Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó, de akkor mi más?

Mindezen túl, szerinted az átlagnéző felismeri Mustafart? Vagy Corsucantot? Több mint valószínű, hogy többségük az elmúlt 11 évben az ep3-at tizedannyiszor sem látta, mint mi. Ez a film nagyon sok mindenben nem szól az átlagnézőnek, noha ő is jól szórakozik rajta. De ezer és egy aspektusát csak egy rajongó érti meg, aki már valószínűleg olvasta a Catalystet, és az nagyon jól tudja, hogy a bolygó neve, ahol Ersóék rejtőznek, az a Lah'mu. Én is tudtam már a film előtt, pedig nem is olvastam a könyvet.

Arról nem beszélve, hogy pont az a lényege az egész Disney-Lucasfilm SW-alkotásnak, hogy egységesként kezelik a Star Warsot, filmeket, könyveket, képregényeket, animációs sorozatokat. A TCW-t is sokan nem nézték, Saw Garrera mégis kulcsfontosságú szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de akkor mi más?

Mindezen túl, szerinted az átlagnéző felismeri Mustafart? Vagy Corsucantot? Több mint valószínű, hogy többségük az elmúlt 11 évben az ep3-at tizedannyiszor sem látta, mint mi. Ez a film nagyon sok mindenben nem szól az átlagnézőnek, noha ő is jól szórakozik rajta. De ezer és egy aspektusát csak egy rajongó érti meg, aki már valószínűleg olvasta a Catalystet, és az nagyon jól tudja, hogy a bolygó neve, ahol Ersóék rejtőznek, az a Lah'mu. Én is tudtam már a film előtt, pedig nem is olvastam a könyvet.

Arról nem beszélve, hogy pont az a lényege az egész Disney-Lucasfilm SW-alkotásnak, hogy egységesként kezelik a Star Warsot, filmeket, könyveket, képregényeket, animációs sorozatokat. A TCW-t is sokan nem nézték, Saw Garrera mégis kulcsfontosságú szereplő.

Sőt, ha elolvasod a Rogue One könyvet, akkor egyetlen bolygót sem kell kiírni. :)

Nem, itt más lesz. Nem tudom mi, de nagyon meglepődnék, ha egy könyv miatt nem írnának ki valamit. Lehet, hogy nem minden esetben mutatott volna jól az adott bolygó nyitott jelenetén a felirat. Vagy nem tudom, de egy könyvre utalni... nekem ez nagyon sántítana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, ha elolvasod a Rogue One könyvet, akkor egyetlen bolygót sem kell kiírni. :)

Ami nem egy hónappal a film előtt jelent meg és még csak nem is önálló sztori, és pláne nem játszódik kronológiailag előbb. ;) De amúgy ja. :P

 

Jelenleg viszont ez a helyzet: csak olyan bolygók nevét írták ki, amik hivatalosan kronológiailag a Rogue One-ban debütáltak. Más magyarázatot én erre nem tudok. Az már nyilván nem játszik, hogy olyan bolygókról van szó, amiket valamikor láttunk, mert a Yavin IV-et is kiírták. A rajongók agyának húzásába a Coruscant és a Mustafar beleférne, de a Lah'mu nem, ráadásul túl gyorsan megerősítették a dolgot. Látvány? Ocsmány és SW idegen a kiírás mindenhol, ráadásul semmi extra nincs itt, ami indokolná, hogy esztétiaki okokból kéne mellőzni. Mert az a kezdőbolygó? Az mit számít? Az emberek a film elején is ugyanúgy tudnak olvasni, mint a közepén. Felesleges világ? Oké, de Mustafar nem az.

Viszont vitathatatlan tény, olyan bolygók lettek feliratozva, amik kronológiailag már valahol szerepeltek egy önálló történetben. Lehet, hogy ez csak a puszta véletlen műve, és valójában más a magyarázat, de én azt nem látom, és furcsállnám, ha ez véletlen lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl. csak a film után tudtam meg a legelső bolygó nevét.

 

Szerintem Mustafar nevének kimaradása pusztán esztétikai okokból történt meg. De nem is értem, hogy ez a téma miért annyira fontos, hogy a premier óta újból és újból előjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nem egy hónappal a film előtt jelent meg és még csak nem is önálló sztori, és pláne nem játszódik kronológiailag előbb. ;) De amúgy ja. :P

 

Jelenleg viszont ez a helyzet: csak olyan bolygók nevét írták ki, amik hivatalosan kronológiailag a Rogue One-ban debütáltak. Más magyarázatot én erre nem tudok. Az már nyilván nem játszik, hogy olyan bolygókról van szó, amiket valamikor láttunk, mert a Yavin IV-et is kiírták. A rajongók agyának húzásába a Coruscant és a Mustafar beleférne, de a Lah'mu nem, ráadásul túl gyorsan megerősítették a dolgot. Látvány? Ocsmány és SW idegen a kiírás mindenhol, ráadásul semmi extra nincs itt, ami indokolná, hogy esztétiaki okokból kéne mellőzni. Mert az a kezdőbolygó? Az mit számít? Az emberek a film elején is ugyanúgy tudnak olvasni, mint a közepén. Felesleges világ? Oké, de Mustafar nem az.

Viszont vitathatatlan tény, olyan bolygók lettek feliratozva, amik kronológiailag már valahol szerepeltek egy önálló történetben. Lehet, hogy ez csak a puszta véletlen műve, és valójában más a magyarázat, de én azt nem látom, és furcsállnám, ha ez véletlen lenne.

Abban igazad van, hogy én sem tudok más magyarázatot. Hátha Pablo megválaszolja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra jutottam, hogy a Lah'mu biz azért nem lett kiírva, mert kezdőjelenetre nem vállalták ezt fel.

Talán a film sodrában már jobban működőnek érezték. De miért erőltették?

A végeredmény így következetlen és logikátlan.

Semmilyen könyv nem menti Őket a szememben ez a vád alól.

Persze, ha ez a legnagyobb bajom a filmmel -amúgy jelentem ez- akkor elmehetek a sunyiba egyetértek, de feleslegesnek tartom ezt az sw idegen ötletet, ráadásul elcseszettül lett használva is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavart, de ki kellett volna írni a Mustafart, és a Lah'mu-t is. Egyrészt, a Lah'mu-t most láttuk először, másrészt, a Mustafar esetében se feltétlen egyértelmű, hogy az a Mustafar, hiába láttuk már korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film írója Chris Weitz azt mondta hogy valószinüleg nem akarták elvenni a felfedezés élményét, vagyis hogy a néző maga jöjjön rá hol jár. Ha kiirják akkor egyértelmű hogy Vader kastélyát látjuk. De ő is csak tippel, nem ő találta ki hogy hol legyen kiirás és hol ne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, ha elolvasod a Rogue One könyvet, akkor egyetlen bolygót sem kell kiírni. :)

Nem, itt más lesz. Nem tudom mi, de nagyon meglepődnék, ha egy könyv miatt nem írnának ki valamit. Lehet, hogy nem minden esetben mutatott volna jól az adott bolygó nyitott jelenetén a felirat. Vagy nem tudom, de egy könyvre utalni... nekem ez nagyon sántítana.

Én arra jutottam, hogy a Lah'mu biz azért nem lett kiírva, mert kezdőjelenetre nem vállalták ezt fel.

Jómagam is erre gondolok. Nem igazán jött volna ki jól a kezdés után. Szerintem ez lehet az ok.

 

Nekem semmi bajom nem volt vele. Néha segített is képbe kerülni, például a munkatábor feltünésénél. Saga filmbe nem illene, de nem bánom ha a spin-offokbba lesz hasonló.

Nekem sincs semmi bajom ezzel amúgy. :) Ráadásul a munkatábor előbb is volt már, amikor Jyn felriadt ott az első jelenetek után. Akkor se írták ki a nevét a bolygónak csak akkor amikor az űrből mutatták.

 

Egyébként nagyon érdekesen nézett ki az a bolygó, vajon mi volt az a ködös anyag körülötte? Esetleg egy új planétáról van szó és még látható a megmaradt anyag körülötte? :hmm: Izgalmas világ! De a fő kedvencem az Kafrene!! Nem is tudom mikor láttam utoljára ennyire ötletes világot az SW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreértés ne essen, nekem sincs bajom a dologgal - mármint a feliratozás elég SW idegen, de egy spinoffban elfér, plusz a rendező a dokumentarista stílust akarta ezzel erősíteni, ám legyen. Pusztán kíváncsiságból nyomozgatom, hogy ugyan mi állhat a következetlenség hátterében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak az alap -és nem belemagyarázott- következetességet hiányolom. Tehát vagy mindig legyen -bolygó külső nézetből-, vagy ne legyen.

Gondolom hiú remény ,hogy a BD-re bármelyik irányú "javítás" megessen.

 

Ja és a Mustafart jó magam is úgy véltem elsőre, hogy nem az. Egy lávafolyó; gondoltam csak "design". De megnyugodtam mikor kiderült, hogy az.

 

De most azthiszem megvan: A Mustafart azért nem írták ki mert nem volt róla űrbeli nagytotál. (Coruscantra és a börtönjelenetre is igaz ez)

A Lah'mu meg egyértelműen a nyitás áldozata ebből a szempontból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most azthiszem megvan: A Mustafart azért nem írták ki mert nem volt róla űrbeli nagytotál. (Coruscantra és a börtönjelenetre is igaz ez)

A Lah'mu meg egyértelműen a nyitás áldozata ebből a szempontból.

Bingó! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most azthiszem megvan: A Mustafart azért nem írták ki mert nem volt róla űrbeli nagytotál. (Coruscantra és a börtönjelenetre is igaz ez)

A Lah'mu meg egyértelműen a nyitás áldozata ebből a szempontból.

De ez nem belemagyarázott, ugye? :P:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez nem belemagyarázott, ugye? :P:evil:

Nem. Ebben van egy kis logika. Így a Lah'mu csak a kivétel ami erősíti a szabályt..-hogy utálom ezt a kifejezést.. ;)

 

@Ody; amúgy Te mutattál rá picivel lejjebb, csak továbbgondoltam. :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem azért de nem mind1? :D Így volt az kész. Ilyen dolgokon kattogni hogy mit is hogyan írnak. :facepalm:

Lassan többet beszéltek erről mint magáról a film cselekményéről.

 

De hogy tudjatok aludni itt a megfejtés

Pablo válasza múlt hétről: "just a filmmaker choice regarding the reveal of the location and its inhabitant, I think."

 

De jöjjön a következő rejtély. Az egyes bolygóknál miért volt bal oldalt és miért jobb oldalt kiírva? Egy hétig ellesztek ezzel is. :D

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem azért de nem mind1? :D Így volt az kész. Ilyen dolgokon kattogni hogy mit is hogyan írnak. :facepalm:

Lassan többet beszéltek erről mint magáról a film cselekményéről.

 

De hogy tudjatok aludni itt a megfejtés

Pablo válasza múlt hétről: "just a filmmaker choice regarding the reveal of the location and its inhabitant, I think."

 

De jöjjön a következő rejtély. Az egyes bolygóknál miért volt bal oldalt és miért jobb oldalt kiírva? Egy hétig ellesztek ezzel is. :D

Ha nem érdekel, ne olvasd el és pláne ne spammelj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem azért de nem mind1? :D Így volt az kész. Ilyen dolgokon kattogni hogy mit is hogyan írnak. :facepalm:

Lassan többet beszéltek erről mint magáról a film cselekményéről.

 

De hogy tudjatok aludni itt a megfejtés

Pablo válasza múlt hétről: "just a filmmaker choice regarding the reveal of the location and its inhabitant, I think."

 

De jöjjön a következő rejtély. Az egyes bolygóknál miért volt bal oldalt és miért jobb oldalt kiírva? Egy hétig ellesztek ezzel is. :D

Kinek mi fáj..szubjektív. Neked nem kell bemutatni ezt. Emlékszel, valaki azon rugózik a másik topicban, hogy R2 és 3PO hogy kerül fel a Tantieve IV-re. :P

Engem meg az nem zavar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem érdekel, ne olvasd el és pláne ne spammelj.

 

 

Kinek mi fáj..szubjektív. Neked nem kell bemutatni ezt. Emlékszel, valaki azon rugózik a másik topicban, hogy R2 és 3PO hogy kerül fel a Tantieve IV-re. :P

Engem meg az nem zavar.

1: R2 és 3PO hogy kerül fel a Tantieve IV-re "kicsit" komolyabb jelentősége volt mint a kiírásnak ha már ezt így felhozod. És én ott nem rugóztam csak leírtam egy tényt és egy kérdést.

2: Csak megjegyeztem többet agyaltok rajta mint amennyi jelentősége van. Röviden: Túlgondoljátok.

3: Erre ti meg ezt támadásnak veszitek az előző posztomat amiben semmi sértő szó nem volt.

4: Megadtam a helyes választ. De ezt úgy látom már senkit nem érdekel csak az hogy betámadtam.

5: Dzséjt vette a poént de úgy látom ti nem.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van, aki számára a bolygófeliratozás volt érdekes kérdés, más számára meg más. A minek erről agyalni tipusú hozzászólást legközelebb nyugodtan megspórolhatod, mert a jelentéktelen (ami meg amúgy nonszensz, a film egy eredendő eltérése a korábbi SW mozikhoz képest ràadásul nem egységes, egy szóval érdekes) témák boncolgatásánál csak egy értelmetlenebb dolog van: a jelentéktelen témáról folyó témát boncolgatni... Emlèkeim szerint még mindig szabadon megválaszthatjuk, hogy arról a Rogue One-hoz kapcsolódó dologról beszéljünk itt, amiről szeretnénk. Ha téged ez nem érdekel, mások beszélgetésének a ledegradálása helyett elegánsabb lenne, ha szépen átgörgetnéd a számodra nem érdekes hozzászólásokat, mint ahogy mindenki más is nyavalygás nèlkül teszi.

 

Pablo válasza nálam amúgy nálam nem tisztázza a kérdést. De vigyázz, ha válaszolsz, még a végén tovább folytatjuk ezt az "értelmetlen" témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem mondtam az hogy értelmetlen csak hogy sztem túlgondoljátok (ezt már 3x írom le remélem így már megérted) és nem csak ledegradáltam ahogy te ezt beállítod ha nem érdembe hozzá is szóltam a témához.

Te nyavalyogsz nem én. Én poénra veszem a dolgot mint az lejjebb is látható. :)

 

Pablo válaszával mi a gond?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Én nem mondtam az hogy értelmetlen

 

Azért maradjunk annyiban, hogy tettél ezzel egyenértékű megjegyzést. Hadd idézzem be:

 

"Most nem azért de nem mind1? :D Így volt az kész. Ilyen dolgokon kattogni hogy mit is hogyan írnak. :facepalm:

Lassan többet beszéltek erről mint magáról a film cselekményéről."

 

Ez a téma ledegradálása és értelmetlennek nyilvánítása. Hiába szólsz hozzá érdemben, ha közben kiröhögöd és facepalmozod azokat, akik arról beszélnek. Hogy az olyan leszólós mondatokról ne is beszéljek, hogy "hogy tudjatok aludni" illetve "egy hétig ellesztek ezzel is". :drink: Mennyivel gálánsabb lett volna egyszerűen berakni az érdemi részt, nem? De. Tudod van egy olyan mondás, hogy a stílus maga az ember...

 

Mert ehelyett ledegradálod a témát és ilyen varázslatos módon hülyézed le a beszélgetőtársadat, nevesül engem, mint az alábbi:

csak hogy sztem túlgondoljátok (ezt már 3x írom le remélem így már megérted)

 

Bármily meglepő, elsőre is megértettem. Bármily meglepő, tudom, hogy ez egy sokad rangú téma. De ha arra gondolok, hogy a pótlólagos hsz-ek írása közben Fulcrum akarja nekem megmondani, hogy nem kéne ennyi hsz-t szülnénk a témában, mert SZERINTE ez érdektelen, akkor eléggé elszomorodom. Erre írtam, ha nem érdekel a téma, görgess tovább, ne pedig azokat szóld le, akik erről beszélgetnek. Ha pedig nem érdekel a téma és van érdemi infód, akkor meg egyszerűen oszd meg a témát a leszólogatás nélkül. Ennyi.

 

A stílust kéne újragondolni, meg a többi, nem az érdemi mondandót. Lehet, sokkoló lesz, de az, ami neked nem fontos, másnak lehet érdekes, kattognivaló. Mert új, SW filmben ilyet még nem láttunk, és próbáltunk rájönni a logikára, ami nem is annyira kézenfekvő egyébként. Az a baj tudod, hogy a fenti megjegyzések után innentől kezdve az embernek az érdemi részről sincs már kedve beszélni veled.

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, nem tudnátok ezt a Privát Üzenetek szintjére vinni? Túlságosan a bolygófeliratozás sem volt érdekes téma, de abban még én is találtam rációt. De azt olvasgatni, hogy ki sértett meg kit, az baromira nem a bolygók topicba tartozik. A következő poszt már a bolygókról szóljon, vagy törlöm a hozzászólást! :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van a holdakkal, meg az aszteroidákra épített városokkal? Diszkrimináció! :D:hehe:

Amúgy számomra hatalmasat nőtt a Yavin IV. Az ep4-ben olyan "meh" világ volt. Szép, meg jó, meg izé-bizé-ripityom, de az SW-ben nagyjából minden más bolygó érdekesebb nála. Még a Hoth is, pedig azon is a legérdekesebbek a tauntaunok, meg a wampák. :) Most viszont egész máshogy nézek rá, valahogy megelevenedett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.