Ugrás a kommentre

Jyn Erso


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Csak tudod Pécsi, más dolog, hogy a színész mennyi idős és megint más, hogy az általa alakított karakter mennyi idős ;) Rey karaktere a filmben 19 (tizenkilenc) éves, míg Daisy Ridley, aki életre keltette Rey-t, 24 éves. Ez utóbbiban nem is tévedtél, de most nem az volt a lényeg, hogy a színész hány éves ;)

Kellet valami támpont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A neve engem Jan Ors-ra emlékeztet, aki Kyle Katarn barátnője volt a legendákban. A figurája szintén a legendákban található Bria Tharen-re emlékeztet, aki Han Solo barátnője volt és a Red Hand Squadron vezetője, akik megszerzik az első halálcsillag terveit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kell feltétlen az, hogy valamelyik ismert főszereplővel rokonságban legyen? Ezek annyira ostoba rajongói teóriák.

 

 

Egyetértek. De sajnos ettől még el tudom képzelni, hogy sajnos tényleg beigazolódnak ezek a pletykák. Ahogy a Disney produktumokat ismerem (meg ahogy ma kinéz egy Hollywood-i blockbuster): megy a híres karakterek felvonultatása, meg az utalgatások, de az a baj, hogy legtöbbször az ilyesféle dolgok a dramaturgia hiányosságait palástolják.

Olyan ez a galaxis, mint egy falusi utca. Komolyan, képzeljétek el azt a beszélgetést az Original Trilogy idején, amikor kiderül, hogy Kananékkal valamilyen formában majd' mindegyik karakter találkozott már, csak éppen egymással nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Galennál már említettem a családi drámát, amit Jyn teljesít be a film végén. Felicity Jones hihetetlen jól alakította a karaktert, igazán közel került hozzám. A legmegindítóbb az a jelenet volt, amikor sírva fakadt az apja hologramját látva. Persze Galen halálakor is szívbemarkoló volt látni őt. Nagyon aranyos lány, olyan, akit lehet sajnálni az őt ért sorscsapások miatt. Érdekes, hogy Rey is ilyesfajta szereplő, de ott nem éreztem ekkora szimpátiát első látásra. :hmm:

 

Az is tetszett amilyen utat bejárt a film alatt. Először csak egy ide-oda csapongó hontalan lány, akit nem igazán érdekelnek a galaxis dolgai. Persze az újbóli kapcsolatba kerülése az apjával mindent megváltoztat. Később se hiszem, hogy a Lázadók miatt lesz szívügye az akció, sokkal inkább az apjáért és az anyjáért akar bosszút állni. Minden dühét a Halálcsillagra vetíti ki. Szó sincs arról, hogy feltétel nélküli lázadóvá vált volna. Nem is lett volna hiteles azok után, hogy az apját a szövetség bombái ölték meg. Szerencsére az írók is érezték, hogy nem erre kell elmenni, hanem a családi vonal felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is jobban megragadott Jyn, mint Rey, és szerintem azért, mert Rey egy enigma, Jyn pedig kézzelfoghatóbb figura. Reyről szinte semmit sem tudunk. Nem tudjuk, hogy tragédia vagy valami más vitte-e a Jakkúra, nem tudjuk, kifélék a szülei, miért olyan járatos az Erőben, és így tovább. Ezzel szemben Jyn múltja ismert, vele éltük át a sorsfordító pillanatokat, a szemünk láttára nőtt fel. Sokkal könnyebb ragaszkodni egy olyan karakterhez, akit jól ismersz, mint egy olyanhoz, akivel kapcsolatban csak vakarod a fejedet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem, mire gondol Ody és Dzséjt. Rey csodálatos és Daisy fantasztikusan játssza, ő egy romlatlan tündér, egy csoda, szinte megfoghatatlanul pozitív személyiség, rosszat egyáltalán nem lehet róla mondani, már az első perctől kezdve ő a nagybetűs Hősnő. De ő olyan meseszerű.

Ezzel szemben Jyn esendő, eleinte flegma és sokkal hétköznapibb ember, aki a szemünk láttára alakul át hőssé. Igen, az is számít, hogy van múltja, értjük a motivációit, ezért talán könnyebb vele azonosulni.

 

Én egyébként jelenleg nem tudok választani közöttük, melyiket kedvelem jobban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jynt mondjuk én erőteljesebb, dominánsabb karakternek vártam, még úgy is, hogy igazi erőről tesz tanúbizonyságot, mikor felszólal a Lázadó Tanács előtt, vagy amikor észreveszi, hogy ráférne egy kis biztatás a Zsivány legénységre, és motiválni próbálja őket. Még így is azonban, nálam Reytől nagyon messze van Jyn karaktere erőben, érdekességben. Számomra Rey A FŐSZEREPLŐ, így nagy betűkkel. Igazából nem bánom, hogy ebben a részben le is zárult Jyn története, számomra így volt kerek.

 

Nem igazán lehet összehasonlítani Rey-t és Jyn-t. Rey-ről csak azt tudjuk, hogy elképesztő ereje van de csak ennyi. Jyn egy teljesen más karakter. Ő mindig benne volt a dolgok sűrűjében és nem egy félreeső bolygón, szinte elzárva töltötte mindennapjait. Mind a két karakterben más-más a jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán lehet összehasonlítani Rey-t és Jyn-t. Rey-ről csak azt tudjuk, hogy elképesztő ereje van de csak ennyi. Jyn egy teljesen más karakter. Ő mindig benne volt a dolgok sűrűjében és nem egy félreeső bolygón, szinte elzárva töltötte mindennapjait. Mind a két karakterben más-más a jó.

De out of universe összehasonlíthatóak, hiszen mindketten főszereplők. Nekem Reyben van egy "náív rácsodálkozás", ami azzal az erővel párosulva, amit a végén mutat, zseniális kombinációt hoz létre. Ez az, amit Jyn nem tud felmutatni, ezért írtam, hogy ha a két főszereplő közül kellene választanom, nálam Rey nyerne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Jyn azért jön be jobban, mert számomra egy valós karakter.

Rey túl tökéletes minden téren (jó szerelő, mégjobb pilóta, közelharcban is lenyom bárkit, az Erőt is pik-pak elsajátítja, és kis túlzással beszéli a Galaxis nyelveinek a felét), arany szíve van, és még a szerettei elvesztését is irreálisan pozitívként éli meg (már amennyire ez lehetséges). Ezidáig egyszerűen túl unalmas számomra.

Jyn ezzel szemben esendőként kezdi, akit nem érdekel más csak maga, és csak akkor kezdi el érdekelni mások sorsa, amikor megtudja, hogy az apja milyen áldozatot hozott érte. És csak az apja halála után kötelezi el magát a jó ügy mellett. Egy olyan ívet fut be a története, amiről elhiszem, hogy ilyen megtörténhet, és mindezt különleges képességek nélkül (jó, közelharcban ő is ottvan a szeren :D ).

Mint karakter számomra eddig sokkal érdekesebb Jyn.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jyn gyakorlatilag főszereplője a filmnek. Jó karakter, Felicity is hozzáteszi a magáét, de nem érzem kiemelkedőnek. Az mindenesetre nagyon jó, hogy tovább szaporodnak az erős női karakterek a SW-ban. Végre egy Aranyfénykard átadón érdemi jelölteket is lehet majd állítani a női szereplőknél. :)

 

Szóval Jyn emberi karakter, azt is látjuk honnan indul és hova ér el. Teljesen rendben van, valamiért mégse tudok úgy rajongani érte. Ha már szóba került Rey, számomra ő sokkal nagyobbat ütött. Vagy Ahsoka, bár ő egy teljes sorozatban volt főszereplő, majd ugrott be nem is akármilyen szerepre egy másikban.

Valahogy kicsit erősnek érzem, ahogy Jyn egyik pillanatról a másikra vezérré lép elő. Ügyes és okos lány, helyén van a szíve is, de ahogyan korábban már többek is írták, alapvetően ő egy hétköznapibb ember. Ilyen formán pedig nekem van annyira furcsa az ő teljesítménye és szerepe, mint Rey-é a 7-ben. Ahogy pillanatok alatt elfogadja mindenki, ahogy lelkesítő beszédeket tart és az asztalra csap az ülésen stb.. Kissé gyorsnak érzem az ütemet, ahogyan a teljes ismeretlenségből dominánssá válik.

Ettől függetlenül érdekes szereplő, a többiekhez kötődő viszonyai jól ülnek, megvannak a maga drámái. Meg a nagy fordulat az apja kapcsán. Azért annyi év után rádöbbenni, hogy életben van, a Birodalmat szolgálja, de valójában mégse, mert mindent feladva szabotálja őket, majd ezek után újra találkozni vele és látni odaveszni... Kemény érzelmi hullámvasút. Ennyi idő alatt egy ilyen műfajú film aligha adhatott volna nagyobb mélységet egy karakternek. A Saga által felölelt időszakhoz mérve egy szösszenet az övé, mégis nagy hősként távozik a film végén. Ez a pár óra elegendő volt ahhoz, hogy megkedveljem és igazán sajnáljam a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy nem túlzottan számított a szava. Verhette ő az asztalt, lenézték és elítélték, nem hittek neki. Egy bűnöző, az apja meg a Birodalomnak dolgozik. Ráadásul még vezérnek se mondanám. Szinte csak Cassian hitt benne, a többiek azért mentek vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.