Ugrás a kommentre

Orson Krennic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ben Mendelsohn zseniálisan hozza a karrierista Birodalmi tisztet! Ahogy beszél, a gesztusai…remek, remek!

Végre egy olyan szereplőt kapunk a Birodalom részéről, aki nem fél kinyilvánítani a véleményét. Eddig szinte mindenki maga alá rakott egy csomagot, ha a Vaderrel vagy Tarkinnal kellett beszélni. Krennick nem ilyen, és ebben rejlik a karakter erőssége. Az egyik legjobb jelenet, amikor egy rakás Birodalmi tiszt előtt leordítja Tarkin fejét, amiért nem őt nevezte ki az űrállomás parancsnokává. Néha igazi eszelős módjára viselkedik a fickó, mint pl. Galen halála előtti beszélgetésben. Igazi törtető alak, de csak szeretne az Uralkodó sleppjébe tartozni. Sajnos a ranglétrán sose léphetett arra a szintre, amire vágyott. Krennic tragédiája, hogy ezt nem tudhatta. Ironikus módon halálával Tarkin a saját sírját is megásta. Hatalmas hiba volt így megválni az igazgatótól.

Nekem ő abszolút pozitív csalódás. :) A trailerekből meg az előzetes képekből teljesen átlagos (tizenkettő egy tucat, hatalommániás de a főnök előtt magát meghúzó) birodalmi tisztnek tűnt, aztán meg kiderült róla, hogy nem átlagos egyáltalán. A várt siker érdekében mindenre képes: elmenni egy Isten háta mögötti bolygóra személyesen is, hogy visszacsábítsa Galent a HCS projekthez, lelöveti Lyrát és a mérnököket is, annak ellenére, hogy kiderül, ártatlanok Galen árulásában, és szétlöveti Jedha várost. Legalább olyan gátlástalan, mint Tarkin, csak sokkal szenvedélyesebb és nehezen kezelhetőbb, emiatt Tarkin nem is igen kedveli, szerintem örömmel lőtte szét a scarifi telepet, főleg, hogy a Krennic is pont ott volt, így egy csapásra meg is szabadult tőle. Lehet, hogy komoly riválisnak gondolta hosszabb távon? :hmm: Hatalmas ambíció dolgozott Krennicben, az biztos, és az igazgató, miután a Halálcsillag elkészült, már csak nyűg lett volna Tarkin nyakán.

 

Egy kritikában olvastam, hogy nem lett igazi erőteljes gonosz, ami az író szerint nem jó, szerintem viszont pont jó úgy, ahogy van. Egy alacsony ember, aki nagyra vágyik és gátlástalanul tör a célja felé, és ugyanolyan kíméletlen, mint Vader vagy Tarkin, csak kisebb léptékben. Ahogy a Rogue One a Saga filmek mellett egy kisebb történet, egy Star Wars sztori, úgy Krennic is egy kisebb gonosz a nagyok mellett, de pontosan illik ide.

És még a szikronja is jó lett (Csankó Zoltán). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre utaltam, hogy Tarkin biztos nem bánkódott azért, hogy Krennic a Scarifon volt a lövés pillanatában. :) Egyébként ő a fegyver fejlesztési részlegnél dolgozott (gyanítom a főnök volt), így nem hiszem, hogy a Halálcsillag projekt után ne lett volna feladat számára. :)

 

Csankó pedig valóban remekül szinkronizálta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Feladat lett volna, ezt nem kétlem, ha megelégszik azzal, hogy ő mindig is "csak" a fejlesztési igazgató marad, miután Tarkin az Uralkodó előtt learatta a HCS elkészülte után járó dicsőséget. Krennic pont ez nem akarta, hogy miután elkészült, kikerüljön a kezéből a szuperfegyver és más villogjon vele. Szerintem neki a HCS a megfelelő ugródeszka volt, hogy még komolyabb pozíciót foglalhasson el a későbbiekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra fura is lenne, ha nem maga szerette volna learatni a babérokat a munkája után, és nem próbálkozik be Tarkinnál és Vadernél. Persze a munkájának megvolt a Galen nevű szépséghibája :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ő a tökéletes birodalmi figura megtestesítője, aki viszont későn jutott a "fazékhoz", így elbántak vele. Mert azért látványosan megtették a magukét Tarkinék vele szemben. Pont ettől is olyan remekül eltalált az egész fazon. Törtető, arrogáns, tényleg mindenen és mindenkin átgázol a céljaiért, semmi morális gát nincs benne. Tökéletesen elkötelezett a Birodalomnak, nagyravágyó és meg is van a magához való esze. Igen ám, csak azzal, hogy kvázi "tökéletes" birodalmi, böki is a feletteseinek csőrét, ami végül a veszte is lesz. Mert hiába a viták Tarkinnal, hiába a vaderes affér, a maga módján beleállt a konfliktusokba, de a végén a "hatalmas lépegető" eltaposta. És persze végül a saját "gyermeke" áldozatává vált, milyen bizarr sors...

 

Amúgy előzetesen én se vártam sokat tőle, de abszolút pozitív csalódás volt. Szerencsére egyre több olyan birodalmi tisztet kapunk, akik egyéniségek és remek karakterek. Anno volt Tarkin és ennyi, a többiek nekem tök semmilyenek voltak. Most van Kallus, Thrawn és Krennick, nagyon jó. Az öreg Yularent előkaphatnák még valahol, kíváncsi lennék rá, mire jutott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem ő távolról sem tökéletes birodalmi. Tarkin stratégiai gondolkodásban és eredményekben is veri. Szerintem Tarkin keze alatt az általa emlegetett biztonsági problémák száma jóval alacsonyabb lett volna, sőt, azt is megkockáztatom, hogy Galen eleve véghez sem tudta volna vinni a szabotázsát / nem juthatott volna el az üzenete Sawhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kritikában olvastam, hogy nem lett igazi erőteljes gonosz, ami az író szerint nem jó, szerintem viszont pont jó úgy, ahogy van. Egy alacsony ember, aki nagyra vágyik és gátlástalanul tör a célja felé, és ugyanolyan kíméletlen, mint Vader vagy Tarkin, csak kisebb léptékben. Ahogy a Rogue One a Saga filmek mellett egy kisebb történet, egy Star Wars sztori, úgy Krennic is egy kisebb gonosz a nagyok mellett, de pontosan illik ide.

És még a szikronja is jó lett (Csankó Zoltán). :)

 

Teljesen egyetértek. Krennic egy elképesztően erős karakter. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy azok a kritikák, amik nem nevezik őt annyira erősnek, akárcsak Kylo Rent egy évvel korábban, mire számíthattak. Sokan mindkét karaktertől egy új Darth Vadert vártak, esetleg Krennic esetében néhányan egy új Tarkint. Vannak, akik megjelenésében Thrawn-ra asszociáltak. Most már lehet tudni, hogy ő egy mindezektől teljesen eltérő, és éppen ezért is izgalmas, teljesen szuverén karakter. Krennic abszolút az érdekember, a gátlástalan, aki mindenhogyan keresztülviszi a terveit. Mendelsohn beszéde, és a figura külső megjelenése nagyon finoman épp csak sejtetik a múltját, és nem az arcunkba nyomják: a munkásosztálybeli akcentusa, és az urizáló megjelenése: saját, teljesen egyedi űrhajó, egyedi elit rohamosztagosok, fehér, köpenyes egyenruha: ez a fickó nagyon mélyről tört fel, ott annyira sok pofon érte, hogy a feljutás érdekében már nem ismer határokat, fékeket. Elképesztően jól zárul a karakter története, amikor a saját teremtménye néz vele farkasszemet, és lövi le őt, valamint a klasszikus drámai hübriszt egy másik szinten is megtapasztalja: évekkel azelőtt megölt egy nőt, és annak a lánya visszajött bosszút állni. Az a pillanat, amikor felnéz, és látja a Halálcsillagot, szerintem az egyik legerősebb momentum az egész SW történetében, főleg, ha nem mint mitológiát, hanem mint filmeket nézzük. Ez egy nagyon erős filmes gesztus. És baromijó Mendelsohn játéka, ahogy felnéz. Különösen szeretem Mendelsohn-ban, hogy - bár remek - nem tolja a képünkbe, nem játssza túl úgy, ahogy szokták azt a kiváló színészek, amikor jutalomjátékra van lehetőségük. Nem brillírozik öncélúan. Na pl. szerintem Whitaker valami ilyesmit csinál Saw Gerrera-ként, túlzott gesztusai vannak, uralni akarja a vásznat, el akarja lopni a show-t, totál színpadias. Persze az ilyesmi tud végülis jó lenni, ld. Joker-alakítások, de nekem a RO-ban Gerrera karaktere és Whitaker játéka nekem teljesen kontraproduktív.

 

Számomra Krennic K-2SO mellett a legjobb karakter, akit a Rogue One adott hozzá a Star Wars történetéhez. Lehet, hogy egyik-másik karakter nem elég kidolgozott a RO-ban, nem kapnak elég időt a filmben. Lehet. De ez biztos, hogy Krennicre egyáltalán nem igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem ő távolról sem tökéletes birodalmi. Tarkin stratégiai gondolkodásban és eredményekben is veri. Szerintem Tarkin keze alatt az általa emlegetett biztonsági problémák száma jóval alacsonyabb lett volna, sőt, azt is megkockáztatom, hogy Galen eleve véghez sem tudta volna vinni a szabotázsát / nem juthatott volna el az üzenete Sawhoz.

Igaz, Tarkin csupán csak az az ember, akinek eredményes irányítása alatt a Halálcsillag felrobbant. :evil:

Nekem azért az is sokat mond, hogy Tarkin az Eadura vonatkozó információt elég sokáig visszatartotta. Most vagy tesztelte Krennicet, hogy magától is rájön-e, hogy a pilóta Eadun valakivel együtt dolgozhatott, vagy szemét mód direkt visszatartotta az infót, hogy ezzel is alávágjon az igazgatónak egy alkalmas pillanatban. Akármelyik is az igaz, egy biztos: Tarkin fontos információ birtokában volt, de nem cselekedett, azaz ő is elég komolyan hozzájárult ahhoz, hogy Galen sikerrel járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem tudta, de azt tudta, hogy valakivel összejátszott a pilóta Eadun, mégsem tett semmit. A Peremvidék kormányzójaként bármikor intézkedhetett volna, mégis, még a gyanúját sem osztotta meg senkivel, amíg Krennicet meg nem alázhatta vele. Már a csillagrombolón is közölhette volna, hogy valószínűleg az Eadun is van egy áruló, illene azt is azonnal elintézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem tudta, de azt tudta, hogy valakivel összejátszott a pilóta Eadun, mégsem tett semmit. A Peremvidék kormányzójaként bármikor intézkedhetett volna, mégis, még a gyanúját sem osztotta meg senkivel, amíg Krennicet meg nem alázhatta vele.

Pont ezt írtam alább, Tarkin sokkal nagyobb játékos, mint Krennic. Ha igaz, amit írtál, azért nem szólt, mert ez volt az érdeke. Ha eleve ő felügyelte volna az egészet (amihez gondolom ideje és energiája nem volt, most viszont beült a készbe), akkor valószínűleg jóval hatékonyabban szerelte volna le ezeket a szabotázzsal kapcsolatos biztonsági problémákat. (Vagy eleve, fel sem merültek volna).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát ő felügyelte a Halálcsillag projektet! Eleve a Tarkin Iniciatíva része az állomás, és a kormányzó azért kapta meg a Nagy Moff rangot, hogy az egészet egy kézben tartsa. Tarkin volt a Halálcsillag munkálatainak, az egész ciriburinak nagyfőnöke, Krennic meg afféle projektmenedzser, ahogy azt lentebb írták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát ő felügyelte a Halálcsillag projektet! Eleve a Tarkin Iniciatíva része az állomás, és a kormányzó azért kapta meg a Nagy Moff rangot, hogy az egészet egy kézben tartsa. Tarkin volt a Halálcsillag munkálatainak, az egész ciriburinak nagyfőnöke, Krennic meg afféle projektmenedzser, ahogy azt lentebb írták.

Tarkin a filmben is látszik, hogy a HCS projekttől hátrébb lépett, és rábízta azt - ahogy írod is - Krennicre. Vélhetően azért, mert mint Peremvidéki kormányzó, volt épp elég dolga ezen kívül is. Ha Tarkin nem szervezi ki a projektmenedzseri feladatkört, és végig ő lett volna a közvetlen felelős a HCS-menetrendszerű elkészüléséért, akkor - ismerve Tarkin könyörtelenségét és eredményorientáltságát - valószínűleg hamarabb elkészült volna a HCS, kevesebb szabotázzsal. De mivel a HCS felügyelete és a kormányzóság is teljes embert kívánt volna tőle, így kénytelen volt kiszervezni előbbit. Valszeg Krennic lett így a meghosszabbított keze e tekintetben. Szerintem három fontos teendője volt (lett volna): harcképessé varázsolni az állomást az eredeti elképzeléseknek megfelelő tűzerőt biztosítva annak, garantálni az állomás biztonságát és eltitkolni azt a galaxis lakói elől. Az elsőt sikerrel végrehajtotta Krennic (ezért meg is dicséri Tarkin), de a második miatt a Nagymoff hordja le, a harmadik miatt meg Vader. Nem csoda, hogy elvették tőle végül az állomást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin a filmben is látszik, hogy a HCS projekttől hátrébb lépett, és rábízta azt - ahogy írod is - Krennicre.

Akkor is ő maradt a felügyelője, ez egy tény. Tarkin a fővezére ennek, ő hagy jóvá mindent és az ő felelőssége is a biztonság. Ezt nem lehet levenni róla. Eleve elég fura lenne Tarkintól, hogy a számára semmit sem jelentő Peremvidék kormányzását választja ama állomás helyett, ami része a Tarkin Doktrínának, a Tarkin Iniciatívának, aminek megépíttetésére 19 évet áldozott az életéből, amit már akkor felügyelt, amikor még csak váz volt. Nyilván, egy olyan ember mint Tarkin, ezt átadja valaki másnak, és ő leveszi a kezét a projektről, olyannyira, hogyha megsejt valamit egy esetleges veszélyről, azt magában tartja, és csak akkor árulja el, amikor abból jó hecc lehet. Ez persze nem az ő felelőssége. Miért nem találta ki Krennic időben? Vagy Jerjerod? Vagy az a kis rohamosztagos, akit vagy hatszor tökön lőttek? :)

Nem! Tarkin ugyanolyan hibás abban, hogy a tervek végül kijutottak, mint Krennic. Mert játszadozott olyasvalakivel, akivel eleve nem kellett volna, hiszen ő volt a főnöke. Ugyanolyan arrogánsan viselkedik, mint amikor nem hagyja el a Halálcsillagot, amikor már biztos, hogy veszélyes a Lázadók ténykedése. Nem kell felmenteni azt az arrogáns szemétládát, igenis, ő is nyakig benne van abban, hogy a Halálcsillag tervei a Lázadóknál kötöttek ki.

Ráadásul, még jobban is, mint Krennic, hiszen Tarkin hagyta elmenni a Halálcsillagról a Millennium Falcont, és ő kommandírozta rosszul a védelmet, amikor a Szövetség támadott. Krennic ezen a szinten legalább villantott valamit, hiszen ő küldte ki a Halálosztagosokat, amik fel is számolták a lázadókat, ő záratta le a pajzsot, ami elég sokáig visszafogta a Szövetséget. Arról az apróságról nem beszélve, hogy megölte az egyetlen embert, aki tudta, hogy szabotálták a becses kis űrállomását. Oké, ezt nem tudhatta, de talán megtudhatta volna, ha nem egy igazolható, de kissé elhamarkodott, extrém megoldást választ.

Szóval én nem jelenteném ki ilyen meggyőződéssel, hogy Tarkin keze alatt a Halálcsillag olyan nagy biztonságban lett volna. Elvégre mégis csak az ő keze alatt robbant fel, az ő döntéseinek a következményeképpen.

 

Krennicnek a legnagyobb baja az volt, hogy képtelennek bizonyult nagyban gondolkodni. Ha látott egy problémát, csak arra összpontosított, és nem gondolta át, meddig nyúlhat az még. De Tarkin meg túl arrogáns volt, ezért állandóan lebecsülte az ellenfeleit, ezt elég sokszor láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról az apróságról nem beszélve, hogy megölte az egyetlen embert, aki tudta, hogy szabotálták a becses kis űrállomását. Oké, ezt nem tudhatta, de talán megtudhatta volna, ha nem egy igazolható, de kissé elhamarkodott, extrém megoldást választ.

Erről jut eszembe. Vajon Krennic mire gondolhatott amikor farkasszemet nézett a Halálcsillaggal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szerintem ő távolról sem tökéletes birodalmi. Tarkin stratégiai gondolkodásban és eredményekben is veri. Szerintem Tarkin keze alatt az általa emlegetett biztonsági problémák száma jóval alacsonyabb lett volna, sőt, azt is megkockáztatom, hogy Galen eleve véghez sem tudta volna vinni a szabotázsát / nem juthatott volna el az üzenete Sawhoz.

Jó, de teljesen más kettejük szerepe és a lehetőségeik. A tökéletességét amúgy sokkal inkább a mentalitására és a világnézetére értettem, de szerintem "gógyiban" se múlja alul pl. Tarkint. Ha Krennic kerül anno Tarkin pozíciójába, akkor akár befuthatta volna azt a karriert. Azért ne felejtsük el, hogy Krennicnek a felettesei is igyekeztek betenni, Tarkinnak ilyen problémákkal aligha kellett szembenéznie. Nem jutott már kellően nagy szerephez, mert azok a helyek foglaltak voltak, a foglalóik pedig nagyon is ragaszkodtak a posztjukhoz.

 

Ilyen téren inkább Dzséjttel értek egyet. Tarkin durva és látványos dolgokat tett, de átütő sikert ő sem ért el. Se a Rebels-ben, se a RO-ban, se az Ep.4-ben. Kiemelkedett a legtöbb birodalmi közül, de messze nem látom annyira zseninek, hogy nála ne lehettek volna komoly gondok. Azért a korábban felsoroltak mellett elgondolkodtató az is, ahogyan végül elérte a veszte. Tudott arról, hogy "áruló" is részt vett a Hcs építésében, hogy a lázadóknál vannak a tervek és a támadás során egyértelműsítették, hogy nagy baj is lehet. Ennek ellenére ő maradt. És ezt én nem amolyan "a kapitány hagyja el utoljára a süllyedő hajót" féle nemességnek tartom, sokkal inkább elvakult ostobaságnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krennic és Tarkin között amúgy van még egy látványos különbség: a kormányzó, ha rajta múlott, csak távolról szemlélte az eseményeket a Halálcsillag vezérlőjéből, egy irodából vagy egy csillagromboló hídjáról. Az igazgató nem volt rest mindennek személyesen utána járni. Személyesen gyűjtötte be Galent, személyesen pofozta le Galent, személyesen lövette le a tudósokat, személyesen ment el a Scarifra, és személyesen indult el az archívumba majd fel a toronyba, hogy megállítsa a lázadókat. Neki nem derogált az ügyeit maga intézni, a hibáit kijavítani. Az ő fejéhez lehet, hogy nem vághatta volna oda Leia, hogy meglepi a felelősségvállalás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Lehet arról beszélni, hogy mi lett volna ha Tarkin maga felügyeli a Halálcsillag építését, mármint olyan közelségből, mint mondjuk Krennic, de felesleges, hiszen nem tette. Van egy olyan érzésem, hogy nem feltétlenül azért, mert ne tehette volna. Biztos voltak fontos feladatai, nem unatkozott, de ha személyesen akart volna jelen lenni bizonyos eseteknél, akkor ott lett volna. Eléggé benne volt a szűk bizalmas és hatalmas körben ahhoz, hogy ennyi szabad keze lehessen. Csak ő nem ilyen típus volt, hanem olyan, aki inkább beesett az utolsó pillanatban és learatta a babérokat.

 

Ha ehhez egy jó birodalmi tisztet kellett elsöpörni, akkor úgy. Aztán pöffeszkedett a "saját" csodafegyverén, kedves egészségére. Talán ha nem folyton azon agyaltak volna a Hcs körül is, hogy hogyan lehetne megfúrni a másikat, meg nem a farkukat méregették volna, akkor egy ilyen szabotázs, infóáramlás vagy tervlopás se sikerülhetett volna a lázadóknak. Pláne ha netán még együtt is működtek volna. Főleg, hogy mint kiderült, a másik oldal se az egységéről és szervezettségéről volt híres ekkortájt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Lehet arról beszélni, hogy mi lett volna ha Tarkin maga felügyeli a Halálcsillag építését, mármint olyan közelségből, mint mondjuk Krennic, de felesleges, hiszen nem tette. Van egy olyan érzésem, hogy nem feltétlenül azért, mert ne tehette volna. Biztos voltak fontos feladatai, nem unatkozott, de ha személyesen akart volna jelen lenni bizonyos eseteknél, akkor ott lett volna. Eléggé benne volt a szűk bizalmas és hatalmas körben ahhoz, hogy ennyi szabad keze lehessen. Csak ő nem ilyen típus volt, hanem olyan, aki inkább beesett az utolsó pillanatban és learatta a babérokat.

 

Ha ehhez egy jó birodalmi tisztet kellett elsöpörni, akkor úgy. Aztán pöffeszkedett a "saját" csodafegyverén, kedves egészségére. Talán ha nem folyton azon agyaltak volna a Hcs körül is, hogy hogyan lehetne megfúrni a másikat, meg nem a farkukat méregették volna, akkor egy ilyen szabotázs, infóáramlás vagy tervlopás se sikerülhetett volna a lázadóknak. Pláne ha netán még együtt is működtek volna. Főleg, hogy mint kiderült, a másik oldal se az egységéről és szervezettségéről volt híres ekkortájt.

Jó, de egy cégnél is így van: a legfelső vezetők nem feltétlenül az operatív dolgokkal foglalkoznak, hanem a menedzseléssel. Abban biztos vagyok, hogy Tarkin örömmel vette el Krennictől a már működő HCS-t, de szerintem jogosak voltak a kritikái. Szerintem az rendben van, és a hierarchia része, hogy a számos teendői miatt megbíz egy "középvezetőt", hogy felügyelje a projekt haladását. Ő kéri számon a középvezetőt - Krennicet - míg Tarkint nyilván maga az Uralkodó számoltatja el. Ha valami nem jól megy Krennic miatt, akkor az Uralkodó Tarkin s*ggébe rúg bele, aki lehet, hogy elmondja, hogy mindez Krennic hibája, de ez nem biztos, hogy megnyugtatja Palpatine-t. Szóval az Uralkodó Tarkint kéri számon, Tarkin meg Krennicet, Krennic meg XY-t, hogy minden rendben menjen. És azt azért látjuk a Rogue One kezdetén, hogy messze nem megy minden rendben, tehát így Tarkin, mint Krennic megbízója és felettese, teljes joggal veheti el a HCS-t Krennictől, és gondolhatja úgy, hogy ő jobban tudná menedzselni az állomás ügyeit. Ettől még neki is van ebben felelőssége, hiszen minden bizonnyal ő nevezte ki anno Krennicet.

 

És igen, valóban Tarkin alatt robbant szét a HCS, de ehhez igencsak hozzájárult az, hogy Krennic rezsimje alatt Galen össze tudott hozni egy ilyen volumenű szunnyadó szabotázst. Szóval ez legalább annyira Krennic számlájára írandó, mint Tarkinéra. Az EpIV-es kockáztatás meg a filmből nekem úgy jön le, hogy Vader ötlete volt, ami nem igazán tetszett Tarkinnak. Végül belement, de nem úgy tűnt, hogy jól érzi magát a döntéstől. Szerintem ez inkább Vader ötlete volt, ő meg belement, bízva a nagyúr tervében. Ez nem menti fel, de azért nem árt figyelembe venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de egy cégnél is így van: a legfelső vezetők nem feltétlenül az operatív dolgokkal foglalkoznak, hanem a menedzseléssel. Abban biztos vagyok, hogy Tarkin örömmel vette el Krennictől a már működő HCS-t, de szerintem jogosak voltak a kritikái.

Azzal nincs baj, hogy Tarkin leb*ssza Krennicet a hibájáért. Ez jogos! Az a baj, hogy Tarkin ismer egy fontos hibát, és erre csak később, direkt megalázó helyzetben hívja fel Krennic figyelmét. Azokban az órákban, vagy ki tudja, talán napokban (hiszen nem tudhatjuk, Tarkin mikor jutott arra a következtetésre, hogy Bodhinak lehetett szövetségese az Eadun), amíg Tarkin ezen az infón ült, súlyosan veszélyeztette a Halálcsillagot.

Maradván a céges példádnál, ha a felső vezető rájönne, hogy a cégében egy dolgozó a konkurenciához ment, de rájön, hogy a saját vállalkozásában még maradtak olyanok, akik már szintén a riválisnak dolgoznak (magyarán: ipari kémek), akkor azt nem osztja meg egyből a menedzsmenttel, hanem inkább ráül az infóra, hogy majd akkor használja fel, amikor megalázhatja a menedzserét? Szerintem egy olyan felső vezető, akinek fontos a saját cége, ilyet nem tesz, hiszen minden egyes órával kockáztatja a saját vállalatát.

Tarkinnak már az Executrix hídján közölnie kellett volna Krennic-kel, hogy: "figyelj, te nagyon hülye, amíg mi szétbarmoljuk Jedhát, remélhetőleg a pilótával, küldjél már el egy osztag halálosztagost, hogy kiderítsék, ki a fene lehet a pilóta szövetségese." De nem! Tarkin még megvárta, míg összelegózzák a Halálcsillagot, elutaznak Jedhára, szétlövik a szent várost, aztán csak utána közölte, hogy "ja, amúgy valószínűleg van ám még egy biztonsági rés, amit be kéne tömni, ha nem gond. Ja, te nem jöttél rá? Sebaj, most ez a sok-sok tiszt is láthatja, hogy nagyon hülye vagy, és amúgy ki vagy rúgva, de előtte még intézd el a problémát."

Tarkin nagyon nagy hibája az arroganciája. Emiatt erősödhetett meg a lázadás, emiatt nem sikerült meggátolni a tervek kijutását, és emiatt pusztult el a Halálcsillag is. Persze lehet, hogy Krennic sem lett volna jobb, mert ő meg baromi türelmetlen és nem képes nagyban gondolkodni. Ráadásul eléggé törtető, belőle például simán kinézem, hogy a hatalomvágy miatt egyszer csak Coruscant felé fordul a szuperlézer. :)

Tulajdonképpen a tökéletes birodalmi tisztet kettejükből lehetne megalkotni: számító, higgadt és nagyban, előre gondolkodik, mint Tarkin, de nem bicsaklik meg az arrogancia miatt, valamint tökös és maga intézi az ügyeket, mint Krennic. Ja, várjunk, van egy ilyenünk: Thrawn főadmirális. :)

 

És igen, valóban Tarkin alatt robbant szét a HCS, de ehhez igencsak hozzájárult az, hogy Krennic rezsimje alatt Galen össze tudott hozni egy ilyen volumenű szunnyadó szabotázst. Szóval ez legalább annyira Krennic számlájára írandó, mint Tarkinéra. Az EpIV-es kockáztatás meg a filmből nekem úgy jön le, hogy Vader ötlete volt, ami nem igazán tetszett Tarkinnak. Végül belement, de nem úgy tűnt, hogy jól érzi magát a döntéstől. Szerintem ez inkább Vader ötlete volt, ő meg belement, bízva a nagyúr tervében. Ez nem menti fel, de azért nem árt figyelembe venni.

Vader ötlete volt, de Tarkiné volt a végső döntés. Ő adta ki a parancsot, és valójában ő nem tudta kivitelezni Vader apánk ötletét. Mert azért na, az, hogy védelem gyanánt TIE vadászból csak mutatólag küldött ki, az azért biza Tarkin apánk hibája. A pajzsállomásból is mennyi TIE rajzott ki, úgyhogy elképzelni sem tudom, mennyi van a Halálcsillagon. Ha csak a felét küldik ki, a Lázadók már akkor is megbékélhettek volna az istenükkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolni gondolhatták, de azért ilyen tétek mellett csak gondolni valamit szerintem kicsit kevés. Tarkin puffogtatásai ilyen téren eléggé gázok voltak, mert lehet, hogy elpusztul minden, de elpusztul az is, ami igazolhatná, hogy sikerrel jártak. Példának okáért, honnan tudhatnák, hogy Bodhi ott volt vagy lelépett? A Halálcsillag után meg aztán semmi sem maradt, amivel igazolhatnák, hogy a biztonsági rés és a kijuttatott információk megszűntek létezni. Krennic is idióta volt ebből a szempontból. Kijelenti, hogy a biztonsági rés befoltozva, mert Jedha egy része elpárolgott. És mivel igazolja? Még csak abban sem lehetett biztos, hogy még a holdon volt, amikor a Halálcsillag odaért. És jé, Bodhi el is tűnt onnan.

De még ha Bodhi meg is halt volna, és az információ is vele halt, azzal az eadui biztonsági lyuk még nincs befoltozva. Azt viszont Krennic jól intézte. Odament és kiderítette, ki szivárogtat. Aztán saját kezűleg helyben megszüntette a biztonsági veszélyforrásokat. És ő tudja igazolni, hiszen ott volt, látta. A javukat ő lövette le, Galent meg látta a földön a robbanás után. Tarkin mit tud felmutatni arra a módszere után, hogy Bodhi meghalt? Vagy arra, hogy a Scarifról semmi sem jutott ki? Ja, semmit, de azt viszont később kitűnően igazolhatta, hogy az a sok villogás a Halálcsillaggal abszolút felesleges volt. Oké, a Jedha nem, ott legalább kiderült, hogy a Halálcsillag tud lőni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.