Ugrás a kommentre

Claudia Gray: Bloodline


Ody Mandrell

Hogy tetszett a könyv?  

17 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Vagy a legegyszerűbb válasz: Leia, aki Erőhasználó, látja álmaban a jövőt, ami elég jellemző a családjára, hiszen Anakin és Luke is látta a jövőt, nem is egyszer. Anakin például pont rémálmaiban. Szóval az tuti, hogy Snoke-ot (vagy Palpatine-t?) látta Leia, de a jövő egy elmosódott, állomszerű formájában, és nem hiszem, még pontosabban kizártnak tartom, hogy élő egyenes adásban nézte, amint Snoke a hasában abuzálja a kis Bent.

Különben is, mi a frászt akarna egy magzattól Snoke? Még tudata sincs! Ez nekem abszurd, sőt szerintem már röhelyes. Hát jó, hogy nem Han golyóiban érintette meg a Snoke a kis Ben-katonákat. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Utólag jutott eszembe. Rég olvastam a Vérvonalakat, de úgy emlékszem, hogy Gray leírta, Leia nem kapott Jedi képzést. De ott van a visszaemlékezés a Skywalker korában.

Én úgy emlékszem hogy kapott képzést, csak nem fejezte be mert úgy látta hogy a politikai részvételével több jót tud tenni a galaxisnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én úgy emlékszem hogy kapott képzést, csak nem fejezte be mert úgy látta hogy a politikai részvételével több jót tud tenni a galaxisnak.

Igen, én is így emlékszem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

tőlem 5 csillagot kapott ez a könyv. Ébredő erő előtt kötelező darab! Nagyon jó volt Leia nézőpontjából is megismerni, hogyan emésztette meg a szörnyű igazságot, ami a biológiai apjáról szól, mert eddig ugye leginkább Luke oldaláról láthattuk, de ő az Erő világában más szemmel tekintett az apjára. Claudia Gray olyan Leiat festett le nekünk, ami abszolút beleillik az eddig megismert karakterképbe.  Ugyan kis párhuzamot éreztem azért a Mester és tanítvány történetével, ahol Qui-gont akarták a tanács taggá tenni, itt pedig Leiat akarták szenátornak, aztán végül egyik se történt meg. De ezek apró észrevételek, ami egyáltalán nem bosszantó. 

És ami a legjobban tetszett, hogy végre kapunk egy működő Köztársaságot. Egy olyan Köztársaságot, ahol újra "baljós árnyak" gyülekeznek a háttérben egy beláthatatlan új konfliktus felé. Pontosan ilyenre vágytam a TFA elé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt már olyan érzése van az embernek, mintha az Új Köztársaság már csak papíron működne, a két szemben álló fél feloldhatatlan ellentéte ellehetetlenít minden döntéshozatalt. Ez még rosszabb is, mint a Galaktikus Köztársaság az EP1 alatt. Nem véletlenül nem is tudjuk meg az éppen regnáló kancellár nevét. Ezekhez a figurákhoz képest Valorum maga a megtestesült államférfi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon látszik, hogy az új politikai elit nem tudott mit kezdeni az ölébe hullott hatalommal, pozícióval, felelősséggel és lehetőséggel. Egyrészt az öreg szenátorok, akik a lázadást vezették, már a régi köztársaság végnapjaiban kezdték a karrierjüket, így úgy is fojtatták. Meg is látszott ah eredménye. Az új szenátorok meg már javarészt a Birodalom korábam születtek, és nem igazán tudtak nem nosztalgiával gondolni rá, ha jó életük volt, az amúgy antidemokratikus rendszerben. Sajnos az ÚK, túlságosan gyorsan akart villát építeni, egy rossz alapra. Remélem a Skywalker Kora után elő tudnak majd állni valami működőképes államformával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Első Rend-hű szenátorok lefizetése, bűnbandák támogatása, konfliktusok gerjesztése. A régi bevált recept szerint. De ettől függetlenül is már a politikai konstrukció is alapjaiban elhibázott lehetett. A Peremvidék ismét magára lett hagyva, nem véletlenül mondja már Din Djarin is, hogy az Új Köztársaság egy "vicc". A közbizalom már ekkor sem volt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az új Köztársaság bukásának legékesebb példája a Ryloth kezelése. Az a bolygó a régi Köztársaság tagja volt, az új Köztársaságba - okkal - viszont már nem lépett be. Cserben is hagyták, pedig, ha az új Köztársaság szenátorai a Ryloth megsegítése mellett döntöttek volna, talán egy régi tagbolygó is visszatért volna hozzájuk, mivel ezzel bebizonyíthatták volna a twi'lekeknek, hogy az új Köztársaság nem olyan, mint a régi.

 

Amúgy szerintem az is nevetséges volt, hogy a főváros időről-időre költözik. Ha csak abba belegondolunk, mennyi, jobb célra is fordítható pénz lett így elszórva (hiszen egy komplett politikai és katonai apparátus áthelyezése nem olcsó mulatság). Eleve, milyen vadbarom elképzelés ez? És ez Mon "Halálosan Rettegek A Központosítástól" Mothma sara. Ilyet kitalálni, eszem megáll. Ennél már csak a leszerelési törvény volt elbaltázottabb ötlet. :facepalm:

 

Hogy mi lesz ezután, az jó kérdés, de remélem, hogy nem egy legújabb Köztársaság. Szerintem amúgy a Galaxisnak jót tenne, ha egy pár évig egyáltalán nem lenne semmilyen galaktikus kormány. Három galaktikus háború (vagy egy, 60+ éves nagy galaktikus háború) után sok bolygónak újra kell épülnie. A klón háborúk, a Birodalom pusztító uralma, a polgárháború és most az Első Rend és az Ellenállás közötti háború túl sok kárt okozott. A világoknak újra talpra kell állnia, újra megtanulni egyedül létezni, aztán elkezdhetnek formálódni a kisebb szövetségek, amikből fokozatosan felépülhet egy új galaktikus kormány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 12. - 14:29, Donát írta:

:D De most már nem úszod meg egy hosszabb értékelés nélkül! Hogy tetszett?

Most csak alig fél évvel a kérdés után (:P): bevallom öszintén nekem annyira nem esett le tőle az állam mint a legtöbb rajongónak. Leia származása kapcsán a konfliktus nagyon későn indul be, addig amig elérünk az meg nekem elég unalmas volt. Világépítés szempontjából hiánypotló volt és nagyra értékelem, hogy ez a korszak jobban ki lett dolgozva, ami már csak azért is fontos, mert a Vérvonal megjelenése óta az ep.6 és az ep.7 közötti korszakkal ezen a szinten egyik mű sem foglalkozott. A Poe képregényeket ugyan nagyságrendekkel szórakoztatóbbnak tartom de ott majdhogy nem csak az ep.7 előtti pár hónapot ismerjük meg.

Szóval örülük, hogy létezik a Vérvonal, de mint regény szerintem az SW regények mércéjével mérve is erősen középszerű. Most látom hogy 4-est adtam rá anno. Szerintem kicsit túlpontoztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vérvonal nagyon jó lett, de Gray többi SW regényét jobbnak éreztem. Sokat bemutatott az Új Köztársaság politikájából és pár háttérben meghúzódó dologról, se sajnos nem eleget. Azt éreztem a könyv olvasása közben, hogy Claudiára többször is rászóltak. Erre se utalhatsz, arra se. Han és Leia mikor kezdtek külön utakon járni. Han már akkor szervezi a versenyeket, de mióta fogott neki újra? Luke mióta üzemelteti a Jedi Akadémiáját? Mikor kezdett neki a tanítványok képzésének. Meddig tartott, amíg az ereklyéket gyűjtötte. Leie mikor engedte el Bent az Akadémiára? Kik voltak még Luke tanítványai név szerint? Volt, akinek a képzését már befejezte? Vagy Bennel együtt kezdett neki több tanítvány képzésének is? Han hogy dolgozta fel, hogy a fia Jedinek tanul? Az Utóhatás trilógiában már említették, hogy több új szeparatista mozgalom formálódóban van. Ezekkel mi lett? Snoke-ról tudtak-e már ekkor? Mit tudtak róla Leiáék, kicsoda Snoke? Az Új Köztársaságnak milyen volt a viszonya Luke új Jedijeihez? Támogatták Luke-ot hogy támassza fel a Jedi Rendet? Vagy megtiltották és Luke illegálisan kezdte el felépíteni újra a Rendet? Csomó kérdés megválaszolatlan maradt a regényben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy könyvben nem lehet minden kérdésre választ adni, a könyvnek volt egy irányvonala miről szól, random mindenféle kérdések megválaszolása utalgatásokkal csak feleslegesen tördelte volna a sztorit, sőt pár kiszólással elég elnagyolt válaszokat kaptunk volna pedig részletesebb kifejtéseket érdemelnek, így sokkal előrébb nem lettünk volna vele szvsz., mert csak újabb kérdéseket szültek volna.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

 nem véletlenül mondja már Din Djarin is, hogy az Új Köztársaság egy "vicc". A közbizalom már ekkor sem volt meg.

A Mandalori 3 évvel játszodik az Endor után, nem hinném, hogy erre értette inkább egy bizonyos részére, de ki tudja

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Davekid írta:

A Mandalori 3 évvel játszodik az Endor után, nem hinném, hogy erre értette inkább egy bizonyos részére, de ki tudja

5 az a 3 :) 
De én is úgy gondolom, hogy másról szólnak Mando szavai, szerintem inkább annak, hogy a Köztársaság még olyan zsenge, hogy gyenge a befolyása a Peremvidéken, nem feltétlen azért még mert magára hagyták, hanem még egyáltalán nem voltak képesek kiterjeszkedni odáig rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Vérvonal nagyon jó lett, de Gray többi SW regényét jobbnak éreztem. Sokat bemutatott az Új Köztársaság politikájából és pár háttérben meghúzódó dologról, se sajnos nem eleget. Azt éreztem a könyv olvasása közben, hogy Claudiára többször is rászóltak. Erre se utalhatsz, arra se. Han és Leia mikor kezdtek külön utakon járni. Han már akkor szervezi a versenyeket, de mióta fogott neki újra? Luke mióta üzemelteti a Jedi Akadémiáját? Mikor kezdett neki a tanítványok képzésének. Meddig tartott, amíg az ereklyéket gyűjtötte. Leie mikor engedte el Bent az Akadémiára? Kik voltak még Luke tanítványai név szerint? Volt, akinek a képzését már befejezte? Vagy Bennel együtt kezdett neki több tanítvány képzésének is? Han hogy dolgozta fel, hogy a fia Jedinek tanul? Az Utóhatás trilógiában már említették, hogy több új szeparatista mozgalom formálódóban van. Ezekkel mi lett? Snoke-ról tudtak-e már ekkor? Mit tudtak róla Leiáék, kicsoda Snoke? Az Új Köztársaságnak milyen volt a viszonya Luke új Jedijeihez? Támogatták Luke-ot hogy támassza fel a Jedi Rendet? Vagy megtiltották és Luke illegálisan kezdte el felépíteni újra a Rendet? Csomó kérdés megválaszolatlan maradt a regényben.

Jo is, hogy megvalaszolatlan maradt, van előtte még kb. 20 év ahova majd csepegtethetnek még új könyveket vagy sztorikat.. vsz ez a Vérvonal pont ettől lett jó, a könyv törzsére fókuszál az elejétől, zseniálisan építkezve és nem lett egy wikipedia, kusza összefüggéstelen törtenetekkel, ahol az olvasó elé tolnak minden hiányzó láncszemet, hogy aztán kedvére csemegézzen. 

Amiket felsoroltál arra 1000 oldal se lett volna elég. Illetve lehet, de akkor meg azért panaszkodtunk volna, hogy a fontos karakterek csak egy említést kapnak (?) Kb úgy tudnám elképzelni, mint a "kora képregényt", latszik hogy a rövid sztorik arra se elég néha, hogy az embert kellő hangulatba hozza. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Vérvonal nagyon jó lett, de Gray többi SW regényét jobbnak éreztem. Sokat bemutatott az Új Köztársaság politikájából és pár háttérben meghúzódó dologról, se sajnos nem eleget. Azt éreztem a könyv olvasása közben, hogy Claudiára többször is rászóltak. Erre se utalhatsz, arra se. Han és Leia mikor kezdtek külön utakon járni. Han már akkor szervezi a versenyeket, de mióta fogott neki újra? Luke mióta üzemelteti a Jedi Akadémiáját? Mikor kezdett neki a tanítványok képzésének. Meddig tartott, amíg az ereklyéket gyűjtötte. Leie mikor engedte el Bent az Akadémiára? Kik voltak még Luke tanítványai név szerint? Volt, akinek a képzését már befejezte? Vagy Bennel együtt kezdett neki több tanítvány képzésének is? Han hogy dolgozta fel, hogy a fia Jedinek tanul? Az Utóhatás trilógiában már említették, hogy több új szeparatista mozgalom formálódóban van. Ezekkel mi lett? Snoke-ról tudtak-e már ekkor? Mit tudtak róla Leiáék, kicsoda Snoke? Az Új Köztársaságnak milyen volt a viszonya Luke új Jedijeihez? Támogatták Luke-ot hogy támassza fel a Jedi Rendet? Vagy megtiltották és Luke illegálisan kezdte el felépíteni újra a Rendet? Csomó kérdés megválaszolatlan maradt a regényben.

Rettenetesen jó kérdések, és rettenetesen kivámcsi vagyok rájuk én is. Amíg ezekre nincs válasz nálam nincs egységben az endori csata utáni helyzet. Ezért nem is írok még EP9 kritikát mert nagyon sok lyuk hiányzik.

Viszont a többiekhez hasonlóan úgy gondolom hogy nem ebben a könyvben kellett ezekre válaszolni. Lesznek erre majd példák.

 

Magáról a politikai helyzetről azt gondolom hogy mérföldekkel rosszabb volt a helyzet politikai téren mint az EP1 idején. Ennyi sunyi ,aljas ,a saját pecsenyéjét sütögető, a Galaxísra magasról tojó politikust szerintem ezer évben nem látott a Galaxis. Emlékszem mikor elolvastam utána azt gondoltam hogy ezekért harcolt Leia, Luke és Han? Ha ártatlan életek nem pusztultak volna el a Csillagpusztító lövésétől, el sem itéltem volna az Első Rend-et azért a lövésért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyik legnagyobb WTF a leszerelési törvény. Értem hogy miért lett erőltetve, de kvázi egyből leszerelni a sereg nagyrészét Endor után és meghagyni egy töredékét elég nagy blődség. Nem is feltétlen az Első Rend miatt mert azt akkor még senki sem tudta ugye, de abban az instabil időszakban bárki magához ragadhatta a kezdeményezést ha volt bármekkora katonai ereje és rendszereket foglalhatott el, vagy akár több ilyen frakció is szövetkezhetett volna. Meg azért a háttérben ott volt még a Birodalom maradéka is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mon Mothma még a felsejlő gyanút is el akarta kerülni, hogy az Új Köztársaság egy új centralista birodalom lenne, csak épp ezzel létrehozott egy működésképtelen és megbénult gépezetet, amely hosszabb távon katasztrofálisabb végkimenetelnek bizonyult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egy könyvben nem lehet minden kérdésre választ adni, a könyvnek volt egy irányvonala miről szól, random mindenféle kérdések megválaszolása utalgatásokkal csak feleslegesen tördelte volna a sztorit, sőt pár kiszólással elég elnagyolt válaszokat kaptunk volna pedig részletesebb kifejtéseket érdemelnek, így sokkal előrébb nem lettünk volna vele szvsz., mert csak újabb kérdéseket szültek volna.

 

15 órával ezelőtt, Davekid írta:

Jo is, hogy megvalaszolatlan maradt, van előtte még kb. 20 év ahova majd csepegtethetnek még új könyveket vagy sztorikat.. vsz ez a Vérvonal pont ettől lett jó, a könyv törzsére fókuszál az elejétől, zseniálisan építkezve és nem lett egy wikipedia, kusza összefüggéstelen törtenetekkel, ahol az olvasó elé tolnak minden hiányzó láncszemet, hogy aztán kedvére csemegézzen. 

Amiket felsoroltál arra 1000 oldal se lett volna elég. Illetve lehet, de akkor meg azért panaszkodtunk volna, hogy a fontos karakterek csak egy említést kapnak (?) Kb úgy tudnám elképzelni, mint a "kora képregényt", latszik hogy a rövid sztorik arra se elég néha, hogy az embert kellő hangulatba hozza. 

 

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Rettenetesen jó kérdések, és rettenetesen kivámcsi vagyok rájuk én is. Amíg ezekre nincs válasz nálam nincs egységben az endori csata utáni helyzet. Ezért nem is írok még EP9 kritikát mert nagyon sok lyuk hiányzik.

Viszont a többiekhez hasonlóan úgy gondolom hogy nem ebben a könyvben kellett ezekre válaszolni. Lesznek erre majd példák.

 

Magáról a politikai helyzetről azt gondolom hogy mérföldekkel rosszabb volt a helyzet politikai téren mint az EP1 idején. Ennyi sunyi ,aljas ,a saját pecsenyéjét sütögető, a Galaxísra magasról tojó politikust szerintem ezer évben nem látott a Galaxis. Emlékszem mikor elolvastam utána azt gondoltam hogy ezekért harcolt Leia, Luke és Han? Ha ártatlan életek nem pusztultak volna el a Csillagpusztító lövésétől, el sem itéltem volna az Első Rend-et azért a lövésért.

Nem is vártam volna, hogy mindre válaszoljon, de legalább pár dologra. Például az Új Köztársaság és a Jedik viszonyára. Jó lett volna olyan jelenet esetleg, ahol Leia tesz egy rövid villámlátogatást és találkozik Luke-kal és a fiával.

A kérdések számából látszódik, hogy itt azért még több regény is születhetne. Bőven. De a Vérvonal megjelenése 2017-es. És azóta nem igazán születtek olyan regények, melyek érdemben válaszoltak volna a jakkui csata utáni helyzetre.  Biztos az is gond volt, hogy a könyvtől kvázi egy új Darth Plagueis-hez hasonló könyvet vártam volna botor módon. Persze a Plaguies regény már egy jó nagy rakás sztorira építkezhetett mikor felvázolta az utat a nabooi válságig. Remélem eljön majd az az idő, mikor írni fog valaki egy pont ugyanilyen regényt, mely több évtized alatt játszódik és összeköti az eseményeket.

12 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Nekem egyik legnagyobb WTF a leszerelési törvény. Értem hogy miért lett erőltetve, de kvázi egyből leszerelni a sereg nagyrészét Endor után és meghagyni egy töredékét elég nagy blődség. Nem is feltétlen az Első Rend miatt mert azt akkor még senki sem tudta ugye, de abban az instabil időszakban bárki magához ragadhatta a kezdeményezést ha volt bármekkora katonai ereje és rendszereket foglalhatott el, vagy akár több ilyen frakció is szövetkezhetett volna. Meg azért a háttérben ott volt még a Birodalom maradéka is.

Igen, de akkor még nagyon élt Mon Mothmában Palpatine uralmának kezdete és a klónháború. Nem ő volt az egyedüli szenátor, aki rájöhetett, hogy Palpatine az erős központosított hatalom és a hadsereg nélkül nem vihette volna véghez rémtetteit. És a Birodalom maradékát a kánon vonalon elég hamar legyőzték. A jakkui csata után nem tudni arról, hogy újabb birodalmi maradvány sejt komoly fenyegetést jelentene. A mandalori is ezt a képet sugallja, Öt évvel Endor és négy évvel Jakku után bujkáló, leharcolt állapotban lévő rohamosztagosokat látunk. Szóval pár évvel Endor után ebből a szemszögből nézve logikus is lehetett az akkori lépés. Túlságosan is nagy volt a félelem, hogy majd egy új vezető ismét Birodalmat csinál. Persze hosszabb távon kiderült, hogy rossz döntés született.

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mon Mothma még a felsejlő gyanút is el akarta kerülni, hogy az Új Köztársaság egy új centralista birodalom lenne, csak épp ezzel létrehozott egy működésképtelen és megbénult gépezetet, amely hosszabb távon katasztrofálisabb végkimenetelnek bizonyult.

Igen, pontosan. És valószínű, hogy feltámasztott Sidious-nak ez is a terve egyik része lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem volt hiányérzetem egyáltalán, amikor olvastam. Hangulatos könyv, jól szövi az eseményeket, Leia kiemelkedően szépen bemutatott karakter benne, de a többieket is sikerült jól megragadni, első helyen mindjárt Casterfoval. Nekem nagyon tetszett a politikai vonal bemutatása, a nyomozás, és a vége is. Ez egy szép kerek történet így, ahogy van.

 

Tény, hogy nem ad választ sok kérdésre (én pl. Ben-Snoke vonalról szerettem volna ebből többet megtudni), de lehet hogy kifejezetten megadták, hogy az írónő mivel ne foglalkozzon, mert az más művek témája lesz, Kylo Renről készült is képregénysorozat. Az valóban érthetetlen, hogy a maradó megválaszolatlan kérdésekről azóta sem szólnak további könyvek. Sajnos nekem a képregényműfaj nem fekszik, így regényben reménykedem továbbra is.

 

10 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Mon Mothma még a felsejlő gyanút is el akarta kerülni, hogy az Új Köztársaság egy új centralista birodalom lenne, csak épp ezzel létrehozott egy működésképtelen és megbénult gépezetet, amely hosszabb távon katasztrofálisabb végkimenetelnek bizonyult.

Asszem Mon Mothmáról ma már kimondhatjuk, hogy csapnivaló politikusnak bizonyult. Nemes eszméket képviselt, de idealista volt, a gyakorlati dolgokhoz nem értett. Ha rajta múlik, a Halálcsillag terveit sem lopják el, és akkor meg sem érik az Új Köztársaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Pildi írta:

Nekem nem volt hiányérzetem egyáltalán, amikor olvastam. Hangulatos könyv, jól szövi az eseményeket, Leia kiemelkedően szépen bemutatott karakter benne, de a többieket is sikerült jól megragadni, első helyen mindjárt Casterfoval. Nekem nagyon tetszett a politikai vonal bemutatása, a nyomozás, és a vége is. Ez egy szép kerek történet így, ahogy van.

 

Tény, hogy nem ad választ sok kérdésre (én pl. Ben-Snoke vonalról szerettem volna ebből többet megtudni), de lehet hogy kifejezetten megadták, hogy az írónő mivel ne foglalkozzon, mert az más művek témája lesz, Kylo Renről készült is képregénysorozat. Az valóban érthetetlen, hogy a maradó megválaszolatlan kérdésekről azóta sem szólnak további könyvek. Sajnos nekem a képregényműfaj nem fekszik, így regényben reménykedem továbbra is.

 

Asszem Mon Mothmáról ma már kimondhatjuk, hogy csapnivaló politikusnak bizonyult. Nemes eszméket képviselt, de idealista volt, a gyakorlati dolgokhoz nem értett. Ha rajta múlik, a Halálcsillag terveit sem lopják el, és akkor meg sem érik az Új Köztársaságot.

Mont azért mégse tudom teljes mértékben hibáztatni. Jót akart, de sajnos rosszul sült el. A mi világunkban is számtalan ilyen ember van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a könyv elsősorban a politikai helyzetről szólt, így szétcsúszott volna a cselekmény, ha még a Jedi akadémiát is beleszövi az írónő. Erről majd biztos fog szólni egy másik könyv, én is nagyon várom már, akárcsak annak megismerését, hogy Snoke miként került az Első Rend élére.

 

Kíváncsi vagyok, vajon Mothma megélte-e az Új Köztársaság szétesését?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Vérvonal nagyon jó lett, de Gray többi SW regényét jobbnak éreztem. Sokat bemutatott az Új Köztársaság politikájából és pár háttérben meghúzódó dologról, se sajnos nem eleget. Azt éreztem a könyv olvasása közben, hogy Claudiára többször is rászóltak. Erre se utalhatsz, arra se. Han és Leia mikor kezdtek külön utakon járni. Han már akkor szervezi a versenyeket, de mióta fogott neki újra? Luke mióta üzemelteti a Jedi Akadémiáját? Mikor kezdett neki a tanítványok képzésének. Meddig tartott, amíg az ereklyéket gyűjtötte. Leie mikor engedte el Bent az Akadémiára? Kik voltak még Luke tanítványai név szerint? Volt, akinek a képzését már befejezte? Vagy Bennel együtt kezdett neki több tanítvány képzésének is? Han hogy dolgozta fel, hogy a fia Jedinek tanul? Az Utóhatás trilógiában már említették, hogy több új szeparatista mozgalom formálódóban van. Ezekkel mi lett? Snoke-ról tudtak-e már ekkor? Mit tudtak róla Leiáék, kicsoda Snoke? Az Új Köztársaságnak milyen volt a viszonya Luke új Jedijeihez? Támogatták Luke-ot hogy támassza fel a Jedi Rendet? Vagy megtiltották és Luke illegálisan kezdte el felépíteni újra a Rendet? Csomó kérdés megválaszolatlan maradt a regényben.

Szerintem nagyon érződik a regényen hogy ezen a ponton túl sok mindent nem akartak kőbe vésni. Ezért látványosan kerüli az igazán érdekes témákat a könyv. Maga a politikai szál is elég vérszegény volt nekem az utolsó harmadig. Az pedig tényleg nagyon fura, hogy a trilógia lezárása után se akarják oszlatni a homályt. Azt hittem az ep.9 után hogy pár hónap és jönnek a bejelentések a készülő új regényekről, amelyek majd Luke Jedi Akadémiáját, vagy Palpatine fiát teszik a középpontba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

 

 

Nem is vártam volna, hogy mindre válaszoljon, de legalább pár dologra. Például az Új Köztársaság és a Jedik viszonyára. Jó lett volna olyan jelenet esetleg, ahol Leia tesz egy rövid villámlátogatást és találkozik Luke-kal és a fiával.

Szerintem a Jedik "érintése" bármilyen mértékben nagyban lopta volna a "showt" a könyv fő témája elől, akár fel is róhatták volna neki, miért nem arról szól inkább, de így legalább kaptunk egy jó politikai könyvet amely képbe rak valamilyen szinten, hogy miért is bukkan elő egy újabb fenyegetés a 7-ben látszólag a semmiből, mikor a 6-ban azt láthattuk, hogy sínre került a galaxis sorsa.

Idézet

Biztos az is gond volt, hogy a könyvtől kvázi egy új Darth Plagueis-hez hasonló könyvet vártam volna botor módon. Persze a Plaguies regény már egy jó nagy rakás sztorira építkezhetett mikor felvázolta az utat a nabooi válságig. Remélem eljön majd az az idő, mikor írni fog valaki egy pont ugyanilyen regényt, mely több évtized alatt játszódik és összeköti az eseményeket.

Biztos lesz! Miért ne lenne? A Disneynek is az az érdeke, hogy kitöltse a lyukakat, mert abból van a pénz. Mi meg persze örülünk neki mert épül az univerzum. :) Csak türelem a Plagueis is csak 2012-ben jött ki. :) 

42 perccel korábban, Pildi írta:

Asszem Mon Mothmáról ma már kimondhatjuk, hogy csapnivaló politikusnak bizonyult. Nemes eszméket képviselt, de idealista volt, a gyakorlati dolgokhoz nem értett. Ha rajta múlik, a Halálcsillag terveit sem lopják el, és akkor meg sem érik az Új Köztársaságot.

Teljes mértékben egyet értek, a Lázadók Szövetsége is azért lehetett sikeres, mert inkább katonai szervezet volt és nem Mon-é volt az utolsó szó, Ő inkább kirakat embernek volt jó aki megtestesítette az eszmét, ami mögé felsorakozhattak, viszont a szélsőséges hozzáállás egyik irányba se jó akármiről is van szó, pláne egy kormányzat vezetése estében, Leia lehetett volna az arany középút, ha nem derül ki, hogy Vader az apja, Ő képest lett volna gatyába rázni a Köztársaságot. Mon-ra visszatérve szerintem vele az volt a baj, hogy kvázi személyesen nem érintette a Birodalom igája illetve nem jobban, mint más bolygókat. Ő pusztán ideológiából kelt ki a hatalom ellen, ami szintén megsüvegelendő, de így neki nem volt meg az a plusz amitől kicsit reálisabban látja a dolgokat nem az idealizmus rózsaszín szemüvegén át, ellentétben pl. az alderaaniakkal vagy a Mon Cala lakosaival.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Azt hittem az ep.9 után hogy pár hónap és jönnek a bejelentések a készülő új regényekről, amelyek majd Luke Jedi Akadémiáját, vagy Palpatine fiát teszik a középpontba.

Elég sok minden a levegőben lóg. Biztos ki kell találni még ezeket. ;)

 

Végtelenül bosszús lennék, ha a High Republic miatt most teljesen hátra lenne hagyva ez az éra. Elég kényelmes megoldás lenne a részükről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem nagyon érződik a regényen hogy ezen a ponton túl sok mindent nem akartak kőbe vésni. Ezért látványosan kerüli az igazán érdekes témákat a könyv. Maga a politikai szál is elég vérszegény volt nekem az utolsó harmadig. Az pedig tényleg nagyon fura, hogy a trilógia lezárása után se akarják oszlatni a homályt. Azt hittem az ep.9 után hogy pár hónap és jönnek a bejelentések a készülő új regényekről, amelyek majd Luke Jedi Akadémiáját, vagy Palpatine fiát teszik a középpontba.

Igen, én is pontosan ezt éreztem. Akkor éreztem jobban beindultnak a könyvet, mikor végre jobban előkerült a Leia Vader lánya téma. Az elejében azért voltak jó dolgok is. Legalább valami képet adott az írónő az Új Köztársaságról.

És az engem is idegesít, hogy már lement a Skywalker kora és még mindig nincsenek olyan nagyobb kaliberű regények bejelentve, melyek végre elkezdenék jobban kifejteni a háttérben húzódó dolgokat. A Poe Dameron: Free Fall-ról nehezen tudom elképzelni, hogy ezzel foglalkozna. A sors keze egy jó könyv volt, de még mindig semmi a háttérben húzódó dolgokról. Az Ellenállás újjászületésére Az Erő nyomában könyvre és a Fekete Torony regényre kíváncsi leszek, de szerintem ott se lesznek komolyabb utalások, mivel azok még a 9. epizód előtt jelentek meg.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az Ellenállás újjászületésére Az Erő nyomában könyvre és a Fekete Torony regényre kíváncsi leszek, de szerintem ott se lesznek komolyabb utalások, mivel azok még a 9. epizód előtt jelentek meg.

A Sor kezéhez hasonlóan a Fekete Torony pl. a Galaxy's Edge vidámparkot népszerűsíti, így ott ilyen fajsúlyos kérdések biztos nem kerülnek elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, de akkor még nagyon élt Mon Mothmában Palpatine uralmának kezdete és a klónháború. Nem ő volt az egyedüli szenátor, aki rájöhetett, hogy Palpatine az erős központosított hatalom és a hadsereg nélkül nem vihette volna véghez rémtetteit. És a Birodalom maradékát a kánon vonalon elég hamar legyőzték. A jakkui csata után nem tudni arról, hogy újabb birodalmi maradvány sejt komoly fenyegetést jelentene. A mandalori is ezt a képet sugallja, Öt évvel Endor és négy évvel Jakku után bujkáló, leharcolt állapotban lévő rohamosztagosokat látunk. Szóval pár évvel Endor után ebből a szemszögből nézve logikus is lehetett az akkori lépés. Túlságosan is nagy volt a félelem, hogy majd egy új vezető ismét Birodalmat csinál. Persze hosszabb távon kiderült, hogy rossz döntés született.

De a nagyobb hadsereg nem feltétlen egyenlő azzal amit Palpatine és a Birodalom képviselt, ráadásul a klónok alapból úgy lettek desingolva hogy segítsék a hatalomra jutását. A rohamosztagosok meg úgy lettek képezve hogy illeszkedjenek a Birodalom ideológiájába. Nem gondolnám, hogy a Lázadó sereget (vagy nevezzük Új Köztársaság seregének), lehetett volna bármi ilyesmire használni, hisz alapból lázadókról beszélünk és ha bármi ilyenre lett volna törekvés akkor jött volna a Lázadók 2.0

 

De megértem, hogy a mezei átlagpolgárral nem azt akarták érzékeltetni hogy újra itt van egy megszálló erő, még ha nem is ugyanazzal a céllal járják az utcát mint a rohamosztagosok. 

 

Gideon bagádzsa nekem egyébként pont nem tűnt annyira leharcoltnak meg volt ott tűzerő is bőven. Szerintem az évad végén csak a katonái egy töredékét láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.