíze is az embernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy; Helifénykardhoz mit szólsz? :D Jó a Te inkvikoptered jobb :D

 

-Mivel szállítjuk az Inkviket? Jetpack-el?

+Áh, azt már sokszor használtuk. Valami új kellene.

-Mit szólsz a helifénykardhoz? (Bocs Cupsy :D)

+Óóóhhhh mekkora ötlet!

:lol: :lol: :lol:

(Nem saját ez a gondolatmenet, fb-n találtam :D)

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy; Helifénykardhoz mit szólsz? :D Jó a Te inkvikoptered jobb :D

Maga a jelenség szült bennem ellentmondásos gondolatokat.

Mert cool és a rész miatt nem is sikerült rajta fennakadni és a star wars és a fizika nem is puszipajtások, de akkor is. Úgyérzem olyan funkciójuk lett ami eddig nem volt.

Ne értsetek félre, tudom ez nyilvánvaló. De ha alkalmas arra, hogy a lefegőben tartson egy személyt, akkor bizony az átlagos pörgésnél -ami 100szor volt már- is olyan "menetszél" kellene legyen, ami a használóját kibillentheti vagy elhúzza.

És ez csak a legalapabb, mert belemehetnénk penge szélességbe és dőlésszögbe, de persze ez utóbbiakba nem érdemes. Amit viszont előrébb taglaltam az azért furi..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármennyire is tetszett az epizód vége, a kedvencem valószínűleg nem lesz. Alapból nem kedvelem Maul karakterét, szóval őt nézni ténykedés közben már adott egy negatívvonást a fináléhoz. Úgy érzem, hogy túl gyorsan megzavarta Ezra fejét, amit egy kicsit karakteridegennek érzek, jobban mondva, túl hirtelen történtek az események.

Mault kinyírhatta volna már valaki :roll:

Ahsoka esetében még nem tértem napirendre az események felett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapra ígértem egy hosszabb szösszenetet, remélem nem baj, hogy kések egy órát. :D

Összesítve tetszett a rész.

Azt le kell szögeznem, hogy a véleményem itt-ott majdnem ugyan az, mint másoké, de azért leírom.

Először is, amikor Maul kinyírta a Nővérkét én leállítottam. Egyszerűen már nem bírtam nézni. Ha lett volna rajtam 24h vérnyomásmérő, (mostanában nagyon menő cucc lett, még a fiatalok körében is, de mind egy.) Na szóval ha lett volna, az adatok kiértékelése után biztos írtak volna fel gyógyszert :D

Szóval kétszer estem neki. Másodjára már sikerült végig néznem. Úgy magával ragadott a rész, viszont folyton megnéztem, mennyi van még hátra, mikor lesz már vége. Egyszerűen sok volt a jóból. :D

Na szóval. Szerintem nagyszerű évadzáró volt. A múltkori is az volt, de ezerszer sikerült felülmúlni.

A bolygó lehetett volna egy kicsit "sithesebb" is, mint a Korriban. De így is oké volt. A régi nyelv tetszett. Vajon milyen ősi lehet?

A talaj alatt hogy hogy csillagos a plafon? :D

Aztán Ezra talál egy Kylo-Ren féle, keresztpengés fénykardot. Őszintén sajnálom, hogy az a fénykard csak egy pillanatig működött. Tetszett volna, hogy a régi helyett ezt használta volna. Remélem az új kard, amit épít, ilyen lesz és persze zöldben. :)

Aztán közbe is avatkozik az új Inkvi. Nem sok sikerrel, csak azt érte el, hogy Ezrát elszakította a többiektől. Mi lett volna, ha Kanen esik le a gödörbe? :D

Maul nagy spíler (még mindig) szerintem most is keresi a szimpatizánsait, akiket használva hatalomra juthat. Ezrát is. Maul szépen lefektette a Sötét Oldal alapjait Ezrának. Bár szerintem nem fog átállni.

A holokronos résznél nem tudom miért kell két ember. Egy nagy Erő-ugrás és már át is vagy. Ezra tudatosan használta most először a sötét oldalt. Bár itt viszont nem értem. Az csak egy ajtó. Nem mindegy, hogy Jedi vagy Sith nyitja ki? Ugyan az az Erő van a világos és a sötét oldalon, így nem értem, hogy egy Jedi miért nem nyithatja ki és hogy miért kell hozzá düh. Bár ahogy Ahsoka mondta: minél többet akarsz megérteni az Erőről, annál inkább nem tudsz semmit.

A párbajok nagyon jók voltak. Tudjátok, párbajfüggő vagyok. :D

Az Inkvik fénykardjáinak a hangját eleinte rühelltem, de itt nagyon jók voltak. A helifénykardozást, vagy ahogy Cupsy mondaná, Inkvikopterezés azt én felfogtam egy egyfajta poénnak. Eleinte arra gondoltam, hogy talán használják közben az Erőt, de amilyen bénák közelharcban meg hülyék, biztos, hogy nem.

Tetszett, hogy szinte minden jelenetben benne volt, hogy Maul bármikor elárulhatja Ezráékat. Ez a bizonytalanság, hogy mikor. Aztán az Inkvik halála után ez be is következik. Sejtettem, hogy azért addig nem "árulja" el a Jediket, amíg az Inkvik ki nem purcannak. A 7. Nővért sajnálom. Bár hogy mind a három Inkvi kipurcant, ez felülmúlta a várakozásaim. Ezt azért nem gondoltam volna. Legalább az új Inkvit meghagyhatták volna. És azért azt nem mondanám, hogy két Inkvi is Maul-é lett. Elvégre az 5. Fivér fénykardjait Ahsoka vágta el, utána nyírta ki Maul. De végül is ő nyírta ki, de hogy ha lettek volna Kardjai, talán el tudott volna repülni vele. :D

Aztán végre eljött a pillanat: Maul szembe fordul a Jedikkel. Nagyon sajnálom, hogy Kanen megvakult, de simán kaphat kibernetikus szemeket. Bár ez a megvakulás szimbolikus jelentőséggel is bír. Most már nem tud harcolni, csak Ezrát tudja tanítani.

Az új Inkvi teljesen felesleges volt. Jött, látott, meghalt. Meg hogy ő vadászni jött. Azt hitte, hogy majd egyedül legyőzi az Árnyékot, Mault? Maul szerepeltetése már valóban erőltetett. Jó, valószínű Filoni a Darth Vader vs Maul-t a 3. évadra tartogatja, ide már nem akarta bezsúfolni. De lehet Maul ezután egyenesen a Tatooin-ra megy Kenobihoz. Aztán már tényleg intézzék el végleg. Különben meg amikor Ahsokáéknak mondja, hogy "tanítványom" (Ezrára célozva) akkor szerintem ezt Maul sem gondolta komolyan.

Csak Ahsokáékat akarta kicsit összezaarni. Bár egyértelműen Ezrát tanítványává akarja.

Különben a vak Kanen csak nekem hasonlít Rahm Kotára? :D

Aztán jönnek a záróképsorok! Ahsoka vs Vader. Na ez nekem való jelenet volt. :) Nagyon sok monológ nem volt, de ennyi pont elég volt. De hogy már megint azzal jön, hogy ő nem Jedi. Ha ennyiszer mondja, most legalább hozzá tette volna, hogy ő szürke jedi.

Áprápó, a holokronról majdnem megfeletkeztem. Tetszenek a Sith holokronok, de már megint ott vagyok a dilemmánál, hogy miért csak egy Sith tudja kinyitni? Egy Jedi miért nem? Ugyan az az Erő itt is ott is.

Fura volt, hogy Ventress szólalt meg, bár volt egy kis Talzinos beütése. Kár, hogy nem derült ki, hogy az kinek a holokronja. Azt adtam volna, hogy ha Talziné.

Na záróképsorok. Nagyszerű. Én azoknak a csoportját szaporítom, akik azon a vêleményen vannak, hogy jó hogy Ahsoka életben maradt. Bár szerintem biztos fog még szerepelni, én már Filoninak nem hiszek. Azt sem hiszem el amit kérdez innentől kezdve. Ha még sem fog többet szerepelni, akkor persze kaphatott volna méltóbb befejezést. De szerintem így is jó. Inkább maradjon homályos, mint sem meghaljon. Bár tuti fogjuk még látni. Végső soron Vadert is legyőzték. Hogy ha akkor ment volna neki egy Kanen-Ezra páros, biztos hogy le tudták volna győzni. Mint ha az egyik lábát húzta is volna a legvégén. Szegény Ezra búcsút mondhat a kardjának, de már írtam, remélem megtetszett neki a keresztpengés zöld fénykard és majd olyat fog csinálni. Aztán a legvégén Ezra kinyitja a holokront. (Legalábbis elkezdte.) Legelőször azt hittem, hogy sárga a szeme, aztán rájöttem, hogy csak a Holokron vörös fénye tükröződik a szemein. Amúgy nagyon ütős volt a sérült Vader maszk. Meg a hangkeverés is. Vader-Anakint nagyon jól összekeverték. Szó szerint megvillant Anakin. És szerintem nem csak szó szerint. Szerintem az alkony szó Vaderre utal. Mert akárki akár mit mond (nem érdekel, Filoni mit mond) Vader megingott. És igen is most indult meg benne egy folyamat ami Anakin visszatéréséhez vezet. Itt ért véget (képletesen) Sith honléte. Vagyis inkább csak megindult, de a lényeg ugyan az. A Sötét Oldal most kezdett "bealkonyulni" Vaderben.

 

A zene nagyon jó volt, főleg amikor a Duel of the Fates-t belekeverték Maul vs Ahsoka-ba.

De mindenütt jó volt. Bár a holokronos résznél, miközben Ezrát Maul áthajította, egy ici-picit lehetett volna Sithesebb is a zene, de az, hogy nem volt, ez is egy jel, hogy Ezra nem fog átállni.

És Maul már megint megszökött.

Összesítve nagyon jó volt. 10/10

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abba a hibába esek, hogy túl hamar írok a látottakról mikor még fortyog bennem minden, de hát üsse kavics :) Majd jól megkapom a magamét :P

 

Kicsit csalódás volt, hogy ilyen hamar eltávoztak az Inkvik az élők sorából, bármennyire is utálom őket... meg ez a helikopter üzemmód se tetszett igazán. Ja meg volt itt valami új Inkvi... de minek. :roll:

 

Ahogy Maul karakterét visszahozták nekem valami oknál fogva tetszett és hiába játszotta az ártatlant én éreztem (meg gondolom még sokan mások is), hogy hiba bízni benne, hiszen Sith volt, hiába vallja most másnak magát, hatalomra vágyik még mindig. Ugye nem halt meg, kíváncsi vagyok milyen szerepet szánnak még neki.

 

(Darth :D) Ezra... megkísértette elég erősen a Sötét Oldal és talán még túl korai megmondani, hogy mennyire állt ellen neki. Mondjuk az jó pont, hogy nem kaszabolta le az Inkvit, mint Anakin Dooku-t (igaz Maul nem egy Palpatine, meg Maul-nak nem volt elég ideje Ezra fejébe férkőznie). Kíváncsi leszek a következő évadban visszaköszön e ez a "kaland" a Sötét Oldallal. Ha tippelnem kéne, akkor igen.

 

DARTH VADER. Vállalom a nyilvános kövezést, de nekem ő az all time kedvenc Star Wars karakterem és nagyon-nagyon örülök, hogy viszont láthatom a Rebels-ben. Itt szemez velem egy life size mellszobor formájába. Tudom talán egy kicsit morbid, de mióta jelen van a SW az életembe, azóta Vader a kedvencem :D

 

Ashoka vs. Vader... én is, mint sokan, arra számítottam, hogy Ashoka feláldozza magát, hogy Vader (Anakin) végez vele, de nem így történt. Hogy végül miféle véget ért a harcuok, mi vezetett el odáig, hogy mindketten elsétáltak, mi zajlott le kettejük között... talán sose fogjuk meg tudni. Egy biztos... Ashokának van bőven feldolgozni valója és szerintem sem fogjuk már viszont látni a sorozatban.

 

 

Összességében tetszett az évad záró, iszonyat erős volt és már tűkön ülve várom a folytatást :)

Szerkesztve: - Infy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit ülepedtek még bennem a gondolatok. Annyival egészíteném ki, amit tegnap írtam, hogy szerintem felesleges túlzásokba estek kicsit a készítők. Az 1. évad vége se volt akármilyen. és azt önmagában a Kanan-Ezra-Főinkvizítor trió hozta össze. A 2. évad zárására adott volt Ezra és Kanan mellett két inkvizítor, valamint a várva várt Ahsoka-Vader csörte. Ennek bőven elégnek kellett volna lennie erre a részre, nem volt jó ötlet behozni egy új inkvit és előhúzni Maul-t. Az ötödik fivér és hetedik nővér eddig se sokat szerepelt, most levágták őket, az új inkvi meg még be se mutatkozott, de már odalett. Jóval többet ki lehetett volna hozni belőlük, ha nem csak a nagyágyúk játékszereként erőltetik be őket, amolyan sallangként az évadzáróba.

Eleve nem vagyok meggyőződve róla, hogy Maul újabb visszahozása jó döntés. Már amúgy is sok kulcsszereplő sorsát kell elsikálni az OT-ra, Maul-ról már többé-kevésbé "el is feledkeztünk", most őt is betették ebbe a pakliba. De ha már megint felélesztették, akkor ennek nagyon rossz volt az időzítése. Egyrészt bizonyos mértékben elvitte a show-t a főhőseink elől, más aspektusból meg ő maga se tudott igazán kiteljesedni, mert a többieknek is nagy tér kellett. Sok szál, de egyik se lett befejezve, így marad az egész élmény után egy kissé keserű szájíze is az embernek.

Szerintem a három inkvi majdnem létszükséglet volt, hiszen Ahsoka bebizonyította, hogy egymaga leveri mind a kettőt egyszerre, és már Kanan és Ezra számára sem nyújtottak kihívást. Na most, ha csak ez a két kókler van, a három Jedi két inkvi annyi kihívást jelentette volna, mint bármelyik rohamosztagos. Muszáj volt kiegyenlíteni a számokat - pláne, hogy behoztak egy Darth Mault is, aki ellen mint láttuk, még egyszerre három inkvizítornak sem volt esélye.

Másrészt, a harmadik inkvizítorral - ha már behozták Mault - meghozták azt a jó döntést, hogy általa bebizonyosodott: az Uralkodó és Vader azért nem feledték el a kóbor Sith-et - ha már a Son of Dathomir végén meglépett, ne csináljanak úgy a Sith Sötét Nagyurai, mintha végeztek volna vele.

Maul behozatala szerintem két okból volt fontos: az első, hogy ő fontos filmszereplő volt, akiből aztán fontos TCW szereplőt csináltak. Ezek után nekem nehogy egy képregényben vagy könyvben varrják el a szálát, hanem minimum animációs sorozatban. Persze itt lett volna az alkalom a lezárásra, sajnos ez nem történt meg, de remélhetőleg Filoniék már nem húzzák sokáig a dolgot.

A másik, hogy ha Ezrát csak ő csábítgathatta a Sötét Oldal felé. Anno a Főinkvizítorral tettek lépéseket ez irányba, de hát ő fejest ugrott. A kóklerek ezt a szerepet nem vehették át, Vadernek semmi oka csábítgatni, az Uralkodónak keresnivalója sincs a sorozatban (mármint személyesen, bár Maul miatt talán kimozdítaná a hátsóját Coruscantról), maradt akkor az a Sith, akinek szüksége van egy tanítványra.

Imigyen a behozatala szükséges volt, a megtartása viszont már nem. De reméljük, Filoniék már tudják, miért hagyták életben és görgetik tovább a sztoriját.

 

Az inkvizítorok kiiktatása nekem annyira nem fáj, mert ezekből nem tudnak jó karaktereket faragni. A Főinkvizítor jó volt, érdekes volt, de a maradék - a kék kókler sem mutatkozott soknak. A Hetedik Nővérben talán lett volna spiritusz, de nagyon nem akarták tovább fejleszteni, és tulajdonképpen a The Future of the Force rá is világított, hogy ha ezek Palpatine korábbi kísérleteinek eredményei, akkor csak agymosott idióták, akiket erre "teremtettek". Annak használják őket, amire valók: fénykardos gyalogok. Valahol sejthető volt, hogy nem jutnak messzire velük, hiszen ahhoz nem lehetnek elég erősek, hogy jól képzett Jedikkel harcolhassanak, nem is szerepelhetnek sokat, innentől kezdve meg aztán tényleg csak fogyóeszközök lesznek. Kanan és Ezra túlnőttek rajtuk. Szerintem sokan inkább csak túl sok jelentőséget tulajdonítanak nekik. Mármint az újaknak, nem a Főinkvizítornak.

 

Ne értsetek félre, tudom ez nyilvánvaló. De ha alkalmas arra, hogy a lefegőben tartson egy személyt, akkor bizony az átlagos pörgésnél -ami 100szor volt már- is olyan "menetszél" kellene legyen, ami a használóját kibillentheti vagy elhúzza.

És ha a pörgési sebesség is szabályozható? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha a pörgési sebesség is szabályozható? ;)

 

A pörgési sebességet szinte biztos, lehet állítani, mert az új Inkvi is lelassította picit.

De akár milyen gyorsan is pörög, egy fénysugár, egy energianyaláb nem generál felhajtóerőt. :D

De már megint a realitást keresem. :D Vágjatok fejbe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel kedvenc rész lett igyekszem majd összeszedni azt is, hogy mitől volt olyan jó, mert eddig szinte csak negativkodtam. De előtte még egy kétség: ha Ahsokát nem merték megölni, akkor mi lesz Ezrával? Egy tinédzsereknek készült sorozat főszereplőjéről van szó, aki még maga is gyerek. Szinte kizárt, hogy meg merik ölni. Viszont pont emiatt úgy érzem, hogy zsákutca volt egy Erőérzékeny gyereket megtenni a legfontosabb szereplőnek. Így a Rebels nem kiegésziti a filmeket, hanem lassan inkább olyan mintha valami alternativ univerzumot épitene ahol van egy rakás hős akik a mozifilm közeledtével egyszerűen felszívodnak.

Ezen a ponton egyszerüen nem érzem azt hogy az ep.4 előzményét nézzük. És ezen az se segít, ha az utolsó évadban minden fontos szereplő remeteségbe vonul.

 

Egy kicsit reményt keltőbb gondolat: mi van ha Filoniék azt tervezik, hogy a következő évad végén megölnek egy főhőst (Kanant látom esélyesnek)? És Ahsokát csak azért tartották meg mert nem akarták, hogy annyira bórús és sötét legyen a sorozat hogy minden egyes évad egy főhős halálával ér véget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán Ezra talál egy Kylo-Ren féle, keresztpengés fénykardot. Őszintén sajnálom, hogy az a fénykard csak egy pillanatig működött. Tetszett volna, hogy a régi helyett ezt használta volna. Remélem az új kard, amit épít, ilyen lesz és persze zöldben. :)

Én kevésbé örülnék ennek. Kikacsintásnak jó volt az a kard, alátámasztotta azt, miszerint Kylo kardja egy sokkal régebbi kor "dizájnja" alapján készült. Viszont szeretném, ha ez a Saga-érában megmaradna Kylo jellegzetessége, nem tetszene, ha Ezra is ilyennel flangálna, csak nem pirossal.

 

Bár itt viszont nem értem. Az csak egy ajtó. Nem mindegy, hogy Jedi vagy Sith nyitja ki? Ugyan az az Erő van a világos és a sötét oldalon, így nem értem, hogy egy Jedi miért nem nyithatja ki és hogy miért kell hozzá düh.

Szerintem nem ahhoz kell a két Erőhasználó, hogy "kinyissa" az ajtót, azaz felemelje a nagy követ, hanem a zsiliprendszeren való átjutáshoz. Nagyon bivalynak kell lenni ahhoz, hogy valaki egyedül egyszerre két ilyen ajtót is meg tudjon emelni és így egyedül végigmasírozzon a "folyosón". Viszont én is úgy gondolom, hogy két (vagy mondjuk több) jedi is képes lett volna a mutatványra, csak elég erősnek kell lenniük. Itt annyi volt a lényeg, hogy az átlagemberek könnyebben tudnak erőt meríteni az érzelmeikből, így Ezra is komolyabb dolgokat tud csinálni, ha a rövidebb és sötétebb utat választja.

 

De lehet Maul ezután egyenesen a Tatooin-ra megy Kenobihoz. Aztán már tényleg intézzék el végleg.

Nem hinném, hogy a Rebels-be ilyen belekerülne. Hera-ék csapatától nagyon messze esne az az esemény, hogy Maul elmegy a Tatooine-ra és összecsap Obi-Wan-nal. Persze bele lehetne szőni abba is a többieket, de elég erőltetett lenne. Ilyenkor sajnálom, hogy a Rebels-nek más a fókusza és nézőpontja, mint mondjuk a TCW-nek, oda simán belefértek volna ilyenek is. Mondjuk ahhoz megint nagy zsenialitás kéne, hogy egy jó Obi-Maul párbajt összehozzanak, miután ismerjük az öreg Obi-Wan Ep.4-es teljesítményét. Persze ettől az Ahsoka-Vader párharc kapcsán is tartottam és végül remekül megoldották.

 

De hogy már megint azzal jön, hogy ő nem Jedi. Ha ennyiszer mondja, most legalább hozzá tette volna, hogy ő szürke jedi.

Hozzátehette volna, de vélhetően nem az, és/vagy nem gondolja magát annak. :) Amúgy nekem se tetszett ez a "nem vagyok jedi" dolog, korábban leírtam, miért nem.

 

Áprápó, a holokronról majdnem megfeletkeztem. Tetszenek a Sith holokronok, de már megint ott vagyok a dilemmánál, hogy miért csak egy Sith tudja kinyitni? Egy Jedi miért nem? Ugyan az az Erő itt is ott is.

Régebben merült fel (amikor Dzséjttel beszélgettem valami másról), most már bizonyos, hogy léteznek sith holokronok. A kinyitásával kapcsolatban azt tudom mondani, amit mondjuk az Erővillámoknál is. Az Erő ugyan egy egységes valami, de más hozzáállással másképp lehet használni. Nem azért tudnak csak a sithek villámokat szórni, vagy csak a jedik/sithek kinyitni a saját holokronjaikat, mert a világos vagy a sötét oldalt használják hozzá, hanem mert ahhoz, hogy az Erővel ilyen jellegű kölcsönhatásba lépjenek, ahhoz olyan szellemi állapotba kell kerüljenek, ami az adott oldalra jellemző. Azaz mondjuk Sidious is kinyithatna egy jedi holokront, ha képes lenne annyira megnyugodni, olyan módon koncentrálni és kapcsolatba lépni az Erővel, ahogyan azt mondjuk egy jedi tenné. Ugyanígy Yoda is szórhana villámokat, csak ahhoz meg olyan mértékben kéne mondjuk a negatív érzelmeiből erőt merítenie, ami egy jedinek nem járható út. Amúgy Ezra is kinyitotta a holokront, pedig nem sith és vélhetően soha nem fog átállni, még ha most meg is kísértette a sötét oldal.

 

Fura volt, hogy Ventress szólalt meg, bár volt egy kis Talzinos beütése. Kár, hogy nem derült ki, hogy az kinek a holokronja. Azt adtam volna, hogy ha Talziné.

Amúgy most akkor tényleg Ventress szólalt meg ott, vagy csak ugyanaz a szinkronhang, de in-universe semmi köze hozzá? Szerintem biztos nem Talzin-é, hisz ő nem volt sith, tehát sith holokront se csinálhatott.

 

Végső soron Vadert is legyőzték. ... Mint ha az egyik lábát húzta is volna a legvégén. ... Amúgy nagyon ütős volt a sérült Vader maszk. Meg a hangkeverés is. Vader-Anakint nagyon jól összekeverték. Szó szerint megvillant Anakin. És szerintem nem csak szó szerint. Szerintem az alkony szó Vaderre utal. Mert akárki akár mit mond (nem érdekel, Filoni mit mond) Vader megingott. És igen is most indult meg benne egy folyamat ami Anakin visszatéréséhez vezet. Itt ért véget (képletesen) Sith honléte. Vagyis inkább csak megindult, de a lényeg ugyan az. A Sötét Oldal most kezdett "bealkonyulni" Vaderben.

Igen, Ahsoka azért szépen meggyötörte Vader-t. Nem volt épp a legjobb állapotban. Mondjuk a legvégén szerintem inkább azért sántikált, mert azért volt ott még egy hatalmas robbanás is, amit túlvészelt. Nekem is nagyon tetszett a sérült maszk koncepciója, zseniális húzás és szimbolizmus. A megvalósítás kicsit furcsa, hisz úgy nézett ki Vader, mintha pár évvel lennénk csak Mustafar után, noha itt azért már jóval közelebb vagyunk az Ep.6-hoz. Ott meg totál másképp fest Anakin, persze akkor már újra a világos oldalon.

 

 

Szerintem a három inkvi majdnem létszükséglet volt, hiszen Ahsoka bebizonyította, hogy egymaga leveri mind a kettőt egyszerre, és már Kanan és Ezra számára sem nyújtottak kihívást. Na most, ha csak ez a két kókler van, a három Jedi két inkvi annyi kihívást jelentette volna, mint bármelyik rohamosztagos. Muszáj volt kiegyenlíteni a számokat - pláne, hogy behoztak egy Darth Mault is, aki ellen mint láttuk, még egyszerre három inkvizítornak sem volt esélye.

Elkeveredhettek volna egymástól a jedik, Ahsoka akár mehetett volna a Vader-vonalra korábban is, az Ezra-Kanan duó pedig azért elbíbelődhetett volna az inkvikkel. Nem lett volna gond, ha legyőzik az inkviket, de szerintem meg lehetett volna oldani a 3.nélkül. De ha már behozták, akkor valahogy életben maradhatott volna, vagy valamit kezdhettek volna vele, mert így nagyon izzadtságszagú volt a dolog. Maul-t meg egyáltalán nem kellett volna belekeverni és akkor ebből nem lett volna semmiféle kényszer. :)

 

Maul behozatala szerintem két okból volt fontos: az első, hogy ő fontos filmszereplő volt, akiből aztán fontos TCW szereplőt csináltak. Ezek után nekem nehogy egy képregényben vagy könyvben varrják el a szálát, hanem minimum animációs sorozatban. Persze itt lett volna az alkalom a lezárásra, sajnos ez nem történt meg, de remélhetőleg Filoniék már nem húzzák sokáig a dolgot.

A másik, hogy ha Ezrát csak ő csábítgathatta a Sötét Oldal felé. Anno a Főinkvizítorral tettek lépéseket ez irányba, de hát ő fejest ugrott. A kóklerek ezt a szerepet nem vehették át, Vadernek semmi oka csábítgatni, az Uralkodónak keresnivalója sincs a sorozatban (mármint személyesen, bár Maul miatt talán kimozdítaná a hátsóját Coruscantról), maradt akkor az a Sith, akinek szüksége van egy tanítványra.

Imigyen a behozatala szükséges volt, a megtartása viszont már nem. De reméljük, Filoniék már tudják, miért hagyták életben és görgetik tovább a sztoriját.

Anno már a TCW-ban le kellett volna zárni a sorsát, utána a képregényben is elszalasztották a lehetőséget. A saját megkérdőjelezhető húzásaik miatt nem igazán bölcs dolog most a Rebels-be is becitálni. Főképp úgy, hogy aztán itt is lógva hagyják, de ebben már eleve egyetértünk. :) A másik okra meg azt tudom mondani, hogy senki nem kérte Ezra megkísértését. Én személy szerint már rohadtul unom, hogy ezt mindenkivel eljátsszák. Szerintem semmi szükség nem volt arra, hogy most megint ezt a formulát húzzák elő. Amúgy meg az inkvik lehetnek kóklerek, de pl. a nővérkének volt egy különleges kémiája Ezra-val, ami szerintem jól működött. Nem mondom, hogy érdemben tudta volna befolyásolni, de ha már ennyire erőltetik ezt a vonalat, akkor szerintem benne lett volna potenciál, ehhez nem kellett mindenáron Maul-t visszahozni.

 

Az inkvizítorok kiiktatása nekem annyira nem fáj, mert ezekből nem tudnak jó karaktereket faragni.

Szerintem meg bárkiből lehet jó karaktert faragni, csak akarni kell. Meg persze elég ügyesnek kel lenni. Anno pl. Ventress is egy egydimenziós sablongonosz volt, mégis mit kihoztak belőle. Nyilván nem kell minden inkvinél ezt erőltetni, de nekem sokkal jobban bejönne, ha kevesebb lenne belőlük, de 1-2-nek kijárna az, hogy komolyabban kibontsák a karakterüket. A főinkvizítor tök jó volt, bátor húzás volt kinyírni. Most inkább azt érzem, hogy a másik kettő, ill. a legújabb delikvensek kiírása már inkább alibizés. Főleg a nővért sajnálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pörgési sebességet szinte biztos, lehet állítani, mert az új Inkvi is lelassította picit.

De akár milyen gyorsan is pörög, egy fénysugár, egy energianyaláb nem generál felhajtóerőt. :D

De már megint a realitást keresem. :D Vágjatok fejbe. :D

Egy fény vagy energiasugár egyrészt, nem korlátozható le úgy, ahogy a fénykardok, végtelenek, ha semmi sem áll az útjukba, ami megtörné, visszalőné vagy felfogná. Másrészt, aligha lehet egy fénysugárral pengeszerűen megakasztani egy másikat. Szóval amit itt leírtál, az eleve nem áll a fénykardra, mert az nem egy fénysugár vagy energianyaláb, legalábbis határozottan nem a mi világunk szabályai szerint. És ha ezek a fénysugarak/energianyalábok megakadnak egymáson, mintha szilárdak lennének, beleállhatnak másba, mintha szilárdak lennének, árnyékot vethetnek, mintha szilárdak lennének, akkor felhajtóerejük is lehet. ;) És tessék, a fejbevágás: :fuckoff::P

 

Mivel kedvenc rész lett igyekszem majd összeszedni azt is, hogy mitől volt olyan jó, mert eddig szinte csak negativkodtam. De előtte még egy kétség: ha Ahsokát nem merték megölni, akkor mi lesz Ezrával? Egy tinédzsereknek készült sorozat főszereplőjéről van szó, aki még maga is gyerek. Szinte kizárt, hogy meg merik ölni. Viszont pont emiatt úgy érzem, hogy zsákutca volt egy Erőérzékeny gyereket megtenni a legfontosabb szereplőnek. Így a Rebels nem kiegésziti a filmeket, hanem lassan inkább olyan mintha valami alternativ univerzumot épitene ahol van egy rakás hős akik a mozifilm közeledtével egyszerűen felszívodnak.

Ezen a ponton egyszerüen nem érzem azt hogy az ep.4 előzményét nézzük. És ezen az se segít, ha az utolsó évadban minden fontos szereplő remeteségbe vonul.

 

Egy kicsit reményt keltőbb gondolat: mi van ha Filoniék azt tervezik, hogy a következő évad végén megölnek egy főhőst (Kanant látom esélyesnek)? És Ahsokát csak azért tartották meg mert nem akarták, hogy annyira bórús és sötét legyen a sorozat hogy minden egyes évad egy főhős halálával ér véget.

Annak szerintem soha semmilyen esélye nem volt, hogy Ezra meghal. Ez abszolúte kizárt volt attól a perctől, hogy bejelentették: a Rebelsben egy tizenéves lesz a főszereplő. Ebben reménykedni hiú ábránd volt, és nem csak azért, mert gyerekcsatornán fut, hanem azért is, mert eleve nem jellemző a Star Warsra, hogy úgy ritkítják a főszereplőket, mint a Trónok harcában. Szerintem ugyanígy biztosra vehettük anno, hogy Ahsoka sem hal meg a TCW-ben (én legalábbis sosem hittem ebben). De ismét csak remélhetőleg, azért amikor kitalálták Ezrát, azt is kitalálták, hogyan lépjen ki az események sodrából.

Kanan halála viszont várható, nagyon amortizálják szegényt. Ahogy egyre inkább Jedivé válik, úgy sérül le. :) Nem tudom, kihozzák-e ebből a vakságból, a műszem szerintem tökéletes alternatíva, illetve, mint kiderült, azért vakon is elég jól boldogul. Viszont egyre inkább úgy érzem, hogy a készítők egy önfeláldozás felé terelik. Végül fel kell majd áldoznia magát Ezráért és a csapatáért.

 

Amúgy szerintem összesen csak két szereplőt kell eltüntetni a az ep4-ig: Ezrát és Kanant, mindenki más maradhat a lázadókkal. A Szövetség baromi nagy, és mi az ep6-ig csak egy sejtet követünk, ami egyértelműen nem a Főnix sejt. Az összevont flottánál meg Hera, Sabine, Rex, Chopper és Zeb lehettek más hajókon. ŐK nem olyan nagy halak azért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy szerintem összesen csak két szereplőt kell eltüntetni a az ep4-ig: Ezrát és Kanant, mindenki más maradhat a lázadókkal.

Én még idevenném Mault is. Nagyon nem örülnék ha megúszná a teljes trilógiát mint háttérszereplő. Sőt én Ahsokát is ebbe a sorba tettem eddig, de úgy tűnik hogy ez a hajó már elment és ő marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még idevenném Mault is. Nagyon nem örülnék ha megúszná a teljes trilógiát mint háttérszereplő. Sőt én Ahsokát is ebbe a sorba tettem eddig, de úgy tűnik hogy ez a hajó már elment és ő marad.

Én is idesorolom az Ahsoka-Maul duót, de a lehetséges további inkvizítorokat is. Utóbbiakkal úgy tűnik nem lesz gond, ki fogják söpörni őket, de Ahsoka és Maul erősen kérdéses. Az meg oké, hogy rajtuk kívül "csak" Ezra és Kanan van, csak pont arról megy a diskurzus, hogy Ezra-t úgyse merik megölni, tehát őt is valami félmegoldással söprik majd szőnyeg alá. Ha mellé ez még LadyTano és Maul esetében is így lesz, akkor az azért elég ciki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, Maul is ide tartozik, de én most kifejezetten a lázadók szemszögére gondoltam. Maul annyiból zavarna csak, hogy már rég halottnak kéne lennie, de in-universe tulajdonképpen akár az ep9-ig is élhet. Mint korábban írtam, az ep4-7 nem annyira tág se térben, se időben, se látószögében, hogy eseményeit lehetetlenség lenne kikerülni egy Galaxis méretű játszótéren.

Mivel viszont az ep4-7-ben Luke az utolsó (aktív) Jedi, így a többi Jedi kiírása a lázadók sorai közül kötelező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkeveredhettek volna egymástól a jedik, Ahsoka akár mehetett volna a Vader-vonalra korábban is, az Ezra-Kanan duó pedig azért elbíbelődhetett volna az inkvikkel. Nem lett volna gond, ha legyőzik az inkviket, de szerintem meg lehetett volna oldani a 3.nélkül. De ha már behozták, akkor valahogy életben maradhatott volna, vagy valamit kezdhettek volna vele, mert így nagyon izzadtságszagú volt a dolog. Maul-t meg egyáltalán nem kellett volna belekeverni és akkor ebből nem lett volna semmiféle kényszer. :)

Volna, volna, ott nem volna,

ez a történet máshogy szólna. :)

Persze, ha tök máshogy írják meg a sztorit, akkor tök máshogy zajlik a cselekmény. Ez az érv még mindig gyenge. Ha az ep1-ben R2-t kilőtték volna, most más lenne az ep7. Bocs, de az "írják meg máshogy, és az jobb lett volna" féle érvelést nehezen veszem be, mert csak egy nagyon nagy HA.

Nekem egyáltalán nem volt itt semmi sem izzadtságszagú, szerintem remekül megírt történetet kaptunk, ahol mindenki és minden a helyén volt, csak a végkifejlettnél kellett volna egy valamit meglépni a tökéleteshez (Maul megölése), de mivel nem látom a jövőt, így még könnyen lehet, hogy ebből is kihoznak valami nagyon jót.

 

Főképp úgy, hogy aztán itt is lógva hagyják, de ebben már eleve egyetértünk.

Honnan tudod, hogy a Rebelsben is lógva fogják hagyni? ;)

 

A másik okra meg azt tudom mondani, hogy senki nem kérte Ezra megkísértését. Én személy szerint már rohadtul unom, hogy ezt mindenkivel eljátsszák. Szerintem semmi szükség nem volt arra, hogy most megint ezt a formulát húzzák elő. Amúgy meg az inkvik lehetnek kóklerek, de pl. a nővérkének volt egy különleges kémiája Ezra-val, ami szerintem jól működött. Nem mondom, hogy érdemben tudta volna befolyásolni, de ha már ennyire erőltetik ezt a vonalat, akkor szerintem benne lett volna potenciál, ehhez nem kellett mindenáron Maul-t visszahozni.

Most szóljak Filoninak, hogy írjanak neked egy személyre szabott Rebels sorozatot? Most vagy azt értékeljük, ami van, vagy elkezdünk vágyálmokat szövögetve fejben kiépíteni egy sorozatot és ahhoz hasonlítva lehúzni azt, amit kapunk. Szóval, mi az, hogy ki kérte? Ez már mindennek a legalja. Ki kérte az ep1-et? Ki kérte az ep7-et? Ki kérte a Star Warst? Senki. Milyen érv már ez? Ki kérte? :facepalm:

 

Szerintem meg bárkiből lehet jó karaktert faragni, csak akarni kell. Meg persze elég ügyesnek kel lenni. Anno pl. Ventress is egy egydimenziós sablongonosz volt, mégis mit kihoztak belőle. Nyilván nem kell minden inkvinél ezt erőltetni, de nekem sokkal jobban bejönne, ha kevesebb lenne belőlük, de 1-2-nek kijárna az, hogy komolyabban kibontsák a karakterüket. A főinkvizítor tök jó volt, bátor húzás volt kinyírni. Most inkább azt érzem, hogy a másik kettő, ill. a legújabb delikvensek kiírása már inkább alibizés. Főleg a nővért sajnálom.

Azért kicsit több kell egy jó karakterhez, mint akarás (akarásnak nyögés a vége) meg ügyesség. Ventress meg rossz példa, mert egy teljesen más jellegű sorozatban szerepelt, ahol a fókuszpontot eltolták a főhősöktől. Ha itt is többet kukucskálhatnánk be a gonoszok és jelentéktelen mellékszereplők soraiba, akkor nyilván, többre vihette volna az Ötödik Fivér is. De itt a fókusz a Ghost legénységén van, így túlnyomórészt semmit sem láthatunk, ami rajtuk kívül esik. Tudom, te utálod ezt, de a sorozat íróinak akkor is ezekhez a keretekhez kell igazodnia, ha már egyszer anno ezt a szabályt állították maguk elé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.