Ugrás a kommentre

Claudia Gray: Bloodline


Ody Mandrell

Hogy tetszett a könyv?  

17 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

De volt. Belefutottam. ;) Persze ez még nem a világvége.

 

Nagyon hosszú idő fog eltelni- Bloodline spoiler -, mire külön válnak útjaik. És akkor sem külső hatásra történik meg, hanem mély személyes okokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De úgy tudom, hogy a könyves külön részlegek hasonlóan működnek, mint a sorozatok epizódjainak kibeszélői, tehát itt lehet spoilerezni felirat nélkül.

Igen, ez így van. De mivel még magyarul nem jelent meg, ezért egyelőre a spoiler gomb használata szerintem hasznos.

 

A véleményekre pedig én is nagyon kíváncsi vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De volt. Belefutottam. ;) Persze ez még nem a világvége.

Mivel én írtam a posztot, tudom, hogy nem volt. Talán meg kéne még egyszer nézned az ep7-et, amiből kiderül az, amit írtam, tekintve, hogy onnan vettem... A hosszú idő meg nem konkrétum - bár Sky a pontos számokat már durván elspoilerezte egy másik topikban, amit rajtam kívül senki nem vett észre, talán őt kellene *** a spoilerezés miatt -, de az ep7-ből nagyjából ezt is lehet tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody elrettentett mindenkit? :D Senki nem akar írni véleményt? Úgy olvasnám már én is...

Jelenleg a szombaton beszerzett A Térség-sorozat 5. könyvét olvasom, sokkal jobban vonzott a Bloodline befejezésénél. Szóval ott tartok, ahol egy hete. Sajnos részben tudom, hogy hova fut ki a sztori, ezért nem sürgős, de majd igyekszem rákapcsolni. Az olvasásnak az sem kedvez, hogy a héten többször is sötétben értem haza, aztán napközben meló, szóval... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

No, én végre elolvastam, és tudok róla írni, és ebben az a legjobb, hogy csupa jót. :)

 

Először is a stílusról: néhány Star Wars könyvet olvastam már angolul, de ez volt a legélvezetesebb, ami az angol nyelvhasználatot illeti. Könnyed, gördülékeny fogalmazás, rövid és találó leírások, élvezetes párbeszédek és kiváló hangulatkeltés jellemzi.

 

A sztori egy kicsit nehézkesen indul, de kb. a könyv felétől már alig lehet letenni, annyira izgalmas (megint túlmentem a metróval reggel munkába menet párszor...), és nagyon jól megírt a vége is. Teljesen megilletődtem az utolsó oldalaknál. Egy szép kerek történet azoknak, akik az Ep7 előzményeire kíváncsiak.

Ami különösen tetszett benne, az Leia karakterének finom ábrázolása, ahogy reagál a különböző eseményekre, és ahogy feldolgozza azokat magában, ez mind nagyon érzékletesen van bemutatva. Tök jó, ahogy Hant is beleszövi, kettejük kapcsolata itt még meleg és harmonikus.

És még valami: még a Tatooine Ghost az, ami nagyrészt azzal foglalkozik, Leia hogyan dolgozza fel a tényt, hogy Vader a biológiai apja, és ez a téma itt is előkerül, persze nagyon más körülmények között.

A többit már csak spoiler mögött írom:

 

Ransolm Casterfo karaktere is szépen fel volt építve, kellően ellentmondásos ahhoz, hogy érdekes legyen, én egészen megkedveltem, pont mert nem egy tipikus pozitív karakter. Ő volt az, aki kezdetben kényszerű társként kíséri el Leiát egy nyomozásra, aztán megbízható szövetségesévé válik, és akit sokkol a politikai manipuláció által felfedett hír, miszerint Leia Darth Vader lánya, és saját gyerekkori szenvedései miatt, aminek nagyrészt a Birodalom és Vader maga volt az oka, ellene fordul. Ennek persze meg lesznek a következményei számára is, igazán fordulatos a lezárás ebből a szempontból. A végén leginkább sajnáltam a figurát, aki szintúgy csak egy bábú volt a nagy játszmában, és akit a végén kiütöttek.

Érdekességként: épp most olvastam a neten, hogy egyesek úgy vélik, belőle lett végül Snoke, de ez nem igazán passzol ahhoz, hogy Snoke kiskora óta figyelte Ben Solo-t, hiszen Ben a könyv története alatt már Luke mellett tanul, nem annyira kicsi, és Casterfo még csak nem is ismeri... Szóval erről ennyit. Másik érdekesség, hogy az írónő állítólag Tom Hiddlestont képzelte maga elé, amikor a külsejét megálmodta. :)

 

 

Ami Ben Solo Kylo Renné válását illeti:

a történet csak közvetve érinti ezt a kérdést, és csak sejteni engedi, hogy a titok, miszerint a nagyapja Vader, ami csúf körülmények között kerül napvilágra, tönkreteszi az anyja politikai karrierjét, és ahogy sejthető, a fiával való kapcsolatát is. Leia ugyanis nem mondta el ezidáig az igazságot, és nagyon szerencsétlen dolognak is érzi, ahogy ezt a fia megtudja (kvázi a híradóból), de mindezt csak Leia szemszögéből látjuk, Ben reakcióját nem ismerjük meg. Ezzel együtt sejthető, hogy egy (kis)kamasz fiúnál egy ilyesmi elhallgatása és véletlen kiderülése nem erősíti a szülők iránti kötődést, és ennek biztosan lehetett köze ahhoz, hogy Ben elárulja a Jedi Rendet és megtagadja a saját családját.

 

 

Valóban sok a regényben a politika, hiszen nagyrészt politikai játszmákat mutat be, amelyeknek messzire mutató következményei lesznek, de azért van benne kalandos küldetés több is, és a végére pont a politikai részek lesznek a legizgalmasabbak.

 

Remélem, mielőbb megjelenik magyarul is, mert ezt egy élmény volt olvasni. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben Solohoz.

Szerintem Leia hibázott, amikor nem mondta el Bennek, hogy ki volt a nagyapja. Lehet, hogy akkor minden másként alakul.

 

 

Az már hagyomány hogy nem mondjuk el az igazat. Lásd Obi Wan Luke. Ez egy rettenetes igazság, nem lehet egy gyereket letaglózni vele, mert felvágja az ereit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben Solohoz.

Szerintem Leia hibázott, amikor nem mondta el Bennek, hogy ki volt a nagyapja. Lehet, hogy akkor minden másként alakul.

 

Igaz, elsősorban ő hibázott.

De én át tudom érzeni a helyzetét. Ezt a tényt még ő is szívesen elfelejtette volna, annyira rosszul érintette. Bennek ettől függetlenül el akarta mondani, csak még várt vele, hogy a fia nagyobb legyen, és akkor talán jobban sül el a dolog, főleg ha Luke mellett közben inkább a Világos oldal felé orientálódik. Ezzel sokat kockáztatott, de azt hitte, ezt alig pár ember tudja, és azokban mind megbízott, így annak, hogy akaratától függetlenül kitudódik, viszonylag kicsi volt az esélye. Sajnos ezzel együtt megtörtént. :( Ez valóban az ő felelőssége.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, elsősorban ő hibázott.

De én át tudom érzeni a helyzetét. Ezt a tényt még ő is szívesen elfelejtette volna, annyira rosszul érintette. Bennek ettől függetlenül el akarta mondani, csak még várt vele, hogy a fia nagyobb legyen, és akkor talán jobban sül el a dolog, főleg ha Luke mellett közben inkább a Világos oldal felé orientálódik. Ezzel sokat kockáztatott, de azt hitte, ezt alig pár ember tudja, és azokban mind megbízott, így annak, hogy akaratától függetlenül kitudódik, viszonylag kicsi volt az esélye. Sajnos ezzel együtt megtörtént. :( Ez valóban az ő felelőssége.

 

 

Persze azonnal gyerekkorában tényleg hiba lett volna megmondani. De azért egy 14-15 éves fiatalnak talán már el lehetett volna mondani. A másik vonalon Jacen Solo is s ötét oldalon kötött ki, de ott Jacen és többiek már korábban megtudták, hogy ki volt a nagyapjuk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Én mindenki véleményére kíváncsi vagyok, csak írják le. :) Az lenne a legjobb, ha az adott topikokban kialakulna diskurzus, a TCW és Rebels-kibeszélőkhöz hasonlóan, ha egyre többen olvasunk, egyre nagyobb erre az esély.

 

Egyébként annyiban mindenképp érdekes lesz a véleményed, mert ha jól tudom, te még nem olvastál SW-regényt (legalábbis mióta itt vagyok, nem emlékszem rá, de lehet tévedek), így neked ez lesz az első.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.