Ugrás a kommentre

Ki mit vár a filmtől?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A boxos majom ezt rosszul tudja. Még 2013-ban volt egy bejelentés Bob Igertől, hogy az egyik spin off filmet Kasdan írja, a következőt pedig Kinberg. A nyilatkozat megfogalmazása egy kicsit kétértelmű, de Iger akkor 2 külön filmről beszélt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami miatt szerintem szuper lesz:

-A készitők rá lesznek kényszeritve, hogy dobják a szokásos Star Wars dramaturgiát. Han Solo nem egy semmiből jövő Erőhasználó hanem egy bűnöző. Ráadásul külön hangsúlyozták, hogy a spin-off filmeknek mind egyedi hangulata lesz. A Zsivány Egyesnél a háborús film feeling nagyon működött. Itt is valami hasonló egyedi izre számitok.

-Nem lesznek Erőhasználók és jó eséllyel az első SW film lesz ahol még egy fénykardot se fognak bekapcsolni. Az SW világára kicsit rálátást kapunk alulnézetből mitikus hősök nélkül.

-Ajtó nyilik a Star Wars egyik legérdekesebb szegletére: az alvilágra. Ez lesz a Disney éra első filmje ahol nem egy csapatnyi jófiú próbál legyőzni egy diktatórikus rezsimet.

-Han Solo az egyetlen a régi filmek nagy triójából, akinek tényleg szines élete volt már azelőtt is hogy becsatlakozott volna a történet fősodrába. Épp ezért szerintem jó választás volt egy spin-offra.

-Nem tudom ti hogy vagytok vele de én ebben a filmben a sima fan-service-re is vevő leszek. Han először ül be a Falconba. Először találkoznak Chewie-val, megnyeri a Kessel futamot. Igen tudom hogy ezek megtörténtek, de önmagában már az is érték szerintem ha az ismert elemeket ügyesen tálalják nekünk. Jó rendezés és remek szinészek mellett ezek a fan service jelenetek szerintem baromi jól működhetnek és önmagukban a jó megvalósitásukkal fel tudják értékelni a régi filmeket. Oké hogy tudjuk hogy Csuvi meg Han birják egymást, de ha látjuk hogy mondjuk Han megmenti Csuvi életét valami frankó kis jelenet során az azért csak hozzátesz a kettejük barátságához. Nekem már az is tetszik hogy látni fogjuk a Falcont "fiatalon". 

 

Remélem legkésőbb jövő héten jön a trailer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Nabo jól írja, Kingberg a 3. spin-off -ot fogja írni. A Solot Lawrence és a fia írta. :D 

 

Elvárásaim:

- elsőként is legyen SW :D 

- legyen egyedi hangulata - ez a gengszteres stílusból szerintem megkapjuk - és merjen újítani.

- Corellia szereplése, ahonnan Han elindul útjára.

- új világokat, kevert - tehát új és régi - fajokat.

- szerethető karaktereket várok

- egy esetleges Boba/Jabba cameot - de ha nem lesznek benne, akkor is jó nekem. :) 

- ami a legfontosabb: mutassa be szépen a film hogyan lesz Hanból az a figura, akit a 4 -ben láthatunk

 

Mitől félek?

- félek elsőként is Alden -től. remélem tévedek, és sikerül hoznia Han karakterét - igazából ez a legkisebb félelmem.

- félek Han Solo karakterétől. Ahogy Dzséjt is írta, Han -nak kell elvinnie a hátán a filmet - persze a többiekkel közösen, de a fókusz az magán Solon lesz. Ő lesz a fő-főszereplőnk. A Legends -ben pl. a Han Solo trilógia nekem az egyik kedvencem volt, de a film az kicsit más, mint a mozgókép. Itt nem ismerjük meg a szereplő gondolatait, hacsak ki nem mondja őket. 

- félek a film történetétől. Itt csak azt akarom közölni, hogy nehogy a fanservice -é legyen a főszerep: tehát ne csak azért legyenek benne Hanon és Chewie -n kívül a szereplők - ha Boba, Jabba, vagy Vader(!) esetleg feltűnne - illetve a Kessel futam, meg egy csomó másik dolog, mert egy filmbe szeretnék őket sűríteni. Ha kell, akkor csak legyen Han, Chewie és Lando. Legyen elmesélve Chewie és Han találkozása, a sabakk-party legyen bemutatva, legyen egyedi történetünk, merüljünk el a karakterek - mint a régiek, és mind az újak - történetében, mutassa meg a film a Galaxist egy új szemszögből, egy új aspektusból.

Ha nekem itt most a két jóbarát találkozását, a Kessel-futamot, a Falcon Lando -tól való elkobzását, Jabbát - meg még mit tudom én, hogy milyen régi történetek vannak - bemutatják ebben a filmben, az kicsit sok lesz. Vicces lenne, ha ennyi esemény történne Hannal ilyen rövid idő alatt. Elég ha a sok fan service -ből csak egy kis rész valósul meg - és az is ügyesen, de szerintem meg fogják ezt oldani. 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarral vagyok. Lehet várni persze EpVIII szintű alkotást csak fölösleges. Valakinek kevés ha látja a híres mérföldköveket a filmben, nekem pont elég lesz ha jól lesz rendezve, tisztelettel viszonyul az elődökhöz és szórakoztat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pl. olyan "meglepire" számítok, hogy Hannak nagyon nem jön be Csubi, és viszont... és innen szép felállni. Tuti, hogy lesznek ilyesmi meglepik, és ez jó. Lenne. :) Plusz Lando és Han. Hát itt eleve naaagy dumák, helyzetek lesznek. Harrelson meg... imádom. Nehogy már ne legyen tök jó karakter. Ez már elég jó alap, szerintem.

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Bomarral vagyok. Lehet várni persze EpVIII szintű alkotást csak fölösleges. Valakinek kevés ha látja a híres mérföldköveket a filmben, nekem pont elég lesz ha jól lesz rendezve, tisztelettel viszonyul az elődökhöz és szórakoztat. 

Én személy szerint nem várok ep8-as szintet (még az ep9-től sem), de azért nekem baromi kevés lesz, ha csak egy - bocs a kifejezésért - rajongói maszturbációs film lesz. Azért remélem, hogy ennél jobban megerőltették magukat. A fan filmek szintjén azért lépjenek túl, márpedig az ilyen fan service egyveleg általában azokban van. Azért a Rogue One szintjét próbálja megközelíteni. Minimum, hogy annyira élvezzem, mint a Rogue One-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami fan filmet láttam egyik se próbált komoly mérföldköveket elmesélni, például hogy Han és Csuvi barátsága hogy kezdődött. A fan filmeknek ez túl ambiciózus. Azok inkább csak az akció-jelenetekre vannak felépitve. Pont ezaz, hogy ezeket a fan service jeleneteket jól előadni csak látszólag könnyű. Ahhoz, hogy Han és Csuvi találkozása, a Falcon első útja Soloval vagy a híres sabacc játszma tényleg szórakoztató legyen ahhoz tehetség kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ami miatt szerintem szuper lesz:

Egyetértek.

Gondolom, azt senkinek sem kell magyaráznom, nálam egy alvilágos SW-film jó eséllyel indul :D 

1 órával korábban, Darth Porg írta:

Harrelson meg... imádom. Nehogy már ne legyen tök jó karakter. Ez már elég jó alap, szerintem.

Ha mégsem lesz jól megírt karakter, akkor majd WH azzá teszi :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok mást mondani, mint az alapszabályt: Kasdanékon múlik a legtöbb. Alden nyilván megoldja, nem hülyék a castingosok, stb. A dizájn sem lehet gond. Ha jó a könyv, jó lesz. Ebben van a lényeg, a film lelke.

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmmel kapcsolatban alapvetően azt várom, hogy legyen szórakoztató de a hagyományos egysoros beköpéses SW módon és ne a TLJ Marvel-humorával operáljon. Han legyen felismerhető karakterileg, de jó lenne ha látnánk ahogy azzá "fejlődik" aki a 4. rész elején.  Szintén király lenne ha az alvilág rendesen bemutatásra kerülne, esetleg Jabba/Bona cameo is beleférne. Az új - illetve filmen új - bolygók legyenek szépen kidolgozva, legyenek hangulatosak és szakítsunk az ST számomra legfájóbb már már hagyományával, miszerint a régi és szeretett fajok szinte teljesen mellőzve vannak a filmből. Legyenek Twi'lekek, Zabrakok stb. a háttérben. Legyen egyedi. Legyen meg a Solo filmnek is a saját, egyedi hangja, ami viszont illeszkedjen az OT világához. Ez így leírva elég fura, de az RO megcsinálta, szóval nem lehetetlen. 

 

Ami viszont talán a legfontosabb. Han ne legyen hős. Ne rángassák bele valami idióta világmegmentős dologba, ne derüljön ki hogy már azelőtt titokban kulcsfigura volt, mielőtt még valójában az lett volna. Egyszerűen maradjon meg kicsiben a történet. Ne legyen benne a galaxis sorsa, legyen csak Han sorsa a tét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkronhangokra is kíváncsi vagyok. Emilia Clark-nak ugye Molnár Ilona szokott lenni, Woody-nak Stohl András (legalábbis nagyon sokszor volt ő). A többi számomra talány. :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Volt már rá példa, hogy a Star Wars-on belül, két különböző szereplőnek ugyanaz adta a hangját :) pl. Ackbar és Palpatine, Yoda és Tarkin

Dexter Jettster és Watto (ők ráadásul egyazon filmben) és Peavey kapitány, C-3PO (RO, ep8) és Wedge (SE), Nute Gunray és Darth Vader (RO) és Ackbar (ep7-8), Dr. Evazan (eredeti) és Yoda (ep8). Stb. Akad egy pár hang, aki több karaktert is megjárt, bár mondjuk Luke az, akinek majdnem végig konstans Stohl volt a hangja, csak az eredeti szinkronokban nem ő szólaltatta meg. Az ep4 eredeti szinkronjában még Kassai Károly volt a hangja (aki az RO-ban Chirrutot szinkronizálta), az ep5-ben Szatmári György, az ep6 eredetiben pedig Rékasi Károly kapta a szerepet. Szóval Stohl ezért is fura lenne másik szerepben, pláne kevesebb mint fél évvel az ep8 után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy olyan Han Solo-filmnek, amely az eredeti trilógia eseményei előtt játszódik, jobban örültem volna, ha a '80-as, '90-es években forgatnak (természetesen Harrison Forddal és Billy Dee Williamsszel). 

A mostani, fiatal színészekkel teli film helyett inkább egy olyan alkotás lenne ínyemre, amelyben ugyanúgy Ford alakítja Solót, és a történet értelemszerűen Az ébredő Erő, valamint A Jedi visszatér között játszódna. Szerintem bőven van a két film között is történés, sőt! Láthatnánk például Ben bukását egy picit részletesebben, mint az ep. 8-ben, de én lezárnám Lando sorsát is, ugyanis nem tetszik, hogy az új trilógiában emlékeim szerint még csak meg se említik. Pedig szerény véleményem szerint ő az OT egyik legfontosabb alakja. 

Habár az is igaz, hogy Han múltjáról vajmi keveset tudunk. Gondolok itt arra többek között, hogy nem tudni, hogyan ismerkedett meg Chewie-val. De, ahogy a kommentem elején is írtam, egy ezt boncolgató filmnek jobban örültem volna a múlt században. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Az ep.6 és az ep.7 közötti Hant már ismerjük. Az nagyjából az akit már láttunk. 

Igaz, de biztosan átélt abban az időszakban is izgalmas kalandokat, amiket vászonra lehetne vinni. Ráadásul egy ilyen film elkészítésével Lando sorsát is lezárhatnák. Vagy akkor jelenjen meg a IX. részben, mert én marhára kíváncsi vagyok, mi történt vele A Jedi visszatér után. Túl prominens karakter ő ahhoz szerintem, hogy csak úgy eltűnjön. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, caseyjones írta:

A mostani, fiatal színészekkel teli film helyett inkább egy olyan alkotás lenne ínyemre, amelyben ugyanúgy Ford alakítja Solót, és a történet értelemszerűen Az ébredő Erő, valamint A Jedi visszatér között játszódna.

Gondolom a probléma ott kezdődött, hogy Ford egyáltalán nem volt vevő rá. :)

 

De amúgy egyetértek, egy ilyen Solo film engem is jobban lázba hozna. Han is csinált sok mindent abban a 30 évben, amiből jó történet lehetne.

 

Ettől függetlenül bőven van potenciál a fiatal Han történetében is, csak hozzák ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

De amúgy egyetértek, egy ilyen Solo film engem is jobban lázba hozna. Han is csinált sok mindent abban a 30 évben, amiből jó történet lehetne.

Amennyit eddig tudunk, az alapján nem sok mindent csinált. Lemondott a rangjáról, aztán segített felszabadítani Chewbaccának Kashyyykot, utána elvált a wookiee-tól és letelepült a Chandrillán Leiával és a kis Bennel. Aztán, amikor a kölyök nagyobb lett és leadták Luke-nak, Han űrhajós versenyeken vett részt, majd később szervezett és csapatokat szponzorált (hat évvel az ep7 előtt még ezt csinálta). Csupán Ben árulása után tért vissza a csempészéshez és állt össze újra Chewie-val.

 

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Vagy akkor jelenjen meg a IX. részben, mert én marhára kíváncsi vagyok, mi történt vele A Jedi visszatér után.

Amit eddig tudunk: hosszú hónapok alatt felszabadította az Anoatt-szektort a Birodalom elnyomása alól, aztán visszaszerezte Cloud City-t és ott is maradt. Hat évvel az ep7 előtt, mikor kirobbant a botrány Leia körül, küldött egy üzenetet a nőnek, hogy támogatja.

Amúgy a TLJ-ben Johnson egy ideig Landót akarta a kódtörő szerepkörbe, de aztán kiírta őt és a helyére került DJ. Én nem is bánom, Lando már gáz lenne ebben a szerepben (csak nézzünk rá Billy Dee Williamsre), DJ sokkal jobb lett.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Han épp hogy nem csinált sok mindent a kérdéses 30 évben. Endor után még egy évig ügyködött aztán egy versenyző apuka lett, aki ritkán volt otthon. Nagyon izgi. Ben történetét pedig rajta keresztül egyáltalán nem lehetne kidomboritani hiszen Ben pont azért utálja többek közt mert sose volt vele. Kiskorában se sokat aztán lepasszolták Luke-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.