Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Filmek 12.0

Ajánlott hozzászólás

Mivel az itteni társasággal szeretnénk az egyebekről is beszélgetni, nem pedig külön más fórum(ok)ra járni miattuk ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor töröljük az Alien, HP, stb topicokat is. Mind tudjuk, hogy nem érdekelnek/ nem szereted a Marvel filmeket attól még más szeretheti őket, neked is jobb lenne legalább nem kellene itt átpörgetni a Marveles részeket csak egyszerűen a Marvel topicot nem olvasni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Sajnos azok már megvannak, de annyi marad.

Amúgy Cupsy csinálhatsz Marvel klubot aztán oda azt hívsz meg akit akarsz.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
  • Nem tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Miért lett hirtelen fontos most ez? Eddig nem evett a fene érte, miért pont most kattantál be úgy a Marvelre, hogy topikot követelsz neki? A következetes vezetés megmondta a legutóbbi tematikus filmes topik nyitása után, hogy ennyi volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A következetes vezetés megmondta a legutóbbi tematikus filmes topik nyitása után, hogy ennyi volt.

Őőő... A "következetes vezetés" egyik fele, vagyis én, ilyesmire egyszer sem bólintott rá és soha az életben nem is fog. ;) Plusz az sem rémlik, hogy ilyet valaha is mondtál. A többi meg a szabályzatban, amire te és a moderátoraink is rábólintottak:

2017. 11. 03. - 17:28, Dzséjt írta:

A tagok természetesen továbbra is szabadon használhatják a fórum funkcióit, csupán arra kérünk titeket, hogy senki se nyitogasson agyba-főbe topikokat. Nézzetek szét, hogy egy témának nincs-e már valahol topikja, illetve mérlegeljétek, hogy az a téma tényleg megér-e egy topikot.

Aki ennek megfelel, azt nyit, amit akar. ;) 

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2015. 02. 07. - 12:16, Ody Mandrell írta:

Ok maradjon, de több ilyen nem fog nyílni. :peace:

Történt mindez az Alien franchise topicnál és lám 2015. november 29-én kinyílt a Trekkes topic még sem volt érte egy mukk sem. Azóta GoT topic is nyílt.

Nem a topic a lényeg, hanem az ok ami a tiltása mögött van, ami nem más mint, hogy nem szereted a franchiset és akkor felmerül a kérdés, hogy ez egy fórum vagy valaki privát játszótere, ahol csak az van amit ő szeret és akar.

Nem lesz ettől a fórum más irányultságú, nem lesz belőle Marvel fórum, mert aki már itt van az amúgy is elsődlegesen az SW miatt van itt, aki meg ezután talál a fórumra az sem az egy szem Marvel topic miatt fog rátalálni. Nyilván abban a topicban több hsz lenne, mint az egyéb franchise-os topicban mivel több anyag is érkezik belőle, de azok meg úgyis idekerülnének, szóval még logikusabb is lenne ha mindent oda be lehetne rakni és az olyan dolgok, mint pl.: az anno több oldalas vitánk Dzséjttel a Bosszúallok 2-ről nem tördelnék meg ezt a topicot azok számára akiket csak az egyéb filmek illetve azok trailerei érdekelnek. És ahogy MissKarrde is írta az itteni emberekkel szeretnének sokan beszélgetni ezekről a filmekről, mert pl. egy kifejezett Marvel fórumon tevékenykedő innét ismeretlen alakok esetleg ronthatnák a kibeszélés élményét, míg itt már ismered nagyjából kitől mit várhatsz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Őőő... A "következetes vezetés" egyik fele, vagyis én, ilyesmire egyszer sem bólintott rá és soha az életben nem is fog. ;) Plusz az sem rémlik, hogy ilyet valaha is mondtál. A többi meg a szabályzatban, amire te és a moderátoraink is rábólintottak:

Aki ennek megfelel, azt nyit, amit akar. ;) 

Akkor még nem voltál az egyik fele nyilván. Akkor ezt a szabályzatot ki kell bővíteni, vagy pontosítani kell.

Látom Cupsy feltúrtad. Ez hiba volt részemről már anno is. Ha egyet engedsz akkor mindent kell. A filmek topik azért volt, hogy abba menjenek ezek a dolgok. Persze ha minden franchise leválik róla akkor majd be is lehet zárni aztán és mindenhol csak ezek a különálló topikok lesznek. Amúgy nem kell kóstolgatni mert nem szeretem. Nyissál Marvel topikot, meg Juimanji topikot, meg Süsü topikot is, csak tartózkodj az epésnek szánt hülye beszólásoktól.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A filmek topik azért volt, hogy abba menjenek ezek a dolgok. Persze ha minden franchise leválik róla akkor majd be is lehet zárni aztán és mindenhol csak ezek a különálló topikok lesznek.

Kész mázli, hogy a filmek világa nem csak a franchise-filmekből áll, így talán mindig lesz téma ebben a topikban is. Nem véletlen, hogy ez a topik akkor is pörög, ha a franchise-topikok éppen állnak, mivel azok ugye időszakosak, a film meg mindennapi. A "mindenhol" is erős túlzás annak tükrében, hogy maximum a Külvilág szekcióban lenne, amit pont ezért tartunk fenn.

És nem kell ezt túlreagálni senkinek, egyszerűen figyelembe venni, hogy ez egy közösség, így a közösség igényét kell kielégíteni. Ha a közösség úgy érzi, szükség van XY tematikus topikra, megnyithatja a bátor jelentkező. Ha senki sem ilyen bátor, akkor mehet a diskurzus tovább a nem tematikus topikban. Ennyi az annyi.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én nem szeretnék beleszólni a fórum üzemeltetésébe, mert kis hal vagyok ehhez. A MCU filmjeit láttam, többnyire kedvelem is őket, túl sok affinitást eddig valahogy mégsem éreztem arra vonatkozóan, hogy részletesebben értekezzek ezekről. Szóval mondhatni kívülálló vagyok, egyik irányban sem "elkötelezett". És attól függetlenül, hogy élnék-e a külön téma adta lehetőségekkel, hozzászólnék-e, vagy csak beleolvasnék-e egyáltalán egy MCU topikba, az a véleményem, hogy tényleg mindenkinek előnyös lenne. ;)

Akit nem érdekel a MCU, miért kelljen több száz hozzászólást átpörgetnie, lapozgatni, amikor épp felfut egy-egy MCU film. Aztán ha más filmről is akarna értekezni, akkor bogarásznia kell a sok marveles cucc között. Arról nem is beszélve, hogy mennyire elviszi ilyenkor a fókuszt egy ilyen alkotás, lényegében szinte másról nem is eshet szó. Most tök mindegy milyen filmről van szó, de valószínűleg én se írnék be egy hatalmas MCU-diskurzus közepébe ezzel kapcsolatban. Ha pedig mégis, jó eséllyel elveszne a rengetegben és nem alakulna ki belőle semmi.

Akit pedig érdekel a MCU és szeretne róla külön értekezni, az hadd tegye meg egy erre dedikált helyen. Van itt egy baromi jó közösség, ami marha ritka. A fő összetartóerő a SW, de bármikor jóleshet más téma kapcsán is idetartozni, érdekelhet az itteni fórumtársak véleménye stb.. Lehet azt mondani, hogy akkor menjenek külön MCU fórumra, de egyrészt ilyen nincsen, másrészt pedig ha csinálna is vki, mi garantálja, hogy ott is megmarad ez a hangulat és "családiasság".

Ez nem kritika vagy cseszegetés, nem támadójelleggel írom, csak tényleg nem értem igazán. Pl. a Star Trek vagy Harry Potter topik kit zavar? Igazából akkor az összes külvilági topik felesleges, max. legyen egy nagy olvasztótégely és ennyi. Szerintem pont azért is tök jó egy ilyen fórum, mert jól lehet tematizálni. Nyilván nem kell minden egyes filmnek, játéknak stb. új topik, ezt az igények szabhatják meg.

Ha az látszik, hogy egy-egy téma érdekli annyira a közösséget, hogy ki tud termelni egy külön topikra való hozzászólást, akkor lehessen neki külön topik. Egyébként visszakeresni is sokkal kényelmesebb egy adott hozzászólást, ha tematizálva vannak. Pl. kijön az új Bosszúállók film, kíváncsi lennék mit írt XY a korábbi MCU filmekről, hogyan illik ez az egész univerzumba stb.. Ilyenkor próbáljam lapozgatni a Filmek topikot, hogy 600 hozzászólással ezelőtt volt 20 komment erről, aztán 1342-tel odébb megint néhány és így tovább?

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Látom Cupsy feltúrtad.

Fel mert emlékeztem rá, hogy így történt és nem akartam csak a levegőbe dobálózni így korrekt és cáfolhatatlan. :)

Amúgy nem kell kóstolgatni mert nem szeretem.

Sehol nem kostólgattalak azt teljesen egyértelműen észreveszed ha úgy lesz. Nem annak szántam. De azok fényében minthogy köztudottan nem szereted a Marvel franchiset és egyszer kijelentetted hogy több specifikus topic nem kell ennek ellenére mégis nyílt olyan franchise topic amely franchise-t azért te is figyelemmel követsz egyértelműen az jön le, hogy a Marvel topicnak önkényes érvek alapján nincs létjogosultsága. Nem azt mondom, hogy szeresd a Marvelt, de legalább engedd, hogy mi szerethessük.

Nyissál Marvel topikot, meg Juimanji topikot, meg Süsü topikot is,

Nyilván nem kell minden pisztricsálé franchisenak topic, itt jön képbe a moderátor/admin ami a nyilvánvalóan felesleges topicocat nem engedi/törli. Nem hinném, hogy a Marvel ebbe a kategóriába tartozik, hisz a jelenlegi filmgyártás jelentős részét képezi. A topic létjogosultsága mellet szól, hogy rajtam kívül már 3 egyetértenek vele.

csak tartózkodj az epésnek szánt hülye beszólásoktól.

Sajnálom, ha megsértődtél. Egyébként most ki is megy bele a másikba? ;):)

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha a közösség úgy érzi, szükség van XY tematikus topikra, megnyithatja a bátor jelentkező. 

Fogd meg a söröm! :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Inkább a TLJ szekcióban (vagy egyéb más SW relációhoz) nyitnál topikot vagy dobnál fel témát, annak jobban örülnék... És a melodráma....engedd, hogy szeressük. :lol: Felőlem szeretheted, nekem tök nyolc, elhiheted.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

És a melodráma....engedd, hogy szeressük. :lol:

Igyekeztem minél több eszközt felhasználni az érvelés során. :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tegnap megnéztem a Szárnyas Fejvadász 2049-et. Nagyon tetszett, végig lekötött. A fordulatok is megleptek, a látványvilág pedig pazar. Azért is lepett meg, hogy bejött a film, mert az első része kifejezetten nem nyerte el a tetszésemet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 órával ezelőtt, luke19 írta:

Tegnap megnéztem a Szárnyas Fejvadász 2049-et. Nagyon tetszett, végig lekötött. A fordulatok is megleptek, a látványvilág pedig pazar. Azért is lepett meg, hogy bejött a film, mert az első része kifejezetten nem nyerte el a tetszésemet. 

Na, talán akkor nekem is megérné vele egy próbát tenni. Többen is, akik nem szeretik az első részt, mondták, hogy a második tetszett nekik. Szemeztem már vele tegnap, de még nem tudtam rászánni magamat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Elérhető a Blade runner 2049 szinkronnal. Csak azért írom, mert óriási hatással volt rám a film, az sw-t leszámítva legnagyobb moziélményem volt tavaly. Tisztelettel kezeli az elődöt, a világot és szintén egy remek hangulatú film lett. Jó sztori, pazar látvány, sajátos tempó. Lehet utálni, de én minden képkockát imádtam, BD-n is meg fogom venni, csak jönne már hír róla..

Érdekesség: Ahogy az eredetiben, itt is beszélnek magyarul egy kicsit, bár ehhez eredeti hanggal kell nézni, mert szinkronban a magyar szavak anagrammáit használták!

15 perc 47 sec és 36 perc 00 sec -től van a két jelenet!

Szerkesztve: - csoli1138
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ