Ugrás a kommentre

Jyn Erso


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Első benyomások?

 

Az már a teaserből lejön, hogy nem is hasonlít Reyre, Leiára vagy Padméra. Bűnöző lélek, vagány, első pillantásra nagyszájú, felvágott nyelvű, és valami agresszív erő sugárzik belőle. Egy befogott vadmacskára emlékeztet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szimpatikus a karakter és a színésznő is.

Most Rey-el hasonlítom össze, aki kezdetektől elbűvölt és nagyon jó választás, de azt is mondtam rá, hogy nem szexi, legalábbis "úgy" nem mozgat meg.

Jyn Erso viszont vagány és bizony szexi is. (Persze ez egy magánvélemény)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem az esetem, de szerintem nagyon jó karakter lesz. Én nem érzem, hogy a Disney óta a nők túlsúlyban lennének.

 

Nem mondanám hogy túlsúlyban volnának. Inkább azt mondom hogy nem áldozatok, mint Lucas-nál. Ott mindíg meghaltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig? Nem sok női szereplő volt eddig, ebből két fontos. Leia még él, Padmé meghalt. Jó, pl. Aayla vagy Shmi meghaltak, de összességében nem sok vizet zavartak.

Nem sok vizet zavart???? Smi? A pici fia fele részben miatta lett Sith. Padme miatt meg egészen azzá vált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem sok vizet zavart???? Smi? A pici fia fele részben miatta lett Sith. Padme miatt meg egészen azzá vált.

Ez így már önmagában is elég nagy túlzás. Másrészt, Shmi szerepelt vagy 10 percet a 6 filmben, nem vonnék le messzemenő következtetéseket abból, hogy meghalt. Ugyanígy Beru néni esetéből se. Mon Mothma is életben volt, ahogyan Leia is. Inkább azt lehet mondani, hogy a Lucas-érában a nők úgy általában nem kaptak akkora szerepet, hisz csak két igazán fontos női karakter volt. Közülük is pl. Leia (de akár Padmé is) a két nagy trióból a kapott szerep tekintetében lefelé lógott ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért amikor az ep.4-et bemutatták óriási szó volt, hogy egy nő akciózik benne. Oké, hogy ma már ez nem akkora dolog, de az akkor kb. olyan meglepő húzás volt, mint az hogy az ep.7-ben már a legfontosabb főszerepet is rámerték osztani egy nőre.

 

Viszont nekünk nézőknek úgy vélem csak egy a fontos: ha nő ha férfi, a lényeg hogy jó karakter legyen. Shminek pedig pont annyit kellett szerepelnie. Nem azért mert nő, hanem mert a karakternek ami funkciója volt a sztoriban az ennél nagyobb teret nem kivánt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Viszont nekünk nézőknek úgy vélem csak egy a fontos: ha nő ha férfi, a lényeg hogy jó karakter legyen." Kiegészítem: ÉS LEGYEN A FILMBEN JÓ SOK CSILLAGROMBOLÓ IS MELLETTÜK A BIZTONSÁG KEDVÉÉRT :evil:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért amikor az ep.4-et bemutatták óriási szó volt, hogy egy nő akciózik benne. Oké, hogy ma már ez nem akkora dolog, de az akkor kb. olyan meglepő húzás volt, mint az hogy az ep.7-ben már a legfontosabb főszerepet is rámerték osztani egy nőre.

 

Viszont nekünk nézőknek úgy vélem csak egy a fontos: ha nő ha férfi, a lényeg hogy jó karakter legyen. Shminek pedig pont annyit kellett szerepelnie. Nem azért mert nő, hanem mert a karakternek ami funkciója volt a sztoriban az ennél nagyobb teret nem kivánt.

Ez így mind rendben is van, egyet is értek vele. Én pusztán arra reagáltam, amit A pécsi írt. Abból úgy tűnt, mintha lenne vagy egy tucat érdemi női szereplő a 6 filmben, de mind meghalt volna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első benyomások?

 

Az már a teaserből lejön, hogy nem is hasonlít Reyre, Leiára vagy Padméra. Bűnöző lélek, vagány, első pillantásra nagyszájú, felvágott nyelvű, és valami agresszív erő sugárzik belőle. Egy befogott vadmacskára emlékeztet.

Én is csak néztem amikor bilincsben vitték Motma elé. Valóban elég vadnak néz ki. (Talán lesz benne egy piszkos tizenkettő feeling?).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már meg is jelentek az első teóriák mi szerint ő Rey anyja. Egyik bizonyíték az lehet hogy Jyn kínaiul aranyat, fényességet és szépséget jelent, míg a Rey királyt és fénysugarat.

 

Most a Rogue one idején Felicity 34 éves +0,5-1 év az EP 4-ig+ 4--5 év az EP VI-ig+ 6 év mire megszületik Rey (24 éves a TFA alatt) Hát cirka 45-46 éves mire szülne. Lehetséges ez? Lehet +- 2 év.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most a Rogue one idején Felicity 34 éves +0,5-1 év az EP 4-ig+ 4--5 év az EP VI-ig+ 6 év mire megszületik Rey (24 éves a TFA alatt) Hát cirka 45-46 éves mire szülne. Lehetséges ez? Lehet +- 2 év.

 

Rey 19 éves a TFA alatt... Felicity meg lehet, hogy 34, de a karaktere szerintem jóval kevesebb, 20-25 között lehet kb (a trailerben elhangzó szöveg alapján akár fiatalabb is. Tehát inkább 35-40 évesen szülne, vagy akár fiatalabban

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey 19 éves a TFA alatt... Felicity meg lehet, hogy 34, de a karaktere szerintem jóval kevesebb, 20-25 között lehet kb (a trailerben elhangzó szöveg alapján akár fiatalabb is. Tehát inkább 35-40 évesen szülne, vagy akár fiatalabban

Megnéztem a színésznők születési dátumát. Ök annyik voltak a forgatás alatt amennyit írtam.

 

Miért kell feltétlen az, hogy valamelyik ismert főszereplővel rokonságban legyen? Ezek annyira ostoba rajongói teóriák.

 

Hát igen igen, ezek röhelyesek. Szerintem Rey Kanan és Hera gyermeke, és máris megvan a Rebels kapcsolat :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak tudod Pécsi, más dolog, hogy a színész mennyi idős és megint más, hogy az általa alakított karakter mennyi idős ;) Rey karaktere a filmben 19 (tizenkilenc) éves, míg Daisy Ridley, aki életre keltette Rey-t, 24 éves. Ez utóbbiban nem is tévedtél, de most nem az volt a lényeg, hogy a színész hány éves ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kell feltétlen az, hogy valamelyik ismert főszereplővel rokonságban legyen? Ezek annyira ostoba rajongói teóriák.

 

Jogos! Az lenne a legjobb, ha semmilyen formában nem kötődne egyik korábbi vagy későbbi főhőshöz sem. Talán ettől lesz egyedi, a mindennapi, kisemberek lesznek a hősök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.