Jump to content
Rog

EPVIII spoilermentes topic

Recommended Posts

Meglepett, hogy a semmiből megtudtuk a cimet. Úgy tünik tényleg egy darkosabb filmet kapunk, ha van jelentősége a piros feliratnak. :yes:

Vajon Luke-ra utal a cim, vagy arra, hogy Rey lesz a film végére az utolsó Jedi? :hmm:

Szerkesztette: luke19

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami érdekes, hogy vannak nyelvek ahol az "utolsó" szó vagy férfire vagy nőre kell utaljon (például a spanyolban). Nincs köztes megoldás. Érdekes lesz látni hogy náluk például hogy fordítják le.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Alighogy visszatért szegény Jedi, máris az utolsó? :( Tetszetős cím, és elég konkrét. Legalábbis abból, amit eddig tudunk Luke szerepéről, szerintem egyértelműen rá utal.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ez még EPII és az EPV címénél is lényegre törőbb, csodálom, hogy ilyen merészek vele, de tetszik! :yeah:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Elsőre nem tetszett, de csak azért mert Return of the Jedi, TFA, és Last Jedi.

De persze rohadt erős cím, és így ezzel a darkos logóval...jajj. :D

Ami meg még tetszik, hogy tényleg a TFA feliratában már ott volt, hogy the last Jedi, szóval nagyon Luke központú filmet várok. :D

Csupán kettő van belőlük...egy mester...és egy tanítvány!! :D

Szerkesztette: kudar

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Alighogy visszatért szegény Jedi, máris az utolsó? :( Tetszetős cím, és elég konkrét. Legalábbis abból, amit eddig tudunk Luke szerepéről, szerintem egyértelműen rá utal.

Na várjunk. A jedi visszatér nem Anakinra vonatkozott"

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Technikailag csak az ep6 címére gondoltam, még csak nem is annak jelentéstartalmára (eleve, az ep6 címe szerintem nem csak és kizárólag Anakinra vonatkozik, ugyanúgy átvitt értelemben magára a Rendre is - plusz, azt még nem tudjuk biztosan, hogy az ep8 címe csak Luke-ra vonatkozik-e, vagy ennek is lesz jelentéstöbblete). Csupán érdekesnek találom, hogy a visszatérés után nemsokkal már utolsó az a szegény Jedi. Valahol ez is jelzi, Luke mennyire hiábavalóan törte magát a Rend feltámasztásával eddig. Alighogy kiképzett egy generációnyi új Jedit, újra ő az utolsó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Értsd úgy, ahogy gondolom, ne úgy, ahogy írom. Különben is, pulóvert köss, ne belém. :P:hehe:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nagyon csípem a logót és a címet. Remélem hogy a TFAs nyitószöveg sugallata ellenére mégis Rey lesz az utolsó Jedi. Nem tetszene ha nem válna Jedivé vagy ha a Jedivé válása előtt vagy után meghalna. El tudom azt is képzelni hogy az ő lovaggá válása után nem válna senki más Jedivé.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Talán az az ujdonság ebben a címben, hogy míg az eddigi címek, konkrétan abba az epízódban lejátszódó eseményeket jelenítik meg (az EP IV cimét kivéve , mindegyikben van egy a cselekményekre utaló állítmány (pl: "fenyegetése", "támadása", "bosszúja", "visszavág", "visszatér") addig az EP VIII címe, nem kimondottan jeleníti meg az epizódban végbemenő eseményeket. Szerintem inkább egy állapotot tükröz, ami az elmult 30 évre is éppúgy igaz. Szerintem direk adtak egy ilyen nem túl beszédes, konkrétumokat egyáltalán nem tartalmazó, szerintem titkolózó címet, ezzel is szakítva a Lucasi hagyománnyal.

Szerkesztette: A pécsi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Most olvastam, hogy milyen érdekesen összeillik a két új epizód címe: The Force Awakens the Last Jedi. Véletlen lenne? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Saga film címekben a "Jedi" az első szó, ami nem névelőként többször is előfordul. Ha választhattam volna egy szót erre a célra, akkor vagy az Erő vagy a Jedi lett volna. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nagyon érdekes fejtegetés, főleg Snoke esetében. A midikloriános ökörség nem kellett volna a végére, de azt leszámítva jól összeszedett, tetszetős teóriák. :hmm:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez