Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A linkről leszedhető a film kiadatlan zenei albuma. Számomra érthetetlen, hogy miért nem ez került a boltokba, sokkal jobb szerintem.

 

http://disneystudiosawards.s3.amazonaws.com/thelastjedi_original_score.zip

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több is, meg kevesebb is :P igazából a kiadottnak és ennek a kombinációja adná vissza a teljes zenei élményt, de nekem személy szerint ez az összeállítás jobban tetszik :) van rajta pár olyan motívum, ami kimaradt a másikból, és sajnáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

A digitális kiadáson helyett kapott egy olyan hangsáv is, amely csak a film TELJES zenei hanganyagát tartalmazza.

Sikerült találnom egy tömörítésmentes változatot, amit egy lelkes rajongó szét is vágott darabokra.

Jó szórakozást hozzá! :)

 

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Brodie írta:

A digitális kiadáson helyett kapott egy olyan hangsáv is, amely csak a film TELJES zenei hanganyagát tartalmazza.

Sikerült találnom egy tömörítésmentes változatot, amit egy lelkes rajongó szét is vágott darabokra.

Jó szórakozást hozzá! :)

Köszi! Töltöm is le. Remélem nem vírusos. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Fantasztikus ez a zene! Ahch-To minden témája telitalálat. Főleg a tükörbarlangos jelenet. Williams még akkor is zseniális ha csak az átlagot hozza! :clap: Most ért csak igazán össze a filmmel, már ha csak az ST-t hallgatom, látom magam előtt az adott jelenetet. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzem átlagosnak, egyszerűen csak követi-alátámasztja a képet, minden pillanatot. Nem kellett több-nagyobb-másabb sehova. Nem tolakszik. Tökéletesen mesél a képek mellé, alá, soha nem elé-fölé. A kész vágásra jön a zene - persze előre is komponál, karakterek, stb. - második elemként, követnie kell "csak" a szerzőnek amit kap. Tehát "kötött" a keze, és nála most ezt hozta ki az anyag. Szerintem hibátlan, ha létezik ez a kategória. Ez az ízlés, ez a "bölcs zeneszerzés" csak a legnagyobb művészek sajátja. Alázat, finom visszafogottság és kiteljesedés, ahol kell. Nem várok-érzek sehova más muzsikát, nincs hiányérzetem, sehol nem tűnik oda nem illőnek, eggyé olvad a képekkel. Sőt, mintha együtt született volna kép és zene, egy adott isteni pillanatban, az Erő segedelmével, kb. :) De tényleg. Semmivel nem gyengébb munka, mint bármelyik SW zenéje. Williams most is tudja mindazt amit eddig, és még többet is... pont azért is ilyen ez a zene, a mester nem felejt, és minden nappal több lesz. És persze simán értem, hogy bárki másnak lehet hiányérzete, stb. "Ki dönthetné el ezt, Frodo?" ;) Én ezt hallom belőle. :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Ugye Laci? Én is ezt érzem közben és bár sokan mondták közvetlenül a film után, hogy ez már nem olyan és bla-bla, azt kell mondjam az egyik legjobb SW filmzene!

 

És ha már témák nálam ez visz mindent! Hozzá kell tenni, hogy mindig is szerettem a sötét dallamokat, ebben a filmben pedig ez a szekvencia a leginkább ilyen.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ugye Laci? Én is ezt érzem közben és bár sokan mondták közvetlenül a film után, hogy ez már nem olyan és bla-bla, azt kell mondjam az egyik legjobb SW filmzene!

 

És ha már témák nálam ez visz mindent! Hozzá kell tenni, hogy mindig is szerettem a sötét dallamokat, ebben a filmben pedig ez a szekvencia a leginkább ilyen.

 

 

Igen. Talán egyik filmzenében sem éreztem ezt ilyen markánsan, mint ebben. Mesél a zene. A Main Title nagy kedvenc. Mindig mosolyra húzódik a szám, amikor meghallom az első taktusokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ugye Laci? Én is ezt érzem közben és bár sokan mondták közvetlenül a film után, hogy ez már nem olyan és bla-bla, azt kell mondjam az egyik legjobb SW filmzene!

 

Közvetlenül a film után első megnézéskor igen, de azóta ez is érett. Én ugyan külön ritkán hallgatok filmzenét, még SW esetében is, de miután a filmet már sokszor láttam azóta, a zenéjét ma már ugyanolyan jónak tartom, mint magát a történetet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
4 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

A Last Jedi kedvenc számai között van számomra egyértelműen a The Rebellion Is Reborn, ami az egész filmet fémjelzi, egyszerre hallható benne Rose témája, ami egyre jobban átvált az Ahch-To-i témára, ami nagyon felemelő, jól építkezik, és tényleg katartikus zene. A film végi Spark/The Last Jedi kettős meg beviszi az igazi gyomrost, különösen amikor a The Last Jedi tétel 2. perce után (a Luke projekció fordulatnál) bejön a kórus - persze akkor, amikor átváltunk az Ahch-To-n lebegő Luke-ra - az nálam a teljes katarzis pontja. Az új trilógiában ritkább a kórus használata, a prequelek után a zene szándékoltan inkább az eredeti trilógia kevésbé epic hangszerelésére épít, ezért van szerintem itt igazán nagy ereje ennek a pillanatnak zenei értelemben is.

Sokszor hallom én is mennyire rossz a film zenéje, nincs benne semmi emlékezetes. Egyáltalán nem ,értek egyet, bár tudom, hogy mennyit számít a sok megtekintés amin átestem már. Kapásból fel tudnék sorolni egy tucat olyan részt amit imádok benne, de a nagyon együtt él a zene a filmmel. Szerintem semmit nem kopott a régi varázs, és bár lehet, hogy a régi klasszikus témák már nem jönnek Williamsből, de még mindig olyan hangulatot tud adni a filmnek ami egyedülálló és nélkülözhetetlen. Továbbra is a film fele!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Az ep8 TELJES(!!!) zenei hanganyaga TÖKÉLETES minőségben.

Szívesen. ;) 

 

 

Immár az ep1-8 teljes zenei anyaga megvan hibátlan CD minőségben. :) 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.