Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Ezen én is agyaltam most, az ep4 nézése alatt. De én azt mondom, nem feltétlen kellett neki látnia. Azért az adatlemez elég mütyür volt, ő meg eléggé elfoglalt volt a folyosón. Azt meg az ep3-ból tudjuk, hogy a sisakján át kissé máshogy látja a világot (torzan, nem a legtökéletesebb az optika). Szóval van rá esély, hogy nem látta, de mivel a Tantive IV össze volt kapcsolódva Raddus hajójával, gondolhatta, hogy bolygófelszínről érkező adások eleve oda mentek.

 

A másik (valósabb?) lehetőség persze az, hogy a készítők ebben hibáztak. Bár elég sok mindenre odafigyeltek, kétlem, hogy pont Vader és Leia első beszélgetése kerülte volna el a figyelmüket.

Pablo-tól is kérdezték azt mondta majd válaszolni fog rá a héten miután több ember látta a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo-tól is kérdezték azt mondta majd válaszolni fog rá a héten miután több ember látta a filmet.

Mondjuk nem csoda, hogy nem kapkodja el, mi magyarok most nagyon korán láttuk. Ezzel a szerdai premierrel alaposan megelőztük az amcsit. Még az enciklopédia is csak szombaton jön ki. Pedig már úgy olvasnám. Lehet abban már ott a válasz.

 

Én azért gondolom, hogy bénán hazudott Leia, mert a Tantive IV a csatából indul el... elég furán veszi ki magát, ha ezután "diplomáciai űrhajónak" nevezi...

De az összes blokádtörő úgy néz ki kívülről, mint a Tantive IV. Ha nem tudták azonosítani a hajót, akkor Leia nem hazudik bénán. Azt meg nem tudhatja, hogy ez sikerült-e, vagy azt, hogy Vader az Erővel is lekövetheti. Csak a külső alapján a Tantive IV nem különböztethető meg más blokádtörőktől a flottában (a Főnix sejtétől igen, de azokat a hajókat nem láttam). Az endori csatában vagy hat ugyanolyan festésű van.

 

Vader viszont nem nagyon sietett. Csak állt mint f**z a lakodalomban. :)

Simán bedokkolhatott oda a kompja egy-két perccel később és visszamehetett a Devastatorra, ami akár már el is kezdhette az üldözést. A komppal nem lehet nagy cucc beérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a rejtélyről beszéltem én is. Este erről beszélgettünk. Hogy mit keresett a csatában a Tantive 4?

Van egy magyarázatom. Amikor Bail mondta az Obi-Wan dolgot akkor ment a űrcsata nem? Mert ha igen akkor Leia már ott volt Scarif-nál amikor Bail szólhatott hogy van egy feladatott amint vége a csatának

 

Mondjuk nem csoda, hogy nem kapkodja el, mi magyarok most nagyon korán láttuk. Ezzel a szerdai premierrel alaposan megelőztük az amcsit. Még az enciklopédia is csak szombaton jön ki. Pedig már úgy olvasnám. Lehet abban már ott a válasz.

Itt van néhány oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy magyarázatom. Amikor Bail mondta az Obi-Wan dolgot akkor ment a űrcsata nem? Mert ha igen akkor Leia már ott volt Scarif-nál amikor Bail szólhatott hogy van egy feladatott amint vége a csatának

Nem, az még jóóóóval a csata előtt volt. Bail még Antilles kapitánynak is odaszól, és még C-3PO-t és R2-t is látjuk a yavini hangárban utána, miközben az X-szárnyúakat már készítik fel a felszállásra.

 

A linket köszi, de majd ha a kezembe veszem, inkább akkor mélyülök el benne. Azt a két napot már úgyis kibírom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eltudom képzelni, hogy Leia felülbírálta az apja döntését, mert benne akart lenni az események sűrűjében. Egyébként is nagy zűrzavar volt, a parancsnoki lánc gyakorlatilag megbomlott, miután hírét vették a scarifi eseményeknek, Raddus admirális példának okáért Mothma megkérdezése nélkül indult a csatába.

 

Remélem erre lesz egy tényleg jó magyarázat, mert nekem furcsának tűnik, hogy pont egy ilyen logikai bukfenc elkerülte volna a készítők figyelmét, akik pedig a film minden más szegmensénél kínosan ügyeltek a kontinuitásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az még jóóóóval a csata előtt volt. Bail még Antilles kapitánynak is odaszól, és még C-3PO-t és R2-t is látjuk a yavini hangárban utána, miközben az X-szárnyúakat már készítik fel a felszállásra.

Akkor lehet alapból úgy szólt a parancs hogy menyen segíteni a flottának és amint a lázadóknál a terv akkor menjen Obi ért. Amíg nincs a lázadóknál a terv nem sok értelem lett volna be vonni Obi-Wan-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is agyaltam most, az ep4 nézése alatt. De én azt mondom, nem feltétlen kellett neki látnia. Azért az adatlemez elég mütyür volt, ő meg eléggé elfoglalt volt a folyosón. Azt meg az ep3-ból tudjuk, hogy a sisakján át kissé máshogy látja a világot (torzan, nem a legtökéletesebb az optika). Szóval van rá esély, hogy nem látta, de mivel a Tantive IV össze volt kapcsolódva Raddus hajójával, gondolhatta, hogy bolygófelszínről érkező adások eleve oda mentek.

Meg van a megoldás. Itt a film utolsó 2 perce: https://vid.me/r5to

Így angolul már érthető. A tervre úgy hivatkoznak mint a "transmission we had received" ezért kérdezi Vader hogy hol vannak az átsugárzott adatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg van a megoldás. Itt a film utolsó 2 perce: https://vid.me/r5to

Így angolul már érthető. A tervre úgy hivatkoznak mint a "transmission we had received" ezért kérdezi Vader hogy hol vannak az átsugárzott adatok.

Akkor ez megoldva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy rövid értékelés tőlem is, egy megtekintés után...

 

Az rögtön az elején nem tetszett, hogy SW logó semmilyen formában sem tűnt fel. Számomra ezzel azt sugallták, hogy ez nem kánon film, hanem csak Legend. Bevallom ekkor kicsit szkeptikus hangulatba kerültem.

A film eleji gyors ugrálás a karakterek és helyszínek között sem tetszett. Nehezen lehetett követni,de nekem tavaly a TFA is túl gyors volt elsőre. Valószínűleg túl öreg vagyok már. :)

Aztán eddig tartottak a negatív dolgok! Ahogy kezdett beindulni a történet és ahogy egyre többet adagoltak a fanoknak szánt elemekből (Tarkin, csillagromboló a város felett, Halálcsillag stb.) kezdett egyre szélesebb mosolyra húzódni a szám! :)

A végére pedig a film megvett kilóra! A végső csata, az EPIV felvezetése és Vader utolsó jelenete katarzis volt!

Bevallom, hogy elsőre jobban éreztem magam a moziban, mint tavaly az EPVII alatt!

Máshogy kell kezelni ezt a filmet, mint a "nagy" epizódokat, de nekem bejött! Igazi SW! ;)

9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ui: Már letölthető szinkronosan a teljes film nagyon szép kamerás képpel!!!!

mikrobit

(már amennyire egy kamerás kép szép lehet ugye) Nem tétlenkedtek.

Remélem nem nálunk lett felvéve....

 

Egy rövid értékelés tőlem is, egy megtekintés után...

 

Az rögtön az elején nem tetszett, hogy SW logó semmilyen formában sem tűnt fel. Számomra ezzel azt sugallták, hogy ez nem kánon film, hanem csak Legend. Bevallom ekkor kicsit szkeptikus hangulatba kerültem.

A film eleji gyors ugrálás a karakterek és helyszínek között sem tetszett. Nehezen lehetett követni,de nekem tavaly a TFA is túl gyors volt elsőre. Valószínűleg túl öreg vagyok már. :)

Aztán eddig tartottak a negatív dolgok! Ahogy kezdett beindulni a történet és ahogy egyre többet adagoltak a fanoknak szánt elemekből (Tarkin, csillagromboló a város felett, Halálcsillag stb.) kezdett egyre szélesebb mosolyra húzódni a szám! :)

A végére pedig a film megvett kilóra! A végső csata, az EPIV felvezetése és Vader utolsó jelenete katarzis volt!

Bevallom, hogy elsőre jobban éreztem magam a moziban, mint tavaly az EPVII alatt!

Máshogy kell kezelni ezt a filmet, mint a "nagy" epizódokat, de nekem bejött! Igazi SW! ;)

9/10

Biztos lehetsz benne, hogy kánon! :D Csak egyszerűen másabb kezdése volt mint a fő filmeknek ami szerintem jó gondolat. Persze a megvalósítás már más kérdés de nekem nem volt vele gondom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem nálunk lett felvéve....

 

 

Biztos lehetsz benne, hogy kánon! :D Csak egyszerűen másabb kezdése volt mint a fő filmeknek ami szerintem jó gondolat. Persze a megvalósítás már más kérdés de nekem nem volt vele gondom.

 

Persze tudom, hogy kánon! :) Csak szerintem akár egy kis SW logót megérdemelt volna. Ahogy a plakátokon is végig volt, hogy a Zsiván Egyes felirat alatt, hogy Star Wars történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem nálunk lett felvéve....

Tök mindegy, ha mi vettük fel, ha nem, akkor is azt fogják mondani, hogy mi.

Már annó, az összes orosz verziónál, amin magyar sáv volt rámondták, hogy a magyarok vették fel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor kijöttünk a premierről még azt mondtam volna hogy a TFA jobban tetszett. De most így másfél nappal később már azt érzem, hogy a Rogue One mélyebb nyomot hagyott. A Birodalom és a Lázadás harca egy olyan téma amit ismerek mióta az eszemet tudom. Talán pont ezért nem gondoltam volna hogy lehet újat mutatni benne. Legalábbis nem ezen a szinten. A lázadás sose volt ennyire elkeseredett és kilátástalan mint ebben a filmben. Rengeteget hozzátett az Új remény űrcsatájához. A Halálcsillag megsemmisítése sokkal katartikusabb most hogy már tudni lehet hogy mennyi véráldozatot követelt a tervek megszerzése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök mindegy, ha mi vettük fel, ha nem, akkor is azt fogják mondani, hogy mi.

Már annó, az összes orosz verziónál, amin magyar sáv volt rámondták, hogy a magyarok vették fel...

 

Ez nagyon szomorú, és nem tesz túl jót az sem, hogy ilyen magyar oldalakon van megosztva, mint ez a fórum...

 

Végre úgy nézett ki, hogy a Disney engedékeny a magyarokkal szemben: az SW 7 megjelent blu-ray-en, először MediaMarktban, most meg már mindenütt kapható. Ezt a filmet pedig gyakorlatilag kerek 2 nappal mutatták be az amerikai premier előtt, a 7. rész még egy napon az amcsi premierrel debütált nálunk is, pedig a legtöbb nyugat-európai országban korábban volt a premier.

 

Csak nyomdafestéket nem tűrő szavak jutnak az eszembe, hogy valaki megint felvette. És lehet, hogy a képet nem mi rögzítettük, de valami barom a hangot igen, és azon a Disney már csak azt fogja látni, hogy van egy magyar kópia az interneten... Már az amerikai bemutató előtt... Elmennek a fenébe!

 

Baromira örültem, hogy ilyen hamar volt magyar premier, meg a blu-ray-megjelenésnek is. SOSEM TANULNAK A MAGYAROK A HIBÁIKBÓL!?

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.