Ugrás a kommentre

Han Solo és társai


IndianaAndrisSolo

Ajánlott hozzászólás

Én egyedül a Terminator: Genisys-ben láttam azt a csajt. Abban bírtam. Ezen kívül csak néhány GoT-os képen láttam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jut eszembe... mijé nem Ingruber lett Han?? Disney sucks!! Oda a gyerekkorom. :lol:

Ezt a kérdést én már annak tudatában tettem fel,hogy Alden mellé is tettek instruktort vagy nem is tudom mi volt a konkrét elnevezése,hogy a játékán csiszoljanak.

Akkor egy kicsit több befektetéssel már ez az Anthony gyerek is jó lehetett volna.

Mondjuk tény,hogy a hasonlóságon kívül más erénye nemigen van a srácnak és eléggé rá is játszik erre az adottságra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Jut eszembe... mijé nem Ingruber lett Han?? Disney sucks!! Oda a gyerekkorom. :lol:

Ez az a komment "típus" amivel annyira ki lehet akasztani, hogy nem feltétlen kulturált formában válaszolok az adott kommentre (másik oldalakon persze :) )

 

Legutóbb ezt sikerült írnom jó pár Ingruberes magasztaló komment után:

"Nem hiszem el, hogy nem lehet már napirendre térni afelett, hogy a színészek is emberek így megöregednek és nem tudják eljátszani saját maguk ifjabb változatát ez esetben pedig másik színész kell aki nem feltétlen hasonlít a másik színészre. Aki felnőtt fejjel nem tud ezen átlendülni az menjen recskázni az OT-re aztán fellejtse el az SW-t azon kívül. Ingruberel meg menjetek már a f*szomba, jó színész... , tisztán látszik, csak úgy árasztják el fele szegény gyereket a nagyköltségvetésű filmek főszerepei."

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, egyelőre elég bizonytalan vagyok ezen a téren. Az teljesen egyértelmű, hogy csak azért ne kapjon meg valaki egy szerepet, mert hasonlít az eredeti színészre. Pláne ne főszerepet, még inkább pláne ne ennyire ikonikus szerepet. Az pedig eléggé szembetűnő, hogy Ingruber nem annyira jó színész, a tehetsége sokkal inkább egy Harrison Ford paródiára predesztinálja, mintsem Han Solo szerepére.

Viszont nézegettem a képeket, megnéztem a trailert, és valahogy nem áll össze nekem. Szerintem teljesen természetes az, ha valakit nagyon zavar az, hogy egy szereplő totálisan másképp néz ki, mint ahogy megszokta. Főleg, ha olyan esetről van szó, ahol a karakter ennyire összenőtt egy nem mindennapi színésszel. Szerintem az ezen való átlendülés nem felnőttség kérdése.

 

Nem akarok előre ítélkezni, de egyelőre engem semmiféle Han Solo hangulat nem kapott el, hiába Chewie, hiába Lando és hiába a Falcon. Landonál amúgy szerencséjük van, mert az új fazon még egészen hasonlít is a vén kujonra, amiben persze a jellegzetes bajusz is sokat segít.

Han viszont nagyon más. És ez nem olyan, mint pl. Obi-Wan esetében, ahol 20 évnyi korkülönbség volt. Tisztában vagyok vele, hogy nemigen vannak egyéb lehetőségek, Ford pedig "megöregedett", de nem vagyok benne biztos, hogy ilyen esetben érdemes ennyire boncolgatni egy ilyen karaktert. Ezek után baromi jó kell legyen a film, hogy azt mondjam, hogy ez az ötlet és kivitelezés megérte.

 

Képzeljük el, ha a Rogue One-ban mások játsszák Leiát és Tarkint. Vagy ha a sequelben mondjuk Ian McKellen játssza Luke-ot, Anthony Hopkins meg Hant. Nyilván utóbbiaknál más volt a helyzet, hiszen pont jó korban vannak az eredeti színészek, de akkor is, a példa szerintem érthető. Annak ellenére, hogy zseniális színészekről beszélünk, mégiscsak illúzióromboló...

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem teljesen természetes az, ha valakit nagyon zavar az, hogy egy szereplő totálisan másképp néz ki, mint ahogy megszokta.

Nekem is vannak fenntartásaim, de ez azért túlzás. Alden igenis hasonlít Fordra. Engem a trailerben csak kicsit győzött meg, a filmre marad a java. Ha nem zökkent ki akkor már nyert ügye lesz nálam

 

13 perccel korábban, pb69 írta:

Képzeljük el, ha a Rogue One-ban mások játsszák Leiát és Tarkint.

Mind a kettő mellékszereplő. Ráadásul Leia mennyi időre tűnt fel? 5 másodperc?

 

Han ezzel szemben benne lesz az egész filmben, nem igazán lehetett másképp megoldani mint élő hús vér színésszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem teljesen természetes az, ha valakit nagyon zavar az, hogy egy szereplő totálisan másképp néz ki, mint ahogy megszokta. Főleg, ha olyan esetről van szó, ahol a karakter ennyire összenőtt egy nem mindennapi színésszel. Szerintem az ezen való átlendülés nem felnőttség kérdése.

De az hogy hogyan állsz a dologhoz az teljességgel a felnőttség kérdése, mert OK ha zavar, nekem sem teljesen frankó még az új Han, de ha ettől még teret adsz annak, hogy igenis még így is lehet jó a film sőt urambocsá' maga Han is az érett felfogás. Azzal szemben, hogy élből elutasítod, mert nem hasonlít az előző színészre és elkönyveled, hogy hát az egész így egy nagy sz*r lesz és inkább látnál egy kevésbé tehetséges embert csak azért mert neki olyan a pofija, mint Fordé az viszont eléggé gyermeteg.

 

 

Amúgy olyan jó lenne The Flashnek lenni, szívesen átugranék egy olyan alternatív univerzumba ahol Ingruber kapta a szerepet, aztán valószínűleg nagy lótrágya lenne a film/ Han és így visszahoznám a felvételt, hogy itt a nagy reménységetek nesztek. Bár akkor meg tuti az lenne, hogy ááá biztos a rendező rontotta el, meg a Disney túlságosan beleszólt a karakterbe etc-etc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a trailerek alapján megcsinálták olyan szintre, hogy nem ez lesz a film erőssége, de megakasztani sem akaszt meg, mert ami elleshető a Solo karakterből (a mozdulatai, a viselkedése, a ruhája, stb.) és a körítés (Falcon, Lando, Kessel stb.) az stimmel, úgyhogy ha azt hozza, ami a trailerben van, én most úgy látom, nem fogok fennakadni az arcberendezés eltérőségén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a Looperben jobban zavarta amikor Willis fiatal mását átmaszkirozták hogy hasonlitson rá. Végig olyan volt mintha valami baj lenne a szinész arcával. Tarkin meg olyan nagyon azért nem győzött meg. Igazából sokszori megnézés után a szinte tökéletes RO-nak két hibát látok csak: abból az egyik Tarkin néhány jelenete. De ott ez annyiból érthető, hogy napokkal vagyunk az ep.4 előtt. Ott nem lehet azzal jönni hogy ez egy fiatalabb Tarkin hisz ott pont annyi mint az ep.4-ben. De az eddig látottak alapján messze a legjobb döntést hozták azzal hogy Hant egy hús vér szinész játsza mindenféle idétlen maszkirozás nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bomarr írta:

Igazából sokszori megnézés után a szinte tökéletes RO-nak két hibát látok csak: abból az egyik Tarkin néhány jelenete. 

Tarkin nekem már a mozis nézésnél áll leesős volt, és azóta is zseniálisnak tartom. Aldent sokkal inkább szokni kell. A teaserben nem győzött meg, de nem is volt borzalmas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos Tarkin néhány jeleneténél nekem nagyon egyértelmű, hogy CGI munkáról van szó. Az egyik ráadásul pont az első jelenete amikor megfordul. Nyilván kihozták amit lehetett a technológiából de szerintem még bőven van hova fejlődni. Az a baj, hogy egy emberi arcnál ha valami nem 100 százalékosan fotorealisztikus az már zavaró lehet, épp ezért nagyon más kategória mint egy CGI lény. Van egy-két beállítás ahol viszont Tarkin meglepően jó, ahol szinte rácsodálkozok hogy ez egy CGI munka. Kár hogy nem az összes ilyen. Ha ennyire lenne valóságos a fiatal Han akkor az nekem az egész filmet tönkre vágná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Tarkin igazán a RO-val került a helyére! Imádtam minden pillanatát, tetszett, hogy nem csak megjelent, mint Ponda Baba és Dr. Evazan, hanem történt is vele valami, szituációba volt hozva, jó volt a konfliktus közte és Krennic közt. Mellesleg a TCW-ben és a Rebelsben is a kedvenc részeim között vannak azok, amiben feltűnik.

 

Így kell viszontlátni a legacy karaktereket, ahogy a RO-ban láttuk Tarkint, Vadert, és főként ahogy a TLJ-ben Yodát. Mindhárom szereplése egyszerűen tökéletes volt. Abban bízom, hogy ebben a filmben hasonlóan emlékezetes, de a történethez kapcsolódó bejelentkezése lesz Jabbának, és talán Fett-nek. Utóbbi szereplésében egyébként elbizonytalanodtam. Fő antagonistaként egyre kevésbé valószínű... Az is lehet, hogy a Disney akarja használni őt egy Fett-filmben vagy valamelyik sorozatban. Ha már eltávolodunk a következő filmekkel a Skywalker-saga korától, és több sorozat is van készülőben, én nagyon örülnék neki, ha azért egy maradna a Birodalom korában, és pl. szerepeltetné, akiknek indokolt lenne a feltűnése.

 

Én a Disney helyében tuti azt csinálnám, ami rajongói szemmel is kedvező és marketing szempontjából is megérné: a Han Solo-filmben szerepeltetném Boba Fettet kisebb szerepben vagy antagonizmusként, a Boba Fett-filmben (ha egyáltalán lesz) meg ugyanígy Han Solo-t. Sőt, én még a Zsivánnyal is összekötném, valamelyik szereplővel, pl. K-2SO-t vicces lenne látni birodalmi droidként, átprogramozás előtt. Kicsit avengers-fíling lenne, de jó értelemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Bomarr írta:

Sajnos Tarkin néhány jeleneténél nekem nagyon egyértelmű, hogy CGI munkáról van szó. Az egyik ráadásul pont az első jelenete amikor megfordul.

Szerintem meg az a legjobb jelenete. Nálam az a fokmérő, hogy kidob a filmből vagy nem. Tarkin abszolút jó ebből a szempontból is. Aldent majd meglátjuk, de nem valószínű, hogy nagy gond lesz. Es ez független attól, hogy valaki CGI vagy nem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Bomarr írta:

Akkor egyetérthetünk abban hogy nem értünk egyet :) Nekem az emlitett fölösleges Ponda Baba jelenet mellett ez az egyetlen bajom az RO-val.

Tarkin nálam is so-so. Bizonyos jelenetekben tökéletes, pont. Viszont néha tényleg látszik, hogy animált. De ahogy Bomarr is írta, ez volt a max. emiatt kárhoztatni, kritizálni stb. a készítőket nem tudom. Számomra a hihetőség nem csorbul. El tudom hinni, hogy az ott Tarkin, ahogy az előzetes alapján Soloról is el fogom tudni hinni, hogy az ott Han.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én is azt mondom, hogy az a jelenet nagyszerű. Lehet még hová fejleszteni a technikát, az fix, de ez volt az első eset, hogy ilyennel próbálkoztak, így kár hibának titulálni, mert ez nem hiba, egyszerűen ez volt a technikai maximum. Mikor sikerült valami elsőre tökéletesen? Nem igazán érzem fairnek felhozni a film ellen olyan jeleneteket, amik technikai csúcsnak számítanak. Ennyi erővel az ep5-be is bele lehetne kötni, hogy az AT-AT-kon látszik a stop motion, vagy az ep6-ban azt, hogy a Rancorról lerí, hogy báb és úgy van odamontírozva.

Hogy Tarkin minőségét hozza egy Han arc, az meg nem a technika fejlettsége miatt lehetetlen, hanem mert annyi pénz nem létezik, hogy egy eleve költéses SW filmben a főhőst ilyen szinten - akár a legjobb, akár a legrosszabb pillanatról van szó - animálják meg több mint két órán át. Már Tarkinra is azt mondták, hogy iszonyú drága volt, de mennyit szerepel, öt percet? Mennyibe kerülne Han 120+ percen át?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rancor báb, de mivel nincsenek igazi rancorok nincs mihez viszonyitani. Én egyébként nem korholom az effekt készitőket, mert kihozták amit lehet a helyzetből és azt se akarom elvitatni hogy filmtörténelmi jelentőségű amit csináltak, de azt nem tudom szabályozni, hogy milyen érzelmeket vált ki belőlem az amikor észreveszem hogy valami nincs rendben az arcával meg a mimikájával. Ez független attól hogy ez hanyadik próbálkozás vagy hogy hol áll a trükktechnikai történelemben. De megjegyzem nincs még egy SW film ahol ilyen kevés negativumot tudnék mondani egy film mellett. Nálam az RO zsenialitása hogy mindössze két nüansznyi dolog nem működik minden más viszont perfektül. És azon a két dolgon is elég könnyen túltudom tenni magam. Ha a Han filmmel is egy sokadik mellékszereplő megjelenése meg egy fölösleges cameo lesz a legnagyobb baj akkor örömtüzeket fogok gyújtani. Csak le ne égjen a szauna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na meglep, hogy micsoda titokzatoskodás megy Val karaktere körül. Valami nagyon rejtegetnek. Túl nagy kérés lenne, hogy valami nagy fordulattal kiderüljön hogy ő Rae Sloane? Lehetne valami beépített birodalmi. Mondjuk ekkoriban Rae már kapitányi rangban van. Nem tudom hogy ebből a szempontból ez mennyire férne bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Na meglep, hogy micsoda titokzatoskodás megy Val karaktere körül. Valami nagyon rejtegetnek. Túl nagy kérés lenne, hogy valami nagy fordulattal kiderüljön hogy ő Rae Sloane? Lehetne valami beépített birodalmi. Mondjuk ekkoriban Rae már kapitányi rangban van. Nem tudom hogy ebből a szempontból ez mennyire férne bele.

Tetszene, ha Sloan lenne, de egy okból kételkedem benne: Kassdan. Ugyan nem látok rá, de nem tudom, mennyire foglalkozik a filmeken túli dolgokkal (pláne úgy, hogy még a filmek mindegyikével sem foglalkozik). Persze mások hatására belevehették Sloant, de ha azt veszem, hogy 2012 óta foglalkozik ezzel a filmmel, Sloan meg csak 2014-ben debütált, ráadásul akkor még nem is volt olyan fontos karakter... Hát minimum kétséges.

Elvileg furcsa lenne, ha egy csillagromboló parancsnoka ilyen akciót vállalna. Ugyanakkor Sloan az Utóhatás-trilógiában és az Új hajnalban sem volt a kapitányi székben a hátsóját meresztő tiszt, szóval szerintem beleférne.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Ha már eltávolodunk a következő filmekkel a Skywalker-saga korától, és több sorozat is van készülőben, én nagyon örülnék neki, ha azért egy maradna a Birodalom korában, és pl. szerepeltetné, akiknek indokolt lenne a feltűnése.

Szerintem most már a Birodalom éráját elengedhetnék. Max. egy nagyon korai szakaszában játszódó filmet tudnék elképzelni, ami a Birodalom kiépülését, a túlélő jedik levadászását vagy mondjuk a Sidious zsarnokságát időben realizálók, illetve az erre ráébredőket mutatná be. De ezen kívül eléggé lerágott csont már. Az OT mellett ott a RO, a Rebels, jön a Han Solo film, lehet Kenobi film is lesz, Battlefront, meg egy rakat képregény. Ráadásul (szentségtörés vagy sem) nekem valahogy minél több ilyen alkotás jön ki, annál furcsábban hat az OT.

A PT-ban pont a legsűrűbb időszakba toltak be egy sorozatot, ezen kívül kb. semmi. Pedig azért lenne benne potenciál, de akár kicsit vissza is mehetnek pár évtizeddel az Ep.1 elé. Aztán itt a sequel-éra, ami nekem továbbra is bántóan hézagosan kapcsolódik az OT időszakához. Na itt aztán bőven lenne mit megmutatni, megkockáztatom, hogy egy teljes trilógiát be lehetne szúrni a 6 és 7 közé. Nem azt mondom, hogy ezt kéne csinálniuk, nyilván nem is fogják, de szerintem problémamentesen megoldható lenne, és lenne annyira izgalmas, mint bármelyik másik trilógia.

De a ST-nak is vége lesz egyszer, az ezt követő időszak is érdekes lehet. Plusz még akkor jön legalább egy teljesen új éra, ami szintén rengeteg lehetőséggel kecsegtet. Akárhány SW film és sorozat is fog jönni, nem érzem indokoltnak, hogy a Birodalom korát boncolgassa.

21 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Én a Disney helyében tuti azt csinálnám, ami rajongói szemmel is kedvező és marketing szempontjából is megérné: a Han Solo-filmben szerepeltetném Boba Fettet kisebb szerepben vagy antagonizmusként, a Boba Fett-filmben (ha egyáltalán lesz) meg ugyanígy Han Solo-t.

Na ez nekem nagyon nem hiányozna. Önmagában nem lenne baj, ha Boba feltűnne a Han filmben, sőt szerintem is kifejezetten jó lenne. Már régebben is azt mondtam, hogy szerintem Boba messze nem bírna el egy önálló filmet, csak ha köré húzzák az alvilági témát. De Han is necces, az meg pláne, hogy mindkét film megvalósuljon. Van egy csempész, egy fejvadász, az alvilági körítés adott, kiált magáért az összeboronálás.

De ha netán mégis lenne külön Boba-film is, akkor abba meg ne szerepeljen Han. Szerintem totál gagyi lenne, hogy van két külön film, de mindkettőben szerepel a másik félé ilyen vagy olyan szerepben. De valójában nekem sokkal inkább az első mondatban megfogalmazott elvvel lenne problémám.

21 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Sőt, én még a Zsivánnyal is összekötném

Ez jó ötlet lehet. Egy-egy igényesen megvalósított kapocs mindig üdítően hat. Persze a veszélye is megvan, de én az elmúlt évek termése alapján megelőlegezem a bizalmat.

20 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nekem az emlitett fölösleges Ponda Baba jelenet mellett ez az egyetlen bajom az RO-val.

Mi a gond azzal a jelenettel? Szerintem tök jópofa kikacsintás. :)

16 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A rancor báb, de mivel nincsenek igazi rancorok nincs mihez viszonyitani. Én egyébként nem korholom az effekt készitőket, mert kihozták amit lehet a helyzetből és azt se akarom elvitatni hogy filmtörténelmi jelentőségű amit csináltak, de azt nem tudom szabályozni, hogy milyen érzelmeket vált ki belőlem az amikor észreveszem hogy valami nincs rendben az arcával meg a mimikájával.

Nos igen. Az a baj, hogy egy emberi arc teljesen élethű animációja irgalmatlanul nehéz feladat. Sőt, megkockáztatom, hogy lehetetlen. Addig legalábbis mindenképp, amíg nem tudjuk pontosan, hogy valójában miből is tevődik össze az az érzés, amit egy arc nézésekor (főleg dinamikájában) megélünk. Egyelőre tudtommal ettől még messze vagyunk. Jelenleg ott tartunk, hogy még egy képet sem tudnak úgy megcsinálni, hogy egy "rajzolt" emberi arc abszolút életszerű legyen. Pedig az egy statikus dolog, és ezt még animálni is kellene.

Akármennyire is tökéletes munkáról beszélünk, valahogy mindig ott van az a zavaró érzet, hogy valami nem stimmel. Valószínűleg egyébként ez is az emberi szem és agy tökéletlenségéből fakad, ezért is lenne elengedhetetlen, hogy pontosabban feltárják ezt az aspektust. Zééé elemezte elég részletesen anno, hogy technikailag minél tökéletesebb és pontosabb egy digitális kép, annál zavaróbb és mesterségesebb lehet az emberi szemnek. Szerintem itt is ez a helyzet.

Főképp, hogy gyakorlatilag egész életünkben emberi arcokat és mimikákat nézünk, nagyon mélyen bennünk van ennek a természetes jellege. Még a testmozgást is egész jól le tudják modellezni, ott van ugye a mocap technika, ami kellőképp meggyőző tud lenni. Az arcoknál viszont ez sem lendít akkorát az ügyön. Arra tökéletes, hogy egy idegen lény vagy állat emberinek tűnjön, arra viszont nem, hogy egy ember igazán életszerű legyen.

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hogy Tarkin minőségét hozza egy Han arc, az meg nem a technika fejlettsége miatt lehetetlen, hanem mert annyi pénz nem létezik, hogy egy eleve költéses SW filmben a főhőst ilyen szinten - akár a legjobb, akár a legrosszabb pillanatról van szó - animálják meg több mint két órán át.

Egyetértek. Főleg úgy, hogy Tarkinnál amúgy is "szerencsénk" volt, legalábbis annyiban, hogy nem egy túl mozgalmas karakter. Persze ez semmit nem könnyít azon, amit korábban beszéltünk, az arcanimáción. Viszont ezen kívül mással lényegében nem kellett foglalkozni. Egy főszereplőnél, főleg egy olyannál, aki sokat akciózik (mint pl. Han is fog) már sokkal több feladat van.

Az animált karaktereknél amúgy az arcon kívül a haj szokott még kritikus lenni. És ez is főleg akkor ütközik ki nagyon, ha a figura mozgásban van és a hajának is reálisan kellene ezt lekövetni. Megannyi videojáték és animációs sorozat, filmes CGI után is azt kell mondjam, hogy ezt sem sikerült még igazán jól megoldani, max. nagyon kevés kivétel van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.