Ugrás a kommentre

A szereplők


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk azon kívül, hogy hidegen hagy, nekem ebből inkább az jön le, hogy xenophiliás a hölgy, ami meg nem az első a Star Warsban, még mozgóképes sem, hiszen pl. a TCW-ben és a Rebelsben is akadt rá példa (eleve, a Rebels két főszereplője, Kanan és Hera is az). De már rég bizonyított, hogy a fajok közötti párkapcsolat (pláne, ha ember férfi és dögös idegen lány között van) totálisan bocsánatos bűn, a homoszexuális és a biszexualitás az, akit máglyán kell elégetni, legalábbis akkor, ha férfi. Ha nő és dögös, akkor semmi gond. :evil:

 

Megjegyzem, jó sz*r ez a fordítás, mert se a garn, se az aqualish, se a talz nem helységnév. Így az, hogy "benne jár" valaki, az inkább olyan Freddy Krugeres. :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azon kívül, hogy hidegen hagy, nekem ebből inkább az jön le, hogy xenophiliás a hölgy, ami meg nem az első a Star Warsban, még mozgóképes sem, hiszen pl. a TCW-ben és a Rebelsben is akadt rá példa (eleve, a Rebels két főszereplője, Kanan és Hera is az). De már rég bizonyított, hogy a fajok közötti párkapcsolat (pláne, ha ember férfi és dögös idegen lány között van) totálisan bocsánatos bűn, a homoszexuális és a biszexualitás az, akit máglyán kell elégetni, legalábbis akkor, ha férfi. Ha nő és dögös, akkor semmi gond. :evil:

 

Megjegyzem, jó sz*r ez a fordítás, mert se a garn, se az aqualish, se a talz nem helységnév. Így az, hogy "benne jár" valaki, az inkább olyan Freddy Krugeres. :D

Eredetiben "into" van, ami teljesen korrekt :)

 

Amúgy igen, az idézet abszolút nem a biszexuális témáról árulkodik, inkább arról, hogy a hölgy nem tartja elég nyitottnak azt, hogy valaki csak a humanoid pasikra izgul, és nem jönnek be neki más fajból származóak. De ha még sincs igazam, max. bepipulnak kicsit a homofób SW fanok, nem az én problémám. :P

 

Mondjuk nekem földi emberi szemmel a gran, aqualish, talz, stb. fajok és az ember közti kapcsolat sokkal durvább perverziónak tűnik, mint akármi, ami két ember között történhet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nekem is egyből Jocasta és a Jedi Archívum jutott eszembe.

"Amiről nekünk itt nincs feljegyzésünk, az kérem, nem létezik" - na kérem, pedig ezek eléggé kézzelfoghatónak tűnnek. :) Vajon az egyikben ott lapul az a sokat emlegetett prófécia? :hmm:

 

Amúgy masszív könyvek lehetnek, ha ilyen jó állapotban maradtak több ezer éven át. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is egyből Jocasta és a Jedi Archívum jutott eszembe.

"Amiről nekünk itt nincs feljegyzésünk, az kérem, nem létezik" - na kérem, pedig ezek eléggé kézzelfoghatónak tűnnek. :) Vajon az egyikben ott lapul az a sokat emlegetett prófécia? :hmm:

 

Amúgy masszív könyvek lehetnek, ha ilyen jó állapotban maradtak több ezer éven át. :o

Igen az hardver'.. A jedi templom viszont egy rakás e-book volt.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egyik legizgalmasabb egyébként: Luke mit talált ezekben a könyvekben, és a jedik tudtak-e ezekről? Utóbbit azért kétlem, mert akkor ezek a jedi ereklyék nem Ahch-Ton lennének hanem Coruscanton a jedi templomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is egyből Jocasta és a Jedi Archívum jutott eszembe.

"Amiről nekünk itt nincs feljegyzésünk, az kérem, nem létezik" - na kérem, pedig ezek eléggé kézzelfoghatónak tűnnek. :) Vajon az egyikben ott lapul az a sokat emlegetett prófécia? :hmm:

 

Amúgy masszív könyvek lehetnek, ha ilyen jó állapotban maradtak több ezer éven át. :o

Pont tegnap láttam... még egy olyan k*csög Jedit, mint az a nő... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egyik legizgalmasabb egyébként: Luke mit talált ezekben a könyvekben, és a jedik tudtak-e ezekről? Utóbbit azért kétlem, mert akkor ezek a jedi ereklyék nem Ahch-Ton lennének hanem Coruscanton a jedi templomban.

Szerintem a Jedik már Ahch-Tót is elfelejtették. Vagy lementették - csoli után szabadon - ebookba, a könyvek meg ottmaradtak. Belegondolva, ugye a holokronok már önmagukban hatalmas mennyiségű információt tartalmaztak, a Jediknek meg vagy száz holokronjuk volt. Ennyi felhalmozott, elraktározott információban mennyi tudás veszhetett el, csak azért, mert olyan mélyen volt, hogy már senki sem ásta elő? Aztán jött a Birodalom, és egy részét elpusztította ennek az információhalomnak, egy részét feldolgozta.

És itt jön képbe, hogy talán Ahch-Tóról nem tudtak a Jedik, vagy nem tudták már, pontosan hol van. Mert ugye a Birodalom elkezdte elpusztítani a Jedi templomokat és ereklyéket szerte a Galaxisban. Szerintem Lothal is csak azért úszta meg, mert az ottani templomról szóló feljegyzések csak Kanan hologramjában voltak meg. De Jedha, Ilum, ezek elvesztek. Ahch-To viszont nem került a Birodalom elé, ugyanakkor tudjuk, hogy az odavezető térkép egy részlete a Birodalomnál volt. Szerintem a Jedik vagy direkt törölték a pontos helyet, vagy a Jedi Templom ostromakor tűnt el az adattöredék, vagy az évezredek alatt elveszett (tudjuk, hogy olykor elvesznek rendszerek az Archívumból :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem az idő az oka, ami tetszene is. De az még jobb lenne, ha ezt a helyet az évezredek alatt teljesen elfelejtették volna. Bár ha akkora szent helye ez a Jediknek, akkor nem tűnhetne el nyomtalanul.

 

A piramisok is több ezer évesek, mégis rengeteget tudunk róluk mert fontosak a civilizáció számára.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de a piramisok "csak" pár ezer évesek és itt vannak velünk, ezen a bolygón. Az ahch-tói első Jedi templom alsó hangon is 25 000 éves és fényévekre van a Jedik központjától, a coruscanti Jedi Templomtól. 25 ezer év alatt pedig civilizációk nőnek fel vagy tűnnek el. Talán az a faj, ami megalapította a Jedi Rendet, már nem is létezik. Ne feledjük el, a Jedik azért megvívtak pár háborút, a háborúkban pedig pusztulnak a dolgok. Eleve, az ep7 végén igazán templomot nem látni, csak romokat. Ki tudja, mi pusztította el. Az idő? A Sith-ek?

25 ezer évbe rengeteg dolog belefér, amiért a Jedik már nem fordítottak figyelmet Ahch-Tóra. Amúgy sem azok a ragaszkodó fajták. Viszont azért nyilván volt valamijük róla, mert a Birodalom csak a coruscanti Jedi Templom archívumából szerezhette meg a térkép felét. És valahogy Luke-nak is el kellett oda jutnia. Szóval valahol, valamilyen információ volt arról, hogy hol van az első Jedi templom.

Sőt most így beugrott, hogy talán valami olyan titok lapul Ahch-To mélyén, ami miatt a Jedik maguk "törölték ki a történelemből", és szedték két részre az odavezető út térképét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy így volt, majd meglátjuk. Vagyis csak remélem. :) Nagy dobás lenne ha ebbe ilyen mélységben belemennének.

 

Talán még annyit erről, hogy szinte biztos, hogy Yodáék semmit nem tudtak erről a helyről. Persze most feltételezem, hogy valami fontos van ott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.