Ugrás a kommentre

EPVIII spoilermentes topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Szerintem eme topik megnyitásának is eljött az ideje.

 

 

XOB5LBV.jpg

 

Ezt a képet direkt erre az alkalomra tartogattam. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is. De ha nem is így, azért lemehetnek egy holokronért, vagy akármi. Vajon tényleg itt lenne az első Jedi templom? Pár jó kis jelenetet el tudnék képzelni.

Rey kardjának megépítésével is kezdődhetne a film. Nagyfilmben úgysem volt még ilyen. Kicsit kárpótolna azért ami a Jedi visszatérből kimaradt.

Bár lehet, hogy Rey marad annál amit örökölt, ha már Luke nem fogadta el. De remélem lesz sajátja és Luke-meg kettővel tolja majd..

 

Nekem egyre jobban olybá tűnik a konceptek alapján, hogy az Ébredő erőt nagyobb szabásúnak, látványosabbanak tervezték mint amilyen lett. Remélem a VIII már 200 milla feletti költségvetésű lesz, mert nem szeretném hogy "mivel SW, ezért vegyük occora, a név úgyis mindent elad" koncepció érvényesülne. A John Carterre példáúl 250 milliót költött a Disney.

 

Kíváncsi vagyok a Rogue One-ra mennyit költenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ha 200 millióból készül valami, az aztán k*rva olcsó... :facepalm:

 

Na jó. Vegyük közepesre a költségvetését. Van legalább 6 filmjük amire többet költöttek. Bár ezek valóban egy egy új franchise induló darabjai, vagy következő epizódjai voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

200 millió még csak nem is közepes költségvetés. Lucas ennyiből egy trilógia kétharmadát összehozta. Eleve érdemes figyelembe venni, hogy amikor már 250 misis költségvetésekről van szó, az inkább a sztároknak szól. Példának okáért, Robert Downey Jr. egymaga tett zsebre 40 milliót az Avengers: Age of Ultronért. Tehát máris látható, hogy a 250 millióból már csak 210 millió ment a filmre. De abba még volt pár sztár, akik bár valószínűleg nem kerültek negyven millióba, de nem tartom kizártnak, pláne, hogy ez már a sokadik MCU filmjük, hogy ők is 10-20 misiket kértek. Az ekkora büdzsének a trükkök csak a kisebb hányadát viszik el.

Azt is tudjuk, hogy Ford 25 milliót kapott az ep7-ért. Máris ott vagyunk, hogy a film technikai oldalára már csak 175 milliót szánhattak. De ugye ebből még ki kell fizetni a többi színészt és a több száz fős stábot, az utakat, a felszerelés, a stúdiók, a helyszínek bérleti díját... Röpködnek ám ott a milliók. Szóval, ha azt látod, hogy 200 vagy 250 millió, az nem a látvány ára. Az az egész film ára. Nem attól lesz valami szuper látványos és epikus, hogy 250 misit szánnak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a marketing költsége hozzájön ehhez, mert úgy rémlik, hogy azzal külön számolnak, és nem kis tétel.

A marketing költség az más tétel, nem a film gyártásához van. Abból a pénzből egy centet nem költenek a látványra, legfeljebb a látványos trailerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marketing költség az más tétel, nem a film gyártásához van. Abból a pénzből egy centet nem költenek a látványra, legfeljebb a látványos trailerre.

Persze, a látványhoz semmi köze, de ha már szóba került, mi mennyi, érdemesnek tartottam megjegyezni, hogy az egész film árában az is benne van. A 200/250 millió csak a film gyártási költsége, nem az egész film ára :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, a látványhoz semmi köze, de ha már szóba került, mi mennyi, érdemesnek tartottam megjegyezni, hogy az egész film árában az is benne van. A 200/250 millió csak a film gyártási költsége, nem az egész film ára :)

Viszonyítás képen Batman v Superman költségvetése szintén 200 millió de marketinggel együtt a hírek szerint 400 millió lett a vége ezért is kell hoznia minimum 1 milliárdot a stúdió elvárása szerint. az EP VIII hasonló számokkal fog rendelkezni csak ott az 1 milliárd nem lesz probléma. Az EP VIII több országban fog forogni mint a VII tette ami meg drágítja a költségvetést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszonyítás képen Batman v Superman költségvetése szintén 200 millió de marketinggel együtt a hírek szerint 400 millió lett a vége ezért is kell hoznia minimum 1 milliárdot a stúdió elvárása szerint. az EP VIII hasonló számokkal fog rendelkezni csak ott az 1 milliárd nem lesz probléma. Az EP VIII több országban fog forogni mint a VII tette ami meg drágítja a költségvetést.

Viszont jó pár díszletet már nem kell megépíteniük (életnagyságú Millennium Falcon kívül/belül, csillagromboló híd, folyosó, hangár, életnagyságú X-szárnyú, külön X-szárnyú pilóta fülke, külön TIE vadász pilótafülke, stb.), ugyanígy sok jelmezt sem kell legyártaniuk (gondolok itt az újrahasznosítható rohamosztagos páncélokra, idegenekre), szóval ezen azért spórolhatnak. Mondjuk ezért is lehetnek "nagyobbak" a folytatások, hiszen sok dolgot újrahasznosíthatnak az előző részből, így könnyebb bővíteni az univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amúgy szerintem simán elmehetnek gond nélkül 300 millióig ha úgy gondolják hogy a film érdekében megéri mert talán ez lesz az első film a történelem során amikor szinte 100% biztosra mondható egy 1,5 -2 milliárd közti bevétel. Vagyis ha filmben lenne olyan jelenet/jelenteket ahol egy drágább nagyobb díszlet még inkább látványosabbá vagy monumentálisabbá tenni a filmet nem gondolom hogy a Disney ilyen bevételek után és előtt ami várható nagyot kockázattana ha emelné a költségvetést.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A költségvetést tekintve szerintem is csalókák lehetnek az összegek, főképp a folytatás miatt. Ahogy Dzséjt is írta, rengeteget lehet spórolni pusztán azzal, hogy a korábbi filmekből felhasználnak ezt-azt. Ha egy közvetlen folytatás gyártási költsége egyezik az előző részével, akkor az azt is jelentheti, hogy valójában jóval többet tesznek bele anyagilag. Ráadásul ott vannak a színészek is. Ha volt eszük, akkor az újakkal (elsősorban a főszereplőkkel) olyan szerződést kötöttek, ami a trilógiára szól és bármennyire felkapottak is lesznek mondjuk a 9-re, nem kell nekik brutális vagyonokat kifizetni. A nagy trióból Ford-ot már nem muszáj szerepeltetni, a Hamill-Fisher duó a többiekkel meg szerintem összesen nem kerültek annyiba, mint ő.

 

Carrie kutyája a forgatáson. A széken látható a logó is ami inkább a korábbi filmekre hajaz. :) Persze a Space Bear -t kivéve. :D

Lehet Észak-Koreában marad a logo is. :D Amúgy csak engem idegesít az, amikor valaki ennyire beerőlteti mindenhova a kis házikedvencét? Legfőképp kutyáknál van így (lásd Carrie mellett mondjuk Lewis Hamilton-t), és elég irritálónak tartom a jelenséget. Értem én, hogy "hát de ő is családtag", meg "elválaszthatatlanok vagyunk", de a párjukat vagy a gyereküket se citálják magukkal mindenhova. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul ott vannak a színészek is. Ha volt eszük, akkor az újakkal (elsősorban a főszereplőkkel) olyan szerződést kötöttek, ami a trilógiára szól és bármennyire felkapottak is lesznek mondjuk a 9-re, nem kell nekik brutális vagyonokat kifizetni. A nagy trióból Ford-ot már nem muszáj szerepeltetni, a Hamill-Fisher duó a többiekkel meg szerintem összesen nem kerültek annyiba, mint ő.

Úgy kötötték. Ford például most azért kapott egy összegben ennyit, mert a többi részben már nem szerepel. A többiek annak tükrében kapták az ep7-hez a gázsijukat, hogy egy, mennyi részre térnek vissza, kettő, mennyire híresek szérián belül. Hamill és Fisher állítólag 3-3 milliót kapott az ep7-ért - a különbség érezhető annak tükrében, hogy melyik mennyit szerepelt. Adam Driver és Oscar Isaac állítólag 300 ezer és 1 millió között kaptak csekket, John Boyega és Daisy Ridley pedig 100 ezer és 300 ezer közötti fizuval voltak el, mivel ők kezdőnek számítanak a szakmában. Viszont ők ugye a többi részben is szerepelnek, ezzel arányosan nő a fizetésük is, a szerződésükben benne lehet, hány százalékkal kapnak többet.

Plusz a bevételből is részesülnek, szóval, amíg a film termel, addig ők is folyamatosan kapják az összeget - viszont az már ugye nem a film költségvetéséből, hanem a bevételből megy. Viszont például Boyega és Ridley lehet, hogy azzal többet keres, mint amennyi a gázsijuk volt.

Tippre azt mondanám, hogy Driver és Isaac kapják majd az ep9-ben a 3 misit, Hamill és Fisher szerintem 9 milláig megy el (azért a Star Warson kívül egyik sem egy olyan sztár, akiknek tíz milliókat kell kifizetni), Boyega és Ridley meg 1-2 milliót kap.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a színészek az arcképükkel készült játékok után is kapnak részesedést, de az már tényleg nem a film gyártási költségéhez, még csak nem is a projekt költségéhez tartozik.

 

Persze, a látványhoz semmi köze, de ha már szóba került, mi mennyi, érdemesnek tartottam megjegyezni, hogy az egész film árában az is benne van. A 200/250 millió csak a film gyártási költsége, nem az egész film ára :)

De Pécsivel a film gyártási költségével kapcsolatban vitáztunk. A marketing már inkább a projekt költségvetése, hiszen a filmet akkor is le tudod gyártani, ha egy fityinget sem költesz marketingre - max bukásra ítéled. Ezért is veszik külön a gyártási és a marketing költséget. Egy kalap alatt már a projekt költségvetését jelentik. Sőt, abba még a mechandise költségeket is be kell venni, ami szintén nem kis tétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

A Hobbit extrái között azt mondták hogy általában azokat a jelenteket ahol a színészeknek verekedniük kell vagy komoly fizikai megterhelést jelent azokat a forgatás végén szokták felvenni mert egy estleges sérülés kevésbé akasztja meg a forgatást. Így nagy eséllyel most vehetik fel Daisy Ridley-el egy vagy több Lightsaber Duel-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűnek tartom hogy Jani Boy szerepre készül és amiatt zavarták le máris a forgatás rá eső részét. Néhány egyéb szerep be is van már Írva a naptárába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Rian Johnson felfedte azt a 6 filmet, amit még a forgatás megkezdése előtt beajánlott a színészeknek és a stáb többi tagjának, hogy mindenképpen nézzék meg. A filmek háborúról, katonai vezetésről, túlélésről, a szövetségek törékenységéről, kilátástalanságról és árulásról szólnak.

 

http://hu.ign.com/star-wars-episode-viii/14298/blog/hat-film-ami-inspiralta-a-star-wars-viii-reszet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.