Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Én soha nem szoktam áttekerni, mert ez maga az "SW fíling". :) Akkoriban nagyon új volt. Idegen bolygón, egy robot sétál a sivatagban, sejtelmes zene kiséretében. És mindez tökéletesen hihetően előadva. Ebben van a varázs! Az ilyen jelenetek vettek le a lábamról anno.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én soha nem szoktam áttekerni, mert ez maga az "SW fíling". :D Akkoriban nagyon új volt. Idegen bolygón, egy robot sétál a sivatagban, sejtelmes zene kiséretében. És mindez tökéletesen hihetően előadva. Ebben van a varázs! Az ilyen jelenetek vettek le a lábamról anno.

Én mindig haragudtam C3PO-ra, amiért belerúg Artuba, Olyan izé...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope

Chapter 7: Land of the Jawas

Time: 0:10:53-0:15:00

 

Tartalom

 

R2 a tatooine-i naplemente közepette eléri a kanyont. Magányosan gurul végig a sziklás területen, miközben izzó sárga szemek lesnek rá a sötét árnyékokból. R2 megáll, és a csukjás alakok felszívódnak. Csupán a lezuhanó kövek árulják el jelenlétüket. A droid aggodalmasan fütyürészve indul tovább. Néhány méter után aztán egy jawa ugrik elé és ionpuskájával meglövi R2-t, aki a sugár hatására teljesen lekapcsolva, magatehetetlenül eldől. Makogó jawák egész kis serege özönlik elő a sziklák sötét hasadékaiból, fogja körbe a magatehetetlen droidot és emelik a magasba. Az ionpuskát használó jawa vezetésével elindulnak hatalmas homokjárójuk felé, mely a kanyon bejáratánál várakozik utasaira. Alá érve leteszik R2-t, míg a járműből egy hatalmas, hengeres szerkezet ereszkedik alá. Az egyik jawa elhelyezi a rögzítő pecket R2-n, majd a szerkezet úgy szippantja be a droidot, mint valami gigantikus porszívó. A jawák eztán dolguk végeztével besorjáznak a homokjáróba.

A jármű belsejében R2 roncsok és működésképtelen, vagy bizonytalanul működő droidok között ébred. Lassan előre gurul, mintha kómás lenne, de valójában a jármű kezdett inogni alatta. Tőle nem messze C-3PO kapcsolja be magát. A protokoll droid hitetlenkedve szól R2-hoz, majd örömtelien ugrik oda hozzá, kurjongatva barátja nevét.

A homokkúszó elindul új úti célja felé a tatooine-i éjszakában.

Másnap reggel rohamosztagosok özönlik el a Dűne-tengert. A háttérben egy Sentinel osztályú csapatszállító lebben a magasba. Az egyik rohamosztagos elektro-távcsővel pásztázza a környéket, míg több társa dewbacokon lovagolva végeznek felderítést, mások gyalogszerrel kutatják a környéket nyomok után. Praji parancsnok emberei már ráleltek a lezuhant mentőkabinra, s a nyomok alapján arra következtet, hogy valaki mégis volt a kabinban. Az egyik embere felegyenesedik mellette és felmutat egy O alakú tömítőgyűrűt. Csak ennyi fűz hozz: ?Nézze uram. Droidok.?

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Szegény R2-t is bezsebelték a jawak. Elég félelmetesen mutatják be ezeket a jámbor teremtményeket, ahogy a lemenő nap fényében a világító szemükkel sasolnak szegény droidra. Persze ezek a vakarékok igazából a légynek sem tudnának ártani, de hát ki tudhatja ezt? A jelenet egyik nagyszerűsége, hogy az égbolt remekül idézi az ep2-3-t (hála a felújításoknak).

De szerintem az igazán nagy jelent ebben a fejezetben a rohamosztagosok kutatása, és ez is csak a felújításoknak köszönhetően. Anno, az SE előtti időkben két dolgon morfondíroztam, mikor ez a jelenet ment. Egy, mi a fene az a maszat ott a háttérben a dombok tetején, kettő mi a fene adja ki azt az állati üvöltést? Valahogy sosem kapcsoltam volna össze a kettőt, sőt a maszatról sose gondoltam volna, hogy élőlény(ek). És jött az SE én meg elámultam. Nem csak egyszerűen élőlények, hanem fantasztikusak. Mesei, ahogy a high-tech rohamoszik lovagolnak rajtuk, ahogy élővé teszik a tájat. A háttérben felszálló Sentinel meg plusz adalék, hiszen eddig a pillanatig ez a hajó csak az EU-ban létezett, az X-Wing játékokban. Úgyhogy nagy dolog volt nekem, aki már végigrepülte az X-Wingeket A-tól B-ig egy ilyen hajót látni (hát még mikor kiszúrtam az Outraidert).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban elég félelemkeltően mutatják be a jawákat, bár a környezet sem túl barátságos. Rádöbbenhetünk a homokjárójuk monumentalitására is; ami a sivatagban kis folt volt, az közelről egy csigalassúsággal mozgó "város". A város szó jó kifejezés rá, hisz a jawák méretével összevetve simán beillik, annak is.

 

A rohamosztagosok nyomkeresése valóban fílinges, és egyben fenyegető is, hisz a droidok nyomában járnak.

 

A Dzséjt által is emlegetett ominózus kép valóban remek kontrasztban áll pl. az EPII-es színvilággal. Mintha naplemente után, Anakin szelleme még mindig ott kisértene a kanyonok között...

 

tatooinls6.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban elég félelemkeltően mutatják be a jawákat, bár a környezet sem túl barátságos. Rádöbbenhetünk a homokjárójuk monumentalitására is; ami a sivatagban kis folt volt, az közelről egy csigalassúsággal mozgó "város". A város szó jó kifejezés rá, hisz a jawák méretével összevetve simán beillik, annak is.

 

A rohamosztagosok nyomkeresése valóban fílinges, és egyben fenyegető is, hisz a droidok nyomában járnak.

 

A Dzséjt által is emlegetett ominózus kép valóban remek kontrasztban áll pl. az EPII-es színvilággal. Mintha naplemente után, Anakin szelleme még mindig ott kisértene a kanyonok között...

Igen dettó olyan a hangulata, mint amikor Anakin az ep2-ben felkereste a buckalakókat....

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a kedvencem ebből a Chapterből amikor abban a Jawa-kaszniban a mikrobecskók össze-vissza mocorognak. Főleg azt a rovarfajűt csípem.  :)

Valóban, ezt a részt kihagytam, pedig állati. :D Azok a robotok...csupa ócskavas. :D

 

Itt egyébként van egy baki is, amikor fordul R2, akkor be lehet látni a belsejébe. Kenny Baker feje kivehető. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.