Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Érdekes, mert a baráti körömmel mi arra jutottunk, hogy Tarkin sikerült jobban. Leia nagyon robotszerűre sikeredett, abban a ~3 másodpercében

Helyenként Tarkin tényleg Cushing kiköpött mása, máskor viszont kissé fura. Néha mintha kandzsi is lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyenként Tarkin tényleg Cushing kiköpött mása, máskor viszont kissé fura. Néha mintha kandzsi is lenne. :)

Majd ha lesz egy normális hd transzfer a filmből, akkor meglátjuk, hogy mennyire kandzsi. A moziban mindkettő jól nézett ki, messziről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A kandzsi az kancsalt akar jelenteni? Mert nekem csak a japán írásmód ugrik be, és ez valahogy nem fér össze a sejtett jelentéstartalommal. Oké, elég pálcika szegény Tarkin, de azért nem olyan megtört, mint egy kandzsi jel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az inkább kancsi akart lenni szerintem, a kancsalt úgy szokás "becézni"

 

Amúgy nekem nem tűnt annak tegnap :) És szerintem is a Tarkin cgi lett jobb, a Leia esetében valahogy elég műnek hat az a mosoly a végén

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A kandzsi az kancsalt akar jelenteni? Mert nekem csak a japán írásmód ugrik be, és ez valahogy nem fér össze a sejtett jelentéstartalommal. Oké, elég pálcika szegény Tarkin, de azért nem olyan megtört, mint egy kandzsi jel. :)

Kancsi lesz az, valóban. :pfff::D Amikor távolabbról mutatják, akkor tűnt úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében nagyon elégedett vagyok a filmmel, még ha akadt is pár negatívumnak mondható dolog. Őszintén szólva, nem vártam annyira sokat ettől a filmtől, semmilyen téren, ez pedig szerepet játszhat abban, hogy kifejezetten tetszett. A 7 kapcsán pl. nagyon sokat vártam és maradt is bennem némi keserűség utána. A RO esetében készültem, hogy nem olyan lesz a SW hangulat, háborúsabb stílusra veszik a figurát (a háborús filmeket meg nem kedvelem), a sztoriban nem fognak tudni újat mutatni stb.. Ehhez képest felülmúlta a várakozásaimat és nagyot szólt.

 

Mondjuk megvallom őszintén, nehézkesen indult. Egy darabig a hangulatot se éreztem annyira ütősnek, egy Rebels vagy TCW epizód általában jobban elkapja ezt. Másrészt ugyan elég csapongó volt a felvezetés, mégis kissé untam. Persze értem, hogy valahogyan legalább minimálisan fel kellett vázolni a karaktereket és az öngyilkos osztag összeállását, de nekem elég vontatott volt. Sawtól többet vártam, de azért örülök, hogy bekerült. Az első harmadnak számomra az volt a nagy jelentősége, hogy mindkét oldalt mélyítették. A Birodalomnál is láthattuk végre filmvásznon a mindennapos kegyetlenséget, ill. a tisztek egymás elleni kis játszmáit. De a legfontosabb a lázadók árnyalása volt. Cassian és Saw "terrorakciói", a fejetlenség, nagyon kellett ez már. Részletesebben erről nem írok, a specifikus topikokban már megtettem.

 

Az új karakterek rendben voltak, de nem nyűgöztek le. Ahogyan a 7. részt (a hangulat és látvány mellett) gyakorlatilag a szereplők vitték a hátukon, úgy itt ezt erősen átlagosnak éreztem. Mindenki jó volt a maga módján, de nem láttam extrát. Nem is igazán ismertünk meg Jynen kívül senkit, nem is igen lett volna rá idő. Csak hát ugye őket már sose látjuk viszont. Az viszont mindenképp jó pont, hogy az előbbiek ellenére azt mégis sikerült elérni, hogy mindenki halála fájó pont volt és veszteségnek érezhettük, kialakult egyfajta kötődés a karakterekhez.

Na de a nagy visszatérők, ők aztán sziporkáztak. Számomra teljesen elnyomták az újakat, hiába szerepeltek jóval kevesebbet. Tarkin és Vader zseniálisak, Bail is jó. A kameók is tök jól ülnek. A végén Leia pedig... szegény Carrie Fisher halála azért még erősebb töltetet ad az egésznek. A CGI ugyan fura volt nekem, hiába igényes munka. Viszont nagyon örülök neki, hogy bevállalták, mert (főleg Tarkin) nagyot dobtak az egész filmen, egyszerűen kellettek. Amit kicsit savallok, hogy komolyabb szerepet kaphatott volna legalább 1 Rebels főkarakter. Ott lehetett volna a csapatban mondjuk Sabine, vagy mutathatták volna az űrcsatában Herát, ilyesmi.

 

Ami viszont engem lenyűgözött, az a bátorság. Amit a 7-ből annyira hiányoltam, azt pont ebben a filmben kaptam meg. Sztoriban semmit nem vártam, egy nagy háborús kaland során megszerzik a Halálcsillag terveit és ennyi. Lesz pár komoly áldozat, de semmi komoly fordulat. Ehhez képest ezzel a szabotázs vonallal totálisan átértelmezték az egész Ep.4-et. Itt nem az volt a csúcs, hogy ellopták a terveket, hanem hogy a HCs sebezhetősége szándékos, nem pedig tervezői hiba. Az egy dolog, hogy aki ezt kitalálta, az egy hatalmas zseni, de hogy ezt meg is merték lépni a készítők, le a kalappal.

Napokkal vagyunk a 4 előtt (a film vége kvázi már a 4 eleje) és pár évvel a Rebels után, mégis sokkal több eredetiség és kreativitás van ebben az alkotásban, mint a 6 után 30 évvel játszódó 7-ben. Vegyük úgy, hogy ez nem utóbbi gyengesége, hanem a RO erénye. Szóval ez a szabotázs dolog nálam a film legnagyobb húzása, de az is tökös volt, hogy szinte minden új szereplőt megöltek. Számítottam rá, hogy most hullani fognak a hősök, de hogy ilyen mértékben, arra azért nem. Kimaradt a sablonos szerelmi szál is, Jyn és Cassian végjátéka úgy volt tökéletes, ahogy.

A bátorság terén néha kicsit túlzónak is éreztem a készítőket, leginkább a hajók és páncélok terén. Nagyon bejövősek voltak az új cuccok, de így bántóan szegényesnek hat az OT, legfőképp a 4. Viszont ilyen téren hangulatilag remekül építették fel a filmet. Egyre több klasszikus elem köszönt vissza, ezzel a végére csúcsra járatva az OT feelinget. Mekkora volt már, amikor először értek a Yavin IV-re az új hajóval és leszálltak a pihenő X-Wingek közé. Aztán később már a jó öreg X és Y szárnyúak is felröppentek és csatába indultak.

 

A látványvilág pazar volt. Remek helyszínek és olyan megoldások tömkelege, ahol látványosan törődtek azzal, hogy megidézzék az OT elemeit. Olyan gépek, konzolok, berendezések, mint az OT-ban, de baromi látványosan megoldva, nem hatottak gagyinak. És megvoltak az easter eggek is, a kis kikacsintások, de ezek tényleg megmaradtak ezen a szinten, nem voltak feltűnő nyúlások a klasszikusokból és nem akarták annyira arcba vágóan meglovagolni a régi filmek farvizét.

Persze ebben az is segített, hogy nem egy Saga filmről van szó, eleve merészebbek lehettek és más hangulatra építettek. A RO nem csak színes, szagos, de mocskos is. A PT-ben hatalmas mélységek vannak, de összességében elég steril és letisztult, az OT pedig hiába életszagúbb és "földhöz ragadtabb" hangulatilag, alapvetően mégiscsak egy mese. A RO vegyíti a kettőt, kellően komoly és árnyalt, miközben érezzük a folyó izzadtságot és vért, piszkolódnak a páncélok, átjönnek a történések, a maguk valójukban.

 

Érdekes módon, a humorfaktor nekem nem igazán működött. Lehet az újrázások alkalmával rákapok majd az ízére, de egyelőre nem jöttek be a poénok. Hiába volt nagy forma a droid, akit amúgy megkedveltem. A pusztulásának igazán megadták a módját, nagyon jó jelenet. Na meg ugye a végső csata, az vmi parádés volt. A földön és az űrben egyaránt beleadtak mindent, epikus volt az egész. De ahogy ezt a végén megdobták még Tarkinnal és Vaderrel, az tette föl az i-re a pontot. Az öreg lelkiismeretfurdalás nélkül letaroltatta a bázist, ezzel nem csupán a lázadókat, de a saját embereit is eltörölve. Mennyire jó helyen lesz ő pár nappal később a Halálcsillagon...

Vadernél meg formabontó volt a mustafari jelenete, adtak neki is egy új színt, miközben azért hozta az OT-s vonalat Krennic fenyítésével. Az utolsó jelenetsora pedig katartikus volt. Megmondom őszintén, én soha nem értettem, miért lett olyan kultikus főgonosz belőle anno. Nyilván nem tudtam soha úgy nézni az OT-t, ahogyan az 77-ben indult és akkortájt volt, de nekem a PT után Vaderben nem volt igazán kraft. Tarkint vagy Sidioust is sokkal karakteresebbnek éreztem. És igazából most is így van, de itt a RO-ban (és a Rebels-ben is) nagyot lépett előre ilyen téren. Azután a mészárlása után azt mondom, hogy "ja bocsánat, hogy ez az a Vader, akitől méltán rettegett az egész galaxis", így már hitelesebb.

Az is milyen már, ahogy rápirít Krennic-re, hogy a történtek után merje garantálni, hogy a HCs semmilyen téren nem lett szabotálva. Tarkin le van nyűgözve, vérszemet kap és az új szuperfegyverben látja a Birodalom végső diadalának kulcsát. Rá is költözik a HCs-ra, miközben Vader le se tojja az egészet, sőt kifejezetten "lefitymálja". Az első perctől kezdve szkeptikus, míg Tarkin vakon hisz az állomásban. Vader viszont tudja/érzi, hogy nem ez fogja eldönteni a galaxis sorsát. Mi már tudjuk kinek is lesz igaza végül.

 

Szóval összességében nekem kifejezetten tetszett a Rogue One, abszolút pozitív csalódás. Vannak hibái és gyengébb pontjai, de a lehetőségekből majdhogynem kihozták a maximumot. Mertek újat mutatni, bátrak voltak és a biztos nyílegyenes történetbe azért belevittek egy nagy csavart. Egy olyan csavart, ami más megvilágításba helyezi a legelső SW alkotást, és ezzel ki is heréli az ellene leggyakrabban felrótt kritikát.

Amúgy azt gondolom, hogy sok szempontból a TFA ellentéte ez a film. Ott a hangulat és a karakterek nyűgöztek le, itt ezek kevésbé. Ott volt pár olyan jelenet, ami számomra már most kultikus, itt azért erre "csak" Vader aratásának van esélye. Itt viszont a jóval korlátozottabb lehetőségek ellenére is tökösek és bevállalósak voltak a készítők, míg ott biztonsági játék ment. Főleg a sztoriban. De azért a helyszínek terén is. Jeddha pl. hogy-hogy egyáltalán nem emlékeztetett a Tatooine-ra? Vagy hogy sikerült úgy elszórni az utalásokat, hogy üssenek, de ne legyen zavaróan koppintós? Jó pár járműből és páncélból se mondanám meg, hogy itt lényegében az OT korszakában vagyunk, míg a 7 már bőven más éra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinkronosan vagy felirattal nézted? Miután mindkét verziót megnéztük nálunk emlékszem az volt a konszenzus, hogy ugyan a forditás pontos volt mégis K-2 poénjaiból a magyar változat szinte teljesen kiirtotta a humort. A feliratos változatnál a közönség jóizüeket nevetett majd minden megszólalásán a magyarnál viszont jóformán végig siri csend volt. Egyedül akkor volt egy kis moraj, amikor mondta hogy ő túlélné az űrben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinkronosan vagy felirattal nézted? Miután mindkét verziót megnéztük nálunk emlékszem az volt a konszenzus, hogy ugyan a forditás pontos volt mégis K-2 poénjaiból a magyar változat szinte teljesen kiirtotta a humort. A feliratos változatnál a közönség jóizüeket nevetett majd minden megszólalásán a magyarnál viszont jóformán végig siri csend volt.

Előbbi. Nem tudom, lehet nem sikerült átadni a humorvilág hangulatát vagy csak rosszul fordítottak. Nem is az volt a baj, hogy ne lettek volna egész jó beszólások vagy vicces pillanatok, csak nálam valahogy a többségük mintha kilógott volna filmből. Jókat mosolyogtam, de egy ilyen alaphangulatú filmhez furcsa volt egy-egy olyan poén. Pl. a Han-filmben szerintem tökéletesen ülnének ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis írás. Nem értem miért lenne unalmas a film első fele. Egy sw rajongónak maga a Kánaán. Azzal se értek egyet, hogy hangulatban ne lenne erős a film. Szerintem ez az egyik erőssége. Persze én már láttam vagy nyolcszor. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis írás. Nem értem miért lenne unalmas a film első fele. Egy sw rajongónak maga a Kánaán. Azzal se értek egyet, hogy hangulatban ne lenne erős a film. Szerintem ez az egyik erőssége. Persze én már láttam vagy nyolcszor. :D

 

Szerintem is épp, hogy a hangulata, az atmoszférája nagyon erős igazán a film első felének. Gondoljunk csak a nyitó westernszerű jelenetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A premier előtt rengeteg kritikában láttam hogy az embereknek az első fele nem igazán ült. Pont emiatt meg is lepődtem, hogy nekem az első nézésnél még jobban is tetszett az inditás mint a befejezés. A vége egy baromi jó akció, de akkoris csak akció. Az elején viszont kapunk egy nagyon szines és izgalmas áttekintést a lázadás működéséről és a galaxis helyzetéről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az, hogy látszólag szinte minden koherencia nélkül ugrálunk bolygóról bolygóra csakhogy be lehessen mutatni a karaktereket, eléggé el tudja rontani a moziélményt. Első nézésre nekem is túl csapongó volt a film eleje, de minden nézésnél egyre kevésbé zavar.

Ami viszont még mindig böki a csőrömet az bor gullet, Bodhi motivációja és hogy a végén Jyn (és majdnem a félhalott Cassian is) gyorsabban feljutott a torony tetejére, mint az a Krennic, aki a liftet használta :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve hogy Bor Gullett funkciója nyilvánvaló (egy szörny amivel vallatnak), Bodhi motivációját konkrétan elmondják, Jynék mellett pedig nincs semmiféle lift (vagyis szó sincs arról hogy amig Jynék másznak addig Krennic liftezik) azt hiszem nyugodtan kijelenthetjük hogy ez a film tökéletes :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve hogy Bor Gullett funkciója nyilvánvaló (egy szörny amivel vallatnak),

Akkor inkább azt mondom, hogy lóg a levegőben. Se előtte, se utána nincs hatása a filmre. Bodhi megszédül tőle pár órára, de mire az Eadura mennek már kutya baja. De nekem már ugyanez volt a bajom a rathtarokkal is, szóval lehet bennem van a baj :D

Bodhi motivációját konkrétan elmondják

Ok, vezekelni akar, ez rendben van, de szerintem ha valakit ok nélkül megkínoznak, miközben csak segíteni akart, az el szokta venni az emberek kedvét az adott eszmétől. Az az eltökéltség, amivel a lázadást segíti sántít, tekintve hogy a saját bőrén tapasztalta, hogy ők sem sokkal jobbak, mint a Birodalom (legfeljebb annyiban, hogy ők nem robbantanak bolygókat - bár Sawból kinézném, ha meglenne hozzá az eszköze)

Jynék mellett pedig nincs semmiféle lift (vagyis szó sincs arról hogy amig Jynék másznak addig Krennic liftezik)

Azt mondjátok, hogy a Citadella tornyot (ami piszok magas, de legalább karcsú) gyorsabb megmászni, mint egyszerűen elsétálni egy liftig? Ezt nem veszi be a gyomrom. Talán itt látszik legjobban, hogy eredetileg az adattár és a rádiótorony 2 külön épület volt, mert ez azonnal megmagyarázná a szituációt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor inkább azt mondom, hogy lóg a levegőben. Se előtte, se utána nincs hatása a filmre. Bodhi megszédül tőle pár órára, de mire az Eadura mennek már kutya baja. De nekem már ugyanez volt a bajom a rathtarokkal is, szóval lehet bennem van a baj :D

De fogadjunk, hogy minden más szörnnyel a régi részekben semmi bajod. Nem mintha mondjuk a Rancornak vagy Sharlaccnak lett volna a jeleneteik előtt vagy utána hatása a filmre, vagy az aréna szörnyeinek (ugye Padmét is mennyire korlátozta a sérülése, majdnem elvérzett szegény nő), vagy a vízi szörnyeknek (a bongót két vezeték összeérintésével meg lehetett javítani), vagy a wampának, vagy az űrcsigának, vagy a mynockoknak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De fogadjunk, hogy minden más szörnnyel a régi részekben semmi bajod. Nem mintha mondjuk a Rancornak vagy Sharlaccnak lett volna a jeleneteik előtt vagy utána hatása a filmre, vagy az aréna szörnyeinek (ugye Padmét is mennyire korlátozta a sérülése, majdnem elvérzett szegény nő), vagy a vízi szörnyeknek (a bongót két vezeték összeérintésével meg lehetett javítani), vagy a wampának, vagy az űrcsigának, vagy a mynockoknak...

De mindegyik fent említett szörny (leszámítva a mynockokat, akiket nem is nagyon vennék ide) és még a rathtarok is több játék időt kaptak, illetve komoly fenyegetést jelentettek a főhősökre, és legtöbbször a jelenetek arra épültek, hogy valahogy le kell győzni ezeket a szörnyeket. Tekintve hogy a SW filmekben mindig erős volt a kaland vonal, így ezek nem is annyira kirívóak. Ellenben bor gullet jött, megcirógatta Bodhit és már állt is tovább. Ha lett volna komolyabb hatása a sztorira nem is panaszkodnék, de így tényleg nem sok értelme volt a jelenlétének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj hát a viziszörnyek aztán marha nagy veszélyt jelentettek. De nem is értem ezt a kitételt. Most akkor csak olyan lény szerepelhet az SW-ben aminek komoly funkciója van és befolyásolja a történetet? Mert akkor a lények 99 százalékának semmi értelme. Sőt a jelenetek jókora részének sem. Miért játszik Luke egy makettel a Larrs farmon? Semmi jelentősége nem lesz később. Minek látjuk hogy 3PO olajfürdőt vesz? Ennek sincs jelentősége. De szerencsére létezik olyan dolog, hogy univerzum-épités. Vannak dolgok amik csak azért vannak ott hogy szinesebb legyen a galaxis.

Bor Gullet igazából ki is lóg a sorból hisz neki tényleges funkciója van. Pont ebből a jelenetből látszik hogy Saw miért szélsőséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bor gulletnek más a funkciója mint az eddigi SW szörnyeknek - amik csak azért voltak ott, hogy le lehessen győzni őket, vagy el lehessen menekülni előlük -, így szerintem nem érdemes összehasonlítani velük. (Amúgy a halak is kicsit sántítanak, ugyanis Lucas ott "kétszer sütötte el ugyanazt a viccet" 10 percen belül, és már elsőre sem volt "túl vicces".)

És ami a filmbeli funkcióját illeti, szerintem egy egyszerű kínzással jobban át jött volna Saw "ferde hajlama". Bor gulletnél azt érzem, hogy a készítők magasra dobtak egy labdát azzal, hogy "Úristen, Bodhi most micsoda bajba került", aztán hagyták leesni azzal, hogy igazából semmi baja, csak egy kicsit "megszédült" pár órára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"csak azért voltak ott, hogy le lehessen győzni őket, vagy el lehessen menekülni előlük"

Anakin is úgy rohant a shaak elől, hogy majd leesett róla. A banthákkal is komoly harcokat vívtak, ahogy a dewbackokkal is, az eopi meg majdnem kiütötte egy taktikai fingással Jar Jart. A worrt elől mondjuk megpróbált meglépni a nünüke, de nem jött össze, boga elől meg tényleg menekült Grievous. Ja, és a naboo-i élővilág elől is futott Qui-Gon, bár lehet, hogy ahhoz az MTT-knek több köze volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.