Ugrás a kommentre

E. K. Johnston: Ahsoka


Darth Sky

Hogy tetszett a könyv?  

14 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Talán én pont azért nem csalódtam benne, mert egy egyszerű Star Wars kalandot vártam tőle. Bár most, hogy belegondolok egyre többekben felmerül az új regényekkel kapcsolatban az, hogy nagyrészt egyszerű kis történetek és szinte semmi nagyszabású nincs bennük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Kicsit félve kezdtem neki a regény olvasásának, egyrészt beleolvastam a lenti és más fórumokon elhelyezett vélemények némelyikébe, másrészt a könyvet kinyitva rögtön feltűnt a vastagon szedett betűk közötti szellős sorok, amelyek valamiért a rossz emlékű Valhalla Páholy SW-könyveinek tipográfiai színvonalát juttatták az eszembe.

 

A könyv első fele az ifjúsági jelleg és az időnként gyermeteg megfogalmazás ellenére is tetszett. A Vérvonal, a Tarkin, a Katalizátor és az Utóhatás két részének galaktikus nagy eseményei után jó volt olvasni egy efféle mikrotörténetet, ahol csak egy kisebb közösség boldogulása a tét. Persze amikor bejelentették a regényt, én is sokkal többet vártam. Ahsoka Rend-utáni közvetlen életéről továbbra sem tudni semmit, arra itt csak elejtett utalások történnek (Mandalore, Rex stb.) Talán ennek az elmesélése egy később multimédiás projekt feladata lesz. De visszatérve az Ahsokához: a könyv első része tehát tetszett, egy könnyed kalandregény keretében lehetőség adódott bemutatni egy kis közösség megpróbáltatásait, a Birodalom stratégiáját egy amúgy nyersanyagokban szegény bolygó (hold) kiszipolyozására, és mindeközben felszínre kerülhettek Ahsoka morális dilemmái és beilleszkedési nehézségei.

 

Éppen ezért nálam a könyv első fele működött. De aztán ez drasztikusan megfordult, amikor Ahsoka elhagyta a Raadát. Az ezután következő jelenetek véleményem szerint összecsapottak, Ahsoka bármiféle koncepció nélkül utazgat vissza Thabeskára, majd Ilumra, Alderaanra, miközben többhónapos tevékenységét néhány sorral letudja a szerző. Aztán olyan helykitöltő és funkciótlan jelenetek következnek, mint Ahsoka beszervezési kísérlete a Fekete Nap részéről, de vannak itt teljesen értelmetlen flashback jelenetek is, amelyeknek szintén csak az a szerepe, hogy bővítsék az oldalszámot. Aztán ahhoz képest, hogy az egyébként totál jellegtelen Hatodik Testvér milyen kegyetlen belépőt tett a Raadán, a lezárás már-már kínosan egyszerű, Ahsoka néhány bekezdés alatt végez ellenfelével, ráadásul teljesen abszurd módon. Egy szó mint száz, a könyv második fele összecsapott, egymásra dobált jelenetek funkciótlan kavalkádja.

 

Azt már meg sem említem, hogy ismét kaptunk egy homokos szereplőt. Ki van adva az íróknak, hogy egy regény, egy meleg karakter?! Sok lesz ez már, ráadásul itt is izzadtságszagú volt az egész.

 

Gyenge közepes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már meg sem említem, hogy ismét kaptunk egy homokos szereplőt. Ki van adva az íróknak, hogy egy regény, egy meleg karakter?! Sok lesz ez már, ráadásul itt is izzadtságszagú volt az egész.

Ki volt az? Olyan izzadtságszagú lehetett, hogy nekem fel sem tűnt. Megjegyzem, eddig összesen egy könyvben, az Utóhatásban esett le, hogy az egyik karakter meleg, és ott se érdekelt. A Sötét Nagyurak LGBT figurájáról már csak utánaolvasással derült ki (a szerkesztő egy külön interjúban árulta el, a könyvben nem rémlik különösebb utalás erre, semmi olyan, ami bűzlene az izzadtságtól, az azért feltűnt volna). A Vérvonalakban és az Új hajnalban meg szerintem egy ilyen karakter sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki volt az?

A csaj akivel az elején összehaverkodott, és a végén megmentett

 

Amúgy én is múlthéten végeztem vele, csak nem volt kedvem írni róla. Egyébként hasonló véleménnyel vagyok, mint Nute, főleg a végével kapcsolatban. Ha mondjuk a Raada-i események lettek volna a könyv első harmada, a kalandozásai a második (és nem csak egy fejezetben tudták volna le több hónapnyi jótevéseit), és a befejezés pedig a harmadik, sokkal jobb véleménnyel lettem volna a könyvről, de ez így gyenge lett :/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeknek a bele erőltetése a sztoriba az izzadtságszagú (szerintem). Olvastam eddig kb. 6-7 kánon regényt, annak felében volt meleg szereplő (még a Vérvonalban is, igaz nagyon mellékesen utalva, az nekem sem tűnt fel).

 

Egyébként pont Sinjir esetében nem volt zavaró, hogy a másik vadászterületen mozog, mert ott volt ennek dramaturgiai jelentősége. A többi viszont szerintem felesleges és erőltetett megfelelési kényszerből fakad. De ez itt már OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint Kaeden? :o És ez miből derült ki?

Amikor megmentette másodszor. Kaeden: "Most legszívesebben megcsókolnálak!". Ahsoka erre lefagy. Mire Kaeden: "Nem most persze...Tudom, hogy szörnyű az időzítés, és fegyver van nálad. Csak meg akartam mondani arra az esetre, ha meghalnánk."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor megmentette másodszor. Kaeden: "Most legszívesebben megcsókolnálak!". Ahsoka erre lefagy. Mire Kaeden: "Nem most persze...Tudom, hogy szörnyű az időzítés, és fegyver van nálad. Csak meg akartam mondani arra az esetre, ha meghalnánk."

Lőjenek le, de én ezt egyáltalán nem éreztem arra való utalásnak, hogy a karakter meleg lenne, csak egy megmosolyogtató poénnak vettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán leszbikus, na és? Most komolyan... bár ez lett volna a könyv legnagyobb hibája.

Hát ez az. Én személy szerint pont letojom, ki mire bukik. A TCW-ben a fajok közti kapcsolat is bejött a képbe (és nem is akárhogy, nem ám két humanoid között, nem, rögvest egy hutt és egy pa'lowick között), azt úgysem übereli senki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: E. K. Johnston: Ahsoka
  • 2 hónappal később...

Hogy vártam hogy megkaparintsam a könyvet... de jó hogy nem tudtam megvenni....... Maximum 3* ! Öszecsapva,  tele helyesírási hibával, szövegrészekkel melyek zavarosak... Dühítő... Mikor először olvastam hogy Ahsoka az ashla nevet vette fel elnevettem magam...... Miért pont a világos oldal?! irónikusabb lett volna ha Bogan az ál neve :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Leo írta:

Mikor először olvastam hogy Ahsoka az ashla nevet vette fel elnevettem magam...... Miért pont a világos oldal?! irónikusabb lett volna ha Bogan az ál neve :P

Gondolom ezzel akartak utalni rá, hogy Ahsoka eredeti neve Ashla lett volna, csak rájöttek, hogy már szerepelt ilyen nevű Jedi (ifjonc) az Ep2-ben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Történet szempontból nem erős de aki kedveli Ahsokát és ő róla akar olvasni egy történetet úgy nem olyan rossz. Jól használta Ahsoka karakterét, érdekes volt látni hogyan élte meg a 66-os parancs utáni időszakot, milyen gondolatai voltak. Jó lenne kapni egy folytatást ahol már a lázadás ügyeit intézi.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 10 hónappal később...
  • 8 hónappal később...

(Ide írok, hogy ne a TCW epizódjának topikját flood-oljuk tovább).

 

Tulajdonképpen ez a regény a zöld fénykardon kívül mit említ meg tételesen a mandalore-is ostromról és az Order 66-tól, amitől a TCW (nagy valószínűség szerint) el fog térni? Én arra sem emlékeztem, hogy Maul egyáltalán fb-jelenetben szerepelt volna ebben a könyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul elvileg szerepel benne. Bár nem tudom, hogy az a 4 és fél oldal - amit Bomarr említett - mennyire fedi le az egész történetet.

 

Amúgy ha már eltérések: Ahsoka zöld fénykardján kívül - ahogy beleolvastam a Szukits oldalán - már a búcsú is picit másképpen van, mert bár Anakin és Obi-wan elindulnak a főkancellárért még az ostrom előtt, de Anakin kicsit másképp búcsúzik el:

- Légy óvatos Ahsoka! - mondta Anakin, mielőtt a kezébe nyomta a fénykardjait, aztán elrohant, hogy megmentse a kancellárt. - Maul ravasz, és a könyörületet hírből sem ismeri!

- Tudom, milyen - mondta a lány, és bár próbált erősnek látszani, a tanítója átlátott a színjátékon.

- Rendben - mosolyodott el Anakin halványan, de közben már úgy mozgatta a vállait, mint aki az elkövetkezendő harcra készül. - De attól még hadd aggódjak egy kicsit!

- Ugyan mi történhet? - Másodjára már könnyebb volt megjátszani a magabiztost, és Ahsokának még egy mosolyt is sikerült kipréselnie magából.

A két markolat megnyugtatóan simult a tenyerébe, de most mindkettőről örömmel lemondott volna, ha Anakint is ott tudhatja maga mellett.

...

 

Hogy mik lesznek még eltérések benne, azt majd az elkövetkezendő epizódok megmondják. Pláne a Maul vs. Ahsoka rész lesz érdekes -ezt nem tudom, mennyire érintette a könyv, bár ahogy elnézem, itt is drasztikus változások lesznek majd :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most előszedtem a regényt. Pont elkezdtem rövidítve leírni az amúgy is rövidke jelenetet, mikor Bence is bemásolta. :lol: És tényleg, az egész fejezet fenn van a szukits.hu-n az Ahsoka regény beleolvasójában. Ott elolvashatjátok. Merthogy ezzel nyit a regény, és a 6. oldaltól a 11. oldalig tart az egész. És ennyi, több szó nincs a Mandalore-ról a könyvben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a kontinuitási hibáknak én sem örülök, de akkor eddig ez belefér nálam (fénykard színe, eltérő búcsú), a többit pedig majd meglátjuk. Persze várható volt, hogy bármiféle hangzatos "kánon-egységesítés" ellenére előbb-utóbb eljön az az idő, amikor óhatatlanul is hierarchia jelenik meg a különböző kánon-művek között. Ha jön egy nagyobb nevű rendező (Filoni a SW-on belül most már az), akkor az egy pillanatnyi jó ötlet miatt boríthat mindent. Ezzel sajnos együtt kell élnünk, a Star Wars elsősorban mindig mozgóképes alkotás lesz. Számomra már az is nagyon pozitív, hogy 5-6 év után kisebb kontinuitási hibák ellenére - amelyek aránya tényleg elenyésző - milyen fokú koherencia és oda-vissza kapcsolódás van a különböző SW-termékek között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.