Ugrás a kommentre

Tarkin nagy moff


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A régi filmek segíthettek egy 3D modell elkészítésében, de azok még így is viszonylag kevés támpontot adnak. Ehhez olyan effekt guruk kellettek akik minimum a kor Leonardoi. Vagy Knollék olyan programot főztek ki a boszorkánykonyhájukban ami egy sima film alapján is segít 3D modellt alkotni. Ami akkor tényleg forradalmi. Mindkét eshetőséget kinézem belőlük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Terminator Genisys esetében is megoldották valahogy a 1984-es Schearzenegger arcot CGI-al. Jeff Bridges sem sikerült túl rosszul a Tron Legacy-ban. De nekem a T Salvation Schwarzija tetszett a legjobban. Szép összeállítás, ime: http://rebrn.com/re/peter-cushing-to-be-digitally-recreated-for-rogue-one-648171/

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kettőt nem lehet összehasonlitani. A színészek visszafiatalítása ma már ugyanis nem akkora kunszt. Arnold pedig még mindig köztünk van, a digitális arcmásával nyugodtan elbabrálhattak. Cushing viszont 1994 óta halott. Őt szinte a semmiből kell "megrajzolni".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy állókép vagy az amit a játékban szinészkedés cimszóval művel a kérdéses modell fényévekre van bármitől ami egy filmben akár csak elfogadhatónak mondható. Márpedig egy élőszereplős filmről beszélünk. Itt tökéletes kell legyen Tarkin játéka, különben röhejes lesz. Egyelőre erre nem láttunk példát. (most arról nem beszélve hogy itt megint egy olyan szereplő van példának hozva akinek a megformálójáról valszeg van digitális 3D modell. Tarkinnál pont az a legnagyobb probléma hogy ilyen nincs)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy állókép vagy az amit a játékban szinészkedés cimszóval művel a kérdéses modell fényévekre van bármitől ami egy filmben akár csak elfogadhatónak mondható. Márpedig egy élőszereplős filmről beszélünk. Itt tökéletes kell legyen Tarkin játéka, különben röhejes lesz. Egyelőre erre nem láttunk példát. (most arról nem beszélve hogy itt megint egy olyan szereplő van példának hozva akinek a megformálójáról valszeg van digitális 3D modell. Tarkinnál pont az a legnagyobb probléma hogy ilyen nincs)

Ezért lesz motion capture mint mondtam. Gondolom tudod mi az de azért belinkelek egyet.

 

Ez egy 2008-as modellezés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért lesz motion capture mint mondtam. Gondolom tudod mi az de azért belinkelek egyet.

És mi a motion capture lényege? Hogy bedigitalizálja egy szinész játékát és a mimikai játékot át tudják rakni egy CGI szereplőre. Na így már talán érhető, hogy miért fontos tényező hogy Cushing 1994 óta halott. Vele zéró motion capture-t fognak csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már szinte biztosnak tűnik a szerepeltetése, így aktuálissá vált neki is egy topik. Főleg, hogy nagyon izgalmas dolog miként keltik életre. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ant-Manben és a Captain America: Civil Warban látott visszafiatalítás, illetve a Terminator Genysisben látott módszer (a kettő nem ugyanaz!) itt valóban nem járható út, mivel mindkét esetben élő színészekről vett lézeres, 3D-s szken segített, sőt, az első két esetben maguk a színészek játszották el a szerepet és a felvételt manipulálták az utómunka során, míg a fiatal Schwarzenegger a TG-ben meg talptól skalpig CGI, a dublőrt teljesen lecserélték.

Szerintem a módszer, amivel megalkothatják, a Terminator Salvationban látott fiatal Schwarzenegger módszeréhez lehet hasonlítani. Ott valóban egy dublőrre illesztettek rá egy CGI arcot, amit az első film, a Terminator felvételei alapján készítettek el. Technikailag leszedték a 2D-s felvételről Schwarzi arcát és ráfeszítették egy animált Schwarzi fejre. Ott nem készült a színészről 3D-s szken.

 

Szerk.: Ergo, megalkotják az ep4 és más Cushing közreműködésével készült képek alapján a CG arcot, amit aztán rátehetnek egy színészre, aki mo-capben utánozza Cushing gesztusait. A módszer annyira nem új, hiszen a dublőrök arcát már az ep2-3-ban is cserélték, sőt, már a Jurassic Parkban is. Ami itt forradalmi lehet, hogy egy halott ember elevenedik meg. Az összhatás, hogy a halott ember CGI arca és a dublőr jól harmonizáljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a módszer, amivel megalkothatják, a Terminator Salvationban látott fiatal Schwarzenegger módszeréhez lehet hasonlítani. Ott valóban egy dublőrre illesztettek rá egy CGI arcot, amit az első film, a Terminator felvételei alapján készítettek el. Technikailag leszedték a 2D-s felvételről Schwarzi arcát és ráfeszítették egy animált Schwarzi fejre. Ott nem készült a színészről 3D-s szken.

Viszont ott nem is nagyon animáltak semmit. Persze lehet hogy itt is ez lesz. Tarkin komoly arccal néz ki a fejéből és ennyi. Akkor viszont Knoll beharangozott forradalmi újitása másra vonatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ott nem is nagyon animáltak semmit. Persze lehet hogy itt is ez lesz. Tarkin komoly arccal néz ki a fejéből és ennyi. Akkor viszont Knoll beharangozott forradalmi újitása másra vonatkozik.

Közben hozzáírtam még az előző posztomhoz egy bekezdést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi a motion capture lényege? Hogy bedigitalizálja egy szinész játékát és a mimikai játékot át tudják rakni egy CGI szereplőre. Na így már talán érhető, hogy miért fontos tényező hogy Cushing 1994 óta halott. Vele zéró motion capture-t fognak csinálni.

De egy színész miért ne tudná eljátszani ugyanazt (vagy hasonlóan) amit Cushing csinált? Én ezt nem látom egy leküzdhetetlen akadálynak. Persze nem lesz ugyan az mint az eredeti de nagyon közelire meglehet csinálni. Arról nem beszélve hogy valószínűleg nem sokszor fog feltűnni lehet hogy csak cameozni fog. És ahol szerepel meglehet írni úgy a jelentett hogy minél kevesebb arcjáték kelljen hozzá a különböző filmezési és bevilágítási trükkről nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már szinte biztosnak tűnik a szerepeltetése, így aktuálissá vált neki is egy topik. Főleg, hogy nagyon izgalmas dolog miként keltik életre. :)

Viszont szerintem nagyon nem az RO topicban van a helye, hanem a Sagaban, hiszen nem csak ebben az egy filmben szerepel, de még csak nem is ebben az egy érában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ergo, megalkotják az ep4 és más Cushing közreműködésével készült képek alapján a CG arcot, amit aztán rátehetnek egy színészre, aki mo-capben utánozza Cushing gesztusait. A módszer annyira nem új, hiszen a dublőrök arcát már az ep2-3-ban is cserélték

Ennek kapcsán egy érdekesség, hogy anno Knoll nagyon ki volt borulva hogy mennyire rosszul sikerültek ezek a CGI arcok.

 

De egy színész miért ne tudná eljátszani ugyanazt (vagy hasonlóan) amit Cushing csinált? Én ezt nem látom egy leküzdhetetlen akadálynak. Persze nem lesz ugyan az mint az eredeti de nagyon közelire meglehet csinálni.

 

A probléma kettős és a szinészi játék a kissebb baj. A nagyobb az hogy nincs egy pontos fotorealisztikus 3D modell Cushing arcáról. Tehát eleve a a tech guruknak kell valamit rajzolni a film alapján. Ez pont azért mert nincs scan nem lehet 100 százalék pontos. Erre jön rá az hogy utána egy szinész akinek más az arcstruktúrája megpróbál úgy szinészkedni mint Cushing és ezt rávititik a -tökéletlen- Cushing modellre. Nyilván ez se lesz 100 százalékosan ugyanaz. Ha a két problémát összeadjuk akkor valszeg egy olyan végeredményt kapunk ami legjobb esetben is csak idézi Tarkint de nem úgy érezzük hogy ez ugyanaz akit az ep.4-ben láttunk. Kivéve persze ha az ILM guruk annyira ügyesek. Erre utaltam a beszégetés elején. Óriási profizmussal születhet valami amitől leesik az állunk. És szuper lenne ha igy lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy színész miért ne tudná eljátszani ugyanazt (vagy hasonlóan) amit Cushing csinált? Én ezt nem látom egy leküzdhetetlen akadálynak. Persze nem lesz ugyan az mint az eredeti de nagyon közelire meglehet csinálni. Arról nem beszélve hogy valószínűleg nem sokszor fog feltűnni lehet hogy csak cameozni fog. És ahol szerepel meglehet írni úgy a jelentett hogy minél kevesebb arcjáték kelljen hozzá a különböző filmezési és bevilágítási trükkről nem is beszélve.

Az biztos, hogy volt ott valaki a forgatáson, mert láttuk az illetőt. Csak az arca lesz CGI.

 

Viszont szerintem nagyon nem az RO topicban van a helye, hanem a Sagaban, hiszen nem csak ebben az egy filmben szerepel, de még csak nem is ebben az egy érában.

Lehetséges, de most ide nyitottam mert eme film kapcsán került elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A probléma kettős és a szinészi játék a kissebb baj. A nagyobb az hogy nincs egy pontos fotorealisztikus 3D modell Cushing arcáról. Tehát eleve a a tech guruknak kell valamit rajzolni a film alapján. Ez pont azért mert nincs scan nem lehet 100 százalék pontos. Erre jön rá az hogy utána egy szinész akinek más az arcstruktúrája megpróbál úgy szinészkedni mint Cushing és ezt rávititik a -tökéletlen- Cushing modellre. Nyilván ez se lesz 100 százalékosan ugyanaz. Ha a két problémát összeadjuk akkor valszeg egy olyan végeredményt kapunk ami legjobb esetben is csak idézi Tarkint de nem úgy érezzük hogy ez ugyanaz akit az ep.4-ben láttunk. Kivéve persze ha az ILM guruk annyira ügyesek. Erre utaltam a beszégetés elején. Óriási profizmussal születhet valami amitől leesik az állunk. És szuper lenne ha igy lenne.

 

Paul Walker

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na pont Paul Walker újraélesztésénél mondták el, hogy az mennyire forradalmi volt pedig annak ellenére hogy a szinészről egy rakás HD képük + videójuk volt még igy is elég gyengén néz ki az utolsó jelenete. Ha az forradalmi akkor mi lenne egy Tarkin ami hihető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul Walker

Jogos példa, bár ott a dublőrei a rá nagyon hasonlító testvérei voltak.

 

Lehetséges, de most ide nyitottam mert eme film kapcsán került elő.

Tiszta sor, de szerintem idővel majd helyezzük át, ha már eddig mindenkinek ott van topicja, ahol jobban érvényesült.

 

Na pont Paul Walker újraélesztésénél mondták el, hogy az mennyire forradalmi volt pedig annak ellenére hogy a szinészről egy rakás HD képük + videójuk volt még igy is elég gyengén néz ki az utolsó jelenete. Ha az forradalmi akkor mi lenne egy Tarkin ami hihető.

Az utolsó jelenetben valóban észrevehető, de sok más jelenetben meg egyáltalán nem.

Viszont Walkerről szerintem volt szkenjük, mert a korábbi filmekben használtak digitális dublőröket. Persze a részletesség sokat számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.