Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Igazából nekem is ott van a legjobbak között. A Sithek bosszúja és a Birodalom visszavág után szorosan ez a film következik, de néha úgy érzem, hogy a film jelentősége és főleg a vége miatt néha-néha a Birodalommal egyenértékűvé válik a film számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként miért is gondolod így Bomarr? Mi tette a legjobbá számodra?

 

Bár nem engem kérdeztél, de én elmondom a saját miértem:

 

Van egy nagyon jól felépített történet.

 

Rendkívül jü karaktek vannaka filmben. Olyan jók, mint az OT-ben, csak itt talán még több.

 

Ez azért fontos, mert lehet értük izgulni/aggódni még úgy is, hogy kb. sejthető volt a sorsuk. Még Krenniket is lehetett sajnálni, nem hogy a kics csapatot. A film utolsó kb. fél órája olyan erős, mint a birodalom utolsó kb. fél órája. Nem csoda, hogy az a leányzó úgy sírt azon a zugiban felvett reaction videón. Ehhez nagyban hozzájárul a zenei téma.

 

Látványban talán a legjobb SW mozi.A leg életszagúbb/hihetőbb .

 

A nosztalgiafaktor remekül működöt. már a látványvilágnál is, a legvégéről nem beszélve.

 

Nem voltak nyálas dolgok (ewokok, egyéb gyerekességek) sem fölösleges öncélú CGI.

 

Talán ennek a Star Wars-nak vana legjobb utolsó 2 perce.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap újra megnéztem a filmet, ráadásul pont tegnap fejeztem be az előzményregényét, a Katalizátort (az időzítés nem véletlen). Érdekes volt most, az előzmények ismeretében látni bizonyos jeleneteket. Például egész új szemmel néztem Tarkin és Krennic rivalizálását annak tükrében, hogy Krennicről is tudom, tényleg baromi nagy politikai játékos, és egyszer elég szerencsétlen helyzetbe hozta Tarkint (csak a kormányzó még nála is jobb játékos). De így kicsit Galen és Lyra karaktere is érdekesebb volt, hiszen már jobban ismerhettem őket, mint amennyire a filmből megismerhettem őket. Az Erso család tragédiája így azért még durvább.

 

A film nézése közben jutott eszembe, hogy azért a Birodalom mennyire durván elbánt ezzel a családdal. Eleve nem sokáig élhettek együtt, aztán meghalt Lyra, apát és lányát elválasztották. Galen a Birodalom szolgálatában volt kénytelen leélni az életét, mit sem tudva arról, él-e még a lánya. Jyn pedig valószínűleg nem kisgyerekeknek való életet élt Saw partizánjai között, ráadásul 16 évesen őt is magára hagyták. Megnyugvás lehetne, hogy Galen a halála előtt legalább még megtudhatta, hogy Jyn él, felnőtt, jól van... De aztán belegondolok, hogy a lánya csak néhány nappal élte túl őt. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Lyra baromi nagy ostobaságot követett el. Először magára hagyta a lányát, aztán meg előbújt fegyvert lóbálva (egy olyan fickó felé, aki egyszer már életveszélyesen megfenyegette). Mégis mit képzelt? Megjegyzem, nekem Lyra sosem volt szimpatikus (eleve nem bírom a színésznőt), de a Katalizátor sem tette azzá.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok! Lehet, hogy Gareth a film végével nem boldogult, meg segített neki Gilroy összefésülni a szálakat. De még ezt beleszámítva is, a többi része olyan szinten zseniális ennek a filmnek, hogy megemelem a kalapom előtte! :clap: Nem akarom a Saga filmek fölé helyezni a RO-t, de ezzel lassan már megerőszakolom az őszinte érzéseimet. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom, attól függetlenül, hogy mennyit segítettek Edwardnak, mégis csak ő dirigálta a film legjavát, választotta ki a szereplőket, bólintott rá a díszletekre, vette ki a részét a vágásból, stb. Szóval a film főleg miatta olyan, amilyen. Edwards érdeme a Rogue One.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként miért is gondolod így Bomarr? Mi tette a legjobbá számodra?

Hoppá, elsiklottam a kérdésed felett. Ami a legjobbá tette számomra: a látványterveket bemutató könyv többször kihangsúlyozza, hogy Gareth arra kért minden stábtagot, hogy a Star Wars kapcsán ne az legyen a fontos hogy pontosan mi van a régi filmekben, hanem hogy miként emlékeznek rá. Ha a film elemzéséről van szó, akkor ez szerintem egy kulcsmondat. A Rogue One ugyanis megidézi milyen volt tökmagként nézni az SW-ket. Mert persze ahogy felnő az ember rájön, hogy az egész valójában egy nagyívű és jól felépített mese, de kicsiként az egész halál komolynak és felnőttesnek tűnt. Akkor még a Birodalom valódi félnivaló erő, a lázadás meg sokszor kilátástalan volt. Aztán persze az ember ahogy felcseperedik szépen lassan rájön, hogy a rohamosztagosok többnyire tehetetlenek, a lázadók meg patyolattiszta lelkű mesefigurák, akik csak asszisztálnak a főszereplők hősködéseihez. Gareth olyan hangulatot idézett meg, ami valójában sose volt az SW-ben, mégis nosztalgikus, mert gyerekként tisztára olyan volt mintha benne lett volna.

 

Az biztos, hogy Cassian például nem olyan jópofa és szerethető karakter mint mondjuk Han, Finn vagy Obi-Wan. Viszont a felsoroltaknál sokkal mélyebb. A belső konfliktusok amikkel meg kell küzdenie sokkal emberibbek. Egy gyenge iró kezében mindez lehetett volna tévút is, de sikerült úgy megcsinálni, hogy én biza csüngök minden egyes szaván. Például amikor Cassian Galen halála után a hajón kifakad Jyn-re ott úgy érzem, hogy minden mondatának óriási súlya van.

 

Mindennek tetejébe jön, hogy az akció kivitelezése fenomenális. A scarifi csata nekem nagyon magasra tette a lécet. Egyáltalán hogy tudja majd ezt az ep.9 felülmúlni? Hisz itt az epikusság több lábon áll: nem csak a látvány pokoli erős, de rengeteg drámai jelenetet is kapunk.

 

Végszóként annyit, hogy az RO úgy tudott új utakra lépni, hogy közben sose vált tiszteletlenné. Nem vette semmibe a régi filmeket, inkább azon dolgozott, hogy úgy legyen más és úgy hozzon be új elemeket a mítoszba, hogy közben nem rombolja hanem építi az univerzumot. Az RO-val az egész filmes Star Wars franchise sokkal, de sokkal gazdagabb lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy Cassian például nem olyan jópofa és szerethető karakter mint mondjuk Han, Finn vagy Obi-Wan. Viszont a felsoroltaknál sokkal mélyebb. A belső konfliktusok amikkel meg kell küzdenie sokkal emberibbek. Egy gyenge iró kezében mindez lehetett volna tévút is, de sikerült úgy megcsinálni, hogy én biza csüngök minden egyes szaván. Például amikor Cassian Galen halála után a hajón kifakad Jyn-re ott úgy érzem, hogy minden mondatának óriási súlya van.

Abszolút. A kedvencem, amikor ez zajlik:

 

Jin: You can't talk your way around this.

Cassian: I don't have to.

 

Itt annyira rá van írva Cassian arcára az egész életének az elcseszettsége, hogy az zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnapelőtt megtekintettek újfent a Rogue One-t, a tavalyi premier óta először. Második megnézésre valamivel jobban tetszett (akkor 10/4 volt, most 10/6), de ettől függetlenül számomra továbbra is a leggyengébben sikerült Star Wars-film, de magam sem tudom, miért. Talán a fénykardpárbajok hiányoztak, még ha ennek a filmnek nem is éppen erről kéne szólnia. Meg hiányoltam valami olyan karaktert, aki a hat film bármelyikében fontos szerepet töltött be, akárki. Mondjuk ott volt Tarkin meg Vader, ők azért rengeteget dobtak az egészen, meg a végén Leia is, bár egyikőjük sem jutott túl sok szerephez, utóbbi főleg nem.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a baj, hogy nincs benne Han és Chewie? :P

(Bocs, ezt nem tudtam most kihagyni.)

 

Meg hiányoltam valami olyan karaktert, aki a hat film bármelyikében fontos szerepet töltött be, akárki. Mondjuk ott volt Tarkin meg Vader, ők azért rengeteget dobtak az egészen, meg a végén Leia is

Ezt csak én érzem kicsit önellentmondásosnak? Hiányolod a korábbi filmek fontos szereplőit, aztán hármat is felsorolsz. És akkor még Bail Organát és Mon Mothmát ki is hagytad.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akármennyire is bírom őket, ebben a filmben valahogy nem éreztem őket szükségesnek, és nem is tudtam volna őket elképzelni - kivételesen. :P

 

Ezt csak én érzem kicsit önellentmondásosnak? Hiányolod a korábbi filmek fontos szereplőit, aztán hármat is felsorolsz. És akkor még Bail Organát és Mon Mothmát ki is hagytad.

Pont levágtad a lényeget: "bár egyikőjük sem jutott túl sok szerephez, utóbbi főleg nem."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Tarkin az egyik legfontosabb szereplő, hiszen ő indítványozza Jedha és Scarif szétlövését, és ő túrja ki Krennicet a posztjáról. Vader az, aki helyre teszi Krennicet és utasítja, hogy tegyen rendet maga után, Krennic technikailag Vader miatt megy későbbi halála színhelyére, Scarifra. Ha nem beszél vele a Mustafaron, valószínűleg visszatér a Halálcsillagra, ahol ugye kisebb az esélye, hogy Tarkin szétlövi. Vader film végi akciója meg ugye beszédes, nem csak megállítja a Szövetség zászlóshajóját, de tettei egyenes következménye az ep4. Nem tudom, te hogyan definiálod a fontos szerepet, de számomra az, ha két ilyen prominens szereplő is előremozdítja a történetet, az elég fontos.

Leia valóban nem fontos, csak cameózik, de az a cameo technikailag kötelező, elengedhetetlen része a filmnek. Ugyanakkor a mondandódat nem úgy kezdted, hogy kevesled a visszatérő szereplők szerepét vagy szerepük számodra nem elég fontos, hanem úgy kezdted, hogy hiányolod a visszatérő szereplőket. Nagyon nem mindegy, hogy a szereplő meglétét hiányolod vagy csak a szerepük jelentőségével van gondod. ;)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Tarkin az egyik legfontosabb szereplő, hiszen ő indítványozza Jedha és Scarif szétlövését, és ő túrja ki Krennicet a posztjáról. Vader az, aki helyre teszi Krennicet és utasítja, hogy tegyen rendet maga után, Krennic technikailag Vader miatt megy későbbi halála színhelyére, Scarifra. Ha nem beszél vele a Mustafaron, valószínűleg visszatér a Halálcsillagra, ahol ugye kisebb az esélye, hogy Tarkin szétlövi. Vader film végi akciója meg ugye beszédes, nem csak megállítja a Szövetség zászlóshajóját, de tettei egyenes következménye az ep4. Nem tudom, te hogyan definiálod a fontos szerepet, de számomra az, ha két ilyen prominens szereplő is előremozdítja a történetet, az elég fontos.

Leia valóban nem fontos, csak cameózik, de az a cameo technikailag kötelező, elengedhetetlen része a filmnek. Ugyanakkor a mondandódat nem úgy kezdted, hogy kevesled a visszatérő szereplők szerepét vagy szerepük számodra nem elég fontos, hanem úgy kezdted, hogy hiányolod a visszatérő szereplőket. Nagyon nem mindegy, hogy a szereplő meglétét hiányolod vagy csak a szerepük jelentőségével van gondod. ;)

Az az igazság, hogy az új karakterek közül senkivel se tudtam igazán azonosulni, egyikőjük sem volt számomra szimpatikus, szerethető, és mivel ugye értelemszerűen őket mutatták, szerepeltették főként, ezért már elkezdtek hiányozni az 1-7. epizódban fontos szerepet betöltő karakterek bármelyike. :) Ahogyan leírtad, Tarkinnak és Vadernek egyaránt fontos szerepe volt, viszont ugye nem őket mutatták legfőképpen, és mivelhogy nekem egyik új szereplő sem jött be, szívesen néztem volna az ő tevékenységeiket helyettük - bár a cselekmény szempontjából nem tudom, mennyire szerepelhettek volna ők többet.

 

Amúgy ha már előjött Tarkin és az előbb Leia is, mindenképpen meg kell jegyeznem, hogy eszméletlenül jól meganimálták őket. Leia talán kevésbé, de Tarkin hihetetlenül élethű volt - a megjelenése, a mozgása, beszéde, minden. Érdekes, mert amikor a moziban tekintettem meg a filmet, valamennyire észrevehető volt, hogy ő animációs, de amikor nemrégiben a tv-ben néztem meg a Rogue One-t, egyáltalán nem tűnt fel.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már érthető a probléma. Na igen, ha nem tudsz azonosulni a főbb szereplőkkel, akkor nehéz átérezni a filmet (ezt amúgy már másoktól is hallottam, hogy a főhősök nem jöttek be nekik és emiatt a film sem annyira).

 

Bár nyilván nem nyúltak hozzá, meg valószínűleg megszokás kérdése is, de szerintem is jobban néz ki Tarkin a tévé képernyőjén, mint a moziban. Nekem ugyan ott is nagyon tetszett a megvalósítás, de BD-n talán a legtöbbet újranézett jelenetek a Tarkinosak, és részben azért, mert lenyűgöző, amit ott az ILM alkotott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így már érthető a probléma. Na igen, ha nem tudsz azonosulni a főbb szereplőkkel, akkor nehéz átérezni a filmet (ezt amúgy már másoktól is hallottam, hogy a főhősök nem jöttek be nekik és emiatt a film sem annyira).

Furcsa, mert Az ébredő Erő is szinte tele volt tömve új karakterekkel, és velük egytől egyig tudtam azonosulni, még a bőrszíne miatt (is) sokak által szidott Finnel is. Sőt, abban a Star Wars-epizódban egyetlen olyan új szereplő sem volt, akivel bármi kisebb problémám is lett volna.

A Rogue One-nal kapcsolatban teljesen más a helyzet: itt egyik „újonc” sem jött be. Jyn Erso engem valamiért folyton Rey-re emlékeztetett, Cassian Andort meg csak szimplán semmilyennek vélem. Orson Krennic mondjuk nem volt rossz, ő valamivel kiemelkedett a többiek közül, Bodhi Rook meg hiába próbálta megmutatni, milyen egy vicces, jópofa karakter, szerintem egyáltalán nem volt az. Zeb a Rebelsből nekem például sokkal humorosabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Furcsa, mert Az ébredő Erő is szinte tele volt tömve új karakterekkel, és velük egytől egyig tudtam azonosulni, még a bőrszíne miatt (is) sokak által szidott Finnel is. Sőt, abban a Star Wars-epizódban egyetlen olyan új szereplő sem volt, akivel bármi kisebb problémám is lett volna.

A Rogue One-nal kapcsolatban teljesen más a helyzet: itt egyik „újonc” sem jött be. Jyn Erso engem valamiért folyton Rey-re emlékeztetett, Cassian Andort meg csak szimplán semmilyennek vélem. Orson Krennic mondjuk nem volt rossz, ő valamivel kiemelkedett a többiek közül, Bodhi Rook meg hiába próbálta megmutatni, milyen egy vicces, jópofa karakter, szerintem egyáltalán nem volt az. Zeb a Rebelsből nekem például sokkal humorosabb.

Bodhi, mint vicces? Inkább gyámoltalan. :) K2 volt felelős a humorért, nem vele kevered?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.7 karakterei szerethetőek mert viccesre és kedvesre vannak megirva. A Rogue One karakterei komolyak. Sokkal jobban hasonlitanak a drámai filmek szereplőire: nem kell szeretni őket, az teszi izgalmassá, érdekessé őket amit képviselnek és az hogy a kihivások amikkel szembenéznek sokszor az űroperai körités ellenére nagyonis földhözragadtak. Azért nem szerethetőek mert nem is ez a funkciójuk: ez ellentétben minden más Star Wars filmmel nem egy mesefilm sokkal inkább egy háborús film. Úgy általában a pár elszórt poént leszámitva az egész film elég komoly. Elég összehasolitani a két nagy eligazitó jelenetet a TFA-ban és az RO-ban. Az ep.7-ben amikor a Starkiller megsemmisitése szóba kerül az egész kicsit viccre van véve. Han azt mondja majd megoldja a pajzson átjutást és bár mindenkinek az élete azon múlik hogy sikerül-e neki amit kitalált nincs senki a teremben aki komolyan rákérdezne hogy mégis mit fog csinálni. Magát a bázist se nagyon akarják komolyan venni. Han simán bemondja hogy úgyis fel lehet valahogy robbantani és pont igy az ölükbe is esik a megoldás. Ez passzol is a film hangulatához.

 

Az RO-ban ezzel szemben amikor Jynék megérkeznek a legfrissebb hírekkel, komoly adok-kapok indul be az eligazitásnál. Az új infók megosztják a politikai csoportosulást és láthatóan sokaknak elég alaposan tele van a gatyája már a gondolattól is hogy létezik egy Halálcsillag. Nincs semmi kalandos "fogjunk össze és majd együtt megoldjuk" feeling, inkább széthúzás van pont ahogy egy ilyen szedett vedett csapatban a valóságban is lenne. A történéseknek pedig súlya van: érezni hogy a Halálcsillag megléte valódi fenyegetést jelent. És pont ettől is érdekes az RO. Az hogy az új nézőpontok amiket bevezetett mennyivel érdekesebbé tették az SW világát az jól leszűrhető a legutóbbi két Rebels részben (főleg a harmadik részre gondolok). Van benne egy csevej ami nálam rögtön be is került a legjobb SW párbeszédek sorába. És bizony főleg olyasmit fejtegetnek benne amit az RO vetett fel. A lázadás sose volt még olyan érdekes, mint a Rogue One óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.