Ugrás a kommentre

A Lázadók Szövetsége


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mikor láttuk?

Mikor az őrmi odaszaladt, hogy jelentse, kitört a balhé a Scarifon. Oké, konkrétan nem láttuk hajóval felszállni, de a hangárba tartott és mivel nem volt ott már a yavini ütközet alatt, így sejthető, hogy nem a napi egészségügyi sétáját végezte a többi gazvezérrel együtt. :) Legalábbis én ezt a jelenetet egyből így értelmeztem: Mothma éppen távozóban van a bázisról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Draven meg a hírszerzés helyettes vezetője

 

Miért, ki a hírszerzés vezetője? Azt hittem, Draven az.

 

 

Legalábbis én ezt a jelenetet egyből így értelmeztem: Mothma éppen távozóban van a bázisról.

 

Ezt én is így értelmeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor az őrmi odaszaladt, hogy jelentse, kitört a balhé a Scarifon. Oké, konkrétan nem láttuk hajóval felszállni, de a hangárba tartott és mivel nem volt ott már a yavini ütközet alatt, így sejthető, hogy nem a napi egészségügyi sétáját végezte a többi gazvezérrel együtt. :) Legalábbis én ezt a jelenetet egyből így értelmeztem: Mothma éppen távozóban van a bázisról.

 

A könyvből kiderül hogy nem így volt. Még az R2 rejtély idején RacerX által belinkelt részletből kiderül hogy vissza ment a kommunikációs központba amikor indultak a hajók.

Tehát így jutott fel a 2 droid a Tantive IV-re:

 

http://scifi.stackexchange.com/questions/147551/how-did-r2-d2-and-c3p0-end-up-with-leia

 

... As the last transports began to fill, she turned back to the corridors of the ziggurat and set out for the communications center. She had to step aside for a gold-plated protocol droid and an astromech unit hurrying toward the tarmac, and faintly overheard the former indignantly declare:

“Scarif? They’re going to Scarif? Why does nobody ever tell me anything, Artoo…?”

(Chapter 17)

 

"... Ahogy elkezdődött az utolsó transzportok feltöltése, Mothma a ziggurat folyosói felé fordult és elindult a kommunikációs központba. Ki kellett kerülnie egy aranyszínű protokoll droidot és egy asztromechet, melyek a kifutópálya felé siettek, és még éppen meghallotta, amint előbbi azt mondja: "Scarif? A Scarifra mennek? Miért nem mondanak el nekem soha semmit Artoo?" (17. Fejezet)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy másik is mondták már a könyv meg a film soha nem egyezik meg pontosan. Mindig vannak apró eltérések mint ahogy TFA-nál is volt, írták is többen itt a fórumon.

 

Szerk.: Megnézve újra a jelentet. Még ez akár egyezhet is a könyvel mert hátulról és viszonylag közelről mutatták C-3PO és R2-t. Simán elmehetett ott mögöttük ahonnan vette őket a kamera.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint ahogy másik is mondták már a könyv meg a film soha nem egyezik meg pontosan.

Egek, tudtam, hogy valahol olvastam már ezt. :hehe: Éppen ezért mondtam, hogy Mothma az RO-ban már nincs a Yavinon, akármit ír a könyv. Ilyenkor ugyanis az számít, amit a filmben láttunk, nem az, amit a könyvben olvastunk. Ha pedig azt akarták volna, hogy Mothmát lássuk, akkor láttuk volna. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hogy Mothma az RO-ban már nincs a Yavinon, akármit ír a könyv.

Ez a filmbe se egyértelmű. Abba igazad van hogy valószínűleg távozó félbe volt, de amikor jött hír valószínűleg maradt (ahogy könyv is írja) és onnan figyelte az eseményeket és sztem ez a logikus is hiszen akkor a scarifi csata a legfontosabb esemény volt a Lázadók Szövetség történetében és nyilván első kézből akarja figyelni az eseményeket. Valószínűleg a csata után hagyta el a bázist. Abba tudatban hogy az akció nem sikerült és nemtudták megszerezni a terveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nyilván máshonnan is figyelemmel lehet kísérni a csatát (például a Home One-ról), ha egyáltalán bárhonnan figyelemmel lehet kísérni, hiszen azért egy csatát nem szoktak élőben közvetíteni. Eleve, az akciók megkezdésekor általában rádiócsendet rendelnek el (ezért nem tudták az eadui gépeket sem visszahívni már), másrészt, a résztvevő feleknek kisebb gondja is nagyobb annál, semmint, hogy narrálják az eseményeket. Azt meg a yavini csatából tudjuk, hogy a kis asztalka nem igazán közvetít holoképet. :)

Ha meg figyelte, akkor viszont tudnia, kell, hogy Leia megpattant a tervekkel.

Viszont, mivel utoljára a Yavin IV-en éppen távozófélben láttuk, az ep4-ben meg a környéken sincs, így szerintem kár idekeverni a könyv maszlagát. A filmek szempontjából így egységes és tuti nem véletlenül lett így megalkotva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nyilván máshonnan is figyelemmel lehet kísérni a csatát (például a Home One-ról),

Igen lehetne de erre nincs semmilyen jel se a könyvben se a filmbe.

 

Eleve, az akciók megkezdésekor általában rádiócsendet rendelnek el (ezért nem tudták az eadui gépeket sem visszahívni már), másrészt, a résztvevő feleknek kisebb gondja is nagyobb annál, semmint, hogy narrálják az eseményeket. Azt meg a yavini csatából tudjuk, hogy a kis asztalka nem igazán közvetít holoképet. :)

Nem kell narrációi elég csak ha figyelik a kommunikációt ahogy Leiak-ék tették a yavini csata alatt.

Ha meg figyelte, akkor viszont tudnia, kell, hogy Leia megpattant a tervekkel.

Igen tudnia, kell, hogy Leia megpattant a tervekkel ahogy azt is hogy elkapta őket Vader. Ezért azt feltétezhette hogy a terveknek annyi és ekkor hagyhatta el a bázist.

Viszont, mivel utoljára a Yavin IV-en éppen távozófélben láttuk, az ep4-ben meg a környéken sincs, így szerintem kár idekeverni a könyv maszlagát. A filmek szempontjából így egységes és tuti nem véletlenül lett így megalkotva.

A film szempontjából az is egységes ha csak a csata után amikor Vader elkapja Leia hajóját akkor megy el a bázisról.

 

Én meg úgy gondolom a film és könyv kapcsolatát amire a film nem add egyértelmű választ mint pl. erre hogy mikor távozott de a könyv igen és nem ütközik a filmmel akkor ott könyv a perdöntő mivel kánon az is. Ott se véletlenül lett beleírva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film szempontjából az is egységes ha csak a csata után amikor Vader elkapja Leia hajóját akkor megy el a bázisról.

Ami a képzelet szüleménye, a másikra meg legalább van utalás. Ennyi erővel az is lehet, hogy az egész yavini csata alatt a WC-n ült, mert hasmenése volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután Mon Mothma megkapta az információt scarifi eseményekről ugyan annyi esélye van hogy tovább ment vagy hogy vissza ment. Mert nem láttuk tovább menni ahogy azt se hogy vissza indult volna csak azt hogy reménykedve néz.

De mivel ezután a kánon könyv leírja hogy vissza ment a kommunikációs központba ezután az gondolom nem kérdés hogy mit csinált. Azt hogy ezután mikor hagyta a bázist én csak a legvalószínűbb esetet írtam le, de azt nem tudjuk hogy pontosan, csak az biztos nem akkor amikor te állítod.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt már pedzegette, hogy Draven konkrétan szembement Mon Mothma parancsával, és Galen megölésére adott parancsot Cassiannak.

 

De amikor Mothma Galen Szenátus elé viteléről beszél, ott van a teremben Jyn is. Nem lehet, hogy csak hazudik, hogy Jyn együttműködjön? Vagy az is lehetséges, hogy később Mothmát meggyőzték arról, hogy Galen túl nagy rizikó, így gyakorlatilag Draven nem ment szembe a paranccsal, csak nem láttuk, mikor az a parancs megváltozott / eleve Galen megölése volt a lázadók célja, csak Mothma hazudik. Ezt támasztja alá, hogy később, mikor Draven a tervéről beszél, és arról, hogy Galennek meg kell halnia, nem nagyon titkolózik, tehát nem úgy tűnik, mintha a saját szakállára dolgozna.

 

Persze ettől még lehet, hogy Draven tényleg szimplán átértelmezi az eredeti parancsot, inkább csak lehetséges teóriaként dobtam be a fentieket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mon Mothma, aki a leghangyányibb módon sem szeretne hasonlítani Palpatine-ra, hazudna egy embernek az apja meggyilkolásáról csak azért, hogy rávegye valamire? Ennél kevesebb karakteridegen dolgot tudnék elképzelni.

 

És ha így lenne, Cassiant miért a felszállópályán kell az utolsó pillanatban eligazítani? Nem értek rá abban a ki tudja hány órában vagy napban, amíg Jyn odaért? Ha eleve ez lenne a Lázadók vezérkarának célja, akkor arról Cassian rég tudna, és nem sutyiban adná ki az ukázt Draven, olyan helyen, ahol a vezetőség még véletlen sem hallja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mon Mothma, aki a leghangyányibb módon sem szeretne hasonlítani Palpatine-ra, hazudna egy embernek az apja meggyilkolásáról csak azért, hogy rávegye valamire? Ennél kevesebb karakteridegen dolgot tudnék elképzelni.

 

És ha később változott meg a parancs? Az megmagyarázná Cassian utolsó pillanatos eligazítását is. Meg azt is, hogy Dravent miért nem érdekli, ha más is hallja, hogy "szembement" Mothma szövegével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Dravent nyilván érdekelte, különben nem egy leszállópályán tartana eligazítást. Munkazajban, jövő-menő, csak közkatonák és alacsony rangú tisztek között. Meg gondolod, hogy nem mutatták volna, ha a parancs megváltozott? Legalább azzal érzékeltetnék, hogy Draven közli: fiam, a parancs megváltozott. Ilyesmi azonban még csak el sem hangzik, az viszont igen, hogy: "felejtse el, amit hallott."

Emellett Dravent később le is cseszik, hogy Eadu esetében önhatalmúlag döntött. Ez viszont jelzi, hogy a saját feje után megy, a Tanács beleegyezésével nem foglalkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Dravent nyilván érdekelte, különben nem egy leszállópályán tartana eligazítást. Munkazajban, jövő-menő, csak közkatonák és alacsony rangú tisztek között. Meg gondolod, hogy nem mutatták volna, ha a parancs megváltozott? Legalább azzal érzékeltetnék, hogy Draven közli: fiam, a parancs megváltozott. Ilyesmi azonban még csak el sem hangzik, az viszont igen, hogy: "felejtse el, amit hallott."

Emellett Dravent később le is cseszik, hogy Eadu esetében önhatalmúlag döntött. Ez viszont jelzi, hogy a saját feje után megy, a Tanács beleegyezésével nem foglalkozik.

Oké, valóban nem valószínű, hogy így történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film egyik legzseniálisabb húzásának tartom, ahogy a Szövetség működését felvázolta. Eddig szinte semmit nem tudtunk az egész szervezetről, de azért egy egységes és feddhetetlen, elszánt gyülekezet illúzióját adta. A Rebels-ben már konkrétabban látjuk a sejtes felépítést, ami inkább még csak a Szövetség előszele, így ott se foglalkoznak igazán annak bemutatásával. Amit a RO-ban látunk, az számomra döbbenetes. A Szövetség egy hihetetlenül törékeny valami, amin belül sokféle irányzat van és messze vannak az egyetértéstől. Már vannak kiváltak és ez csak fokozódik.

Teljesen kaotikus minden, azt se tudják eldönteni, hogy most politikai vagy katonai szervezetként működjenek-e. Az a Tanácsülésnek csúfolt valami is elég szervezetlen volt, ráadásul tök mindegy mire döntenek, mert majd aztán egy csomó mindenki megy a saját dolgára és teszi, amit jónak lát. Mothma kezéből is kicsúszik a gyeplő, játsszák a demokráciát, míg mások meg a parancsuralmat, egyesek az anarchiát. Annyira nem tudják eldönteni mi lenne a jó, hogy ugyan próbálnának demokratikusan működni, de ha többeknek látványosan nem tetszik a született döntés, akkor úgyis meglépik, a vezetők minimum hallgatólagos együttműködésével.

 

Ebből a filmből látszik csak igazán, hogy tényleg mennyire az utolsó reményük volt a Hcs elpusztítása. Eleve nem voltak túl erősek, bomladoztak is, a szuperfegyver lelepleződésétől meg jó páran rohantak is (volna) megadni magukat. Ha rövidtávon nem semmisítik meg a fegyvert, akkor teljesen szétesett volna minden. Ellenben így, a totális reménytelenségből is sikerült egy ekkora eredményt elérni és megmutatni, hogy még egy Halálcsillag kaliberű fenyegetést is pár nap alatt el tudnak hárítani. Nem tudom mi történt akkor a Szövetségben, de mi teremthetne ennél nagyobb egységet.

 

Azt meg már többször írtam, hogy a lázadás mennyire színessé-szagossá vált ebben a filmben. Nem az egyedi karakterek miatt, mert azok eddig is voltak, hanem mert most teljesen más hozzáállású és mentalitású embereket láttunk. Eleve, eddig a SW-ban alig ismerünk "klasszikus" lázadót. Obi-Wan, Luke és Han (meg Lando) kívülről esnek be a lázadásba, Leia már nyakig benne van, de a katonáskodást előtte ő is csak kóstolgatta. Marad Ackbar. A Rebels-ben meg Kanan és Ezra, Ahsokaval és Rexszel együtt szintén félig "kívülállók", maradnak a többiek. Ez még úgy is kevés, hogy amúgy mennyire szedett-vetett a lázadás és mindenféle "jöttment" beolvadhat.

A RO-ban láttunk akciózni lázadó hírszerzőket, tiszteket, tanácsnokokat, szimpla katonákat. Sőt még afféle renegátokat is. Az pedig egy dolog, hogy vegyes a kép, de morálisan már nyoma sincs annak a feddhetetlenségnek, amit korábban sugalltak. Azért amit Saw vagy Cassian leművel, az nem akármi. Ilyet korábban a jók oldaláról csak a félig már sötétben leledző Anakintól láttunk. Han is "mélyről" indul erkölcsileg, de hamar nagy hőssé válik, mintha a lázadás mindenkiből szentet csinálna. Hát kérem szépen, nagyon nem, vannak akik nem riadnak vissza attól, hogy a legmocskosabb húzásokat is meglépjék, ha szerintük ez segít a közös ügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen összefoglaltad. Néha az az érzésem, hogy szerencséjük, hogy volt egy Luke Skywalkerük a halálcsillagnál. Ha ő nincs, akkor és ott végük. Átvitt értelemben az Erő mentette meg a Lázadást a széteséstől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szépen összefoglaltad. Néha az az érzésem, hogy szerencséjük, hogy volt egy Luke Skywalkerük a halálcsillagnál. Ha ő nincs, akkor és ott végük. Átvitt értelemben az Erő mentette meg a Lázadást a széteséstől.

Igaz, de azért sokkal árnyaltabb lett ez is. Kellett Luke a Halálcsillag felrobbantásához, ahogy Han is hogy megadja neki az esélyt a döntő lövésre. De azért lehetett egyáltalán ott, mert Obi-Wan bevezette az Erő alapjaiba és útjára indította. Őt pedig Leia kereste fel. Ezeket eddig is tudtuk és szépen festett a kép, de ez most rengeteg plusszal egészült ki. Bail és Obi-Wan egyezsége sejthető volt a 3 alapján, de most konkrétan el is hangzik. De azt is látjuk, mi kellett a Halálcsillag terveinek megszerzéséhez, hogyan került be a sebezhetősége. Szóval sok téren "szerencséjük" volt, de egy öreg bölcs egyszer azt mondta, ez a szó nem szerepel a szótárában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.