Ugrás a kommentre

Cassian Andor


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amikor Cassian Jynnek magyarázza a tervet Jedhán, azt mondja, hogy ismert valakit, aki ismerte Sawt, és az a valaki eltűnt, és majd keresni fogja a húga. Arról az emberről van szó, akit Cassian a Kafrene gyűrűn megölt?

 

Most a második megtekintésnél nekem is ez ugrott be... És szerintem róla beszél, másként egyébként nem sok keresnivalója van ott a mondatnak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy nincs, színesíti azt, hogy a lázadáshoz hány szállal, milyen érdekekkel lehet kapcsolódni, és a lázadó ügynökök miféle módon használják fel az embereket. Ez ugyanaz, mint megemlíteni a gundark fészket, vagy a gundarkokkal való találkozó kimenetelét, az Ord Mantell-i fejvadászt, stb. Kis színes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy nincs, színesíti azt, hogy a lázadáshoz hány szállal, milyen érdekekkel lehet kapcsolódni, és a lázadó ügynökök miféle módon használják fel az embereket. Ez ugyanaz, mint megemlíteni a gundark fészket, vagy a gundarkokkal való találkozó kimenetelét, az Ord Mantell-i fejvadászt, stb. Kis színes.

Nekem viszont az tetszik jobban, ha a lelőtt emberről van szó. Számomra ez tovább árnyalná a lázadást, hiszen látjuk, hogy Cassian milyen szenvtelenül lenne képes felhasználni annak az embernek a testvérét, akit megölt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Cassian Jynnek magyarázza a tervet Jedhán, azt mondja, hogy ismert valakit, aki ismerte Sawt, és az a valaki eltűnt, és majd keresni fogja a húga. Arról az emberről van szó, akit Cassian a Kafrene gyűrűn megölt?

Szerintem ő az! Valaki korábban felhívta rá a figyelmet, azóta tényként kezelem (amíg hivatalosan mást nem mondanak). Ráadásul ez Cassian karakterét tovább árnyalná. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem 3. nézésre ugrott be, hogy valószínűleg róla beszél. Amúgy honnan lenne olyan biztos, hogy az a valaki még nem jött vissza a húgához? Egyértelműen azért, mert ő maga végzett vele.

Mondjuk mert a saját kapcsolatait azért figyelemmel kíséri? Általában az ügynököknek nem árt tudni, hogy azok, akiket felhasználhatnak, elérhetőek-e még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjuk, hogy Cassiannak volt egy kapcsolata Saw partizánjaival (ez volt Tivik), aki sietett vissza a Jedhára, és akit Cassiannak meg kellett ölnie. Emellett Cassian ismert valakit, aki már várja a testvérét haza, mert valamiért nem jött meg időben, és ugyanúgy köze van Saw partizánjaihoz. Szerintem ez a kettő közel sem véletlen, figyelembe véve azt is, hogy Sawhoz és az embereihez valószínűleg nem könnyű közel jutni, legalábbis annyira nem, hogy valakinek 2 független kapcsolata is legyen.

 

Szerk.: Amikor elkezdtem írni, még nem volt külön topicja :)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Saw emberei is valamikor a Lázadók Szövetségéhez tartoztak, simán elképzelhető, hogy maradt Cassiannak ismerőse akár több is. Se egyik, se a másik mellett nincs megdönthetetlen érv. De számomra egy sejtés baromira kevés. Lehet, hogy így volt, lehet, hogy nem. A filmben semmi jelét nem adták ennek. Még Tivik sem céloz arra, hogy a tesója várja otthon, vagy valami. Semmi sem utal rá. Pedig azért szerintem egy ilyen fontos jellemépítő momentumra azért legalább utalnának a készítők. De még a háttéranyagban sincs ilyesmiről szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjuk, hogy Cassiannak volt egy kapcsolata Saw partizánjaival (ez volt Tivik), aki sietett vissza a Jedhára, és akit Cassiannak meg kellett ölnie. Emellett Cassian ismert valakit, aki már várja a testvérét haza, mert valamiért nem jött meg időben, és ugyanúgy köze van Saw partizánjaihoz. Szerintem ez a kettő közel sem véletlen, figyelembe véve azt is, hogy Sawhoz és az embereihez valószínűleg nem könnyű közel jutni, legalábbis annyira nem, hogy valakinek 2 független kapcsolata is legyen.

Szerintem is egyértelmű. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ájultam el a karakterétől, de kifejezetten tetszett az árnyaltsága. Na ő nem az a tipikus hős, hanem egy olyan figura, aki bármit képes megtenni azért, amit helyesnek gondol. Nekem gyakorlatilag az volt a film igazi felütése, amikor kinyírta a sérült bajtársát. A cél szentesít minden eszközt, ezt eddig csak a negatív oldalnál láttuk a SW-ban. Persze ez alatt a rövid idő alatt is átmegy egy jellemfejlődésen, de alapvetően új színt visz az eddigi lázadó karakterek közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

Plusz a Luthen és Cassian közti beszélgetés a 4. részben rávilágított arra, hogy amit Andor mond, azt jobb fenntartásokkal kezelni. Az egész élete jórészt hazugság, az RO-ban pedig már a hivatása is az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezentúl mindent arra fogunk, hogy Cassian tuti kamuzott? :P

Miért ne? Ha benne van a karakterben, hogy egy kamugép, akkor használható érv. Ha Palpatine-nál sem veszünk mindent egyből tutinak, miért vegyük azt Andornál? Ez is egy jellemvonás, ami ugyan utólag derült ki (bár azért az RO-ban is ott van), de attól még a karakter része, hozzátartozik a jelleméhez, így szavainál figyelembe kell venni. És láthattuk, hogy ez Cassianba már mélyen belé ivódott. Luthennek úgy kamuzott, mintha könyvből olvasná, az álneveit olyan rutinnal használja, mintha a saját nevei lennének. Az igazi Cassiant talán senki sem ismeri Maarván kívül, és rajta kívül talán csak Luthen és Bix jutott elég közel ahhoz, hogy úgy-ahogy megsimerjék.

De csak azt elég megnézni, hogy a sorozatban hány "életet" élt már. Kassa a Kenariról a Ferrixen és néhány más világon Cassian Jeron Andor a Festről. Az aldhanii lázadó csapat Clemet, a zsoldost ismerte meg. A bötrönbe Keef Girgo, a Deris-platáról jött turista került. De használta (vagy használni fogja) még a Willix, Aach és Joreth Sward neveket is, és persze a Fulcrum kódnév is felkerül majd a listára.

Szóval szerintem, ha csak nem egy a két szép szemünkkel látott eseményt cáfol meg az Andor Cassiannal kapcsolatban, akkor mindent ráfoghatunk arra, hogy úgy hazudik, mint a vízfolyás. Neki ez a természetes, ebben nőtt fel. Senkiben sem bízik, mindenkinek hazudik, még Maarvának is, pedig az anyjaként szereti. Chirrut és Malbus viszont nem a barátai, nem bajtársai, még csak nem is kedves ismerősei akkor még, hanem két vadidegen. És egy ilyen ember, mint Cassian miért mondjon magáról bármilyen személyes igazságot két olyan embernek, akiket talán csak fél órája ismert meg és akiket nem is olyan régen pont ő maga jellemzett úgy, hogy bajkeverők?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.