Ugrás a kommentre

Han Solo és társai


IndianaAndrisSolo

Ajánlott hozzászólás

És azért Han Solo nem egy olyan bonyolult karakter, akinél többévnyi színpadi gyakorlat kell ahhoz, hogy megelevenítse egy tehetséges színész. Elmondhatjuk jelleméről, hogy szarkasztikus, epés, gúnyos, cinikus és csipkelődő. Ehhez még vegyük hozzá jellegzetes arcmimikáinak széles tárházát, azaz a félmosolyt, és tadaaaa: kész Han Solo. :)

 

Nyilván nem ő a kedvenc karaktered a sorozatból, ez látszik, de szerintem azért nem ennyire egyszerű a helyzet.

Szerintem az egyik legösszetettebb karakter a sorozatból, mégha a drámai jellege nem is annyira harsány, nincsenek olyan nagy tétjei, mint a többi figurának, mégis baromira finom eszközökkel operál Ford. Nem beszélve arról, hogy ez a négy film az élete alakítása, valljuk be. Egyik másik alakítása, beleértve a Polanski Őrület, a Szökevény, a Kis szemtanú, vagy a Blade Runner a nyomába sem érhet, és még Indy sem, utóbbi meg ráadásul Han mellényzsebéből bújt elő. Azért, mert egy karakter komikus, még nem jelenti azt, hogy nem mély. Hogy a legevidensebb példákat hozzam: Chaplin Csavargója, vagy Woody Allen. Azok a teljesen a személyiségéből jövő, üde, végtelenül tehetséges gesztusok, amiket Ford csinál, nem leutánozhatóak megfelelő hasonló hihetetlenül erős komikus tehetség nélkül. És sokkal unikálisabbá teszik őt, mint a legtöbb Broadway-ről vagy az Actors Studio-ból jött, erősen dramatikus és teátrális, önmagát tudatosan fejlesztő színészt.

 

Csak hogy jelezzem, mennyire nem csak ennyi Han Solo karaktere, amennyit leírtál: ha ezeket a jellemvonásokat, mint instrukciókat adnánk meg egy színésznek, az ugyanennyi eséllyel kezdené el játszani Doktor House-t, de talán még Joker-t is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.7-ig nekem a legunalmasabb főszereplő volt. Persze amire kellett arra jó volt. De ha jól csinálják pont úgy mint a TFA ez is elmélyitheti. Semmiképp sem OT-s Ford utánzatra számitok, hisz 10 évvel fiatalabb lesz. Ha a húszonéves Han pont olyan mint a harmincas az elég nagy csalódás. Ráadásul a készitők már utalgattak is rá, hogy ebből a filmből kiderülheti mitől lett olyan cinikus. Ha már a reflektorfénybe helyezik és ráépül egy teljes film akkor remélem is hogy lesz valami karakterfejlődés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han Solo nem azért faék egyszerűségű, mert humoros, hanem mert az. Cifrázhatjuk ezt, ahogy akarjuk, de Harrison Ford a felsorolt filmekben sokkal nagyobbat alakít, éppen azért, mert azokban a szerepekben több lehetőség volt. Tévedés azt hinni, hogy Han nem a kedvenc karakterem. Az ep4-5-6-ból ő a kedvencem a főhősök közül. Az ep7-ben pedig bitang nagyot nőtt a szememben, és érzésem szerint a karakterrel kapcsolatban Ford ott nyújtotta a legtöbbet. De Han ettől függetlenül konstans egy cinikus humoros sidekick, akinek igazából két kiugró pillanata van: az ep5-ben és az ep7-ben. És mindkettő jóval a Han Solo-film után játszódik, tehát véletlen sem lehet egy olyan Han a történetben, mint amilyen az ep5 és 7-ben volt. Nagyon nem számítok arra, hogy ez a Han fog igazi mélységet adni (az ep7-ben azt megkapta).

Ehrenreich-nek nem lesz probléma hoznia a figurát - és már csak azért is hoznia kell, mert csak így adhatja el Han Solót. Jobban tartok attól, hogy egy sidekick nem fog tudni elvinni egy egész filmet. Han nagyszerű támogató karakter, de, hogy milyen főhős, azt még nem tudni. Valószínűleg éppen ezért ez lesz a legegyszerűbb Star Wars-film, egyben a legnehezebben megalkotható is. Egy nem túl bonyolult mellékkaraktert főhőssé tenni egy karakterközpontú filmben úgy, hogy az beilleszkedjen a világba, működjön és nem üssön el a megismert Hantól. Nem lennék az alkotók helyében, pedig szeretem a kreatív kihívásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Woody a karakteréről egy Facebook-os kérdés-válasz műsor során: "Han mentora vagyok, de valamelyest bűnöző is. Nem hiszem hogy ennél többet kellene mondanom mert az Erő nem engedi."

Jó fej. :D

 

Érdekes lesz ez a mester-tanítvány felállás is.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából az a rohadt nehéz Han karakterét illetően, hogy rettentő ügyesen kell majd egyensúlyoznia a készítőknek.

 

Ahogy Dzséjt is írta, Han az OT-ben leginkább támogató karakter volt. Ebben a filmben főszereplő lesz, tehát mindenképpen többdimenziósnak kell lennie, valami olyasminek mint az Ep7-ben. Viszont olyan nem lehet mert időben az OT előtt vagyunk.

 

Magyarán színesíteni kell a karaktert, de úgy hogy az belepasszoljon abba a képe amivé válik az Ep4 idejére. Nem lehet túl drámai vagy túl érzelgős. Ugyanakkor nem lehet a teljes film ideje alatt csak cinikus megjegyzéseket tenni, meg félmosolyt villantani. Nagyon szűk az a terület ahol Han karaktere egyszerre lehet szórakoztató ÉS hiteles ebben a filmben. Ezt kell megtalálnia a készítőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarán színesíteni kell a karaktert, de úgy hogy az belepasszoljon abba a képe amivé válik az Ep4 idejére. Nem lehet túl drámai vagy túl érzelgős. Ugyanakkor nem lehet a teljes film ideje alatt csak cinikus megjegyzéseket tenni, meg félmosolyt villantani. Nagyon szűk az a terület ahol Han karaktere egyszerre lehet szórakoztató ÉS hiteles ebben a filmben. Ezt kell megtalálnia a készítőknek.

 

Esetleg ha film azt (is) mutatná be, hogy mitől is lett olyan pénz centrikus, cinikus gazfickó aki csak a saját dolgával törődik, akkor egy kicsit nagyobb mozgásterük lenne ebből a szempontból.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg ha film azt (is) mutatná be, hogy mitől is lett olyan pénz centrikus, cinikus gazfickó aki csak a saját dolgával törődik, akkor egy kicsit nagyobb mozgásterük lenne ebből a szempontból.

Szerintem is ez a kulcs. Az OT-ban Han valóban egy igencsak egyszerű figura, aki ugyan a 7-ig bezárólag komoly jellemfejlődésen megy át (az ő teljességéhez nagyon is kellett a 7), de ettől még soha nem volt egy összetett karakter. Szóval sokat változott a 4 film alatt, de nem mondanám, hogy mélyült vagy komplexebb lett, inkább egy egyszerű állapotból átlépett egy másikba.

 

Egy ilyen fazonra nehéz felhúzni egy kimondottan karakterfilmet, ezért más típus kell. Muszáj mélyíteni a karaktert, csak ugye Hanról mindenkiben él egy elég erős kép, amit ha túlságosan háttérbe szorítanak, abból elégedetlenség lehet. Hasonló volt a helyzet Vaderrel is, akinek kapcsán a legtöbbeknek a mai napig nem sikerült feldolgoznia, hogy a fiatalabb Anakin nem pont olyan volt, mint az OT-ban látott (szerintem szintén elég egysíkú) Vader.

 

Ennek ellenére Hannál is ez lehet az egyetlen kiút: bemutatni miért is lett olyan a 4-re, amilyen. Ez elég szabad kezet enged, hiszen lehetett ő korábban szinte bármilyen (csak valamiféle zsivány kalandor kell), bizonyos történések mentén idősebb korára "letisztult", "egyszerűsödött". Csak nagyon fontos, hogy ezek a sorsfordító lépcsők megjelenjenek a filmben, lényegében erről szóljon. Ne legyen egy hatalmas lyuk, hogy most kapunk egy újféle fiatal Solot, akivel majd többnyire off-screen történik mindenféle és ezáltal alakul ki az eddig ismert arc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem érzem hogy ez olyan szűk dolog lenne. 10 évvel vagyunk az OT előtt szóval van bőven tere a karakterfejlődésnek. Nem kell nagyon erősen ragaszkodnia az OT Han-ra.

 

Miért ne lehetne túl érzelgős? Lehet hogy ekkor történt vele valami olyan drámai ami ilyenné tette, ami után rájött hogy a becsület, és a becsületes út nem jó irány.

Sok fele el lehet menni. Egyáltalán nem szűk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az, hogy az ep4-es Hanhoz kell igazodni, alap. Hiába nem láttuk egy huszonéves Hant, attól még nem csinálhatnak belőle teszem azt egy nemesi úriembert, mert az nem Han Solo.

Oké, de a lényeg hogy nem kell pont olyan legyen mint az OT-s Solo. A film legvégén el kell higyjük hogy ebből az ep.4-es figura lesz de ennyi. Ez elég nagy mozgástér. Fulcrummal értek egyet: akár bedobhatnak valami teljesen meglepőt is. A lehetőség megvan rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én várok Woody Harrelson szájából valami "Mindig te lőj először" szerű tanácsot

Akár egy tippet is adhatna Han-nak arra vonatkozólag hogy miféle helyre kéne eldugni a szajrét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Remélem a Solos muviban sötét haja lesz.

 

 

Úgy látszik Billy Deet sikerült meggyőzni, hogy adja tovább ezerarcúságának titkát a fiatalabb generáció számára. :D

Azért a fiatal Lando a pókerarcon kívül mást is eltanulhat az öregebbtől. Például néhány zsugatrükköt. :D

 

 

Azért örülök neki, hogy az öregebb színészek elbeszélgetnek az utódokkal. :)

Jaja. Szép dolog az öregebb és a fiatalabb színészek közti kooperáció.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pheobe Waller-Bridge is szerepet kapott a filmben. Egy cgi karaktert alakít majd.

 

Szerintem elírtad a nevét: Phoebe

 

Utána néztem a hölgynek és el nem tudom képzelni milyen szerepet kap. Miután CGI adná magát hogy robot legyen, de valahogy ebbe a filmbe eddig nem nagyon képzeltem robotot - főleg Han robotfóbiája miatt. Persze lehet valamilyen idegen lény is, ebben viszont végtelen a lehetőség. Esetleg egy fiatal Maz?

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elírtad a nevét: Phoebe

 

Utána néztem a hölgynek és el nem tudom képzelni milyen szerepet kap. Miután CGI adná magát hogy robot legyen, de valahogy ebbe a filmbe eddig nem nagyon képzeltem robotot - főleg Han robotfóbiája miatt. Persze lehet valamilyen idegen lény is, ebben viszont végtelen a lehetőség. Esetleg egy fiatal Maz?

Miért droid? Szerintem egy idegen lény a CGI alapján jóval valószínűbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én sem értem, hogy jött ki a CGI-ból az, hogy droidról van szó. :hmm: Több, ha nem sokkal több esélye van annak, hogy idegen lény lesz.

Mondjuk azt sem értem, mi ez a Han robotfóbia. Mikor és hol van Hannak robotfóbiája?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én sem értem, hogy jött ki a CGI-ból az, hogy droidról van szó. :hmm: Több, ha nem sokkal több esélye van annak, hogy idegen lény lesz.

Mondjuk azt sem értem, mi ez a Han robotfóbia. Mikor és hol van Hannak robotfóbiája?

Gondolom Jar Jar Han bunkózására gondol Threepioval meg BB-8-tel szemben. Fóbiának nem nevezném, de a filmek alapján nem igazán kedveli a droidokat. Mondjuk ettől még simán lehet körülötte egy az új filmben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez még baromira nem fóbia, csak nem kedveli C-3PO-t, akit amúgy baromi sokan nem kedvelnek (én sem, az ep1-3-ig utáltam), hiszen ritka fárasztó droid. Ennek ellenére meglehetősen jól együtt tudott vele dolgozni a Falconon. Ráadásul Han mindenkivel bunkó elsőre. Ez még nagyon nem fóbia. Sőt, még csak nem is általános droidutálat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.