Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Filmek 12.0

Ajánlott hozzászólás

A Predator 1-et érdemes, hamisíthatatlan 80-as évekbeli akciófilm stílusa van.

Az egyik legjobb sci-fi akció amit valaha láttam. :D

"Dillon...a k*rva anyádat" .:lol:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokáig csak a második részt ismertem (azt még gyerek fejjel), az elsőt már felnőttesebb fejjel láttam, és a hangulata annyira magával ragadó, hogy bármikor meg tudom nézni. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy amióta láttam az első részt, és felnőttesebb fejjel újranéztem a folytatást, a 2 nekem nagyon leértékelődött :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

P1: Igazi unicum, nagyon szeretem! És az benne a jó, hogy bár az izompacsirta a főszereplő, végül is az eszét használja a predi ellen! :clap:

Annak idején még rosszat is álmodtam a predátorral! Bár nem tudom van aki jót? :hehe:

Dzséjt. elbírnám bővebben is a P2 anekdotát, ha már így szóba került. Harrigan karaktere milyen volt, amíg Shaefer lett volna a predi-vadász?

Vagy nem is volt? Itt is komoly mizéria volt, mint az Alien 3-nál?

Mert annyi szent, hogy a filmen érződik valami furcsaság. Az eleje olyan, mintha a jővőben játszódna. Ugye akkor még 97 a jövő volt, de filmben ez a "jövő érzet" szép lassan elsikkad.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azért annak örülök, hogy ezek a jövőképek (90-es évek, 2000-es évek) nem váltak valóra (a Predator 2 mellett gondolok pl. a Snake Plissken filmekre is :D ). Egyébként a jövő érzet szerintem azért sikkad el, mert mégiscsak néhány évről van szó a film forgatásához képest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azért annak örülök, hogy ezek a jövőképek (90-es évek, 2000-es évek) nem váltak valóra (a Predator 2 mellett gondolok pl. a Snake Plissken filmekre is :D ). Egyébként a jövő érzet szerintem azért sikkad el, mert mégiscsak néhány évről van szó a film forgatásához képest.

Igen, de a film elején a "Los Angeles harci övezet 97-ben"-en túl úgy rémlik, hogy néhány technikai dolog is alátámasztani látszik a "nem túl távoli jövő" képét, aztán egyszerűen "napjainkban" folyik tovább a történet. szeretem a második részt, ne értsen félre senki, de mintha lenne benne egy kis zavar. Amúgy lassan rámfér egy újranézés, azt elismerem! ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Dzséjt. elbírnám bővebben is a P2 anekdotát, ha már így szóba került. Harrigan karaktere milyen volt, amíg Shaefer lett volna a predi-vadász?

Vagy nem is volt? Itt is komoly mizéria volt, mint az Alien 3-nál?

Akkora mizéria távolról sem volt. Schwarzi kiírása is még a forgatás megkezdése előtt történt meg. Más igazán nagy érdekesség nem történt. Harrigan karaktere ugyanolyan lett, mint tervezték, csak az eredeti felállásban több közös jelenete lett volna Dutchcsal, illetve nyilván Dutch és Keyes között volt némi habitusbeli különbség is.

Harriganről annyit, hogy eredetileg feltűnt volna a Predatorsban, de Danny Glover személyes okokra hivatkozva nem tudta vállalni a szerepet. Így a karakterét átkeresztelték Ronald Noland és a szerepet megkapta Laurence Fishburne.

Ugyanígy Dutch visszatérését is tervezte Nimrod, de az ő szerepét teljesen törölték, miután kiderült, hogy Schwarzi nem ér rá. Megjegyzem, nem is baj.

A jelenet a film legvégén lett volna. Miután Royce és Isabelle legyőzte a super predatort, landolt volna egy űrhajó, amiből kisorjáztak volna a predatorok. A két meggyötört hős várja, hogy kinyiffantsák őket, de ehelyett az idegenek szétválnak, utat nyitva az agyonpáncélozott, trófeákkal megrakott vezérüknek, aki miután leveszi a sisakját, kiderül, hogy Dutch Sheafer, és ezt mondja: "nem rossz kölyök. Egyáltalán nem rossz." Szerintem ezért a jelenetért baromira nem kár.

Igen, de a film elején a "Los Angeles harci övezet 97-ben"-en túl úgy rémlik, hogy néhány technikai dolog is alátámasztani látszik a "nem túl távoli jövő" képét, aztán egyszerűen "napjainkban" folyik tovább a történet. szeretem a második részt, ne értsen félre senki, de mintha lenne benne egy kis zavar. Amúgy lassan rámfér egy újranézés, azt elismerem! ;)

Rosszul rémlik. Abszolúte semmi sincsen a Predator 2-ben, ami kicsit is utalna a "nem túl távoli" jövőre. '90-es években használt fegyverek, eszközök, autók. Minden teljesen olyan, aminek 1997-ben a valóságban is volt, leszámítva, hogy Los Angeles nem volt háborús övezet. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hé! Spoilert spoilerkapcsoló mögé!!!

Csak viccelek, valószínűleg soha az életben nem fogom megnézni ezeket a filmeket. :)

Pedig Shane Black a legviccesebb karakter benne :D Fura lesz, hogy ő a rendezője az újnak majd

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Akkora mizéria távolról sem volt. Schwarzi kiírása is még a forgatás megkezdése előtt történt meg. Más igazán nagy érdekesség nem történt. Harrigan karaktere ugyanolyan lett, mint tervezték, csak az eredeti felállásban több közös jelenete lett volna Dutchcsal, illetve nyilván Dutch és Keyes között volt némi habitusbeli különbség is.

Harriganről annyit, hogy eredetileg feltűnt volna a Predatorsban, de Danny Glover személyes okokra hivatkozva nem tudta vállalni a szerepet. Így a karakterét átkeresztelték Ronald Noland és a szerepet megkapta Laurence Fishburne.

Ugyanígy Dutch visszatérését is tervezte Nimrod, de az ő szerepét teljesen törölték, miután kiderült, hogy Schwarzi nem ér rá. Megjegyzem, nem is baj.

A jelenet a film legvégén lett volna. Miután Royce és Isabelle legyőzte a super predatort, landolt volna egy űrhajó, amiből kisorjáztak volna a predatorok. A két meggyötört hős várja, hogy kinyiffantsák őket, de ehelyett az idegenek szétválnak, utat nyitva az agyonpáncélozott, trófeákkal megrakott vezérüknek, aki miután leveszi a sisakját, kiderül, hogy Dutch Sheafer, és ezt mondja: "nem rossz kölyök. Egyáltalán nem rossz." Szerintem ezért a jelenetért baromira nem kár.

Huh, nekem bejött volna! :rock:

Mert ez vége, ami lett, folytatás nélkül nem sokat ér!

És bár Harrigan figurája jobb sorsra érdemes, mint amire itt Roland Noland-et használták, dícséretes, hogy a szándék megvolt, hogy valamit kezdjenek a régiekkel.

Köszi az érdekes infókat!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Schwarzis és a Glover-es eresztés nagy favoritom. Meg is jött hozzájuk a kedvem. Asszem a héten rendezek belőlük egy-egy ismétlést. Úgyis rég láttam őket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Marsi

Hát álleejtős volt nagyon. Optimista, életszerető. Meg amit én szoktam mondani némely embernek. Használd az agyad. Hát ha lenne egy gyermekem aki nem akarna tanulni az iskolában, és megkérdezné minek az, szerintem ezt a filmet megmutatnám neki.

Matt Damon nagyon jól formálta meg a Mars-on ragadt űrhajóst aki nem akar meghalni. Élete legjobb alakítása meglátásom szerint.

Szóval igazatok volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Schwarzis és a Glover-es eresztés nagy favoritom. Meg is jött hozzájuk a kedvem. Asszem a héten rendezek belőlük egy-egy ismétlést. Úgyis rég láttam őket.

Én már tegnap rámentem az 1-re. Ma jön a 2!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Most, hogy olvastam ezeket a dolgokat a Predator dolgokat, elég érdekesek voltak.

Nálam a Predator 2 és a Predators jobbak lettek, mint az első.

Bár. ha keresni akarok kedvenc Predator sztorit, akkor azok a könyvek: Vadászok szigete, Mindörökké éjfél, Hús és vér. Eddig ezek tetszettek a legjobban, szerintem még a filmeknél is jobbak. De majd idén jön az Incursion című Predator regény, mely egy trilógia első része lesz. Ennek a története úgy felkeltette az érdeklődésem, hogy jobban várom, mint a jövőben megszülető Alien Predator filmeket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Marsi

Hát álleejtős volt nagyon. Optimista, életszerető. Meg amit én szoktam mondani némely embernek. Használd az agyad. Hát ha lenne egy gyermekem aki nem akarna tanulni az iskolában, és megkérdezné minek az, szerintem ezt a filmet megmutatnám neki.

Matt Damon nagyon jól formálta meg a Mars-on ragadt űrhajóst aki nem akar meghalni. Élete legjobb alakítása meglátásom szerint.

Szóval igazatok volt.

Ugyehogyugye? :) Örülök, hogy tetszett. A könyvet is érdemes elolvasni, mert az még jobb.

Sajnos a filmben megváltoztattak néhány dolgot, ami azért elég kemény logikai bukfencet vagy lyukat hagy maga után. Erre akkor jöttem rá, amikor pár hete újra megnéztem. Természetesen továbbra is nagyszerű filmnek tartom, csak nem értettem ezeket a változtatásokat. :hmm:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nute, ez komoly? Ne már! :/

Utána néztem... nem tűnik kamunak. Zseniális! Támogatta a felesége a nemváltásban... na ne röhögtess... Istenem de kifordult világban élünk.

Szerkesztve: - Darth Riddick

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Rosszul rémlik. Abszolúte semmi sincsen a Predator 2-ben, ami kicsit is utalna a "nem túl távoli" jövőre. '90-es években használt fegyverek, eszközök, autók. Minden teljesen olyan, aminek 1997-ben a valóságban is volt, leszámítva, hogy Los Angeles nem volt háborús övezet. :)

Na most nézem: Az extra króm kütyük a fegyvereken, a sok monitor adatokkal, mintha internet menne rajtuk..

A főnök irodájában vagy 6 kis tv van egymáson és különböző adás van rajtuk..A sok "robotzsarus" tudósítás.. Az "ezüst aluette" helikopter..

Ezek számomra 92-93-ban mikor először láttam még futurisztikusak voltak. :lol:

Úgy látszik emlék szinten így maradt meg, de nyilván tévedés. :pfff:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Na most nézem: Az extra króm kütyük a fegyvereken, a sok monitor adatokkal, mintha internet menne rajtuk..

A főnök irodájában vagy 6 kis tv van egymáson és különböző adás van rajtuk..A sok "robotzsarus" tudósítás.. Az "ezüst aluette" helikopter..

Ezek számomra 92-93-ban mikor először láttam még futurisztikusak voltak. :lol:

Úgy látszik emlék szinten így maradt meg, de nyilván tévedés. :pfff:

Tanulmányaim szerint '97-ben volt már internet, tévé és hírműsor is, így ez nekem nem tűnik túl jövőbelinek, még '90-ből nézve sem. :)

Az extrák a fegyvereken meg aztán pláne nem futurisztikus cuccok, szimpla optikák és lézerirányzékok. Ilyenek a Predatorban is voltak, sőt, ott egyik-másik, pl. Billy-é még jobban fel volt cicomázva. Oké, Magyarországról nézve nyilván erőteljesebb volt a potom 100 év különbség technikai fejlettségben ( :evil: ), de a film hazájában nem volt ott semmi jövőbeli. Egyedül az, hogy Los Angelesben keményen elharapódzott a drogháború. De ez speciel a Halálra jelölve című Steven Seagel filmben is ugyanígy benne van, és még a film hangulata is hasonló (gyerekkoromban emiatt hittem azt, hogy a két film valójában egy világban játszódik :D ).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az előző trailerben a kiírás még azt mondta, hogy 30 éve négy tudós mentette meg New Yorkot. Most négy barát a világot. Valaki szólt nekik hogy nem volt mind tudós :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igaz, az elsőben még nem. Bár szerintem ez olyan apróság, hogy nem oszt, nem szoroz, és a megfogalmazás mindenképpen pontatlan, hiszen szigorúan véve, barátok sem voltak mind a négyen. Winston alig pár napja csatlakozott a Szellemirtókhoz, amikor kitört a Gozeri botrány. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Marsi

Örülök, hogy tetszett a film :) Csatlakozom Dzséjthez, a könyv még jobb, olvasd el a közeljövőben :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Azt hittem, csak sz*r lesz. A nemzetközi trailer után már nem vagyok ennyire optimista.

Remélem nem sértek meg senkit, de vannak szakmák, amik egyszerűen nem illenek nőkhöz.

Ez is ilyen. De ha ez meg is marad előítéletnek, nagyobb baj az, hogy már a trailer sem szórakoztató és érdekfeszítő.. :(

Szerkesztve: - csoli1138

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Tudom, hogy csak játék a szavakkal, de nem azt mondanám, hogy mi illik egy nőhöz és mi nem, inkább azt, hogy vannak jellemzően férfiak által betöltött munkakörök, mint buszvezető, kamionos, stb., ahogy vannak jellemzően nők által betöltött munkakörök is, pl. óvónő vagy ápolónő. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne akár egyik, akár másikban képviseltetve a másik nem, és azt meg pláne nem jelenti, hogy ne lehetne egy óvó bácsi vagy egy női kamion sofőr sikeres a saját szakmájában... az illik - nem illik kissé pejoratív kifejezés ehhez képest.

És ezt hol írtam, hogy szerintem egy nő pl. nem lehet jó kamionsofőr vagy egy férfi nem lehet jó ápoló???????? Ettől függetlenül adott szakmáknál igen is van ha rágondolsz akkor az egyik nem képviselője ugrik be, nem a másik vagy mindkettő. Legközelebb az illik és hasonló szavak használata előtt megkérdezem majd a "píszí" szakemberem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ