Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Érdekes, a Wookieepedián azt írják, hogy a Jedha levegője csak az emberek számára belélegezhető, ezért nem látni idegeneket az utcákon - illetve, ezért van olyan sok maszkos figura az utcán, mert azok az idegenek. Sajnos nincs forrás megjelölve, így nem biztos, hogy hiteles infó, minden esetre érdekes adalék lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, nekem furcsa, hogy mondjuk a devaroniaktól kezdve a culisettókon át (hogy két, egymástól teljesen eltérő fiziológiájú fajokat mondjak) mindenki számára mérgező a levegő, kivéve csak az embert. Szerintem ez erőltetett megoldás, amely nyilván azért született, hogy ne kelljen annyi különböző alien maszkot elkészíteni, cserébe mindenkire ráadnak egy légzőmaszkot, és azokra rámondják, hogy nem emberek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttuk hogy készitenek idegen fajú szereplőket. Magában a filmben nem csak emberek és maszkkal felszerelt figurák lesznek. Eleve ezen a szinten nem hiszem hogy szükség lenne ilyen fogásokra a büdzsé visszafogásához. Az ötlet pedig szerintem érdekes és teljesen jól működik: eltérő fajoknak nyilván eltérő a biológiája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy jó ötlet lehet, csak ne fajuljon oda, hogy szinte az összes idegen fajnak légzőszett kell. Az teljesen reális, hogy jó pár más fajból származó nem képes hasznosítani a bolygó levegőjét, az már nonszensz lenne, hogy egyik se. Azért ne felejtsük el, hogy a SW legtöbb eddigi helyszínén a legtöbb fajnak nem volt szüksége maszkokra, így az embereknek se. Ráadásul ilyen téren az ember nem egy jól alkalmazkodó faj, szóval ha a Jedha-n elboldogulnak légzőcucc nélkül, akkor szignifikánsan nem lehet más az ottani összetétele, mint mondjuk a Naboo-n vagy Endor-on.

 

Az ismert fajok közül így a legtöbbnek szintén nem kell spéci felszerelés, ahogyan más hasonló levegőjű planétán se. Ellenben jöhetnek olyan új fajok, akiknek igen. Pár ilyen üde színfoltja lehet az univerzumnak, csak ne essenek túlzásokba. Azt nagyon nem szeretném, ha az idegenek ~80%-a mind maszkos figura lenne, csak kisebb-nagyobb eltérésekkel. Az tényleg gagyin hatna és nagyfokú fantáziátlanságra is vallana. De én bízom a készítőkben, hogy ennél igényesebbek, a pénz pedig tényleg nem lehet akkora gát, ahogyan azt Bomarr is írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit túl van bonyolítva (szokás szerint). Az SW -ben miért nem képzelhető el egy bolygó aminek a levegője csak az embereknek jó? Teszem azt van benne valami összetevő ami a más DNS -el rendelkezőkre halálos. Ez sci-fi, simán belefér az ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár koránt sem láttam/olvastam minden sci-fi művet ami csak létezik, de a Világok harca Földje után ez a 2. bolygó ahol nem az emberek szívnak a légkörrel, hanem az idegen fajok. Inkább egyedinek mondanám ezt a húzást, mint olcsónak. Persze ha van egy rakat mű amiben ez a helyzet akkor sry. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár koránt sem láttam/olvastam minden sci-fi művet ami csak létezik, de a Világok harca Földje után ez a 2. bolygó ahol nem az emberek szívnak a légkörrel, hanem az idegen fajok. Inkább egyedinek mondanám ezt a húzást, mint olcsónak. Persze ha van egy rakat mű amiben ez a helyzet akkor sry. :)

Azért már láttunk ilyet a Star Wars-ban is, lásd Wat Tambor.

 

Ody: persze, a sci-fiben minden elképzelhető, csak nekem nem tetszik ez a magyarázat. Nyilván a kardomba nem fogok dőlni, de ugyanazok az aggályok merültek fel bennem, mint amit pb is megfogalmazott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wat Tambor, de ott van Plo Koon is (aki elvan az űrben űrruha nélkül - na, az tényleg olcsó húzás volt, mert ezzel a magyarázattal nem kellett egy új testet csinálni Plonak :) ). És semmi sem zárja ki, hogy van valami baktérium vagy vírus a levegőben, amire az emberek immunisak, vagy valami olyanból van nagyobb koncentráció, amit az emberi szervezet tud tolerálni, más fajoké nem.

 

Az meg kizárt, hogy ezen akarnak spórolni, hiszen ettől még a maszkokat ugyanúgy el kell készíteni. Most egyedi álarcot vagy egyedi maszkot készítesz, az nem fogja olcsóbbá tenni a filmet. Főleg azután nem, hogy már láttuk, hogy több idegen faj is fog szerepelni a történetben, ráadásul még a trailerben is szerepel egy idegen lény, aminek az egész figura idegen, csak maszkot visel - szóval egy egész testet befedő jelmez készült. Ki szerint olcsóbb ez maszkkal, mint álarccal? :roll: Ergo kizárt, hogy csak "olcsó húzásként" tették bele. Színesíteni akarták a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdjük akkor ezzel: Jedha Tatooine 3.0. Megint egy sivatagbolygó, vagy ez eddig még senkinek sem tűnt fel? ;)

Ezt azért erősnek érzem.

Tatooine egy koszfészek. Jedha szemmel láthatóan fejlettebb bolygó és teljesen más hangulatú hely. Vallásos központúságáról nem is beszélve.

Eddig azért nem tűnt fel senkinek mert szemmel látható a különbség. Jakku-nál egyből jöttek Tatooine 2.0 itt nem. Nem véletlen.

 

De ha Jedha-ba belekötsz még mindig ott van Scarif.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, tehát ha Jakkúnál van néhány látványbeli eltérés, az nem elég, hogy ne legyen Tatooine 2.0. Ha Jedhánál van néhány látványbeli eltérés, az bőőőőőven elég, hogy ne legyen Tatooine 3.0. Értem én. A roncstelep kevés eltérés. A vallásos központ hatalmas eltérés. A kis falu elfogadhatatlan eltérés. A Mos Eisley-re gyanúsan hajazó város mérhetetlenül nagy eltérés. Jakku hangulatát felejtsük el, Jedhánál persze érv a Tatooine-tól eltérő hangulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelj én a saját tapasztalatomat mondom. Mikor először kijöttek a Jakku-ról fotók egyből Tatooine 2.0 érzés fogott el. De nem csak engem itt is nagy viták voltak meg külföldön is. A filmben egy picit változott a helyzet de a roncstelepet leszámítva nem érzek nagy eltérést, mind2 koszfészek és a látványban és a történetben betöltött szerepe is hasonló.

 

Jedhánál mikor megláttam a lenti képet egyáltalán nem éreztem Tatooine 2.0 érzés. Egy sokkal fejlettebb civilizációt láttok és hangulatra is teljesen más mint Mos Eisley, mint a egy jövőbeli Jeruzsálem. És akkor még nem beszélve a vallásos fontosságáról és a történetben beötlött szerepéről. Ezek mind hatással vannak egy bolygó egyediségéhez. Jedha olyan mint Geonosis. Hiába sivatagos de teljesen más kinézete és és a történetben beötlött szerepe ezáltal soha nem merült fel a Tatooine 2.0 érzés.

De az is sokat mondó hogy eddig te vagy az első személy aki azt mondja hogy Tatooine 3.0 így 3 nap után. Jakku-nál az első naptól kezdve ment a vita.

 

Rogue-One-city.jpg?35d693

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is nagy szerepet játszik a dologban, hogy mit mutatnak meg belőle a trailerben. Ha egy ilyen képkockával indít a trailer:

 

john_boyega_official_star_wars_verge_super_wide.jpg

 

nyilván többen fognak Tatooine-t kiáltani. A Rogue One trailerben viszont a bolygónak nem annyira a sivatagos volta domborodik ki. Persze, látszik, hogy az, de rögtön hangsúlyt kapnak a Tatooine-tól eltérő jelenetek is, ezért nem emlegetik az emberek szerintem Tatooine 3.0-ként. Köztük én sem tenném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is sokat mondó hogy eddig te vagy az első személy aki azt mondja hogy Tatooine 3.0 így 3 nap után. Jakku-nál az első naptól kezdve ment a vita.

Nekem speciel a linkelt városképről egyből Mos Eisley jutott eszembe, a hegyről, amikor felette "lóg" a csillagromboló meg egy az egyben az a hangulat fogott el, ami Tatooine sziklás környékein elfog. Magamban meg is jegyeztem, hogy ebből megint vita lesz - örülök, ha nem lesz.

Megjegyzem, engem akárcsak Jakkúnál, úgy Jedhánál is hidegen hagy, hogy újra sivatagbolygó - ha a filmben olyan jól fog működni, mint Tatooine és Jakku, legyen! Csak érdekesnek találom, hogy vannak hasonlóságok, amiket úgy érzem, az ep7 kárára hajlamosak vagytok elfeledni, és míg ott szándékosan kerestétek a hasonlóságot még a film megtekintése után is, itt már most, a trailernél kántáljátok a különbségeket.

 

Az is nagy szerepet játszik a dologban, hogy mit mutatnak meg belőle a trailerben. Ha egy ilyen képkockával indít a trailer:

Igen, azt már én is kifejtettem anno az ep7-nél, mennyit számít az első benyomás. Viszont Jedháról nem a városkép volt az első jelenetünk, mint a lent linkelt kép Jakkuról. Jedháról az első képek utcaképek voltak, amik egy az egyben beleillenének Mos Eilsey utcaképébe is. (Az egyik snittben még párologtató is van - anno mekkora patália lett abból, hogy a Jakkun is van párologtató. ;) )

http://p9.pstatp.com/large/48400035def36651849

Mentségünkre, akkor még azt hittük, hogy Jedha és Skariff ugyanaz a bolygó, valószínűleg ez vette el az élét az első benyomásnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.