Ugrás a kommentre

Phasma százados


Donát

Ajánlott hozzászólás

Én itt abszolút Dzséjttel vagyok, Phasmánál gyávánb karaktert nehéz lenne találni a filmekben - Bomarr példája azért ül. :D.

 

Viszont ez Finn esetével együtt felvet kérdéseket, hiszen az egész Első Rend katona nevelés lényege, hogy már csecsemő koruk óta kondícionálják őket az Első Rend céljaiért. Na most Finn esetében ez nem működött, azt mondom oké, 100.000-ből egyszer belefér.

 

De Phasma egy sikeres katona volt, aki elég sokra vitte, vélhetően bőven működött rajta az ER agymosási stratégiája, és mégsem áldozta fel magát a Rend céljaiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Phasma egy sikeres katona volt, aki elég sokra vitte, vélhetően bőven működött rajta az ER agymosási stratégiája, és mégsem áldozta fel magát a Rend céljaiért.

Már ha ő ebben az eljárásban lett kiképezve. Ne feledjük, az Első Rend maximum 15 éves, hiszen Luke eltűnése után jött létre. Phasma századosként valószínűleg a harmincon is túl van (Gwendoline Christie életkorát vesszük alapul, akkor 37 éves), vagyis már rég túllehetett az Első Rend "besorozási" életkorán, amikor a szervezet létrejött. Persze nem lehetetlen, hogy még így is elrabolták és átesett az agymosáson, de az sem elképzelhetetlen, hogy ő még a hagyományos rohamosztagos képzésen esett át.

 

Phasma tényleg eléggé leszerepelt. :) Bár valahol ez nem is olyan meglepő. Egy olyan osztag vezetője, aki embereit csatába viszi és öldöklésre ad parancsot, de mindezt a hatalom erejével a háttérben teszi, arról nem elképzelhetetlen, hogy ha egyedül találkozik az ellenséggel, akkor bizony menti az irháját. MIért? Mert ekkor sem erő, sem meggyőződés nincs benne, hogy ellenálljon.

Igen, ebben van igazság. Viszont, ha ilyenek a vezetők, akkor az Ellenállásnak nincs túl sok félnivalója. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval már az is probléma hogy egy tüzelési parancs kiadása után ő maga nem kezdett el lövöldözni? Ennek a kritikának nem sok értelmét látom...

Ody-val egyetértve szerintem is kezdenek túlzások kialakulni a karakter körül. Igen gyáva dolog volt lekapcsolni a pajzsot de öszintén: semmi különöset nem láttunk. Akiknek önfeláldozóknak kell lenniük azok az egyszerű agymosott bakák akik csak bábok és nincs vesztenivalójuk: mindenük az Első Rend ami az életük minden mozzanata fölött uralkodik. Egy hatalommal bíró személy persze hogy többre tartja az életét. Igen gyáva, de semmi különös vagy rendkivüli nincs a dologban amitől ilyen messzemenő következtetéseket lehetne levonni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az hogy keveset láttunk belőle a legnagyobb érv rá, hogy ne vonjunk le messzemenő következtetéseket. Ha egy karakter szinte egyáltalán vagy alig szerepelt, akkor érdemes feltételezni hogy még okozhat meglepetéseket. Pláne hogy nekem van egy olyan érzésem, hogy Phasmát nem valami running geg-nek szánják aki minden részben besétál a cool szerelésében majd bénázik valamit. Felteszem komoly sansz van rá, hogy lesz legalább egy emlékezetes jelenete, ahol valamit letesz az asztalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az hogy keveset láttunk belőle a legnagyobb érv rá, hogy ne vonjunk le messzemenő következtetéseket. Ha egy karakter szinte egyáltalán vagy alig szerepelt, akkor érdemes feltételezni hogy még okozhat meglepetéseket. Pláne hogy nekem van egy olyan érzésem, hogy Phasmát nem valami running geg-nek szánják aki minden részben besétál a cool szerelésében majd bénázik valamit. Felteszem komoly sansz van rá, hogy lesz legalább egy emlékezetes jelenete, ahol valamit letesz az asztalra.

De az a kevés, amit láttunk tőle, szerintem éppen elég. Phasma tette a Star Wars legnagyobb hülyesége volt. Azzal indoklod a tettét, hogy az életét fenyegették. Battya meg a paripa, veterán katona, szakmai ártalom, hogy fenyegetik az életét - meg mi a franc, nem szokott hozzá? Talán sosem volt harctéren? Vagy mindig megvárta, míg a katonái győznek? A foglalkozásával jár, hogy az életét fenyegetik, és bár nem tudom, milyen esküt tesznek az Első Rend katonái, vagy mire kondicionálják őket, de tuti, hogy több köze van az "add az életedet az Első Rendért" felszólításhoz, mint az "első szóra szolgáltasd ki a katonai bázisodat az ellenségnek" felfogáshoz.

És minden ellenállás, riasztás vagy legalább valami komolyabb szóbeli inzultus nélkül ő egyedül, azonnal, gondolkodás nélkül kiadja az "országa" egyik, ha nem a legfontosabb bázisát az ellenségnek. Nehogy már ezt megvédjük és arra jussunk, hogy Phasma az Első Rend legtökösebb, legkirályabb, legjobb katonája, és csak áldozata a gonosz Ellenállásnak... :roll:

Ha ő nincs, az Ellenállás b*szhatta volna magát. Ha tíz (és még sokat mondtam) percig húzza az időt, az Ellenállásból csak a rohamra indított X-szárnyúak maradnak meg. Ha riaszt, és Hanékat elfogják, vagy csak tíz percig feltartják a rohamosztagosok, Leia és cimborái mostanra kozmikus porfelhővé vállnak.

Ez a tette ebben a formában pontosan elég ahhoz, hogy reklámozza: Phasma egy gyáva, sz*r alak, a legbalf*szabb katonai vezető a Star Wars történelmében.

Baromi nagyot kéne alakítania ahhoz, hogy ezt a szégyent lemossa magáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az a kevés, amit láttunk tőle, szerintem éppen elég. Phasma tette a Star Wars legnagyobb hülyesége volt. Azzal indoklod a tettét, hogy az életét fenyegették. Battya meg a paripa, veterán katona, szakmai ártalom, hogy fenyegetik az életét - meg mi a franc, nem szokott hozzá? Talán sosem volt harctéren? Vagy mindig megvárta, míg a katonái győznek? A foglalkozásával jár, hogy az életét fenyegetik, és bár nem tudom, milyen esküt tesznek az Első Rend katonái, vagy mire kondicionálják őket, de tuti, hogy több köze van az "add az életedet az Első Rendért" felszólításhoz, mint az "első szóra szolgáltasd ki a katonai bázisodat az ellenségnek" felfogáshoz.

Szerintem túlságosan indulatból mész neki. Legalábbis ezek az érvek nem igazán működnek, mert katonai vezetők egyáltalán nem szoktak hozzá, hogy lefegyverezve, kvázi tehetetlen állapotban megfenyegetik őket. Picit se tartozik hozzá a napi rutinhoz.

 

Pláne az érvelésed végén érzem úgy hogy a fölösleges hiberbolák birodalmában járok. Legbalf*szabb? Ez egy olyan sorozat ahol a gonoszok rendre nyert helyzetekből képesek voltak óriásit bukni. Amikor a nagy betűs kombináló, a stratégák netovábbja a Császár kitalált egy tervet hogy miként zúzza szét a Lázadást, a terv végül abba futott ki hogy ő és a flottája is odaveszett ami végül a Birodalom bukását idézte elő. Az Ő elit katonái nem voltak képesek egy rakás plüssmackót elintézni. És ő volt abban a brancsban a lángelme. Aki miután elvesztett egy Halálcsillagot felépitett egy másikat is. És a hülyeségeit nem fenyegetésre vagy gyávaságból hozta meg, hanem mert azt hitte hogy ezek az ötletek a csúcsok.

 

Egyébként fura mód gyáva, sz*r alaknak szerintem Grievoust sose hivtuk. Előbbi jelzőt megkapta, az utóbbit viszont szerintem nem. Tőlem tuti nem. Ezért is gondolom, hogy kettőt hátra kéne lépni, mert akkor világos lenne, hogy kicsit elszállt itt a paci, és igen Phasam gyáva, de ennyi. Ebben az univerzumban ahol Jar Jar és Grievous katonai vezető lehetett ott úgy gondolom Phasma semmi különöset nem alkotott. Hasonló hibákat rengetegen elkövettek már. Csak sokaknak ehhez még az se kellett hogy valaki fegyvert tartson a homlokukhoz. Velük szemben Phasmáról még kiderülhet, hogy normál körülmények között, valódi harci helyzetben, ahol egy csatában irányitja az embereit -és nem egymagában fenyegetik- még tud is valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túlságosan indulatból mész neki. Legalábbis ezek az érvek nem igazán működnek, mert katonai vezetők egyáltalán nem szoktak hozzá, hogy lefegyverezve, kvázi tehetetlen állapotban megfenyegetik őket. Picit se tartozik hozzá a napi rutinhoz.

Nyilván nem, de ettől függetlenül nem kell minden szó vagy trükk vagy időhúzás nélkül engedelmeskedni a zsarolónak. Még csak nem is órákig kellett visszatartani Hanékat, hanem csak néhány percig. Tényleg ennyire érthetetlen, hol és miért látom abban a problémát, hogy Phasma még csak meg sem próbálta legalább hátráltatni az ellenségét, hanem kényük-kedvük szerint feláldozta a Csillagpusztítót? Mintha egy terrorista csoport besétálna a Peterson légibázisra, és az ott tébláboló ezredes beengedné őket a hangárba, mert fegyvert fogtak rá, és hagyná, hogy az összes repülőgépet a levegőbe repítsék.

 

Pláne az érvelésed végén érzem úgy hogy a fölösleges hiberbolák birodalmában járok. Legbalf*szabb? Ez egy olyan sorozat ahol a gonoszok rendre nyert helyzetekből képesek voltak óriásit bukni.

Hát éppen ez az, hogy ebben a bandában érzem őt a legbalf*szabbnak. Jobb szót nem tudok rá, ami megfelelően kifejezi, mekkora nímandnak tartom ezt a F@szmát. :evil: Mindenki más azért már letett valamit az asztalra, azelőtt, hogy ordas nagyot bukott volna. Grievousnál azért csak ott fityegtek a fénykardok, ami jelezte, hogy nyakon csípett pár Jedit, és végül csak kiállt Obi-Wan ellen. Palpatine mégiscsak megszerzett egy Galaxist magának, és kiirtotta a Jedi Rendet, mielőtt elvesztette az egészet. Stb. Bár megjegyzem, ha korábban Huxot bevédted azzal, hogy nem lehet felelős a katonái inkompetenciái, akkor most nehogy ráhúzd Palpatine-ra, hogy közvetlen az ő hibája, amiért a rohamosztagosait legyűrte néhány plüssmaci. ;) (Ami mellesleg semmit sem jelentett volna, ha nincs az a zseniális tiszt, aki Han trükkjére kinyitotta a bunkert és kieresztette az összes katonát. Azért ez a csávó is megérne egy misét, de ő legalább átverve lett.)

És se Grievous, se Palpatine, se senki Phasma előtt nem adta ki a legkisebb ellenállás nélkül az egyik legfontosabb bázisát az ellenségnek, csak mert ráfogtak egy fegyvert. A kiemelt rész a kulcsrész.

Palpatine azért bekapcsolt pajzsokkal, működő fegyverzettel és egy bazi nagy csillagromboló flottával várta a Lázadókat (akik azért a macisereg - nem egy rohamosztagos!!! - mellett flottával és kommandósokkal jöttek), és a pajzsot felrobbantani kellett, nem pedig ő kapcsolta le. Azért elég nagy különbség felrobbantani valamit vagy megkérni egy arra járót, hogy kapcsolja le. :)

 

Erre válaszolj: miért nem késleltetett, miért nem riasztott? Finn figyelte egyedül, aki ugye akkora műszaki zseni, hogy a ragasztószalagot sem ismeri fel. Mellette Phasma a számítógépnél ülve akár az egész Első Rendet odariaszthatta volna. Nehogy már, hogy egy olyan számítógép, ami még csak nem is a vezérlőteremben van - ergo külső munkaállomás -, ne lenne rákötve a hálózatra és lehessen rajta üzenetet küldeni valakinek, ha mást nem, egy szövegeset. Pláne akkor, amikor Finn nem csak hátat fordít, de el is lép mellőle. Vagy ne játszhatta volna el, hogy egy bolygó pajzsának lekapcsolása bonyolultabb és időigényesebb munka. Mert ismétlem, nem órákig kellett volna húzni az időt, hanem csak percekig. Vagy csak mondta volna egyszerűen azt: "h*lye vagy Finn, nekem ehhez nincs jogosultságom. Rohamosztagos vagyok, nem pedig a bázis rendszereit kezelő technikusok egyike. És ha lelősz, ha nem, ezen akkor sem lehet változtatni."

Ha majd az ep8-9-ben csinál valami überkirályat, akkor megbocsátok neki. De jelenlegi ténykedése miatt a szememben az, aminek leírtam. Távolról sem lett a kedvenc szereplőm. És szerintem távolról sem gond egy karakterrel, ha megutálja valaki, sőt, az a jó, ha a szerethető karakterek mellett vannak utálhatóak is. Nálam még nem is ő az első, Riff Tamsont is baromira gyűlöltem, Phasmát csak rühelem, Riffet iszonyúra tudom gyűlölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehogy már ezt megvédjük és arra jussunk, hogy Phasma az Első Rend legtökösebb, legkirályabb, legjobb katonája, és csak áldozata a gonosz Ellenállásnak... :roll:

De ilyet senki nem mondott. Csak annyi a probléma, hogy kicsit túl van gyalázva szerencsétlen. Persze, értem én mekkora bűnt követett el, de mivel az van amit Bomarr írt, miszerint nem ismerjük eléggé a karaktert, szerintem is kicsit megfontoltabban kellene nézni az ő esetét. Egyrészt biztos nem véletlenül vezető katonai tiszt, hiszen még a Starkiller elsütésénél is ott pózol a legszűkebb vezérkarban. Lehet, hogy vannak korábbi hőstettei amikről nem tudunk. Csak úgy senkiből se lesz ilyesfajta vezető. Másrészt honnan tudod mennyi ideje voltak a vezérlő teremben? Nekem épp az jött le, hogy Finn már győzködi egy ideje, mert már le akarta lőni a fejéről a vödröt, annyit húzta az időt... Ebbe még az is belejátszhat amit korábban írtam: Phasma meg lehetett győződve arról, hogy ha leengedi a pajzsot azzal csekély kárt fog tenni. Persze a mondatait lehet másként is értelmezni, de én maradok ennél. Egyébként megnéztem volna a korábbi nagy Birodalmi tiszteket egy ilyen szituban mit lépnek. ;) Ebben az új rendben nem igazán vannak tökös tisztek, hisz amikor kezd összeomlani a bolygó, Rodinon hadnagy gyáva kutya módjára elhagyja helyét és elfut. Datoo ezredes hiába adja neki parancsba, hogy maradjon a helyén, ő sz*rik rá és Hux -ra hivatkozik, hogy már az is elspurizott... Ezt csak azért írtam, hogy legyen kontraszt. :) Ilyet mikor láttunk a Birodalom idején?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak úgy senkiből se lesz ilyesfajta vezető.

Hogy is lett Piett kapitányból egyik pillanatról a másikra a Birodalom vezető flottájának az admirálisa? ;)

 

Másrészt honnan tudod mennyi ideje voltak a vezérlő teremben?

Mondjuk abból, hogy nem sokkal azelőtt, hogy Chewie letaglózta Phasmát, ezt közli le az Első Rend egyik figurája:

"Weapon charged in 15 minutes, sir."

Majd már a csata alatt C-3PO közli, hogy: "And their weapon will be fully charged in 10 minutes."

És ez real time. A filmben, attól kezdve, hogy elhangzik, 15 perc múlva a fegyver feltöltődik, valós időben folynak az események. Vagyis a katonacsaj jelentése után 15 perccel Poe már az épületen belül repül az X-szárnyújával, és C-3PO tényleg öt perccel azután ad jelentést, hogy a katonacsaj kiszabta a 15 perces határidőt.

Ebből már kiszámítható (értsd: a lejátszási időben megmérhető), hogy Phasma nagyjából két percig volt fogoly. De semmiképpen sem lehetett öt percnél tovább az.

 

Egyébként megnéztem volna a korábbi nagy Birodalmi tiszteket egy ilyen szituban mit lépnek. ;) Egyébként ebben az új rendben nem igazán vannak tökös tisztek, hisz amikor kezd összeomlani a bolygó, Rodinon hadnagy gyáva kutya módjára elhagyja helyét és elfut. Datoo ezredes hiába adja neki parancsba, hogy maradjon a helyén, ő sz*rik rá és Hux -ra hivatkozik, hogy már az is elspurizott... Ezt csak azért írtam, hogy legyen kontraszt. :) Ilyet mikor láttunk a Birodalom idején?

Hát, ha éppen esik szét az üleped alatt a bolygó, már érthető, hogy néhány katona felveszi a nyúlcipőt, mivel baromira nem lehet ezzel mit csinálni. Szóval mi a kontraszt itt? Lelépni egy éppen széteső bolygóról baromira nem gyávaság. Ott már tehetetlenek, ott az értelmes lépés a lelépés. Értelmetlenül senki se adja az életét, ezt Phasmától sem várnám el.

Arról nem is beszélve, hogy Hux baromira nem ment még el akkor. Elhagyta a vezérlőtermet, ez igaz, de a bolygót még távolról sem. Sőt, bár esett szét a bolygó a talpa alatt, még volt lélekjelenléte kikérni Snoke véleményét, mi több, még azután arra is volt ideje, hogy megkeresse Kylo Rent. Szóval ő annyira gyáva volt, hogy valószínűleg az utolsó pillanatban hagyta el a Csillagpusztítót. ;)

És, hogy hol láttunk ilyet a Birodalomnál? Nos, amikor a Halálcsillag II ledobta a pajzsát, és már ellenséges vadászgépek száguldoztak a reaktora felé, sőt, meghalt az Uralkodó és Vadert Luke Skywalker húzta végig a hangár padlóján, mintha a háttérben látni lehetett volna egy pár fejvesztve menekülő birodalmi tisztet. :)

 

És még valami. Lehetett ő korábban akármekkora hős, ha az utolsó tette az, hogy ráfogják a fegyvert és ennek hatására két perc alatt szó nélkül elárulja az Első Rendet, és az ellenség kezére játssza az egyik legfontosabb bázist. )Bár éppen ez a tett nekem nem azt sugallja, hogy olyan marha nagy hős volt. Általában aki ennyitől berittyent, az nem szokott a frontvonalon hős lenni.)

Mert ugye akkor azt is mondhatnánk, hogy Darth Vader nagyon rendes ember volt, mert mielőtt a Galaxis egyik legfélelmetesebb alakja lett, sok jó dolgot tett, valóságos hős volt. De hiába győzött megannyi csatában, valahogy nem elegek ahhoz nekem, hogy megbocsássam védtelen gyerekek levágását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy elméletem. Az egész forgatókönyv számomra egy nagy kettőséget mutat. Ugye felkérték az Oscar díjas Michael Arndt-ot hogy csináljon egy jó forgatókönyvet. Szerintem meg is csinálta az elejétől a végéig. minden karakter, Phasma is normálisan (nem gyávára, tökösre, puncisra) meg volt írva. Aztán jöttek az észkombájn producerek, rendező (igen sajnos a rendező is) és valamilyen oknál fogva, talán kétségbeeséséükben, hogy túl elmélkedős lett a sztori, elkezdtek kapkodni, alapvető dolgokat hágtak át annak érdekében hogy több akciót rakhassanak bele. Ezért lett az hogy a pajzson már nem csellel kel átmenn, hanem berepülök mögé a hipertérből, hogy nem maradt idő egy normális téttel rendelkező elképzelés a pajzs leszedésére. Sajnos egyszerűsítettek, gyorsítottak, mert 3 film cselekménye kellet hogy beleférjen a játékidőbe. Nálam ez a látványos váltás, amikor a karakterfejlödést, bemutatást felváltotta a kapkodás, az a Solo teherhajójának hangárjából történő hiperűr ugrás utáni eseményeknél ( a Maz Kanata katyvasz és a többi esemény, kidolgozatlan karakterek ) következett be. Az elején volt idő arra hogy legyen egy kis titok (nem idegesítő meg nem magyarázott dolgokról beszélek), bemutatták a Finn-t, Reyt, BB8-at, mindenkit aki felvezeti a történetet, volt idő hogy bemutassák, hogy a Jakkun milyen szar az élet. Ezek a dolgok nagyon hangulatosak voltak és átjöttek. És sajnos a végére elfogyott a levegő a szereplők körül. Olyan kapkodós lett. Ennek lett áldozata Phasma.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy is lett Piett kapitányból egyik pillanatról a másikra a Birodalom vezető flottájának az admirálisa? ;)

De az a Birodalmoban volt, Vader parancsnoksága alatt. Szerintem az Első Rend -nél is így mennek a dolgok? Ki lépteti elő a tiszteket? Kylo Ren? Ő nem igazán van jóban a katonákkal. Néha úgy beszél (de főleg a film elején), mintha kívülálló lenne. Legalábbis a sereghez nem sok köze lehet.

 

Mondjuk abból, hogy nem sokkal azelőtt, hogy Chewie letaglózta Phasmát, ezt közli le az Első Rend egyik figurája:

"Weapon charged in 15 minutes, sir."

Majd már a csata alatt C-3PO közli, hogy: "And their weapon will be fully charged in 10 minutes."

És ez real time. A filmben, attól kezdve, hogy elhangzik, 15 perc múlva a fegyver feltöltődik, valós időben folynak az események. Vagyis a katonacsaj jelentése után 15 perccel Poe már az épületen belül repül az X-szárnyújával, és C-3PO tényleg öt perccel azután ad jelentést, hogy a katonacsaj kiszabta a 15 perces határidőt.

Ebből már kiszámítható (értsd: a lejátszási időben megmérhető), hogy Phasma nagyjából két percig volt fogoly. De semmiképpen sem lehetett öt percnél tovább az.

Ezt lemérted órával is? Korábban épp arról írtak, hogy az idő tekintetében bele estek a filmes hibákba, azaz két perc alatt 15 percnyi esemény történik. ;)

 

Hát, ha éppen esik szét az üleped alatt a bolygó, már érthető, hogy néhány katona felveszi a nyúlcipőt, mivel baromira nem lehet ezzel mit csinálni. Szóval mi a kontraszt itt?

A parancsmegtagadás. Mind a két esetben az életüket mentették. Szerinted ezek után Rodinon mit tett volna Finn fenyegetésére? :D Csak ezért hoztam fel.

 

Arról nem is beszélve, hogy Hux baromira nem ment még el akkor. Elhagyta a vezérlőtermet, ez igaz, de a bolygót még távolról sem. Sőt, bár esett szét a bolygó a talpa alatt, még volt lélekjelenléte kikérni Snoke véleményét, mi több, még azután arra is volt ideje, hogy megkeresse Kylo Rent. Szóval ő annyira gyáva volt, hogy valószínűleg az utolsó pillanatban hagyta el a Csillagpusztítót. ;)

Ki elemezte itt most Hux -ot? :hmm: Ő épp az ellenkezőjére példa, ezért sem hoztam szóba. És amúgy is, Hux a király. :) Ja és Mitaka. :D

 

És, hogy hol láttunk ilyet a Birodalomnál? Nos, amikor a Halálcsillag II ledobta a pajzsát, és már ellenséges vadászgépek száguldoztak a reaktora felé, sőt, meghalt az Uralkodó és Vadert Luke Skywalker húzta végig a hangár padlóján, mintha a háttérben látni lehetett volna egy pár fejvesztve menekülő birodalmi tisztet. :)

Valóban, ez jó példa rá, hogy akkor is volt ilyen. Ebben az esetben a konkrét parancs megtagadás az ami böki a csőröm. Ott mindenki menekült.

 

És még valami. Lehetett ő korábban akármekkora hős, ha az utolsó tette az, hogy ráfogják a fegyvert és ennek hatására két perc alatt szó nélkül elárulja az Első Rendet, és az ellenség kezére játssza az egyik legfontosabb bázist. )Bár éppen ez a tett nekem nem azt sugallja, hogy olyan marha nagy hős volt. Általában aki ennyitől berittyent, az nem szokott a frontvonalon hős lenni.)

No akkor nézzük. :D

 

- Phasma rendfokozata valójában sokkal magasabb szintű mint egyszerű százados. Ragszkodik hozzá, hogy közvetlen közelről figyelje a hadműveleteket.

- Phasma Kylo Ren és Hux tábornok mögött a harmadik személy a Starkiller hadművelet nem hivatalos rangsorában.

- Phsama az első sorból vezette az Első Rend terjeszkedését az Ismeretlen Területek vadonjaiban.

 

Van egy elméletem.

Ez abból fakad, hogy neked nem jött be a film. Sokat nem lehet vele kezdeni mert nem tudjuk mi volt Arndt könyvében.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy elméletem. Az egész forgatókönyv számomra egy nagy kettőséget mutat. Ugye felkérték az Oscar díjas Michael Arndt-ot hogy csináljon egy jó forgatókönyvet. Szerintem meg is csinálta az elejétől a végéig. minden karakter, Phasma is normálisan (nem gyávára, tökösre, puncisra) meg volt írva.

Téves elmélet. Phasma az utolsó pillanatban került bele a filmbe. Kiderül a hivatalos Art könyvből.

 

No akkor nézzük. :D

 

- Phasma rendfokozata valójában sokkal magasabb szintű mint egyszerű százados. Ragszkodik hozzá, hogy közvetlen közelről figyelje a hadműveleteket.

- Phasma Kylo Ren és Hux tábornok mögött a harmadik személy a Starkiller hadművelet nem hivatalos rangsorában.

- Phsama az első sorból vezette az Első Rend terjeszkedését az Ismeretlen Területek vadonjaiban.

És részt vett az első életképes rohamosztagosok vezetésében/kiképzésében, akik ugyan nem tökéletesek de hozzájuk képest a birodalmi rohamosztagosok ha főszereplőt vagy plüssmackót látnak épphogy csak a saját lábukban nem botlanak fel... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről Phasma akár maga lehetett az, aki átkergette Luke Skywalkert a galaxis másik oldalára, ha közben a filmben azt látjuk, hogy az első fejének szegezett fegyverre gyakorlatilag képes feláldozni a teljes űrállomást, akkor az annulál bármi korábbit. Én nem mondom, hogy ő volt a legbalf*szabb f*sz a galaxisban, de hogy iszonyúan gyáva karakterre lett megírva, az vitathatatlan. Szerintem a tette védhetetlen, semmit nem próbált meg tenni, semmi trükköt nem vetett be, közben pedig tevékenyen hozzájárult az űrállomás pusztulásához. Remélem lesz ennek következménye a VIII. részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez abból fakad, hogy neked nem jött be a film. Sokat nem lehet vele kezdeni mert nem tudjuk mi volt Arndt könyvében.

 

Butaság. Valóban vannak kétségeim, kérdéseim. Dehát ahogy elnézem a vitát másoknak is vannak bőven. Én nem akarom lehúzni a filmet, meg szeretem is, de lássuk be vannak problémák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az a Birodalmoban volt, Vader parancsnoksága alatt. Szerintem az Első Rend -nél is így mennek a dolgok? Ki lépteti elő a tiszteket? Kylo Ren? Ő nem igazán van jóban a katonákkal. Néha úgy beszél (de főleg a film elején), mintha kívülálló lenne. Legalábbis a sereghez nem sok köze lehet.

Vader ugyanúgy nem volt a birodalmi katonai hiearchia része, mint az inkvizítorok vagy Kylo az Első Rendé, mégis mindegyik adhat parancsot bármilyen rangú tisztnek. Ezen a szinten akkor elő is léptethet. És igen, bár az a Birodalomban volt, az Első Rend annak az utódállama, azt szeretné visszaállítani, szóval szerintem nem nagy merészség, ha a Birodalom alapján következtetünk az Első Rend működésére. Merthogy lényeges különbség a két szervezett között nem nagyon van.

Persze nyilván nem csak Kylo léptetheti elő, de van ott egy Hux tábornok, meg valószínűleg kódorog még pár magasabb rangú tiszt az Első Rendben.

 

A parancsmegtagadás. Mind a két esetben az életüket mentették. Szerinted ezek után Rodinon mit tett volna Finn fenyegetésére? :D Csak ezért hoztam fel.

Tényleg nem érzed a különbséget? :facepalm: Odadobom az első szóra a bázisomat, vagy elhagyok egy felrobbanó bolygót az utolsó pillanatban. Ha szerinted ez a kettő ugyanaz, akkor nincs miről beszélnünk, mert nem is érted, miről zagyválok... :roll:

 

Ezt lemérted órával is? Korábban épp arról írtak, hogy az idő tekintetében bele estek a filmes hibákba, azaz két perc alatt 15 percnyi esemény történik. ;)

Igen, lemértem, a VLC player számlálójával. Bámulatos, hogy mire képes manapság a technika. Képzeld, csináltak olyan videolejátszó programot, ami kiírja, hányadik óránál, percnél, sőt, ezt nem fogod elhinni, másodpercnél jár a film. :o:P És bár nem vagyok matekzseni, de jobb pillanataimban ki tudok vonni tizenötből ötöt aztán tízet. Nyugodtan ellenőrizheted. ;)

De még ha nem is lenne real time (de az), akkor is, Phasma elfogása előtt a tiszt tizenöt percet mond, nem sokkal a pajzs kikapcsolása után C-3PO tíz percet. Ez félreérthetetlenül benne van a filmben. Azt, hogy az alkotók mit mondanak, ezen a ponton maximum LSD (Link Süket Duma), mert a Star Wars Episode VII: The Force Awakensben ez szerepel, ezek a tények. Ha abban a két esemény között kimondják (és kimondták), hogy öt perc telt el, akkor bárki bármit mond, öt perc telt el. ;)

Ha nem így akarták volna, akkor felteszem, nem mondatják ki a két időt a szereplőkkel, és nem úgy vágják meg a filmet, hogy az passzoljon is ehhez. Mert abban ugye egyetértünk, hogy ez nem baleset, hanem az alkotók szándékos tette. :)

 

Ebben az esetben a konkrét parancs megtagadás az ami böki a csőröm. Ott mindenki menekült.

Egy értelmetlen, a céltalan öngyilkosságra felszólító parancsot még a valóságban is meg lehet szegni - bár valószínűleg azután is hadbíróság elé kerülsz, de felmentenek -, akkor szerintem az Első Rend katonái is megtehetik. Márpedig ottmaradni egy felrobbanó bolygón, ráadásul minden indok és cél nélkül, az bizony egy baromira értelmetlen, a céltalan öngyilkosságra felszólító parancs.

Ha mondjuk az a csávó akkor akart volna lelépni, amikor eltűnt a pajzs, és megjelentek az első X-szárnyúak, már más lenne a helyzet. De akkor akart már lelépni, amikor a szeme láttára zuhant a széthasadó bolygóba bele a leszállópálya. Szóval nem mondhatjuk, hogy nem maradt a posztján a végsőkig. Akkor távozott, amikor maradni már az erőforrások pazarlását jelenit, és az erre felszólító parancs minden létező szempontból kalapos baromság. Az a tiszt, aki erre utasította, komplett idióta (lehet ez a fanatizálás mellékhatása? :hmm: ).

 

- Phasma rendfokozata valójában sokkal magasabb szintű mint egyszerű százados. Ragszkodik hozzá, hogy közvetlen közelről figyelje a hadműveleteket.

- Phasma Kylo Ren és Hux tábornok mögött a harmadik személy a Starkiller hadművelet nem hivatalos rangsorában.

- Phsama az első sorból vezette az Első Rend terjeszkedését az Ismeretlen Területek vadonjaiban.

- Megfigyelés közben még senki sem lett szuperkatona vagy hős. Sőt, ahhoz még tökösség és bátorság sem kell. :P

- A nem hivatalos rangsorban és csak egy hadműveletben. Ez távolról sem a hivatalos rangsor és az egész Első Rend. ;)

- Mit takar az Ismeretlen Területek vadonja? Amíg ezt nem tudjuk, addig ez az érv sajnos nem áll szilárd lábakon. Mert lehet ott néhány szedett-vedett űrkalóz, fegyvertelen farmerek, de akár több rendszerre kiterjedő államok jól felszerelt hadsereggel is. Utóbbi esetben elmondhatjuk, hogy Phasma nem teljesen kretén, csak az utolsó tettében az. Ami megbocsáthatatlan bűn, ha csak nem csinál a jövőben valamit, amivel az Első Rend legalább akkora előnyhöz jut, mint amekkorát az Ellenállásnak biztosított.

 

Amúgy, Phasma teljesen olyan helyzetben van, mint Rex volt. Bár csak százados, és csak egy század parancsnoka, mindig ott van Anakin és Obi-Wan mellett, és benne van a fontos katonai hadműveletekben. Viszont még az 501-esen belül sem ő a legmagasabb rangú vagy beosztású egyén.

Phasmánál ugyanez van, csak ő Huxszal és Kylóval lóg. Megkockáztatom, hogy Phasma is egy olyan elit egység parancsnoka, mint a Torrent század, amit Rex parancsnokolt.

Csak ugye Rex a csatatérre elsőként érkezik és utolsóként megy el, Phasma még Tuanulban is a csata után futott be - legalábbis a tény, hogy csak a legvégén bukkan fel, nekem eléggé ezt sugallja. Az biztos, hogy nem ő rohan ki elsőnek a csapatszállítókból, és a csatatéren máshol sem látni, pedig elég feltűnő a páncélja, és elég jól látható, amint a rohamosztagosok kiözönlenek a leszálló egységekből. Szóval, ha ott lenne, szerintem ki tudnánk szúrni. Meg sokatmondó az is, hogy Kylo siklója felől érkezik meg.

Na meg ugye Rex még akkor sem adta fel Anakint, amikor már sérült volt, fegyvertelen és Asajj az Erővel fojtogatta, majd elmetrükkel kényszerítette. Mennyivel jobb százados Rex. :D

 

Részemről Phasma akár maga lehetett az, aki átkergette Luke Skywalkert a galaxis másik oldalára, ha közben a filmben azt látjuk, hogy az első fejének szegezett fegyverre gyakorlatilag képes feláldozni a teljes űrállomást, akkor az annulál bármi korábbit. Én nem mondom, hogy ő volt a legbalf*szabb f*sz a galaxisban, de hogy iszonyúan gyáva karakterre lett megírva, az vitathatatlan. Szerintem a tette védhetetlen, semmit nem próbált meg tenni, semmi trükköt nem vetett be, közben pedig tevékenyen hozzájárult az űrállomás pusztulásához. Remélem lesz ennek következménye a VIII. részben.

:rock:

 

Maximum lefokozzák. Többet nem tudok elképzelni.

Szerintem sem. Nincs annyi bátorsága, hogy felvállalja a tettét. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hadd viszonozzam: :rock:

 

A Phasma vs. Rex összevetés pedig szerintem remekül példázza, hogy alapesetben mennyivel jobbak a klónok, mint a sorozott (elrabolt?) sereg. Kíváncsi lennék, hogy mennyit kaptak anno a kaminoiak, mert nagyon úgy fest, hogy annyira drága egy klón sereg, hogy az Első Rend inkább a másik utat választotta. Persze az is lehet, hogy nem akarták felhívni magukra a figyelmet a klónozók megkörnyékezésével (lehet a klónháborúból okolva minden klóngyárat regisztráltak a galaxisban és fokozott ellenőrzés alá vontak?). Persze ez itt off, de ha valaki lát ebben a témában fantáziát, akkor idézze be a megfelelő topikban, én szívesen értekeznék róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex elárulta a Birodalmat több másik klónnal együtt. A sorozott katonáknál egyelőre csak egy első bevetéses katona váltott oldalt.

Az Első Rend gondolom olyanokat akart akik engedelmeskednek és végzik a munkájukat. Ha az átlag baka csak fele olyan lelkes mint Hux már nem állnak rosszul.

 

Mindenesetre ezeket a fejtegetéseket érzésem szerint mókás lesz a következő részek után olvasni. Phasma az utolsó pillanatban került a produkcióba viszont a következő részeket már úgy irják, hogy kell valamit kezdeni ezzel a karakterrel. Szét lehet elemezni az ep.7 alapján de szerintem nem sok értelme van. Szinte azt érzem hogy már-már túl egyértelmű, hogy a figurát úgyis valami badass irányba fogják elvinni (csak rákell nézni a kánonnak számitó enciklopédiás leírásaira - azokat akárhogy csürjük csavarjuk az a kép rajzolódik ki hogy Phasma nagyon tud a terepen). Valahogy másfele nem sok értelme van. Ezért is fölöslegesnek érzem a rugózást az elképesztő gyávaságán: úgyis kapunk majd példákat az ellenkezőjére.

 

Aki másra számít és az ep.8-ra egy elképesztően gyáva Phasmát vár az szerintem csalódni fog vagy majd azt mondja, hogy plot hole van a sztoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex elárulta a Birodalmat több másik klónnal együtt.

Rex sohasem volt a Birodalmi Hadsereg tagja. A 66-os parancskor dezertált. Nehéz elárulni azt, aminek a szolgálatára sohasem esküdtél fel. A legtöbb, amivel vádolhatjuk, hogy cserben hagyta a Köztársaságot, de mivel az meg nem sokkal a dezertálása után megszűnt létezni, így Rexnek ilyen téren nem igazán van bűne.

 

Szét lehet elemezni az ep.7 alapján de szerintem nem sok értelme van.

Ezt az indokot úgy rühelem. Ennyi erővel semmiről se beszélgessünk, amíg nem teljes a trilógia vagy nem zárják le az egész Star Wars franchise-t véglegesen, mert úgyis lesz egy következő rész, ami át- vagy újraértelmezi, esetleg árnyalja a dolgokat. Azért vagyunk itt, hogy megvitassuk ezeket, és csak az alapján tudjuk, amit eddig láttunk, eddig tudunk.

 

SZERK.:

csak rákell nézni a kánonnak számitó enciklopédiás leírásaira - azokat akárhogy csürjük csavarjuk az a kép rajzolódik ki hogy Phasma nagyon tud a terepen

Ez szép és jó, de az érzelmeimet egy kitalált karakterrel kapcsolatban nem az fogja kialakítani, hogy mit olvasok róla az első találkozás után, hanem, hogy mit láttam. Sajnos azzal, amit olvastam róla háttérnek, kissé ellentétben áll az, amit láttam. És több érzelmet vált ki belőlem egy film, mint egy enciklopédia leírása. Azt hiszem, ez érthető.

Ha majd az ep8-ban villant, és ez megváltoztatja a véleményem, hidd el, le fogom írni, hogy mit gondoltam korábban róla és mi lett az új vélemény. Ahogy ezt például Darth Maul feltámasztásával kapcsolatban is megtettem. ;) Ugye ott is az első epizód után alkotott véleményemet bíráltam felül a sokadik epizód után - és még a korábbi posztomat is idéztem, szóval nem értem, hol van abban a hiba vagy miért értelmetlen most Phasmáról és az ep7-ben látott teljesítményéről beszélni. Nincs itt semmi sem kőbe vésve, és ha majd vicces lesz visszaolvasni, hát az lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os parancskor dezertált.

Tehát elárulta a feletteseit. Az aligha javit az áruláson hogy az őt irányitó szervezet nevet se váltott még.

 

Ezt az indokot úgy rühelem. Ennyi erővel semmiről se beszélgessünk, amíg nem teljes a trilógia vagy nem zárják le az egész Star Wars franchise-t véglegesen, mert úgyis lesz egy következő rész, ami át- vagy újraértelmezi, esetleg árnyalja a dolgokat. Azért vagyunk itt, hogy megvitassuk ezeket, és csak az alapján tudjuk, amit eddig láttunk, eddig tudunk.

Az ep.7-en rengeteg kiveséznivaló van és az utóbbi hónapokban ebben a szételemzésben én is lelkesen részt vettem. Ha van mit akkor szuper. De ha van egy karakter akit az utolsó pillanatban irtak bele a sztoriba, a szereplése alig ér meg egy lábjegyzetet, ugyanakkor szinte egyértelmű, hogy ennél a majdhogynem cameo-nak számitó szerepnél valami értelmesebbet is fognak vele kezdeni, akkor igen: szóvá teszem hogy az eddigi szerepléséből talán nincs túl sok értelme nagy következtetéseket levonni.

 

Természetesen ez is csak egy vélemény. Az is lehet egy álláspont hogy majd a következő részekben is állandóan bénázni fog, beijed a csatatéren. És ebben a mesében ő lesz a nyuszi katona archetipusa. Ebben az esetben már most megérdemel minden ócsárló szót. Csak annyi, hogy én nem látom, hogy erre mennénk. Sőt szerintem túlságosan is adja magát az ellenkezője. Lásd a karakter leírását az enciklopédiában, ami nagyon mást sugall mint amit ti szeretnétek látni.

 

Ez szép és jó, de az érzelmeimet egy kitalált karakterrel kapcsolatban nem az fogja kialakítani, hogy mit olvasok róla az első találkozás után, hanem, hogy mit láttam. Sajnos azzal, amit olvastam róla háttérnek, kissé ellentétben áll az, amit láttam. És több érzelmet vált ki belőlem egy film, mint egy enciklopédia leírása. Azt hiszem, ez érthető.

Ha majd az ep8-ban villant, és ez megváltoztatja a véleményem, hidd el, le fogom írni, hogy mit gondoltam korábban róla és mi lett az új vélemény.

 

Ezt teljesen megértem és egyet is értek vele: elsősorban az számit amit a filmben láttunk. Az enciklopédia inkább azért érdekes, mert Pablo aki irta a könyvet rálát az ep.8 előkészületeire. Itt azért kaphatunk rálátást arra hogy mit képzeltek ők el a figura kapcsán. És ha az a hivatalos álláspont hogy Phasma egy baromi jó kimagasló katona akkor valoszinüleg az ep.8-ban nem menekül be az asztal alá az első komolyabb ütközetet látva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát elárulta a feletteseit. Az aligha javit az áruláson hogy az őt irányitó szervezet nevet se váltott még.

Nana, a dezertálás még nem árulás. Az csak a szolgálati hely elhagyása. A dezertálás csak akkor lesz árulás, ha a katona az ellenséghez dezertál, vagy ha tette előnyhöz juttatja az ellenséget. Rex nem csatlakozott a Szeparatistákhoz és nagyon kétlem, hogy azokban az órákban/napokban a Konföderációt bármilyen előnyhöz juttathatta egy beosztásától megfosztott százados lelépése.

Ha az árulásra akarunk klón példát hozni, akkor egyetlen, de nagyon jó példánk van: Slick.

 

Ezt teljesen megértem és egyet is értek vele: elsősorban az számit amit a filmben láttunk. Az enciklopédia inkább azért érdekes, mert Pablo aki irta a könyvet rálát az ep.8 előkészületeire. Itt azért kaphatunk rálátást arra hogy mit képzeltek ők el a figura kapcsán. És ha az a hivatalos álláspont hogy Phasma egy baromi jó kimagasló katona akkor valoszinüleg az ep.8-ban nem menekül be az asztal alá az első komolyabb ütközetet látva.

Igen, de itt sincs garancia arra, hogy mindez az ep8-ban benne lesz. Hiába nem az utolsó pillanatban kerül bele (megjegyzem, az ep7-ben baromi sok dolog az utolsó pillanatban dőlt el, nem is igazán értem, hogyan lehet így filmet forgatni - másrészről, kit érdekel, mikor került bele? így van benne és kész, a karaktert nem az befolyásolja, mikor került bele, hanem, hogy miként írták meg - az utolsó pillanatban is lehetett volna badass jeleneteket írni neki, például ő is rálő a falusiakra, vagy leáll verekedni Chewie-val - na, az badass lett volna, és mondjuk jobban ütött volna, mint Finn baromkodása).

Mindezeken túl, tudjuk, hogy mennyi minden változhat egy film elkészítése alatt. Már tudjuk, hogy Johnson több ízben átírta a forgatókönyvet, azt is tudjuk, mennyi minden válhat a vágó áldozatává. Igen, az enciklopédia alapján ütősebb karakter, de, hogy ez később megjelenik a filmekben, azt sajnos még az sem garantálja, ha a forgatókönyvben Phasmának több ütős jelenete is van. Én addig maradok az ep7 alapján kialakított véleményem mellett, amíg az ep8-ban vagy ep9-ben nem látom, hogy Phasma nem csak papíron tud. Legfeljebb megelőlegezem neki, hogy van benne potenciál, és elfogadom, hogy stratéga és kiképző még lehet briliáns.

(Kicsit hülye példa, de anno ugye Greivoust sem úgy ismertük meg a "háttéranyagból", mint amilyen a filmben lett.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nana, a dezertálás még nem árulás. Az csak a szolgálati hely elhagyása. A dezertálás csak akkor lesz árulás, ha a katona az ellenséghez dezertál, vagy ha tette előnyhöz juttatja az ellenséget. Rex nem csatlakozott a Szeparatistákhoz és nagyon kétlem, hogy azokban az órákban/napokban a Konföderációt bármilyen előnyhöz juttathatta egy beosztásától megfosztott százados lelépése.

Ha az árulásra akarunk klón példát hozni, akkor egyetlen, de nagyon jó példánk van: Slick.

Dehát Rex átkerült az ellenséghez... az egykori vezetői ellen harcol. Nagyon játszani kell a szavakkal hogy ebből ne az árulás jöjjön ki.

 

Hiába nem az utolsó pillanatban kerül bele (megjegyzem, az ep7-ben baromi sok dolog az utolsó pillanatban dőlt el, nem is igazán értem, hogyan lehet így filmet forgatni - másrészről, kit érdekel, mikor került bele?

Azért érdekes hogy az utolsó pillanatban került bele, mert látszik a végeredményen. Benne van, de alig csinál valamit, nem igazán szerves része az eseményeknek. Maga a tény, hogy a bolygónyi Starkiller bázison pont sikerül belefutni... nem a legelegánsabb húzás a scriptben, na. Persze mindegy mikor kerül bele, de ezeseteben látszik hogy nem dolgozták ki és majd a következő filmeseknek kell kezdenie vele valamit. És ilyen szempontból elüt minden más nevesebb szereplőtől a filmben. Snoke is keveset szerepel, de például nála érezni, hogy ő már egy kiforrt karakter. Fogunk tőle sokkal többet látni és fog meglepetést is okozni, de már nem a folytatásokban kell kitalálni a figurát.

 

Mindezeken túl, tudjuk, hogy mennyi minden változhat egy film elkészítése alatt. Már tudjuk, hogy Johnson több ízben átírta a forgatókönyvet, azt is tudjuk, mennyi minden válhat a vágó áldozatává. Igen, az enciklopédia alapján ütősebb karakter, de, hogy ez később megjelenik a filmekben, azt sajnos még az sem garantálja, ha a forgatókönyvben Phasmának több ütős jelenete is van. Én addig maradok az ep7 alapján kialakított véleményem mellett, amíg az ep8-ban vagy ep9-ben nem látom, hogy Phasma nem csak papíron tud. Legfeljebb megelőlegezem neki, hogy van benne potenciál, és elfogadom, hogy stratéga és kiképző még lehet briliáns.

Ezért mondom, hogy amit irok az egy vélemény. Szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem a gyávaság a karakter lényege. Ezt támasztja alá az enciklopédia, ezt támasztja bennem az is alá ahogy Kennedy a karakterről beszélt. Ettől lehet érv, hogy ő pedig igenis gyáva és igenis így marad az egész trilógiára és Johnson majd nyuszira fogja átirni, de... és innentől csak magamat tudom ismételni: szerintem aki ebbe nagyon bele lovalja magát az csalódni fog. Túl pici az esély rá, hogy ez lesz. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehát Rex átkerült az ellenséghez... az egykori vezetői ellen harcol. Nagyon játszani kell a szavakkal hogy ebből ne az árulás jöjjön ki.

Eleve, a dezertálása és a lázadáshoz való csatlakozása között eltelt tizenöt év, tehát a két tett már eleve nem említhető egy lapon. Másrészt, a Birodalom nyilván megbocsátotta a tettét, hiszen senki sem kergette emiatt. Harmadrészt, ismétlem: sosem szolgálta a Birodalmat. Az egy teljesen más állam. Nem átnevezték a Köztársaságot. Nem kell játszani a szavakkal, a Köztársaság és a Birodalom két egymástól független állam. Még ha a Köztársaságot el is árulta volna Rex (nem tette), akkor sem vonatkozik az a Birodalomra. De még a Birodalmat sem árulta el, hiszen nem volt a katonája és még csak nem is élt birodalmi bolygón.

Ha ezen az elven mozgunk, akkor áruló az összes Jedi lovag is. Ha a Birodalom és a Köztársaság között egyenlőségjelet húzunk (ami azért szerintem elég béna érv), akkor a Jediknek kutya kötelességük lojálisnak lenniük a Birodalomhoz és annak vezetőihez. Hiszen Palpatine és a Szenátus az ő főnökük is, de mintha az összes Jedi buzgón dolgozna azon, hogy a Birodalom megbukjon.

Meg az egykori vezetői ellen? Legfeljebb Anakin ellen, meg max. Palpatine ellen - de az egyikről felteszem, azt sem tudja, hogy ki lapul Vader maszkja alatt, a másiknál meg már bele lehet abba menni, mennyire is törvényes felettese.

Rex nem volt a Birodalom katonája, se az állampolgára, akkor milyen alapon árulhatta el a Birodalmat? Attól, hogy vannak vezető tisztek, akik szolgáltak a Köztársasági Nagy Hadseregben meg a Birodalmi Hadseregben, attól ő még a Köztársaságra esküdött fel (és nem személyekre - ha mondjuk Palpatine megvédésére nevelik, akkor máshogy szólna a dal) és nem tett egy újabb esküt a Birodalomnak, sőt, még a területéről is lelépett.

 

Azért érdekes hogy az utolsó pillanatban került bele, mert látszik a végeredményen. Benne van, de alig csinál valamit, nem igazán szerves része az eseményeknek. Maga a tény, hogy a bolygónyi Starkiller bázison pont sikerül belefutni... nem a legelegánsabb húzás a scriptben, na. Persze mindegy mikor kerül bele, de ezeseteben látszik hogy nem dolgozták ki és majd a következő filmeseknek kell kezdenie vele valamit. És ilyen szempontból elüt minden más nevesebb szereplőtől a filmben. Snoke is keveset szerepel, de például nála érezni, hogy ő már egy kiforrt figura. Fogunk tőle sokkal többet látni és fog meglepetést is okozni, de már nem a folytatásokban kell kitalálni a figurát.

Csak ismételni tudom magamat: ettől még lehetett volna neki tuti jelenetet írni. Nem kell ahhoz kidolgozott karakternek lennie, hogy elsőként rohanjon ki a csapatszállítóból, hogy lőjön a falusiakra, vagy mondjuk, belemenjen egy rövid ökölpárbajba Chewie-vel. Ezen a kidolgozottsági szinten, amin van, simán ki lehetett volna hozni belőle valami kevésbé gyávát is. Harminc másodperc alatt álmodtam meg három olyan jelenetet, ami emelt volna a nívóján, a forgatókönyvben ez három rövid sor. És egy nyúlfarknyival sincs jobban kidolgozva ettől Phasma.

Sőt, a legbosszantóbb, hogy lehet, hogy van is jelenet, amiben tökösebb, hiszen abban a teremben, ahol lekapcsolják a pajzsot, látni két rohamosztagos hullát. Ha annak előzményeként mondjuk láttunk volna olyat, hogy belépve oda Phasma riasztja a katonáit, de a csapat felülkerekedik rajtuk, még az is javítana a renoméján. És ezzel már négy olyan jelenetet álmodtam meg nagyon rövid időn belül, ami feljavítaná Phasmát, ugyanakkor kidolgozottabb nem lenne tőle.

 

Ezért mondom, hogy amit irok az egy vélemény. Szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem a gyávaság a karakter lényege. Ezt támasztja alá az enciklopédia, ezt támasztja bennem az is alá ahogy Kennedy a karakterről beszélt. Ettől lehet érv, hogy ő pedig igenis gyáva és igenis így marad az egész trilógiára és Johnson majd nyuszira fogja átirni, de... és innentől csak magamat tudom ismételni: szerintem aki ebbe nagyon bele lovalja magát az csalódni fog. Túl pici az esély rá, hogy ez lesz. Szerintem.

Erre már csak azt tudom mondani, hogy nagyon remélem, hogy én fogok csalódni, és nem te, mert azzal szerintem mindnyájan csak jól járunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve, a dezertálása és a lázadáshoz való csatlakozása között eltelt tizenöt év, tehát a két tett már eleve nem említhető egy lapon. Másrészt, a Birodalom nyilván megbocsátotta a tettét, hiszen senki sem kergette emiatt. Harmadrészt, ismétlem: sosem szolgálta a Birodalmat. Az egy teljesen más állam.

Nade hát épp ez az, hogy nem teljesen más állam. Palpatine nem hajtott végre puccsot és nem is támadta le és foglalta el a Köztársaságot. Csak a rá ruházott hatalommal átalakította. A Birodalom a Köztársaság jogutódja, örökölte az apparátusát, a hadseregét stb.

 

Csak ismételni tudom magamat: ettől még lehetett volna neki tuti jelenetet írni.

Nyilván lehetett volna. Meg lehett volna érdekes is. De a figurával annyira nem foglalkoztak, hogy a végén olyan mintha a halálos ítéletét mondanák ki csak még arra se méltatják, hogy a halál jelenetét megmutassák. Johnson simán dobhatta volna a karaktert. De ő mégis visszahozza. Meglátjuk miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nade hát épp ez az, hogy nem teljesen más állam. Palpatine nem hajtott végre puccsot és nem is támadta le és foglalta el a Köztársaságot. Csak a rá ruházott hatalommal átalakította. A Birodalom a Köztársaság jogutódja, örökölte az apparátusát, a hadseregét stb.

És mindent megtettek annak érdekében, hogy a lehető leggyorsabban eltűnjön még az emlékezetből is az az apparátus, hadsereg, stb. És ennek az átalakításnak a mértéke miatt szerintem nyugodtan kijelenthetjük azt, hogy teljesen más állam - ahogy mellesleg mindenki kezeli is a lázadóktól a Jediken és Sith-eken át a birodalmi tisztekig.

Amúgy meg, még ha elfogadnám, hogy jogilag a Birodalom és a Köztársaság egy és ugyanaz, akkor sem áruló katonai szempontból, mert már rég leszerelték (ami speciel még összefüggésben is lehet a dezertálásával). Legfeljebb mint civil követhetett el árulást.

De azt hiszem, ezzel már eléggé off-ba mentünk át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Butaság. Valóban vannak kétségeim, kérdéseim. Dehát ahogy elnézem a vitát másoknak is vannak bőven. Én nem akarom lehúzni a filmet, meg szeretem is, de lássuk be vannak problémák.

Hát akkor elég érdekesen fejezed ki a tetszésedet. Szinte csak fanyalgást olvastam tőled, kivéve az első véleményedet.

 

Tényleg nem érzed a különbséget? :facepalm: Odadobom az első szóra a bázisomat, vagy elhagyok egy felrobbanó bolygót az utolsó pillanatban. Ha szerinted ez a kettő ugyanaz, akkor nincs miről beszélnünk, mert nem is érted, miről zagyválok... :roll:

De nem ez a lényeg pajtás! Nem erről picsogtam, hanem a gyávaságról! Mennyivel jobb ha a fejedhez nyomnak a karabélyt annál, hogy összeomlik alattad egy bolygó? :facepalm: De ha már itt tartunk, írd már le nekem miként kellett volna cselekednie Phasmának ebben a helyzetben? Az időhúzást meg ezeket most hagyjuk. Mondj egy értelmes szcenáriót amit Phasma túl is élhet.

 

Igen, lemértem, a VLC player számlálójával. Bámulatos, hogy mire képes manapság a technika. Képzeld, csináltak olyan videolejátszó programot, ami kiírja, hányadik óránál, percnél, sőt, ezt nem fogod elhinni, másodpercnél jár a film. :o:P És bár nem vagyok matekzseni, de jobb pillanataimban ki tudok vonni tizenötből ötöt aztán tízet. Nyugodtan ellenőrizheted. ;)

De még ha nem is lenne real time (de az), akkor is, Phasma elfogása előtt a tiszt tizenöt percet mond, nem sokkal a pajzs kikapcsolása után C-3PO tíz percet. Ez félreérthetetlenül benne van a filmben. Azt, hogy az alkotók mit mondanak, ezen a ponton maximum LSD (Link Süket Duma), mert a Star Wars Episode VII: The Force Awakensben ez szerepel, ezek a tények. Ha abban a két esemény között kimondják (és kimondták), hogy öt perc telt el, akkor bárki bármit mond, öt perc telt el. ;)

Ha nem így akarták volna, akkor felteszem, nem mondatják ki a két időt a szereplőkkel, és nem úgy vágják meg a filmet, hogy az passzoljon is ehhez. Mert abban ugye egyetértünk, hogy ez nem baleset, hanem az alkotók szándékos tette. :)

Megértettem volna gyogyósoknak való stílus nélkül is. ;)

 

- Megfigyelés közben még senki sem lett szuperkatona vagy hős. Sőt, ahhoz még tökösség és bátorság sem kell. :P

Nyilván nem malmozott közben.

 

- A nem hivatalos rangsorban és csak egy hadműveletben. Ez távolról sem a hivatalos rangsor és az egész Első Rend. ;)

Hát persze. A Starkilleren ami az Első Rend szuperfegyvere ő a harmadik számú vezető, de egyébként az Első Rend -ben egy nímand. :lol:

 

- Mit takar az Ismeretlen Területek vadonja? Amíg ezt nem tudjuk, addig ez az érv sajnos nem áll szilárd lábakon. Mert lehet ott néhány szedett-vedett űrkalóz, fegyvertelen farmerek, de akár több rendszerre kiterjedő államok jól felszerelt hadsereggel is. Utóbbi esetben elmondhatjuk, hogy Phasma nem teljesen kretén, csak az utolsó tettében az. Ami megbocsáthatatlan bűn, ha csak nem csinál a jövőben valamit, amivel az Első Rend legalább akkora előnyhöz jut, mint amekkorát az Ellenállásnak biztosított.

Ebbe volt a legnehezebb belekötni. Ja, lehet bármi az Ismeretlen Terület. Lehet, hogy csak óvodákból áll. Ki tudja. A lényeg, hogy Phasma béna. :)

 

 

Hadd viszonozzam: :rock:

Erről a Ponyvaregény egy klasszikus idézete jut eszembe. :P Csak halkan teszem hozzá, hogy most nem zavar Dzséjt stílusa? Ja, nem neked írtak így. :peace:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem ez a lényeg pajtás! Nem erről picsogtam, hanem a gyávaságról! Mennyivel jobb ha a fejedhez nyomnak a karabélyt annál, hogy összeomlik alattad egy bolygó? :facepalm: De ha már itt tartunk, írd már le nekem miként kellett volna cselekednie Phasmának ebben a helyzetben? Az időhúzást meg ezeket most hagyjuk. Mondj egy értelmes szcenáriót amit Phasma túl is élhet.

Tehát a lehetséges, logikus és túlélhető példáimat vessük el és írjak le újakat? Ebben az esetben légyszi, definiáld, mik azok az "ezeket", csak, hogy tudjam, milyen keretek között mozoghatok. Nem akarok úgy dolgozni, hogy a végén azokat is félresöpörd "ezeket most hagyjuk" felkiáltással. (Mondjuk tetszik ez a hozzáállás. :rock: ) Amint megszabod, TE személy szerint milyen példákat fogadsz el, eskü kapsz egy lehetséges szkennáriót. :P Sőt, novellát fogok írni belőle! :D

De amúgy, van ott még más példám is lejjebb, pl. a Chewie vs. Phasma, csak jelzem, hátha az jobban az ínyedre van.

És, hogy mi a különbség a fejedhez nyomott puska és a szétrobbanó bolygó között? Az egyik egy puska, egy emberrel a másik végén, akinek élve kellesz, a másik egy bolygó, ami mindenképpen felrobban, akármit teszel. Az egyikkel szemben még lehet trükközni - ha már katona vagy és állítólag az Első Rend number 1-ja, tegyük fel, hogy kiképeztek közelharcra is -, a másikat, ha csak nem vagy a jóisten, aligha tudod legyűrni. Vagyis a különbség konyhanyelven: az egyikbe van beleszólásod, a másikba nincsen.

 

Megértettem volna gyogyósoknak való stílus nélkül is. ;)

Rosszul tűröm, ha valaki azt feltételezi, hogy amit állítok, az légből kapott. ;)

 

Hát persze. A Starkilleren ami az Első Rend szuperfegyvere ő a harmadik számú vezető, de egyébként az Első Rend -ben egy nímand. :lol:

Miért, Jerrjerod volt a Halálcsillag II első embere, de amúgy a Birodalomban egy nímand. Tudom, tudom, ez megint a Birodalomból vett példa. :P

 

Ebbe volt a legnehezebb belekötni. Ja, lehet bármi az Ismeretlen Terület. Lehet, hogy csak óvodákból áll. Ki tudja. A lényeg, hogy Phasma béna. :)

És nem is kötöttem, sőt, kifejezetten úgy tűnik nekem, hogy oda van írva, hogy az Ismeretlen Régiókban lehetnek "akár több rendszerre kiterjedő államok jól felszerelt hadsereggel is. Utóbbi esetben elmondhatjuk, hogy Phasma nem teljesen kretén, csak az utolsó tettében az."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.