Ugrás a kommentre

Tarkin nagy moff


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tarkinnak itt játszania kell valamennyit.

Felteszem többet, mint a cgi T800-nak..

Azon a jeleneten is érződik, hogy csak a minimumot vállalták be, illetve, hogy ponthogy az volt a maximum és gyorsan le is kellett lőni róla a bőrt..

Itt több kell, sokkal több, de nyilván megcsinálta az ILM és Knoll! Várjuk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tutira veszem, hogy az Tarkin és módfelett örülök neki.

biztos állati nehéz tökéletes hasonmást kreálni, még így is, hogy a modern technika szinte összes vívmánya rendelkezésre áll. Én tuti hogy részben egy holo-Tarkint szerepeltetnék, ak i csak bejelentkezik valahonnan..... nyilván könnyebb kivitelezni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Knoll azt mondja, hogy trükktechnikai szempontból a Rogue One-ban lesz forradalmi újítás is. Azt is mondta hogy erről egyelőre nem árulhat el többet. Talán Tarkin megvalósítására gondol?

Csak ők tudják. Bizakodunk hogy a nagymoff legyen.

 

 

Nagyon remélem! Muszáj lesz olyanra megcsinálni mint az EPIV -ben hisz gyakorlatilag alig pár hét, nap választja el a kettőt egymástól. Nagyon izgatott vagyok ezzel kapcsolatban! Is. :D

Dettó.

 

 

A Terminator Genisys esetében is megoldották valahogy a 1984-es Schearzenegger arcot CGI-al. Jeff Bridges sem sikerült túl rosszul a Tron Legacy-ban. De nekem a T Salvation Schwarzija tetszett a legjobban.

Nékem is.

 

 

Sztem ma már viszonylag "könnyen" meglehet csinálni valakit digitálisan a semmiből teljesen valódinak. Itt van pl. Battlefront Leia. Tudom hogy nem ugyan az a szint de már itt is elég durva dolgokat tudnak csinálni.

Gyönyörű a CG-Leia. Tetszik annyira mint az eredeti trilógiás.

 

 

Egy állókép vagy az amit a játékban szinészkedés cimszóval művel a kérdéses modell fényévekre van bármitől ami egy filmben akár csak elfogadhatónak mondható

Nekem az állóképes dologról a Darkman trilógia (az első részben egy William John "Liam" Neeson nevű pacák játszotta a főszerepet) ugrott be. Annyi tartozik abból a témából ide hogy a címszereplő tudós beszkennelt fotókból kreált 3Ds modelleket amiket élethű emberi arcokat és kezeket idéző bőrmaszkok és kesztyűk kreálására használt hogy például az eltorzult fejét és kezeit tegye emberhez méltóvá.

Nem a legjobb és nem is valós példa de más nem ugrott be. Azok meg már említésre kerülteik amik beugorhattak volna.

 

 

Azért Snoke arca sem hasonlít Andy Serkis-re :D

No igen. Szerintem Gollumra jobban hasonlít. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Azért Tarkin hozta a formáját! Lothalon egy drága jeladót lövetett szét, és itt sem rest megsemmisíteni egy egész bázist. Beleillik a sorba az Alderaan, ami egy újabb lépcsőfok.

 

Lothali adótorony->Scarifi bázis->Alderaan. Vajon utána mi jött volna? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipikusan olyan karakter, akivel vékony jégen jártak. A legnagyobb rizikót az jelentette, hogy Peter Cushing már rég elhunyt, így kérdéses volt mennyire tudják visszahozni őt. Tarkin megkerülhetetlen az EPIV közvetlen előzményében, így lehetett ok az izgalomra, hisz ki tudta mennyire tudják majd hihetővé tenni. Maszkos színész lesz? Vagy talán cgi? A válasz: mindkettő! :D Nagyon jól sikerült, engem teljesen lenyűgözött más elsőre is.

Maga a karakter jóval többet szerepelt, mint vártam. Ráadásul hozta azt, ami a karakterben van, igazán jól megragadták a lényegét. Tőle láttunk már korábban is „dolgokat”, tudjuk, hogy nem igazán érdekli semmi és senki. Ha az érdek úgy kívánja, még Birodalmi objektumokat is képes elpusztítani. Jó példa erre a Lothali átjátszó állomás szétlövése, ami egy elég fontos létesítménye volt a Birodalomnak. De az, amit a Scariffnál csinált az túlmegy mindenen és megmutatja, mennyire egy gennyes alakról van szó. Szétlövet egy egész Birodalmi támaszpontot csak azért, mert az egyik fő ellenlábasa épp ott tartózkodik. De, hogy ezért pluszban ekkora anyagi és emberveszteséget bevállaljon az nem semmi. Lehet, hogy Krennic egy törtető alak de Tarkin messze túltesz rajta aljasságban és lelketlenségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tipikusan olyan karakter, akivel vékony jégen jártak. A legnagyobb rizikót az jelentette, hogy Peter Cushing már rég elhunyt, így kérdéses volt mennyire tudják visszahozni őt. Tarkin megkerülhetetlen az EPIV közvetlen előzményében, így lehetett ok az izgalomra, hisz ki tudta mennyire tudják majd hihetővé tenni. Maszkos színész lesz? Vagy talán cgi? A válasz: mindkettő! :D Nagyon jól sikerült, engem teljesen lenyűgözött más elsőre is.

Maga a karakter jóval többet szerepelt, mint vártam. Ráadásul hozta azt, ami a karakterben van, igazán jól megragadták a lényegét. Tőle láttunk már korábban is „dolgokat”, tudjuk, hogy nem igazán érdekli semmi és senki. Ha az érdek úgy kívánja, még Birodalmi objektumokat is képes elpusztítani. Jó példa erre a Lothali átjátszó állomás szétlövése, ami egy elég fontos létesítménye volt a Birodalomnak. De az, amit a Scariffnál csinált az túlmegy mindenen és megmutatja, mennyire egy gennyes alakról van szó. Szétlövet egy egész Birodalmi támaszpontot csak azért, mert az egyik fő ellenlábasa épp ott tartózkodik. De, hogy ezért pluszban ekkora anyagi és emberveszteséget bevállaljon az nem semmi. Lehet, hogy Krennic egy törtető alak de Tarkin messze túltesz rajta aljasságban és lelketlenségben.

Nem azért lövette szét, mert Krennic ott volt, hanem mert nem akarta kockáztatni, hogy a lázadók ellopják a terveket. Nyilván Krennic várhatóan bekövetkező halála csak bónusz volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Tarkin nem tudhatta, hogy a lázadók mennyi és melyik tervekre utaznak. Azok alapján az információk alapján amit ő tudott, lehet, hogy épp a Darksaber adatfájlt sugározzák közvetlenül a Yavin IV-re. Ennek a végére akart gyorsan pontot tenni azzal hogy szétlöveti a Citadellatornyot. Küldhetett volna bombázókat is, de az lassabb és nem is olyan megbízható, így maradt a menőbb megoldás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nyilvánvaló, hogy nem Krennic miatt lövetet szét a scarifi bázist, hanem mert ez volt a leggyorsabb módja minden veszélyforrás eliminálásának. Csak elkésett, hiszen az adatok már kijutottak, így fölösleges volt. Azt persze nem tudhatta.

 

Ami amúgy már korábban szöget ütött a fejembe, hogy szerintem is igencsak tartottak attól, hogy képesek lesznek-e megfelelően megvalósítani Tarkint. Éppen ezért úgy érzem, hogy a biztonság kedvéért alternatív jelenetek készültek Vaderrel, amikből részleteket a trailerben láthattunk. Ha megfigyelitek, azok a Halálcsillag vezérlőjében illetve (a látottak alapján) egy csillagromboló hídján játszódnak. Pontosan ott, ahol Tarkin jelenetei vannak. Gyanúm szerint Vader volt a helyettes, neki is megírták a jeleneteket (természetesen az ő jelleméhez igazítva a szöveget, így nyilván más párbeszédek lettek volna Krennic-kel), amik akkor kerültek volna bele a filmbe, ha Tarkin nem sikerül megfelelően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami amúgy már korábban szöget ütött a fejembe, hogy szerintem is igencsak tartottak attól, hogy képesek lesznek-e megfelelően megvalósítani Tarkint. Éppen ezért úgy érzem, hogy a biztonság kedvéért alternatív jelenetek készültek Vaderrel, amikből részleteket a trailerben láthattunk. Ha megfigyelitek, azok a Halálcsillag vezérlőjében illetve (a látottak alapján) egy csillagromboló hídján játszódnak. Pontosan ott, ahol Tarkin jelenetei vannak. Gyanúm szerint Vader volt a helyettes, neki is megírták a jeleneteket (természetesen az ő jelleméhez igazítva a szöveget, így nyilván más párbeszédek lettek volna Krennic-kel), amik akkor kerültek volna bele a filmbe, ha Tarkin nem sikerül megfelelően.

:o Szerintem ezt telibe találtad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de az a tény, hogy egy magas rangú kutató tisztet csak így szétlő azért jelzésértékű. :) Tarkinnak meg egy riválissal kevesebb. Persze többet nem kell belelátni, de szerintem ez bőven benne van. Nem hiába hangsúlyozták ki korábban, hogy Krennick a Sacarifon van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nyilvánvaló, hogy nem Krennic miatt lövetet szét a scarifi bázist, hanem mert ez volt a leggyorsabb módja minden veszélyforrás eliminálásának. Csak elkésett, hiszen az adatok már kijutottak, így fölösleges volt. Azt persze nem tudhatta.

 

Ami amúgy már korábban szöget ütött a fejembe, hogy szerintem is igencsak tartottak attól, hogy képesek lesznek-e megfelelően megvalósítani Tarkint. Éppen ezért úgy érzem, hogy a biztonság kedvéért alternatív jelenetek készültek Vaderrel, amikből részleteket a trailerben láthattunk. Ha megfigyelitek, azok a Halálcsillag vezérlőjében illetve (a látottak alapján) egy csillagromboló hídján játszódnak. Pontosan ott, ahol Tarkin jelenetei vannak. Gyanúm szerint Vader volt a helyettes, neki is megírták a jeleneteket (természetesen az ő jelleméhez igazítva a szöveget, így nyilván más párbeszédek lettek volna Krennic-kel), amik akkor kerültek volna bele a filmbe, ha Tarkin nem sikerül megfelelően.

 

Ez egy nagyon, nagyon, nagyon szép megfigyelés. Az alternatív jelenetek egy részére nagyon jó magyarázat.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: nagyszerű gondolat.

 

Nem hiszem, hogy miután a tisztek előtt megalázta, ergo kegyvesztetté alacsonyította, Tarkin egy percig is gondolt Krennic igazgatóra. Tarkint egyébként is hidegvérű kötelességtudat jellemzi, rémtetteit soha nem személyes okokból követte el. Krennic túl mohó és izgága volt ahhoz, hogy a birodalmi hierarchiára veszélyt jelentsen. Megjegyzem, ha nincs a Halálcsillag felrobbantása, rövidesen Motti is nagyot bukott volna a nagy szája miatt. Ezek csak üstökösszerű, gyorsan felemelkedő, ám annál nagyobbat bukó karrierutak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a pálmát arroganciában továbbra is Tarkin viszi el, akit hiába figyelmeztettek a Yavini csatánál, hogy miután elemezték a felkelők támadását, az veszélyt jelenthet a HCS-ra nézve, ő bizony ott maradt. Lehet, hogy nem volt izgága, de a dicsőségre ő is piszkosul áhítozott - vesztére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Bocs, ha már volt róla szó, de én akkor sem értem, hogy Tarkin hogy merészelte szétlövetni a Birodalom addattárát/archivumát.

 

Csak azért értetlenkedem,mert az egész túl gyorsan történt. A halálcsillag kilép a hiperűrből, és szinte azonnal szétlövi a Scarif-i archivumot. Azt sem tudjuk, hogy konkrétan megtudta-e Tarkin, hogy adatokat sugároztak a Scarif-ról a lázadó zászlóshajóra. Ha tudomása volt róla, akkor jogos, de szerintem ez olyan horderejű döntés, amihez minimum egyeztetni kellett az uralkodóval (ellentétben Jedha-val vagy az Alderaannal). Szóval ez túl nagy bátorságra vall, ...s persze nyilván szempont volt nála, hogy Krennic is ott van, de abban sem lehetett 100%-ra biztos....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkin nem tudhatta, hogy a lázadók melyik tervekre utaznak, és azokból már mennyit sikerült átsugározniuk. Biztosra ment, és gyorsan pontot tett a kiszivárogtatás végére.

Mint a Birodalom második számú embere, szerintem nyugodtan meghozhatott egy ilyen döntést. Ez amúgy is inkább minősült katonai akciónak, és szerintem az ilyen dolgokban való döntést az Uralkodó amúgyis Tarkinra bízza - mint tapasztalt klón háborús veterán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

s persze nyilván szempont volt nála, hogy Krennic is ott van, de abban sem lehetett 100%-ra biztos....

Már miért ne lehetett volna benne biztos, amikor az egyik katonája konkrétan közölte vele, hogy Krennic ott van. Az Uralkodóval meg simán beszélhetett az odaút alatt is. Valószínűleg nem egy másodpercbe telt a Halálcsillag felkészítése a hiperűrugrásra, majd átszáguldani a Scarifra. Ha csak annyi idő telt el, amennyit a filmben láttunk, abba egy egész bolygó elpusztításának kitárgyalása is belefért volna, és marad még idő egy kávéra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább építették Tarkin karakterét és tették ezt milyen jól. Korábban csak a 4-ben szerepelt, ott se túl sokat, de bizonyos tekintetben elvitte a showt. Pedig mondjuk Leia vagy Vader mellett ez nem is olyan könnyű. A TCW-ben nagy ötlet volt előhúzni, megismerhettük honnan is indult nagyjából az ember, jó kis alapozás volt. Aztán a Rebels rátett egy jó nagy lapáttal, ott már a nagybetűs Tarkint kapjuk. Ebben a filmben pedig szintén

Egyszerű, mint egy szög, mégis mindig letaglózó, mennyire ridegen és céltudatosan tipor el bármit és bárkit. Nincs vele az Erő, nem visel félelmetes páncélt, nincs fénykardja, nem szór villámokat, soha még csak egy fegyvert se süt el, mégis minden jelenetében maga a megtestesült gonoszként van jelen.

 

Ezek tükrében még nagyobb élmény a 4-ben látni. No meg elégedetten hátradőlni, hogy odaveszett a Halálcsillaggal együtt. Az is milyen sorszerű, hogy Krennictől elorozza a szörnyszülöttjét, majd azzal is szabadul meg tőle, pár évvel később pedig ő maga is ezáltal vész oda. Ha már annyira kellett neki, hát a sírjává vált. Az Ep.4 meg ugye most már lassan arról lesz híres, hogy nagy jelentőségű régi ismerősök robbannak fel a "háttérben", bolygóstól, szuperfegyverestől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.