Ugrás a kommentre

Chirrut Îmwe


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

On 2016. 12. 21. at 9:59 AM, Nute Gunray írta:

Annak én is örülök, hogy nem tudatos Erőhasználó.

Szerintem tudatos, mert tudja, hogy egy az Erővel - mint minden élőlény -, rábízza magát, csak nem tudja úgy használni is, mint a Jedik, mert hiányzik hozzá a midi-szintje :)

csoli megfogalmazása nagyon jó erre az állapotra.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tudatos, mert tudja, hogy egy az Erővel - mint minden élőlény -, rábízza magát, csak nem tudja úgy használni is, mint a Jedik, mert hiányzik hozzá a midi-szintje :)

csoli megfogalmazása nagyon jó erre az állapotra.

Köszi!! :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura. Nm is igazán tudom hova tenni ezt a mondatot. Mit akar ez jelenteni? :)

Gondolom ez valami szlogen lehet azok számára, akik az Erő-hívők vallásába tartoznak, de ők maguk nem igazán Erő-érzékenyek. Mondjuk amikor először olvastam a feliratban, hogy a Mások Ereje legyen Veled, dobtam egy hátast, hirtelen azt hittem, ez a Trónok Harca. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legeredetibb karaktert sikerült megalkotniuk a vak őrzővel. Pedig a bemutató előtt talán tőle féltem a legjobban, nem tudtam elképzelni milyen lesz majd a figura. Mindent elmond róla, hogy már most sokak abszolút kedvence, ami nem is csoda.

Chirrut egyszerre spirituális és emberi karakter, ezért nagyon szerethető. Végig az az ember érzése, hogy két világ határán mozog. Bár Baze kineveti és láthatóan nem hisz a „hókuszpókuszban”, azért mégis vannak arra utaló jelek, hogy valamicske realitása mégis csak van Chirrut magabiztosságának. Megérzi a kyber kristályt Jyn nyakában, majd azt is, hogy Cassian ölni készül és végül sikerül úgy keresztülsétálnia a tűzvonalon, hogy nem találják el. A templom őrzőjeként meglehetett benne a képesség. A képes enciklopédiát még nem olvastam, de kíváncsi vagyok, mit írnak róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó oldalon viszont így is számomra a legérdekesebb karakter Chirrut Imwe lett, aki valahol a mezei galaxis lakók és a Jedik között félúton helyezkedik el. Lehet, hogy valaha ő is egy átlagos galaxis polgár volt, de a Whill templom őrzésével töltött idő, illetve az Erő iránti alázat mégis valamilyen szintű "Erő-használóvá" tette. Kettősséget érzek az esetében, mert néha igencsak kisegíti őt a misztikus energiamező, amikor vakon simán lever mindenkit, vagy amikor átsétál a lézersugarak között, hogy átfordítsa a kapcsolót, máskor viszont egyértelműen inkább a "vak hit" dominál az esetében semmint a valódi Erő használat. Pl. amikor mantrázza az ajtó kinyílását. Dzséjt szavaival élve, hallgatja az Erő sugallatát, de nem tudja azt manipulálni a midi-chlorianok segítségével. Hallja, hogy hova kell lőnie, hol kell sétálnia, melyek azok a folyosók, amiket használhat a céljaira. Megérzi, ha valaki körül sötéten áramlik az Erő. Megérzi, ha valaki érdekes ember fekszik mellette a börtönben (a pilóta ugyebár), és így tovább. Rá van hangolódva az Erőre, élhet az Erő által kitárt ablakokkal, de ő maga nem tud kitárni semmilyen ablakot. Baze-zel jó páros alkotnak, saját zenét is kaptak, ami az egyik legjobb az OST-n, és működik köztük a kémia. Arról nem beszélve, hogy az összes halál közül számomra Chirruté, majd később Baze-é volt a legmegérintőbb, főleg, hogy mielőtt Baze meghalna, még jön egy kép a halott Chirrutról is, és szinte látom magam előtt, ahogy találkoznak újra az Erő honában.

 

Ezt nagyon szépen leírtad. Főleg Chirrut kapcsán értek egyet, valahogy ez a legjobb megfogalmazás az ő képességeit tekintve. Az egyik legkülönlegesebb szereplő lett a Star Wars-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Érdekes fazon, az biztos. Nekem néha túlzás volt, amiket művelt, de üde színfoltja a filmnek. Arra nem számítottam, hogy néha ilyen poénkodósabb arcát is mutatja. A vakságáról pedig rögtön beugrott Kanan, ezzel is erősítik, hogy az Erő segítségével megvan a lehetőség a klasszikus látás nélküli boldogulásra, akár a harcmezőn is. Én amúgy komolyabban venném az Erőérzékenységét, mint sokan. Ha nem is olyan tudatos Erőhasználó, mint mondjuk a sithek vagy jedik, de szerintem nem csak úgy vallásként hisz az Erőben, miközben "látens" Erőhasználó, hanem tisztában van azzal, hogy az Erő tényleg létezik, tényleg hatalmas dolgokra képes és bizonyos mértékig használni is tudja. Pl. az a zárkanyitási dolog szerintem nem volt komoly.

 

Amúgy már korábban is eszembe jutott ez, de most a Chirrut kapcsán megint. Többször láttuk már korábban, hogy az Erőhasználók képesek kitérni lövedékek elől, de nem csupán a "reflexek" és a jövőbelátás miatt. Egyszerűen oda nem megy lövedék, ahol épp vannak és ehhez nem kell mindig elhajolniuk vagy félreugrálniuk. Nem lehet, hogy az Erő segítségével (nem tudatos irányításról van szó persze) befolyásolják a támadóikat? Nem létezik, hogy Chirrut is lazán végigsétál a csatamezőn és pont nem találja el senki. Még akkor se, amikor már lényegében egy helyben áll. Vagy a 4-ben ott van Vader (nem akárki) amikor képtelen kilőni Luke-ot, miközben egy köpésre van tőle és kb. semmit nem tud manőverezni, csak libeg ide-oda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy már korábban is eszembe jutott ez, de most a Chirrut kapcsán megint. Többször láttuk már korábban, hogy az Erőhasználók képesek kitérni lövedékek elől, de nem csupán a "reflexek" és a jövőbelátás miatt. Egyszerűen oda nem megy lövedék, ahol épp vannak és ehhez nem kell mindig elhajolniuk vagy félreugrálniuk. Nem lehet, hogy az Erő segítségével (nem tudatos irányításról van szó persze) befolyásolják a támadóikat?

Nem hinném. Lehet, hogy ebben az esetben az Erő mint egy taszító mágnesként működik. Persze ez elég vad feltételezés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Számra (is) Krennik és K2 mellett Chirrit volt az RO legjobb karaktere - bár alapvetően mindeki jó volt.

 

Szeritnem több ő valamivel, mint ösztönös erőhasználó, de végülis mindegy. Az az érzésem, hogy amikor a kapcsolóhoz sétál, ott még egy képzett sith sem tudta volnamegakadályozni, mert ott tényleg vele volt az erő az Erő akarta, hogy sikerüljön neki.

 

Ez a midichloriánosdi ez nem lett elfelejtve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ott szerintem is az Erő segítette. A midichlorianok jó kérdés. Bízom benne, hogy ha másként nem is, de említés szintjén előkerülnek.

 

Én meg abban, hogy nem:) 

 

Jobb volt az "tudományos" magyarázat nélkül. Misztikusabb. A minden élőt körülvevő enrgiamező, aminek saját akarata is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Személy szerint én a film mélypontjának tartom azt a jelenetet, amikor az elit Death Trooperek nem tudnak eltalálni egy a harctéren sétáló vak embert. Ha mondjuk Chirrut az Erőre hallgatva kitér minden lövés elől, az teljesen rendben lett volna, de ezt, hogy valaki az Erő segítségével ennyire inkompetenssé tesz elit harcosokat, még egy képzett jeditől is kételkedéssel fogadnám, nemhogy egy passzív erőhasználótól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Személy szerint én a film mélypontjának tartom azt a jelenetet, amikor az elit Death Trooperek nem tudnak eltalálni egy a harctéren sétáló vak embert. Ha mondjuk Chirrut az Erőre hallgatva kitér minden lövés elől, az teljesen rendben lett volna, de ezt, hogy valaki az Erő segítségével ennyire inkompetenssé tesz elit harcosokat, még egy képzett jeditől is kételkedéssel fogadnám, nemhogy egy passzív erőhasználótól...

De ez két teljesen különböző dolog, amiről te beszélsz. Chirrut a Kozmikus Erőre bízta magát. Nem ő befolyásolta az Élő Erőt, hogy védje meg, hanem rábízta az életét a Kozmikus Erőre és az megvédte. A trooperek rá céloztak, rá lőtték ki a lövedéket, de az nem Chirrutba talált bele. A Kozmikus Erő saját akaratából módosította a lövedékeket, hogy közelebb lendülhessen az Erő az egyensúlyhoz. Ezzel szemben egy aktív Erő-használó, mondjuk egy Jedi az Élő Erőn keresztül befolyásolja a környezetét, ide értve a lövedékeket, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

De ez két teljesen különböző dolog, amiről te beszélsz. Chirrut a Kozmikus Erőre bízta magát. Nem ő befolyásolta az Élő Erőt, hogy védje meg, hanem rábízta az életét a Kozmikus Erőre és az megvédte. A trooperek rá céloztak, rá lőtték ki a lövedéket, de az nem Chirrutba talált bele. A Kozmikus Erő saját akaratából módosította a lövedékeket, hogy közelebb lendülhessen az Erő az egyensúlyhoz. Ezzel szemben egy aktív Erő-használó, mondjuk egy Jedi az Élő Erőn keresztül befolyásolja a környezetét, ide értve a lövedékeket, stb.

Bár egyetértek azzal, hogy itt az Erő óvta Chirrutot, én nem a lövedékek pályamódosítására gondolok (bár az ep7 egyértelművé tette, hogy az Erő hathat a plazmasugárra). Inkább úgy képzelem, hogy az Erő magukat a death troopereket manipulálta valamilyen szinten (hiszen azt is tudjuk, hogy az Erőnek nagy hatalma van a gyenge akaratúakon). Megzavarta kicsit a kobakjuk, hamis sugallatot küldött nekik ösztön szinten, vagy ilyesmi, emiatt képtelenek voltak rendesen célba venni Chirrutot. Ezt amúgy simán nevezhetjük isteni beavatkozásnak is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az fáj, hogy a film már korábban pedzegette, hogy Chirrut képes az Erőre hallgatni és így elérni olyan dolgokat, amikre amúgy nem lenne képes. Erre mit látunk a fináléban? Ahelyett, hogy ezt a képességét használná újra, hirtelen a semmiből jön egy kozmikus beavatkozás, aminek a hatására a birodalom legjobban képzett katonái kezdő céllövészek szintjére süllyednek. A film során elkezdték építeni Chirrut képességeit, majd a fináléban egy még sosem látott és semmiből jövő hatás az, ami megmenti végül a napot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Nekem az fáj, hogy a film már korábban pedzegette, hogy Chirrut képes az Erőre hallgatni és így elérni olyan dolgokat, amikre amúgy nem lenne képes. Erre mit látunk a fináléban? Ahelyett, hogy ezt a képességét használná újra, hirtelen a semmiből jön egy kozmikus beavatkozás, aminek a hatására a birodalom legjobban képzett katonái kezdő céllövészek szintjére süllyednek. A film során elkezdték építeni Chirrut képességeit, majd a fináléban egy még sosem látott és semmiből jövő hatás az, ami megmenti végül a napot...

Akkor nézd úgy, hogy Chirrut hallgatott az Erőre és az megsúgta neki, hogy a lövedékek merre fognak menni, így pont el tudott osonni közöttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Donát írta:

Akkor nézd úgy, hogy Chirrut hallgatott az Erőre és az megsúgta neki, hogy a lövedékek merre fognak menni, így pont el tudott osonni közöttük.

Szívesen nézném így, de az a helyzet, hogy a filmben nem így van. Legalábbis abban a verzióban, amit én láttam, ahelyett hogy konkrétan a lézernyalábokat kerülgetné (mint ahogy azt korábban láttuk), lassan egyenes vonalban sétál A-ból B-be fedezék nélkül nem egészen 100m-re azoktól, akik lőnek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.