Ugrás a kommentre

2x20 - Twilight of the Apprentice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért kicsit több kell egy jó karakterhez, mint akarás (akarásnak nyögés a vége) meg ügyesség. Ventress meg rossz példa, mert egy teljesen más jellegű sorozatban szerepelt, ahol a fókuszpontot eltolták a főhősöktől. Ha itt is többet kukucskálhatnánk be a gonoszok és jelentéktelen mellékszereplők soraiba, akkor nyilván, többre vihette volna az Ötödik Fivér is. De itt a fókusz a Ghost legénységén van, így túlnyomórészt semmit sem láthatunk, ami rajtuk kívül esik. Tudom, te utálod ezt, de a sorozat íróinak akkor is ezekhez a keretekhez kell igazodnia, ha már egyszer anno ezt a szabályt állították maguk elé.

Azért itt is van mozgástér. Kallust kifejezetten érdekessé tudták tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ha tök máshogy írják meg a sztorit, akkor tök máshogy zajlik a cselekmény. Ez az érv még mindig gyenge.

Nyilván az érdemi változtatásokhoz másképp kell felépíteni a sztorit. Lehet, hogy számodra ez gyenge érv, de ennyi erővel bármit ki lehet magyarázni. Visszahozhatták volna Windu-t vagy Snoke lehet Sidious klónja, aztán akkor nem köthetsz bele, mert amúgy biztos másképp kellett volna megírni a történetet. Nekem épp ezért az nem igazán érv, hogy azért kellett egy új inkvizítor, mert ha az Ahsoka-Ezra-Kanan triót össze akarják ereszteni az ott lévő inkvikkel, akkor kell egy újabb. Meg mert ha Maul-t is előszedik és nekimegy ő is az inkviknek, akkor pláne gyengék lennének. Ezt a készítők találták így ki, nem egy külső kényszer, szóval erre kár hivatkozni.

 

Honnan tudod, hogy a Rebelsben is lógva fogják hagyni? ;)

Az évadzáróra értettem, nem a teljes sorozatra.

 

Most szóljak Filoninak, hogy írjanak neked egy személyre szabott Rebels sorozatot? Most vagy azt értékeljük, ami van, vagy elkezdünk vágyálmokat szövögetve fejben kiépíteni egy sorozatot és ahhoz hasonlítva lehúzni azt, amit kapunk. Szóval, mi az, hogy ki kérte? Ez már mindennek a legalja. Ki kérte az ep1-et? Ki kérte az ep7-et? Ki kérte a Star Warst? Senki. Milyen érv már ez? Ki kérte? :facepalm:

Ne tégy úgy, mintha nem tudnád mire írtam zt. ;) Azt értékelem, amit kaptunk. Nem tetszik, hogy Maul-t megint elővették, erre azt írtad, hogy kellett, mert amúgy Ezra-t ki kísértette volna meg. Erre jött, hogy ezért szerintem pláne kár volt Maul-t behozni a képbe, mert maga Ezra sötét oldalra csábítása egy nem túl eredeti ötlet. Megint ott tartunk, hogy egy olyannal indokoljuk a készítők egy kérdőjeles döntését, ami szintén kizárólag a készítők döntése. Ha olyan helyzetbe hozzák magukat, hogy ilyen necces megoldásokhoz kell nyúlniuk, azért szerintem csak ők a felelősek. Ráadásul újra leírom, hogy Ezra csábítását megoldhatta volna más is. Mondjuk a hetedik nővér vagy akár Vader is. De tudom, ez nem érv, hiszen akkor másképp kellet volna megírni a sztorit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért itt is van mozgástér. Kallust kifejezetten érdekessé tudták tenni.

De ahhoz is kellett egy komplett epizód, amiben végig szerepel, nem csak fel-feltűnik, meg az is, hogy lényegesen többet szerepeljen, mint bármelyik inkvizítor. Túlzsúfolttá meg mégsem tehetik a sorozatot, pláne nem úgy, hogy epizódonként csak húsz rész áll rendelkezésükre. Kiválasztottak egy gonoszt, akit továbbfejleszthetnek eme szűkös körülmények között (véleményem szerint a legjobbat), és arra koncentráltak, a többit meg meghagyták annak, amiből amúgy is sok van a Star Warsban: alfőgonosznak, akit az aktuális évadban/epizódban le lehet ölni. Ezek semmivel sem többek a sorozatban, mint Grievous volt az ep3-ban, Maul az ep1-ben, Jango az ep2-ben, Jabba az ep6-ban. Azok sem éppen velejéig kidolgozott karakterek.

 

Nyilván az érdemi változtatásokhoz másképp kell felépíteni a sztorit. Lehet, hogy számodra ez gyenge érv, de ennyi erővel bármit ki lehet magyarázni. Visszahozhatták volna Windu-t vagy Snoke lehet Sidious klónja, aztán akkor nem köthetsz bele, mert amúgy biztos másképp kellett volna megírni a történetet. Nekem épp ezért az nem igazán érv, hogy azért kellett egy új inkvizítor, mert ha az Ahsoka-Ezra-Kanan triót össze akarják ereszteni az ott lévő inkvikkel, akkor kell egy újabb. Meg mert ha Maul-t is előszedik és nekimegy ő is az inkviknek, akkor pláne gyengék lennének. Ezt a készítők találták így ki, nem egy külső kényszer, szóval erre kár hivatkozni.

Persze, hogy bármit ki lehet magyarázni, más kérdés, hogy ki kell-e vagy a korábbi sztori adja-e, hogy abból továbbgondolva ki lehet-e magyarázni. Akárhogy ágálsz ellene, Ezráék túlnőttek az inkviken, Ahsokával szemben soha nem is voltak partiban, tehát jelenleg annyit érnek, mintha egy halom rohamosztagos. A két kóklernek ez a három Jedi nem ellenfél. Ez benne van fehéren-feketén a korábbi részekben. Ezután vagy csinálnak egy harminc másodperces menetet, aztán akkor meg az lett volna a baj, vagy kiegyenlítik az esélyeket, de ez már csak az inkvizítorok számának növelésével érhető el.

Amúgy sem értem mi ez a nagy hajcihő az inkvizítorok körül, mert szerintem egy másodpercig sem volt egyik sem érdekes a Főinkvizítort leszámítva. A csaj is csak azért volt érdekes, mert szexi hangja volt, amúgy semmi olyasmit nem mutatott fel, ami csak kicsit jelezte volna, hogy több van benne. Sablon gonosz volt.

A külső kényszeres mániádat végképp nem értem. Egy írónak nincsenek írás közben külső kényszerei, senki sem áll mögötte puskával, hogy márpedig ezt írd. Egyetlen kényszere van, a saját szabályai. Mivel már gondolom már a tervezőasztalnál eldöntetett a korábbi történetek tükrében, hogy az inkvizítorok nem érhetnek fel egy képzett Jedihez vagy Sith-hez (mert az egy jó nagy logikai bukfencet eredményezne), így adott, hogy amikor hőseinkből jól képzett Jedi válik, vagy belefutnak egy jó képzett Jediben és Sith-be, akkor azok biza le fogják pofozni őket, és csak a sok lúd disznót győz elv alapján lehet kiegyenlíteni a számlát. És ehhez a szabályhoz eddig, és ebben a részben is következetesen ragaszkodtak.

 

Nem tetszik, hogy Maul-t megint elővették, erre azt írtad, hogy kellett, mert amúgy Ezra-t ki kísértette volna meg.

Nem azt írtam, hogy kellett, hanem azt, hogy miért volt fontos. ;) Nem ugyanaz a kettő. Az egyik egy szükség, a másik egy lehetőség. Lefordítom: ha már egyszer a Gathering Forcesban elindították Ezrát ezen az úton, és vezették tovább, akkor előbb-utóbb szükségessé válhat valaki, aki Kanan ellenpólusaként taszítja a Sötét Oldal felé. Erre ott volt korábban a Főinkvizítor, de őt kiírták. Bátor húzás volt, de mint minden ilyennek, később vannak következményei. Igen, az író kivághatja maga alatt a fát egy-egy bátor húzással. Én is jártam így, Az igazság, mely álarcot visel című kisregényemben megöltem valakit, akire k*rva nagy szükségem lett volna a Júdás császár árnyékában című regényemben. Mire én erre rájöttem, a kisregény már a könyvesboltok polcán volt, így nem tehettem ez ellen semmit. Kénytelen voltam új megoldást találni. Így a szerepét részben átvette egy mellékszereplő, illetve kitaláltam a maradék szerepkörre egy újat.

Filoniék hasonlóan közelítettek, csak ők kihagyták a körből az új szereplőt, választottak egy régit: Mault, aki kézenfekvő. Persze, nyilván, a két inkvizítort is meg lehetett volna úgy írni, hogy jók legyenek, de írás közben őket nem arra sodorták a szereplők. Vader kizárt (ezzel is dobálózhatsz, de Vadernek semmi oka, hogy számára Noname Janit akarja átcsábítani tanítványnak, az csak és kizárólag Luke lehet, ha Vader csak egy szót is szólt volna ebben a témában Ezrához, az totálisan karakteridegen lett volna - szóval Vader mellett semmilyen érv sem szól), Palpatine kizárt (hadd ne kelljen már ezt is ecsetelnem), viszont néd' mán, van egy kóbor Sith-ünk, akinek sorsát tovább lehet szőni. Tetszik vagy sem, ez így működik. A történetszövés nem úgy megy, hogy kitalálod, hogy ez lesz, és akkor az lesz. A jó történetek magukat szövik, és az író csak reménykedhet, hogy a történet szereplői ugyanoda lyukadnak ki, ahová ő akarta kifuttatni a sztorit. Persze nyilván, a Rebels több tudatosságot visz a története alakításában, de döntéseik abszolút védhetőek.

Megjegyzem, a Főinkvizítor is csak azért csábítgatta Ezrát, mert ezt a parancsot kapta Vadertől a Spark of the Rebellionban, szóval ez valószínűleg amúgy sem feladatuk. Azt meg már csak mellékesen teszem hozzá, hogy hülyén is vette volna ki, ha még az inkvizítorok sorában is sokadik figurák akarnának hirtelen tanítványt maguknak, miközben fasorban sincsenek az igazi játékosokhoz képest.

 

Megint ott tartunk, hogy egy olyannal indokoljuk a készítők egy kérdőjeles döntését, ami szintén kizárólag a készítők döntése.

Ezt a mondatot nem is értem. Eleve, szerintem távolról sem kérdőjeles döntés, hogy Ezra a Sötét Oldal kísértésében él. Minden Jedinél eljöhet ez az idő egyszer, illetve, minden Jedi annak árnyékában él. Létezésük része, és padawanként előbb-utóbb meg kell tanulniuk kitartani azzal szemben. Másrészt, egy történet alakulása csak az író döntésein múlik. Elfogadja-e a karakterek adta irányt vagy megerőszakolva őket a saját útjára téríti, illetve kit vagy mit hogyan hoz be, milyen újabb akadályokat gördít a szereplők elé. Filoniék nem erőszakoskodnak a saját karaktereikkel, hagyják azokat az útjukon járni és a lehetőségeikhez mérten hozzák be az új dolgokat.

A történetet a korábbi történetek határozzák meg (illetve, ez esetben a későbbiek is), indokolni és magyarázni is csak azokkal lehet. Semmi mással. Szóval nem tudom, mi mással lehetne a készítők döntését indokolni, ha nem egy korábbi döntésükkel. A takarító döntését citáljam be? Vagy Filoni kalapkészítőjét?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy ágálsz ellene, Ezráék túlnőttek az inkviken, Ahsokával szemben soha nem is voltak partiban, tehát jelenleg annyit érnek, mintha egy halom rohamosztagos. A két kóklernek ez a három Jedi nem ellenfél. Ez benne van fehéren-feketén a korábbi részekben.

Ahsoka-nál egyértelmű a dolog, de az Ezra-Kanan duó tekintetében én nem vagyok erről annyira meggyőződve. Eddig is megoldották, hogy ne fél percbe kerüljön az említett két jedinek lekaszabolni őket, sőt én soha nem éreztem velük szemben Ezra-ékat durván erőfölényben. Egy párbajt akkor nem lehet igazán megoldani, ha akkora különbség van a felek közt, mint mondjuk Vader és Ezra-ék közt, vagy Ahsoka és az inkvik közt. De ha Ahsoka nem mozog ennyire velük (igen, más lett volna a sztori), akkor szerintem jól ellett volna a 4 figura.

De oké, tegyük fel, hogy így akarták és "kellett" az újabb inkvizítor. De miért kellett akkor kinyírni mindhármat? Az új azt mondta, hogy vannak elegen ahhoz, hogy az probléma legyen Kanan-éknak, még ha ez csak arcoskodás is, akkor is feltételezhetjük, hogy vannak még többen (meg a sorszámozás is utalhat erre). Most mivel lesz jobb, ha később megint a semmiből kerül elő 1-1 újabb, ahelyett, hogy mondjuk itt legalább egyet életben hagynak? Szóval ha már kellett egy új tag, akkor szerintem pazarlás rögtön kiírni. Pláne így arc nélkül. Tényleg azt a hatást keltik, mintha az inkvizítorok olyanok lennének, mint a rohamosztagosok, és a Birodalomnak lenne egy Erőhasználó "hadserege" is. Csak ez meg ugye furcsa az OT tükrében.

 

A külső kényszeres mániádat végképp nem értem. Egy írónak nincsenek írás közben külső kényszerei, senki sem áll mögötte puskával, hogy márpedig ezt írd. Egyetlen kényszere van, a saját szabályai.

Hogyne lennének. Pl. JJ-nek sok ilyen volt az Ep.6 kapcsán. Nem tehette meg (elméletileg megtehette volna, csak sejtjük mi lett volna belőle), hogy mondjuk a nagy trióból senkit nem szerepeltet, vagy éppen egy fiatalabb gonosz Darth Vader-t tesz bele, hiszen az előzmények megkötötték a kezét. Ugyanígy Filoni-ék nem ölhették meg Obi-Wan-t, Dooku-t, Anakin-t stb. a TCW-ban, mert a folytatással nem kompatibilis. Az Ep.1-ben Anakin nem lehetett egy 18 éves bombázó csaj és még sorolhatnánk a példákat. Ezek mind külső kényszereknek tekinthetők, erre gondoltam. ;)

 

Vader kizárt (ezzel is dobálózhatsz, de Vadernek semmi oka, hogy számára Noname Jadit akarja átcsábítani tanítványnak, az csak és kizárólag Luke lehet, ha Vader csak egy szót is szólt volna ebben a témában Ezrához, az totálisan karakteridegen lett volna - szóval Vader mellett semmilyen érv sem szól), Palpatine kizárt (hadd ne kelljen már ezt is ecsetelnem), viszont néd' mán, van egy kóbor Sith-ünk, akinek sorsát tovább lehet szőni.

Megjegyzem, a Főinkvizítor is csak azért csábítgatta Ezrát, mert ezt a parancsot kapta Vadertől a Spark of the Rebellionban, szóval ez valószínűleg amúgy sem feladatuk. Azt meg már csak mellékesen teszem hozzá, hogy hülyén is vette volna ki, ha még az inkvizítorok sorában is sokadik figurák akarnának hirtelen tanítványt maguknak, miközben fasorban sincsenek az igazi játékosokhoz képest.

Na de ha Vader azt a parancsot adta az akkori főinkvinek, hogy csábítsa át Ezra-t, akkor miért is lett volna kizárt, hogy ha már épp belefut, akkor közvetlenül is megpróbálja átállítani? Nem mondom, hogy feltétlenül sith tanítványnak és Sidious-t legyőzni, de gondolom a főinkvinek se ezért adta ki az utasítást, pláne nem azért, hogy majd az tanítványául fogadja. Amúgy ne felejtsük el, hogy Ezra piszkosul Erőérzékeny és potens figura. Nem Vader fia, de minden más tekintetben jóval előrébb jár Luke-nál. Akiről ráadásul itt még nem is tudnak, annyira vészesen meg már nincs messze az Ep.5, amikor is Vader szembefordul Sidious-szal. Tehát nálam simán működne az, hogy Vader-nek itt már teljesen világos, hogy előbb-utóbb szüksége lesz valakire, akivel lenyomhatja az uralkodót és erre Ezra elég jó alapanyagnak tűnik.

 

Eleve, szerintem távolról sem kérdőjeles döntés, hogy Ezra a Sötét Oldal kísértésében él. Minden Jedinél eljöhet ez az idő egyszer, illetve, minden Jedi annak árnyékában él. Létezésük része, és padawanként előbb-utóbb meg kell tanulniuk kitartani azzal szemben.

Ja, és minden jedinél el is jött már ez, ami engem már frusztrál. Értem a dolog lényegét, de már unalmasnak találom. Nyilván ez az egyéni problémám, de gondoltam leírom. :D Minden sötét oldali Erőhasználó azzal szórakozik, hogy az ellenségeit próbálja fűzni a sötét oldal csábításával. Aki nem így tesz, az csak azért nem, mert összesen nincs annyi szövege, hogy ezt a szájába tudják adni. :) Ez meg aztán megy az összes jedire (vagy hasonlóra), a TCW-ban Yoda is szembenéz a sötét oldalával, Obi-Wan-t is ezzel froclizza Maul, a Rebels-ben a főinkvi, majd a nővérke is ezt nyomatja Ezra-nak, az Ep.7-ben persze Kylo is felajánlja Rey-nek. Erre mit kapunk a Rebels újabb évadzárásában? Visszajön Maul és elkezdi csábítani Ezra-t.

 

Hozzátenném, hogy "utálom" Filoni-ékat, mert olyan "genyó" módon tehetségesek, hogy a szerintem rossz koncepcióra épülő és stílustalanul beemelt motívumokból aztán képesek jól építkezni és tök jó szálakat csinálni. :) Már a TCW-ban is remek szálakat rittyentettek Maul köré, pedig a felélesztése számomra továbbra is egy jelképes kasztrálással ér fel, most a Rebels-ben is eljátszották vele ugyanezt. Mert hiába nem örülök, hogy megint itt van, és annak se, hogy Ezra-t fűzögette, de kár lenne tagadnom, hogy élvezetes volt nézni az eseményeket, ill. baromi jól megoldották a szerepét és karakterét. Kivéve hogy szökni hagyták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az inkvizítorok megöléséhez csak annyit tennék hozzá, hogy Filoni nyilatkozatában benne volt, hogy tudatosan ritkítják a soraikat, mert az epIV-re el akarják tüntetni őket, hogy véletlenül se maradjon ellentmondás. Szerintem a harmadik évadra még több fog előbukkanni, és még kevésbé lesz fajsúlyosabb a haláluk (ki tudja talán még a képzésükbe is betekintést nyerhetünk - amit Filoni és Hidalgo olyan kényesen titkolnak).

 

Ezra átcsábítása kapcsán én még várok további fejleményeket, ezért nem is érzem annyira erőltetettnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit is írhatnék mást, nagyszerű évadzáró volt! Az inkvizítorok elhullottak és akadt pár olyan momentum ami igazán emlékezetes marad. Sok dolgot nem léptek meg, mégis úgy érzem, hogy mélyebb zárást kaptunk, mint amire számítani lehetett. Érdekesen alakul a történet.

 

A rész eleje egy kedves kis utalással kezdődött, ahol szinte megismétlődött az a párbeszéd Rex és Ahsoka között, ami anno a Christophsis –on, az első találkozásuk alkalmával. Jópofa momentum volt. Ezt követően Malachor valami egészen elképesztő helyszín lett. Az előzetesek alapján nem tudtam elképzelni ezt a fura világot, de így, hogy a felszín alatt van az egész, nagyon eredeti lett! Magasan a második évad legjobb világa! Imádtam minden zeg-zugát. Pontosan olyan helyszín, mint amilyenen lennie kell egy sith templomnak. Hasonlít Morbanadra, de ez valahogy nem olyan ősi, talán azért mert még működőképes létesítményről beszélünk. A megkövesedett hullák elég mellbevágó látványt nyújtanak, még inkább tetézve a hely komorságát. Aztán feltűnik egy új inkvizítor, akitől azt vártam, hogy meglepetés legyen a kiléte, de aztán nem lett belőle semmi. Itt vetném közbe, hogy ez a fénykard helikopterezés elég fura volt, de ettől független jól nézett ki.

Maul –ra nagyon kíváncsi voltam mit alkot és nem is kellett csalódnom. Megint kavar, mint mindig. Már akkor gyanús volt, amikor eljátszotta a vén öregembert, néha még hittem is neki, de azért a végén kibújt a szög a zsákból. Sidious hatalmas hibát vétett, hogy nem nyírta ki anno. Amíg a zabrak él addig mindig be fog kavarni valamit. Sokáig várhatott egy Erőhasználóra aki segít neki kinyitni a templom ajtóit. Ezra szerepe fura volt, mert mintha a sötét oldal felé kezdenék terelni. Persze volt már erre korábban is utalás, de itt ez megint előjött, ráadásul hangsúlyosabban, mint máskor. De ahogy régen így most is, még ha kicsit bele is kóstol a sötét oldalba, azért a végén mindig tudja mi a helyes. Fura, hogy Maul tud Ezra fyrnok mamás kalandjáról. :hmm: Mint ahogy az is, hogy egyből rámozdul a gyerekre, nála hagyja a holokront, mindent vele csináltat. Vajon milyen hátsó szándékai lehetnek? Mert hogy vannak az fix. Nem ő lenne, ha nem dédelgetne galaxis uralmi terveket. Azért itt megint eszembe jutott, hogy mit csináltak ezzel a karakterrel. Az EPI néma bérgyilkosa egy összetettebb és intrikus valakivé avanzsált Filoniék keze alatt. Olyan szereplő, akit nyugodtan elő lehet húzni a kalapból ha sz*rkavarásra van szükség. Most is az inkviket milyen nagyszerűen intézi el? Viszont annak már nem tudtam annyira örülni, hogy megvakította Kanan –t. :( A csapásánál kicsit megijedtem, mert azt hittem itt a vége a jedi evilági útjának, de örültem, hogy nem így lett. Ezek után csak hab volt a tortán, ahogy a vak Kanan pár mozdulattal kijátszotta és lelökte a mélybe Maul –t. Ekkor Obi-Wan tanítása jutott eszembe: „ne bízz a szemedben, az megcsalhat.” Na de ami ezután jött az még inkább odaszögezett a képernyőhöz. Természetesen a rég várt Ahsoka vs. Vader konfrontációról van szó! Szerintem remekül sikerült megoldani a dolgot! Minden mondat ült és a helyén volt. A csúcspont az egyértelműen a sérült Vader maszk mögül kikandikáló Anakin! Mint egy metafórája annak, hogy Ahsoka talán egy pillanatra felszínre hozta benne a régi önmagát. Az egy megható jelenet, hisz a lány egyből közeledni próbál felé. Azonban Vader csak a pillanat tört részéig inog meg. Kettejük harca nagyon érzelem dús volt, nem is igazán a víváson volt itt a hangsúly, hanem magán azon a tényen, hogy ők ketten újra találkoztak. Vader azért a rész végére eléggé leamortizálódott. Tőle is ritkán látunk ilyet.

 

Az epizód zárása kérdőjelek sokasága. Mi lesz Kanannal? Ezrát elemészti a sötét oldal? Maul felkeresi Ezrát? Ahsoka miért ment le a katakombákba, mi lesz vele? Megannyi nyitott szál amiért érdemes várni a harmadik évadot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy most hirtelen eszembe ötlött egy extrém gondolat. Mi van, ha Vader azért nyújt olyan visszafogott teljesítményt az OT-ban, mert már a páncélos időszakában (nem sokkal az Ep.4 előtt mondjuk) komolyabban megsérült? A vívás terén nagyon gyenge a filmekben, még ahhoz képest is, ahogyan a Rebels-ben harcol. Most itt Ahsoka is belevágott egyet, majd túlélt egy nagy robbanást, lehet ilyen és ehhez hasonló sérülések miatt "fogy úgy el" későbbre. :hmm:

 

Egyébként felmerült, hogy Vader vajon mennyire ingott meg Ahsoka miatt. Én úgy láttam, hogy annyira semmiképpen sem, hogy ennek tanújelét adja. Ahsoka egyértelműen elbizonytalanodott és meg akarta menteni Anakin-t, ő viszont kimondta a "varázsszót", azaz egykori tanítványa halálos ítéletét. Az más kérdés, hogy a robbanás végül meggátolta a halálig tartó párbajt, de nem Vader-en múlott, hogy nem mentek ölre. Ami viszont érdekes, hogy maga Vader mondja ki az Anakin Skywalker nevet, ami jelzésértékű lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értettem, hogy értetted, csak mivel engem is zavar, hogy ilyen bénán oldották meg, elkezdtem rá keresgélni a lehetséges (kevésbé gagyi) választ. :) Ez ugyanolyan, amikor R2-ból találtak valamit egy szupernovaszerű gigantikus robbanás után, aztán még meg is tudták javítani.

Nekem kicsit olyan volt mint a robbanás Malastare -on. Tudod, ami csak a droidokat ütötte ki. :) Tehát volt inkább egy energia lökés, vagy kisülés mint igazi robbanás.

 

A napokban volt róla szó egy másik topikban, hogy Vader mennyire utálta Obi-Want - no itt látszott, hogy Ahsokát egyáltalán nem utálja. Még az is elhangzott, hogy ha elárulja, hol van a többi Jedi, kegyelmet kaphat Sidious-tól - ilyet szerintem senki másnak nem ajánlott volna.

 

Az szerintem csak kamu volt. :) Sidious biztos nem adna kegyelmet senkinek...főleg nem Ahsokának, aki már a Köztársaság idején is csak nyűg volt a tervei nyakán. :)

 

 

Egyébként akkor most a cím kire is vonatkozik? Ahsoka levegőben lógása engem is zavar, főleg úgy, hogy ha tényleg nem tér vissza a sorozatban. Ennek már megágyaztak azzal, hogy mindenki halottnak hiszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is. Elöljáróban annyit, hogy mint az esetek jelentős részében, most is a legtöbb dologban Pb-vel értek egyet, aki jól leírta a rész kapcsán az érzéseimet. De álljon itt egy rövid összefoglaló:

 

1. Nagyon tetszett a dupla epizód. Remek, baljós hangulat lengte be, akció dús volt, tele olyan momentummal, amire jó lesz később, vagy éppen az évad szavazáson visszagondolni.

2. Bár talán tudja itt a legtöbb fórumozó, hogy Maul visszahozása nem épp a kedvenc húzásom volt a TCW-ben (sőt...), itt kimondottan örültem a jelenlétének. Jól felépítették, szépen terelgette Ezrát, és mintha már régebb óta figyelte volna őt (lehet ő kacagott az előző rész végén?). Az elején az Ezrával folytatott párbeszéde komoly hasonlóságokat mutatott Luke és Yoda első találkozásával, Ezra ugyanúgy türelmetlen volt, ugyanúgy nem hitte, hogy egy "öreg" lény a segítségére lehet, mint Luke, aztán lám.

3. Vader szerintem eddig most volt a legjobb. Hátborzongató volt a megjelenése, és nagyon féltettem Ahsokát a végén.

 

 

Hadd reagáljak ezzel kapcsolatban erre:

Amúgy most hirtelen eszembe ötlött egy extrém gondolat. Mi van, ha Vader azért nyújt olyan visszafogott teljesítményt az OT-ban, mert már a páncélos időszakában (nem sokkal az Ep.4 előtt mondjuk) komolyabban megsérült? A vívás terén nagyon gyenge a filmekben, még ahhoz képest is, ahogyan a Rebels-ben harcol. Most itt Ahsoka is belevágott egyet, majd túlélt egy nagy robbanást, lehet ilyen és ehhez hasonló sérülések miatt "fogy úgy el" későbbre. :hmm:

 

Egyébként felmerült, hogy Vader vajon mennyire ingott meg Ahsoka miatt. Én úgy láttam, hogy annyira semmiképpen sem, hogy ennek tanújelét adja. Ahsoka egyértelműen elbizonytalanodott és meg akarta menteni Anakin-t, ő viszont kimondta a "varázsszót", azaz egykori tanítványa halálos ítéletét. Az más kérdés, hogy a robbanás végül meggátolta a halálig tartó párbajt, de nem Vader-en múlott, hogy nem mentek ölre. Ami viszont érdekes, hogy maga Vader mondja ki az Anakin Skywalker nevet, ami jelzésértékű lehet.

Szerintem Vader egyetlen pillanatra "ingott meg", amikor először mondja a maszk megsérülése után Ahsoka nevét. Ott mintha gyengédebben ejtené ki a lány nevét, és a szeme sem olyan haragos. Ahsoka is felismeri, ott osztoznak egy nosztalgikus pillanatban, aztán Anakin szeme komorrá válik, arckifejezése rándul egyet, és továbblép a dolgon.

 

Az EpIV előtti sérülésben nem hiszek. Az EpIV-ben valóban nagyon gyengén harcol, de az V-VI-ban ennek nyoma sincs. Ezt úgy magyaráznád, hogy új páncélt kapott? :)

 

Visszatérve a részre magára, nagyon tetszett, de én is kihagyott ziccernek érzem Maul és Ahsoka szálának levegőben lógását. Ezzel együtt is az évad egyik, hanem "a" legerősebb része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Vader egyetlen pillanatra "ingott meg", amikor először mondja a maszk megsérülése után Ahsoka nevét. Ott mintha gyengédebben ejtené ki a lány nevét, és a szeme sem olyan haragos. Ahsoka is felismeri, ott osztoznak egy nosztalgikus pillanatban, aztán Anakin szeme komorrá válik, arckifejezése rándul egyet, és továbblép a dolgon.

Sokszor újranéztem már és nagyon érdekes az egész jelenet. Ahsoka belevág Vader-be, leginkább a sisakjába, de nagyon közel járt hozzá, hogy véget vessen egykori mesterének. Ezt követően ő maga is elhasal, mintha utolsó erőtartalékait emésztette volna fel, mentálisan és fizikálisan egyaránt. Nem tudom tudja-e mennyire sebesítette meg Vader-t, hisz háttal van neki, amikor feltápászkodik, egykori mestere is épp akkor kel fel, azonban nem próbálkozik semmilyen támadással. A kezében a fénykard, az Erő vele van, Ahsoka háttal van neki, de nem támad, helyette megszólítja a lányt. Akár az is lehet az oka, hogy annyira lestrapálták, de egyre inkább úgy gondolom, hogy valóban megingott és ezért hezitált.

Aztán amikor mindketten kicsit összekapták magukat, akkor már Vader is újra magára erőltette a megszokott szerepet. Az a baj, hogy nagyon sokat segítene, ha tudnánk, hogy miként szakadtak aztán el egymástól. Mindenesetre a robbanás után egyikőjüknél se tűnt úgy, hogy keresnék a másikat, leléptek a tett színhelyéről.

 

Az EpIV előtti sérülésben nem hiszek. Az EpIV-ben valóban nagyon gyengén harcol, de az V-VI-ban ennek nyoma sincs. Ezt úgy magyaráznád, hogy új páncélt kapott? :)

A vívását tekintve szerintem az Ep.5-6-ban is gyenge. Azért Luke piszkosul messze van egy képzett jeditől, vagy akár csak egy képzett kardforgató harcostól. És hiába merít hirtelen erőt és Erőt az érzelmeiből, azért Vader-nek illett volna nem így összeesnie. Elég ha csak abból indulunk ki, hogy a Rebels-ben hogyan teljesített a kardpárbajokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként akkor most a cím kire is vonatkozik? Ahsoka levegőben lógása engem is zavar, főleg úgy, hogy ha tényleg nem tér vissza a sorozatban. Ennek már megágyaztak azzal, hogy mindenki halottnak hiszi.

 

[....] Meg a hangkeverés is. Vader-Anakint nagyon jól összekeverték. Szó szerint megvillant Anakin. És szerintem nem csak szó szerint. Szerintem az alkony szó Vaderre utal. Mert akárki akár mit mond (nem érdekel, Filoni mit mond) Vader megingott. És igen is most indult meg benne egy folyamat ami Anakin visszatéréséhez vezet. Itt ért véget (képletesen) Sith honléte. Vagyis inkább csak megindult, de a lényeg ugyan az. A Sötét Oldal most kezdett "bealkonyulni" Vaderben.

;) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy most hirtelen eszembe ötlött egy extrém gondolat. Mi van, ha Vader azért nyújt olyan visszafogott teljesítményt az OT-ban, mert már a páncélos időszakában (nem sokkal az Ep.4 előtt mondjuk) komolyabban megsérült? A vívás terén nagyon gyenge a filmekben, még ahhoz képest is, ahogyan a Rebels-ben harcol. Most itt Ahsoka is belevágott egyet, majd túlélt egy nagy robbanást, lehet ilyen és ehhez hasonló sérülések miatt "fogy úgy el" későbbre. :hmm:

 

Hát ha nagyon bele akarunk valamit magyarázni in-universe, akkor esetleg...

 

Amúgy szimplán azért vív így, mert elég régi film már az Ep4 :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hiába merít hirtelen erőt és Erőt az érzelmeiből, azért Vader-nek illett volna nem így összeesnie. Elég ha csak abból indulunk ki, hogy a Rebels-ben hogyan teljesített a kardpárbajokban.

A saját fia ellen harcol, aki mellesleg a Kiválasztott vérvonalából van, plusz maga Luke mondja ki, hogy Vader vivódik és nem akarja megölni. Ha ez igaz -és a végén látjuk hogy igaz- akkor Vader visszafogja magát Luke-al szemben.

 

Ez egyébként az ep.5-ös összecsapáson nagyon érződik. Vader csak a legvégét veszi komolyabban. Rögtön le is vágja Luke kezét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a hangkeverés is. Vader-Anakint nagyon jól összekeverték. Szó szerint megvillant Anakin. És szerintem nem csak szó szerint. Szerintem az alkony szó Vaderre utal. Mert akárki akár mit mond (nem érdekel, Filoni mit mond) Vader megingott. És igen is most indult meg benne egy folyamat ami Anakin visszatéréséhez vezet. Itt ért véget (képletesen) Sith honléte. Vagyis inkább csak megindult, de a lényeg ugyan az. A Sötét Oldal most kezdett "bealkonyulni" Vaderben.

Szerintem abszolút nem! Ezt a folyamatot Luke indítja el benne a Bespinen. Az egész SAGA csorbulna a szememben ha Vader már itt a jó útra kacsingatna. Amire még csak célzás se volt egyébként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, hogy nem ingott meg. A szeme végig sárga marad, mint minden hithű Sith-nek és ahogy kijelenti, hogy, ha Ahsoka marad, meghal, majd rá támad, az azt jelenti, hogy biza itt nincs semmiféle ingás. Ahsoka már nem jelent annyit Anakin számára, hogy miatta akár csak elgondolkodjon a hibáin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, hogy nem ingott meg. A szeme végig sárga marad, mint minden hithű Sith-nek és ahogy kijelenti, hogy, ha Ahsoka marad, meghal, majd rá támad, az azt jelenti, hogy biza itt nincs semmiféle ingás. Ahsoka már nem jelent annyit Anakin számára, hogy miatta akár csak elgondolkodjon a hibáin.

A megingást nem úgy kell érteni, hogy elgondolkodott, hogy nem kéne Sith-nek lennie, inkább úgy értettem, hogy egy pillanatra Anakin árnyéke kerül Vader arcára. És ez tökéletesen jól látszik. Érdemes összevetni Anakin szemét 18:58 körül majd 19:15-től 19:18-ig. A szeme először egyértelműen NEM dühről vagy gyűlöletről árulkodik, inkább azt mutatja, hogy felkavarta a szemtől szemben való találkozás Ahsokával, majd 19:18-nál összeszűkül a szeme, és kijelenti, hogy "akkor meghalsz". És eddig tartott Anakinnek a pillanatnyi előkerülése, innentől kezdve ismét 100%-osan Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább az kavarta fel, hogy pofán vágták egy fénykarddal és éppen göthössé vált a szerkentyű, ami életben tartja. :) Úgyhogy szerintem inkább a halál hirtelen jött rettentő közelsége, saját testének gyengesége és az őt életben tartó gépezet sérülése okozta azt a megingást, de ezek egyike sem köthető a Világos Oldalhoz, annál inkább a Sötét Oldalhoz. Ez még jobban elmélyítette dühét Ahsoka és saját léte iránt, hiszen Ahsoka nem csak kis híján kinyírta, hanem éppen emlékeztette arra, mennyire gyenge - pár perccel ezelőtt meg még ő hadovált arról, hogy Anakin Skywalker volt a gyenge, ő meg elpusztította.

Úgy vélem, hogy Ahsoka nem megingást hozott, hanem elérte, hogy Vader még inkább elköteleződjön a Sötét Oldal irányába, mert olyasmire mutatott rá, ami miatt Vader megveti Anakint: gyenge, sebezhető. És ami miatt gyűlöli magát: egy gép rabszolgája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a megingást komolyan érzékeltetni akarták volna, akkor szerintem szem sárga izzásából visszavehettek volna, amikor a Ahsokának szólította a lányt.

Ennek hiányában én is arra hajlok, hogy nem nagyon volt megingás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a megingást komolyan érzékeltetni akarták volna, akkor szerintem szem sárga izzásából visszavehettek volna, amikor a Ahsokának szólította a lányt.

Ennek hiányában én is arra hajlok, hogy nem nagyon volt megingás.

Bezony, a szeme szerintem is a legjobb érv amellett, hogy egy pillanatra sem ingott meg, semmilyen szinten. Vader szeme eddig mindig akkor izzott sárgán, amikor a gyűlölet teljes erőből tört fel a lelkéből (a Szeparatista Tanács levágása, miután Obi-Wan legyőzte a Mustafaron). Pont ezzel jelezhették volna, hogy van valami kevéske jóság, és - ahogy Donát oly szépen megfogalmazta - Anakin árnyékot vetett Vader arcára. De az ott Vader szeme, és ugye, a szem a lélek tükre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony, a szeme szerintem is a legjobb érv amellett, hogy egy pillanatra sem ingott meg, semmilyen szinten. Vader szeme eddig mindig akkor izzott sárgán, amikor a gyűlölet teljes erőből tört fel a lelkéből (a Szeparatista Tanács levágása, miután Obi-Wan legyőzte a Mustafaron). Pont ezzel jelezhették volna, hogy van valami kevéske jóság, és - ahogy Donát oly szépen megfogalmazta - Anakin árnyékot vetett Vader arcára. De az ott Vader szeme, és ugye, a szem a lélek tükre.

Még tovább gördítve, teljesen logikus, hogy amikor Luke veszi le a maszkot, immár nyoma sincs a sith-szemeknek. Ez is nagy különbség Ahsoka és Luke maszk mögé tekintése közt, és jól mutatja, hogy melyik verzió tartalmaz több Anakint.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább az kavarta fel, hogy pofán vágták egy fénykarddal és éppen göthössé vált a szerkentyű, ami életben tartja. :) Úgyhogy szerintem inkább halál hirtelen jött rettentő közelsége, saját testének gyengesége és az őt életben tartó gépezet sérülése okozta azt a megingást, de ezek egyike sem köthető a Világos Oldalhoz, annál inkább a Sötét Oldalhoz. Ez még jobban elmélyítette dühét Ahsoka és saját léte iránt, hiszen Ahsoka nem csak kis híján kinyírta, hanem éppen emlékeztette arra, mennyire gyenge - pár perccel ezelőtt meg még ő hadovált arról, hogy Anakin Skywalker volt a gyenge, ő meg elpusztította.

Úgy vélem, hogy Ahsoka nem megingást, hanem elérte, hogy Vader még inkább elköteleződjön a Sötét Oldal irányába, mert olyasmire mutatott rá, ami miatt Vader megveti Anakint: gyenge, sebezhető. És ami miatt gyűlöli magát: egy gép rabszolgája.

Mintha én írtam volna!

 

Vader csak kihasználta a helyzetet, Ahsoka érzelmeit, hogy egy kicsit összeszedje magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy értve mi történt velük? Még mindig robot lába van. Szerintem azok amiket Vizsláéktól kapott. :)

Ja, tényleg teljesen elfelejtettem ezt, azt hittem még a Talzintól "kapott" :D lábaival látjuk viszont, mindenesetre köszönöm a felvilágosítást.

Szerkesztve: - zsoterp
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, tényleg teljesen elfelejtettem ezt, azt hittem még a Talzintól "kapott" :D lábaival látjuk viszont, mindenesetre köszönöm a felvilágosítást.

Dr. Obi-wan Kenobi amputáló sebész óta ez már a 3.0-ás lába Maul-nak. Tessék jegyzetet vezetni róla! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél többször nézem a részt annál inkább úgy érzem, hogy Maul a sztárja. :D A hátán is elvinné az egészet annyira jó szövegei vannak. :D Hihetetlen tényleg, hogy mit műveltek ezzel a karakterrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.