Ugrás a kommentre

A Lázadók Szövetsége


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hála égnek többet is megtudunk a Szövetségről. Most már kicsit olyan mint a Szeparatisták anno, bár a cél nem teljesen ugyanaz. Itt nincs függetlenségi törekvés, "csak" a rendszer megdöntése van napirenden. Megismerhetjük a Tanácsot is, akik feltűnően beszariak. Korábban talán azt hihettük, hogy a Lázadók szervezetlenebbek, itt azért megmutatkozott, hogy nagyobb a bázisuk mint gondoltuk volna. Persze inkompetensek a bajban, de ez egy másik eszmefuttatás témája. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az érdekes, hogy nevezheti magát lázadónak az, aki fél komolyabb lépésekre elszánnia magát? Gondolok itt a Tanácsra, amely gyorsan leszavazta Jyn javaslatát, pedig az csak egy titkos küldetést jelentett, és nem frontális támadást. Kész szerencse, hogy Jynék mégis mentek, mert különben ilyen hozzáállás mellett a Lázadók Szövetsége a Halálcsillag nélkül is elég gyorsan szétmorzsolódott volna a tehetetlenségtől. A Rogue One-nak köszönhető, hogy egyáltalán tényleges tényezővé váltak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért abban benne volt, hogy egy ilyen tervrajzot nem lehet ellopni "titkosan" :) Amúgy is be voltak rezelve a az Eadui támadás után. Mindent leszámítva tényleg elég beszariak voltak. Az erőltetett demokratikus felépítés pedig még jobban megbénította őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem őszintén szólva megdöbbentett a Lázadók Szövetségének ilyen fokú inkompetenciája. Totális fejetlenség. Többször leírtam már a fórumon (már a Rebels előtt is), hogy én a Szövetséget úgy képzeltem el, hogy sejtes szerkezetű. Sok kicsi, változatos sejt X számú hajóval és katonával, amiket egy főparancsnokságról, a Home vagy az Echo bázisokról koordinálnak. Nagyon örülök, hogy az elképzelésem és az RO ilyen téren harmonizál.

 

Azt viszont álmomban sem gondoltam, hogy a Szövetség katonai ügyeibe belepofáznak a civilek, és, hogy a háborút demokrácia útján akarják megnyerni. Sőt, technikailag itt még nincs háború, de akkor is, a fejükben hogyan foganhatott meg az elképzelés, hogy egy katonai központú lázadást szavazással irányítanak, ráadásul kitétel, hogy a döntés megszületéséhez egyet kell értenie mindenkinek, nem elég csak a többség. Az egész elképzelés baromság, és ez bizony Mothma sara. Ez a nő retteg a hatalomtól, ami elsőre a Szövetséget, később az Új Köztársaságot cseszi el.

 

És mindezt tetézi, hogy a Szövetség katonai vezetői meg látványosan tosznak a Tanács parancsaira. Totális fejetlenség! Viszont láthatóan az RO után a katonai ágazat átvette a vezetést, vagy csak a civil kormány végre rájött, hol a helye ebben a háborúban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Javában dúl a polgárháború" Igen, én ís úgy gondoltam, hogy azért egy ideje már tart a fegyveres, lövöldözös, űrcsatás felkelés, csak éppen mindíg vesztettek a csatákban. De a RO-ból kitűnik, hogy maximum Saw (és Raddus is mostanság bátorodott fel) vette komolyan a harcot, míg a többiek bizottságosdit játszottak. Ha nincs a HCS akkor még mindíg csak dumálnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont álmomban sem gondoltam, hogy a Szövetség katonai ügyeibe belepofáznak a civilek, és, hogy a háborút demokrácia útján akarják megnyerni. Sőt, technikailag itt még nincs háború, de akkor is, a fejükben hogyan foganhatott meg az elképzelés, hogy egy katonai központú lázadást szavazással irányítanak, ráadásul kitétel, hogy a döntés megszületéséhez egyet kell értenie mindenkinek, nem elég csak a többség. Az egész elképzelés baromság, és ez bizony Mothma sara. Ez a nő retteg a hatalomtól, ami elsőre a Szövetséget, később az Új Köztársaságot cseszi el.

Ez kicsit olyan, mintha a II. Vh-ban a szövetségesek közül senki sem merte volna magához ragadni a hatalmat, csak mert egy őrült ámokfutó (Hitler) borzalmas dolgokat tesz a világgal. Egyetértek, így nem lehet háborút nyerni!

 

Amúgy a Star Warsra nehezen lehetne rásütni ezek után (és az EpI-II-III után), hogy a demokrácia propaganda filmje lenne. Ahányszor csak látjuk a demokráciát "működni" a filmben, kb. annyiszor sül fel, és ez a hagyomány továbbmegy a RO-ra is. Kvázi mintha azt üzennék az SW készítői, hogy a demokrácia sz*r, de még így is jobb, mint a zsarnoki diktatúra (amely gondolatot továbbvisz a Bloodline könyv is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"It is a period of civil war" Az eredeti szöveg semmi olyat nem mond, hogy javában dúlna a háború... És a RO-ban látottakkal ez összhangban is van

Azért abban egyetérthetünk, ha egy háború jelenlegi periódusáról beszél a sárga szöveg, akkor annak a háborúnak volt előző periódusa is, ami annyit jelent, hogy nem most kezdődött, hanem már tart egy ideje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért abban egyetérthetünk, ha egy háború jelenlegi periódusáról beszél a sárga szöveg, akkor annak a háborúnak volt előző periódusa is

Mi? Oda az van írva, hogy "ez a polgárháború időszaka". Nem beszél semmilyen más háborúról, se előbbiről, se későbbiről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pécsi, nagyon nyersen fordítva "Ez a polgárháború periódusa" lenne. kicsit finomítva "Ez a polgárháború időszaka". Nagyon finomítva "Dúl a polgárháború". Túllőve a célon "Javában dúl a polgárháború".

Rendben. Én úgy értettem, hogy "Ez a polgárháború egy időszaka", és hogy az EP IV. eseményeire fog utalni, (mint egy nagy jelentőségű szakaszára a polgárháborunak) a felvezető sárga szövegben ez a kifejezés.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem úgy lenne, hogy "It is a period of the civil war", egy névelő csupán mégis sokat számít. :)

Jah, és önmagában ez így nem sok értelemmel bír, tehát a következő tagmondatban konkretizálni kellene, hogy pontosan melyik időszaka is a háborúnak. (It is a period of the civil war when...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kicsit olyan, mintha a II. Vh-ban a szövetségesek közül senki sem merte volna magához ragadni a hatalmat, csak mert egy őrült ámokfutó (Hitler) borzalmas dolgokat tesz a világgal. Egyetértek, így nem lehet háborút nyerni!

 

off: Végülis a "Furcsa háború" valami ilyesmi volt.

 

 

Maga a szövetség meg nevetséges. Még Pont Mon (meg Bail) az aki viszonylag racionális. A több csak siránkozik hogy jaj jaj meg fogunk halni. Inkább adjunk fel mindent amiért eddig küzdöttünk. A katonai vezetés meg totálisan önállósítja magát a döntő pillanatokban. Bármennyire is bírom Raddust, de totál kezelhetetlen fickó. Folyton a harc körül forog az agya.

 

Amúgy mi Mon Mothma sorsa az új canonban az Ep6 után? (csak a dzséjt féle "új köztársaság romba döntése" miatt kérdezem)

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lázadás magvait a Birodalom megalakulásának előestéjén a békepárti, idealista szenátorok hintették el (ld. az EP3 kitörölt jelenteit, amit én végtelenül sajnálok, hogy nem kerülteek be a filmbe). Tehát csak részben alulról szerveződő mozgalom, ami így óhatatlanul ezt a béna kacsa állapotot eredményezte, legalábbis a vezetőségen belül, mert valószínűleg a sejtek nagyfokú önállósággal bírtak, már csak a kommunikációs nehézségek miatt is.

 

Azért azt kell mondjam, Draven és Raddus magánakciói devalválták a Szövetségi Tanácsot, amely nem biztos, hogy célravezető, hiszen ha mindenki kénye kedvére felülírja a parancsot, akkor hamar összeomlik a rendszer. Lásd Draven kis rajtaütését az Eadun, amely inkább csak kárt okozott és teljesen felesleges volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont álmomban sem gondoltam, hogy a Szövetség katonai ügyeibe belepofáznak a civilek, és, hogy a háborút demokrácia útján akarják megnyerni. Sőt, technikailag itt még nincs háború, de akkor is, a fejükben hogyan foganhatott meg az elképzelés, hogy egy katonai központú lázadást szavazással irányítanak, ráadásul kitétel, hogy a döntés megszületéséhez egyet kell értenie mindenkinek, nem elég csak a többség. Az egész elképzelés baromság, és ez bizony Mothma sara. Ez a nő retteg a hatalomtól, ami elsőre a Szövetséget, később az Új Köztársaságot cseszi el.

Igen mert görcsösen ragaszkodik a demokráciához, mint a Birodalom ellenpólusához. Még akkor is ha megbénítja a szervezetet amit vezet.

 

Maga a szövetség meg nevetséges. Még Pont Mon (meg Bail) az aki viszonylag racionális. A több csak siránkozik hogy jaj jaj meg fogunk halni. Inkább adjunk fel mindent amiért eddig küzdöttünk.

Igen mert szenátorokról van szó, akik be vannak sz*rva a szankcióktól, stb. De akkor adja magát a kérdés, hogy ha ennyire félősek minek léptek be egy ilyen szövetségbe? Pusztán szavakkal nem fognak elérni semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen mert szenátorokról van szó, akik be vannak sz*rva a szankcióktól, stb. De akkor adja magát a kérdés, hogy ha ennyire félősek minek léptek be egy ilyen szövetségbe? Pusztán szavakkal nem fognak elérni semmit.

Pontosan, A lázadás szó maga is aktív szembenállást jelent a rendszerrel, amit nem lehet szép óvatosan művelni, mert az már nem lázadás, maximum passzív rezisztencia.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még nem is a Halálcsillagtól rémültek meg (el se hitték a létét), hanem attól, hogy megtámadták az Eadui létesítményt. Jaaaaj mi lesz most. :facepalm:

Mintha korábban valaki betett volna ide részletet a könyvből, ami alapján elhitték a HCS fenyegetését, mert attól tartottak, hogy ha csatlakoznak, szétlövik a bolygójukat. De lehet rosszul emlékszem. Meg az is kérdés, hogy a könyv mennyire kánon, bár papíron, mint tudjuk, az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha korábban valaki betett volna ide részletet a könyvből, ami alapján elhitték a HCS fenyegetését, mert attól tartottak, hogy ha csatlakoznak, szétlövik a bolygójukat. De lehet rosszul emlékszem. Meg az is kérdés, hogy a könyv mennyire kánon, bár papíron, mint tudjuk, az.

Könyvtől függetlenül ez egy teljesen logikus következtetés a részükről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy mi Mon Mothma sorsa az új canonban az Ep6 után?

Vérvonal könyv spoiler

 

Egy ideig ő a Köztársaság kancellárja, majd még utána is segédkezik, de aztán betegség miatt visszavonul. Azután kezdett az egész Szenátus széthullani. A nő, aki rettegett a hatalomtól volt az a hatalmi gócpont, ami egyben tartotta pár évig az új Köztársaságot, és amit nem lehetett pótolni, viszont mindaz, amit Mothma kialakított, nélküle működésképtelen volt. Viszont hat évvel az ep7 előtt még él.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vérvonal könyv spoiler

 

Egy ideig ő a Köztársaság kancellárja, majd még utána is segédkezik, de aztán betegség miatt visszavonul. Azután kezdett az egész Szenátus széthullani. A nő, aki rettegett a hatalomtól volt az a hatalmi gócpont, ami egyben tartotta pár évig az új Köztársaságot, és amit nem lehetett pótolni, viszont mindaz, amit Mothma kialakított, nélküle működésképtelen volt. Viszont hat évvel az ep7 előtt még él.

 

 

A hatalomtól való rettegése mondjuk érthető, bár picit furcsa, hiszen egész életében hatalmi gócpont volt. Ő maga volt az élő példa arra, hogy a hatalomból nem feltétlen lesz diktatúra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó, hogy van ezzel foglalkozó topik.

 

Nagyon örültem neki, hogy a filmen tetemes jelenet játszódik a Yavin IV-en. Full kultikus bolygó, nagyon fontos hely. Az ep4-ben azonban kicsit mégis másmilyennek látjuk. A megjelenése is más, sokkal üresebb érzetünk van, valahogy szellősebb az egész, és nem látjuk naplementében. mint az RO-ban.

 

Nagyon jó, hogy láthattuk szinte az egész vezetőséget és Mon Mothma szerepeltetése is nagy húzás volt,....kicsit Ő is olyan gyorsan öregedő típus, mint Oi-Wan, mert 4 évvel később már 15 évnyi plusz ránccal megpakolva láthatjuk viszont, de ez legyen a legnagyobb baj, ...a szövetség vezetése biztos stresszes meló.

 

Eltusódtam volna képzelni tán még egy Rieekan kameót, vagy Raddus hátterében valahol egy Ackbar-t is, de ne legyünk telhetetlenek. Aki nagyon nem jött be az Dodonna. Távolról tán még hihető is, hogy ugyanaz a karakter, én azonban szőrszálhasogatóbb vagyok, jobban szemügyre vettem: a két fickó nem hasonlít egymásra csak egy kicsit, de a fő különbség a szakállukban van és abban, hogy az ep 4-es Dodonna kevésbé ősz, másmilyen a haja, kicsit soványabb stb. A remekül kivitelezett Tarkin és Leia után Ő rá is jobban figyelhettek volna.

 

Jobban kitérhettek volna arra, hogy valahogy tudassák, miért vannak sokkal kevesebben az ep4 idején, azaz pár nappal később a Yavin bázison, mint pár nappal korábban. Organa hazaútját megoldották, így utalhattak volna arra is, hogy hová lett Mothma, Draven stb.

 

Az összkép azonban a lázadásról nagyon pozitív, láttuk végre, hogy nem csak szentek gyülekezete, hogy mennyire szedett-vedett bagázs. Arany- és Vörös 1-esek viszontlátásától pedig berosáltam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban kitérhettek volna arra, hogy valahogy tudassák, miért vannak sokkal kevesebben az ep4 idején, azaz pár nappal később a Yavin bázison, mint pár nappal korábban.

Szerintem azzal egyértelműen utaltak erre, amikor a civil kormány egyik tagja kijelentette, hogy a Lázadásnak ezzel vége, és vagy százan bólintottak rá. Ergo a legtöbben fülüket-farkukat behúzva hazaszaladtak az ágy alá bújni. A maradékot szétlőtték a Scarifnál. A Kék osztagot teljesen elvesztették, a Vörös, Arany és Zöld osztag is meg lett tizedelve. Na meg, valószínűleg a maradék túlélő visszatért a saját sejtjéhez. Például a Ghost a Főnixhez.

Mothmát láttuk elindulni, úgyhogy ő valószínűleg visszatért a Chandrillára vagy a Home One-ra, ha már szolgálatba állították. Draven meg a hírszerzés helyettes vezetője, neki semmi dolga nem volt már a yavini csatában, hiszen a híreket megszerezték. Valószínűleg más ügyekkel foglalkozott. De ahogy láttuk, a vezérlő elég sötét, simán ott sündöröghetett a háttérben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.