Ugrás a kommentre

Draven tábornok


Donát

Ajánlott hozzászólás

Draven miért dönt a légi egységek bevetése mellett Eadu-nál? Miután Cassian vettemezi a 'továbbra is öld meg Galen Erso-t' üzenetet, ráállnak az Eadura. Aztán nem sokkal később Dravenék hallgatóznak a vonalak túlsó oldalán, majd valami olyasmit mond a rádiós a Yavin IV-en, hogy nem értette tisztán a vételt, majd elhallgatott Cassian jele. De erre fel miért kellett egyből odaküldeni Dravennek az egész vadászgép bagázst, zéró információ ismeretében, azonnal? Kicsit fura volt nekem az a jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Draven miért dönt a légi egységek bevetése mellett Eadu-nál? Miután Cassian vettemezi a 'továbbra is öld meg Galen Erso-t' üzenetet, ráállnak az Eadura. Aztán nem sokkal később Dravenék hallgatóznak a vonalak túlsó oldalán, majd valami olyasmit mond a rádiós a Yavin IV-en, hogy nem értette tisztán a vételt, majd elhallgatott Cassian jele. De erre fel miért kellett egyből odaküldeni Dravennek az egész vadászgép bagázst, zéró információ ismeretében, azonnal? Kicsit fura volt nekem az a jelenet.

 

 

Mert lezuhant az U-szárnyú, elveszett vele a jel. Ebből lehet arra asszociáltak hogy megsemmisültek. Ekkor biztos ami biztos alapon, Draven küldi a vadászokat. Csak K2SO már későn hozza helyre a kommunikációt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Galent pedig ki kell nyírni minden áron.

Ez igazából már nem igaz. A Halálcsillag azon a ponton működőképes volt, attól függetlenül, hogy Galen él-e, vagy már halott. Dravennek a Jedha pusztulása után le kellett volna hogy essen, hogy semmit nem nyerhetnek Galen megölésével, ellenben a kiszabadítása/elrablása megsokszorozná az esélyüket a Halálcsillaggal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igazából már nem igaz. A Halálcsillag azon a ponton működőképes volt, attól függetlenül, hogy Galen él-e, vagy már halott. Dravennek a Jedha pusztulása után le kellett volna hogy essen, hogy semmit nem nyerhetnek Galen megölésével, ellenben a kiszabadítása/elrablása megsokszorozná az esélyüket a Halálcsillaggal szemben.

De a Lázadók még az Eadu után is kételkednek a Halálcsillag tényleges erejében, noha Cassian nyilván beszámolt arról, hogy mire képes a fegyver és mit tett Jedhával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, amúgy tök felesleges lett volna de ezt ő nem tudta.

De pont ezt írtam, hogy tudnia kellett volna. Ha a fegyver működőképes, már nincs szükség a tervező mérnökökre. Valószínűleg annyira magaalá csinálhatott a hírtől, hogy elfelejtette átgondolni a dolgokat, csak az a gond, hogy a következő x órában sem vette rá a fáradságot, hogy belegondoljon a hirtelen kialakult helyzetbe.

 

Ha lett volna értelme megölni Galent a Jedha pusztulása után, akkor az X-szárnyúak támadása is logikus lett volna, de így...

 

De a Lázadók még az Eadu után is kételkednek a Halálcsillag tényleges erejében, noha Cassian nyilván beszámolt arról, hogy mire képes a fegyver és mit tett Jedhával.

Viszont az eadu-i akciónál nem a "Lázadók", hanem egyedül Draven hozta meg a döntést, neki meg nem volt oka arra, hogy kételkedjen Cassian szavában.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy tudta volna Drave mi fán terem az a Halálcsillag. Szétlőtt egy várost, de mégis mi az? Nyilván bepánikolt és még inkább homlokterébe került a fegyvertervező részleg egyik fontos emberének a megölése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudta, hogy egy "bolygó gyilkos" fegyverről van szó, és Cassian azt jelentette, hogy "a fegyver működőképes, Jedha elpusztult" (nem a szent város, maga Jedha, legalábbis a jelentés szerint). Innen a hírszerzés második emberének már le kell hogy essen a tantusz, hogy "Basszus, ha egy bolygókat elpusztítani képes fegyver működőképes, akkor lehet hogy a tervezőmérnökök likvidálása már semmit nem nyom a latba".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet Draven úgy gondolta, hogyha Erso képes volt egy ilyet létrehozni, akkor simán alkothat ennél durvább tömegpusztító fegyvert.

Durvábbat annál, ami képes elpusztítani 1 lövésből egy egész bolygót. Szerintem amiatt, majd akkor kellene aggódni, ha a bolygópusztítót elintézték.

 

De nem esett le neki mert azt mondja fogalmuk sincs épít Erso a Birodalomnak. ;)

Viszont Cassian "a fegyver működőképes, Jedha elpusztult" jelentéséből talán már sejtenie kellett volna valamit ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint mondtam, azzal elég lesz akkor foglalkozni, amikor az aktuális Galaxist fenyegető tömegpusztító fegyvert már kivonták a forgalomból.

 

Amúgy nem hiszem, hogy a Halálcsillag után a Birodalom tervezett volna másik tömegpusztító fegyvert készíteni. Már a második Halálcsillag is kényszerből készült, ahogy a Starkiller is (ami amúgy alapból tök más célt szolgált). És ha van egy bolygópusztító fegyvered, amivel már fenn tudod tartani a "rendet és a békét" a galaxisban, akkor egy Starkiller kaliberű fegyver már felesleges, mert sokkal nagyobb elrettentő ereje nincs (sőt talán még kevesebb is, hiszen a Starkillert nem tudod egy lázongó bolygó mellé parkolni, hogy mindenki aki felnéz az égre, az összekakilja a gatyáját).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Draven egyértelműen pánikba esett, nem gondolkodott. Azért valljuk be, egy bolygó elpusztítására képes fegyver elég félelmetes, pláne, ha azt sem tudod, hol van. Draven tudta, hogy működik, azt hitte, a csapat, ami ennek felderítésére indult, elpusztult. A félelem az ő esetében tettben manifesztálódott: kiadott egy parancsot egy értelmetlen misszióra. Ebből is látszik, hogy a Szövetség nem tökéletes hősök gyülekezete.

Arról nem beszélve, hogy azért Cassian jelentése sem volt éppen kimerítő vagy bizonyítható. Elég csak abba belegondolni, hogy még maga Cassian sem látta a Halálcsillagot. Nyilván nincs oka kételkedni, ugyanakkor pont mi nézők láthatjuk, hogy Cassian rossz információt ad át. "Jedha elpusztult." Ennyi, de ez nem igaz. Ha ezután befut a hírszerzés helyetteséhez olyan infó - márpedig miért ne futna be? -, hogy a hold megvan, csak egy város tűnt el, akkor máris gond van. Egy város eltüntetéséhez elég egy csillagromboló, márpedig a Lázadók tudják, hogy volt ott egy.

Mi tudjuk, hogy Galen megölése akkor már hiábavaló volt, de Daren nem a mi szemszögünkből látja az eseményeket. Neki egymással ellentétes félinformációkból kell helyes döntést hoznia, olyan helyzetben, amikor talán nincs is helyes döntés. Eleve, ő nem ismerte Galent, csak annyit tudott, hogy kidolgozott a Birodalomnak egy szuperfegyvert. Pont. És Galen maga mondta: ő a Birodalom hasznos tudósává avanzsálta magát. Ez kívülről annyit jelent, hogy Galen a Birodalom hű embere. Draven ennyit láthatott. A hologramig valószínűleg Jyn sem hitt mást. Szóval még az is kérdéses Draven számára, hogy vallomásra bírható, vagy bármi kiszedhető belőle.

Szóval nagyon sok dolgot kellett itt mérlegelni egy joggal megrettent tábornoknak. Ahogy ő mondta: meg kellett hoznia a döntést az adott körülmények között. Felelős tisztként meghozta. Rossz döntés volt, de nem bújt ki a felelősség alól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amikor kiadta a parancsot a küldetés folytatására, akkor még azt kellett, hinnie, hogy Jedha tényleg teljesen elpusztult. És ha ez a helyzet, akkor Galen nem oszt-nem szoroz, sőt értékesebb élve (a többi főmérnökkel egyetemben), hátha meg lehet törni, és kiszedni valami használható információt, amire már lehet építeni egy támadási tervet.

 

Amúgy azon lehet vitatkozni, hogy egy egyreaktoros lövés mennyire erős. Számomra úgy tűnik, hogy egy lövés felér egy komolyabb méretű meteor becsapódásával, ami ugyan nem pusztítja el a bolygót, de az élőlények nagy részét már leradírozhatja hosszútávon. Innen nézve a Jedha elpusztult jelentés sem olyan félrevezető

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amikor kiadta a parancsot a küldetés folytatására, akkor még azt kellett, hinnie, hogy Jedha tényleg teljesen elpusztult. És ha ez a helyzet, akkor Galen nem oszt-nem szoroz, sőt értékesebb élve (a többi főmérnökkel egyetemben), hátha meg lehet törni, és kiszedni valami használható információt, amire már lehet építeni egy támadási tervet.

De megijedt, mi ezen olyan misztikus? Vagy miért elvárás, hogy minden hős tökéletes döntést hozzon a legnagyobb szutyok kellős közepén is? Riadt tehetetlenségében rossz döntést hozott. Nem tökéletes hősök, akik mindig minden körülmények között csak a legjobb és legmegfelelőbb döntést hozzák. Elb*szta, ez van. Le is cseszik érte. Emberből van, szegény, nem istenből.

Reynél azt kritizálod, hogy mindenben zseni, Draven ellen meg az a kifogásod, hogy elcseszi a dolgokat. Szépen vagyunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De megijedt, mi ezen olyan misztikus? Vagy miért elvárás, hogy minden hős tökéletes döntést hozzon a legnagyobb szutyok kellős közepén is? Riadt tehetetlenségében rossz döntést hozott. Nem tökéletes hősök, akik mindig minden körülmények között csak a legjobb és legmegfelelőbb döntést hozzák. Elb*szta, ez van. Le is cseszik érte. Emberből van, szegény, nem istenből.

Reynél azt kritizálod, hogy mindenben zseni, Draven ellen meg az a kifogásod, hogy elcseszi a dolgokat. Szépen vagyunk...

Nabo azt kritizálja, hogy Draven, aki egy tapasztalt, vezető beosztású, rutinos katona, nem hoz logikus döntést egy ilyen szituációban. Ha Jedhát már szétlőtték, akkor Dravennek azért rutinból vágnia kellett volna, hogy a fegyver működik, tehát Galen hasznosabb élve, mint holtan. Ha nem láttad volna a filmet, logikusan te is így érvelnél. Felhozhatunk érvet, hogy megijedt, stb., de azért egy olyan, egyébként a filmben végig higgadtságot és katonai racionalizmust képviselő karakter esetében, mint Draven, itt kicsit kilóg a lóláb. Értem, hogy védeni akarod a filmet, végül is a pánikkal meg lehet magyarázni, más kérdés, hogy ez mennyire out of karakter - ahogy pl. Mothma esetében én is beláttam, hogy a hazugság az. Bárki hibázhat, nem ezt vitatjuk, csak nem mindegy, hogy az a hiba milyen forrásból ered. Márpedig itt a pánik, mint forrás nem tűnik túl hitelesnek Draven karakterét látva. Akkor már inkább azt tudom elképzelni, hogy olyan makacs ember, hogy már csak makacsságból is végigtolta az akciót, felülírva minden racionalitást. A lényeg ugyanaz: hibázott, de nem mindegy, hogy a karaktert szemlélve a hiba forrása mennyire hihető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De megijedt, mi ezen olyan misztikus? Vagy miért elvárás, hogy minden hős tökéletes döntést hozzon a legnagyobb szutyok kellős közepén is? Riadt tehetetlenségében rossz döntést hozott.

 

Valószínűleg annyira magaalá csinálhatott a hírtől, hogy elfelejtette átgondolni a dolgokat

;)

Te felhoztál egy enyhítő körülményt, hogy kaphatott híreket Jedháról, ami alapján azt is gondolhatta volna, hogy csak egy csillagromboló műve az egész, ezért akarta még mindig megöletni Galent. Én ez ellen érveltem, ugyanis akkor kiadta a "folytassa a küldetés" parancsot, még nem kaphatott semmi más infót Jedháról. Abban a pillanatban azt kellett feltételeznie, hogy a fegyver elkészült és működőképes, és ezt figyelembe véve Galen likvidálása nagy hiba.

Reynél azt kritizálod, hogy mindenben zseni, Draven ellen meg az a kifogásod, hogy elcseszi a dolgokat. Szépen vagyunk...

Nem azt kifogásolom, hogy elcseszi a dolgokat, hanem Ody hozzászólását cáfoltam meg, miszerint Galent meg kellett ölni minden áron. Nem, akkor és ott nem volt szükség Galen likvidálására, még az alapján az információk szerint sem, amik Draven birtokában voltak, ergo Draven hibázott.

Nem írtam egyetlen olyan hozzászólást sem, hogy Draven rossz karakter, mert mindenhol hibázik, csak megvitattuk, hogy hibás döntést hozott-e a film egy jelenetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo azt kritizálja, hogy Draven, aki egy tapasztalt, vezető beosztású, rutinos katona, nem hoz logikus döntést egy ilyen szituációban. Ha Jedhát már szétlőtték, akkor Dravennek azért rutinból vágnia kellett volna, hogy a fegyver működik, tehát Galen hasznosabb élve, mint holtan. Ha nem láttad volna a filmet, logikusan te is így érvelnél. Felhozhatunk érvet, hogy megijedt, stb., de azért egy olyan, egyébként a filmben végig higgadtságot és katonai racionalizmust képviselő karakter esetében, mint Draven, itt kicsit kilóg a lóláb. Értem, hogy védeni akarod a filmet, végül is a pánikkal meg lehet magyarázni, más kérdés, hogy ez mennyire out of karakter - ahogy pl. Mothma esetében én is beláttam, hogy a hazugság az. Bárki hibázhat, nem ezt vitatjuk, csak nem mindegy, hogy az a hiba milyen forrásból ered. Márpedig itt a pánik, mint forrás nem tűnik túl hitelesnek Draven karakterét látva. Akkor már inkább azt tudom elképzelni, hogy olyan makacs ember, hogy már csak makacsságból is végigtolta az akciót, felülírva minden racionalitást. A lényeg ugyanaz: hibázott, de nem mindegy, hogy a karaktert szemlélve a hiba forrása mennyire hihető.

Egy: Draven egy eddig elképzelhetetlen veszélyforrással néz szembe. Azért nem jó ötlet összehasonlítani egy sokkal jobban ismert karaktert a hagyományos környezetében (értsd: egy tárgyalóasztalnál ül) egy olyan figurával, akit ez alatt a film alatt azért nem ismerhetünk meg túl jól.

Kettő: Draven azért sok minden volt az RO-ban, csak logikus döntéseket hozó katona nem. Eleve Galen megöletése a Tanács tudta nélkül már több ponton megkérdőjelezhető, még ha igazolható is. Mert Galen már akkor is többet ért élve, mint holtan, és nem csak azért, mert tanúvallomást tehetett volna a Szenátusban, hanem mert rengeteg dolgot tudhat a Birodalom fegyverfejlesztéséről. Nem csak a Jedha után lett hirtelen piszok értékes, Galen a státuszából kifolyólag már évek óta az. Visszahozni a Yavin IV-re sokkal logikusabb volt, mint likvidáltatni. A veszély így is, úgy is megszűnt volna, de ha visszahozzák, értékes információkat nyerhettek volna. Szóval az eadui rossz döntés semmiféleképpen nem karakteridegen.

Három: higgadt volt, nyugodt helyzetben. Ebből hogy vonható le, hogy krízishelyzetben, pláne, ha a Halálcsillag léte okozza a krízist, akkor is az marad? Ez nem karakteridegenség, ez új adalék a karakter jelleméhez. Ez a kibontakozás. Mothmát már láttuk tárgyalások között a TCW-ben, sőt, a háttéranyagoknak hála ismerjük a felfogását. Ezért karakteridegen tőle a hazudozás, manipulálás. Dravent ilyen téren nem ismerjük. Róla annyit tudunk, amennyit az RO prezentál, és az alapján bizony bolygók elpusztítására képes űrállomások hallatán megijed. Joggal! Ilyen fenyegetéssel a Galaxis több ezer éve nem nézett szembe, senki sem él, aki emlékezhetne ilyenre. Nem tudom, miért kéne ezt higgadtan kezelnie, akármilyen veterán. Nem egy új csillagrombolóról van szó, hanem a Halálcsillagról.

 

;)

Te felhoztál egy enyhítő körülményt, hogy kaphatott híreket Jedháról, ami alapján azt is gondolhatta volna, hogy csak egy csillagromboló műve az egész, ezért akarta még mindig megöletni Galent. Én ez ellen érveltem, ugyanis akkor kiadta a "folytassa a küldetés" parancsot, még nem kaphatott semmi más infót Jedháról. Abban a pillanatban azt kellett feltételeznie, hogy a fegyver elkészült és működőképes, és ezt figyelembe véve Galen likvidálása nagy hiba.jelenetében.

De mikor kiadta az Eadura vonatkozó parancsot, már hallhatott arról, hogy Jedhának nincs vége. Addigra már Vader is hallott róla, sőt, Vader szavai alapján már a Szenátust is tájékoztatták. Na nehogy már ennyi idő alatt a Szövetség hírszerzése ne értesült volna, aminek a Tanácsában birodalmi szenátorok ücsörögnek, a Scarifon meg az első puskalövés után öt perccel meg a legutolsó őrmester is tudta, hogy balhé van.

 

Viszont az a sanda gyanúm, hogy félreértjük egymást, mert én a vadásztámadást vitatom és érzem úgy, hogy te is ezt vitatod - amikor már lehiggadhatott és átgondolhatta a dolgot, és több információ alapján hozhatott döntést -, míg Cassiannak kiadott parancsa (érthető mód) még a pillanat hevében történt. A riadalom hevében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo azt kritizálja, hogy Draven, aki egy tapasztalt, vezető beosztású, rutinos katona, nem hoz logikus döntést egy ilyen szituációban. Ha Jedhát már szétlőtték, akkor Dravennek azért rutinból vágnia kellett volna, hogy a fegyver működik, tehát Galen hasznosabb élve, mint holtan. Ha nem láttad volna a filmet, logikusan te is így érvelnél. Felhozhatunk érvet, hogy megijedt, stb., de azért egy olyan, egyébként a filmben végig higgadtságot és katonai racionalizmust képviselő karakter esetében, mint Draven, itt kicsit kilóg a lóláb. Értem, hogy védeni akarod a filmet, végül is a pánikkal meg lehet magyarázni, más kérdés, hogy ez mennyire out of karakter - ahogy pl. Mothma esetében én is beláttam, hogy a hazugság az. Bárki hibázhat, nem ezt vitatjuk, csak nem mindegy, hogy az a hiba milyen forrásból ered. Márpedig itt a pánik, mint forrás nem tűnik túl hitelesnek Draven karakterét látva. Akkor már inkább azt tudom elképzelni, hogy olyan makacs ember, hogy már csak makacsságból is végigtolta az akciót, felülírva minden racionalitást. A lényeg ugyanaz: hibázott, de nem mindegy, hogy a karaktert szemlélve a hiba forrása mennyire hihető.

De Dzséjt meg azt írja, hogy Draven hibázott. Teljesen érthető ha nem mindig úgy cselekszik ahogy az esetleg logikus lenne. Végig Erso megülése volt a célja, ezen semmi nem változtatott. A Jedha pusztulását is ennek az érvnek az alátámasztásra használta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy: Draven egy eddig elképzelhetetlen veszélyforrással néz szembe. Azért nem jó ötlet összehasonlítani egy sokkal jobban ismert karaktert a hagyományos környezetében (értsd: egy tárgyalóasztalnál ül) egy olyan figurával, akit ez alatt a film alatt azért nem ismerhetünk meg túl jól.

Kettő: Draven azért sok minden volt az RO-ban, csak logikus döntéseket hozó katona nem. Eleve Galen megöletése a Tanács tudta nélkül már több ponton megkérdőjelezhető, még ha igazolható is. Mert Galen már akkor is többet ért élve, mint holtan, és nem csak azért, mert tanúvallomást tehetett volna a Szenátusban, hanem mert rengeteg dolgot tudhat a Birodalom fegyverfejlesztéséről. Nem csak a Jedha után lett hirtelen piszok értékes, Galen a státuszából kifolyólag már évek óta az. Visszahozni a Yavin IV-re sokkal logikusabb volt, mint likvidáltatni. A veszély így is, úgy is megszűnt volna, de ha visszahozzák, értékes információkat nyerhettek volna. Szóval az eadui rossz döntés semmiféleképpen nem karakteridegen.

Három: higgadt volt, nyugodt helyzetben. Ebből hogy vonható le, hogy krízishelyzetben, pláne, ha a Halálcsillag léte okozza a krízist, akkor is az marad? Ez nem karakteridegenség, ez új adalék a karakter jelleméhez. Ez a kibontakozás. Mothmát már láttuk tárgyalások között a TCW-ben, sőt, a háttéranyagoknak hála ismerjük a felfogását. Ezért karakteridegen tőle a hazudozás, manipulálás. Dravent ilyen téren nem ismerjük. Róla annyit tudunk, amennyit az RO prezentál, és az alapján bizony bolygók elpusztítására képes űrállomások hallatán megijed. Joggal! Ilyen fenyegetéssel a Galaxis több ezer éve nem nézett szembe, senki sem él, aki emlékezhetne ilyenre. Nem tudom, miért kéne ezt higgadtan kezelnie, akármilyen veterán. Nem egy új csillagrombolóról van szó, hanem a Halálcsillagról.

Egy: Akármivel nézett is szembe, Galen megölése biztosan nem segít a helyzeten. Két dolog lehet: vagy a) elhiszi, hogy a HCS kész veszély, emiatt valóban megijed, ahogy írod, viszont ha valóban így érez, Galen megölésének ekkor már nincs értelme, sőt! Ahogy Nabo is írja, ebben a szituban már hasznosabb Galen élve..., vagy b) nem hiszi el, hogy a HCS kész veszély, de akkor meg nincs miért hirtelen berosálnia, ergo Galen megölésének parancsát nem ijedtség miatt adja, hanem más okból. Mondjuk biztos, ami biztos alapon rendeli el a likvidálását, mert nem biztos abban, hogy a HCS tényleg kész és létezik, ergo Galen életben hagyása továbbra is veszélyt jelent a lázadásra.

 

Nekem az, hogy ijedtségből tartja fenn továbbra is a Galen megölésére vonatkozó parancsot, sehogy sem áll össze. Az, hogy ijedtségből neki indul a HCS-nek, vagy ijedtségből elrendeli a Yavin IV evakuálását, az hihetőbb lenne, és azt mondanám, igen, tényleg becsokizott. De az, hogy Cassian jelentése nyomán ijedtségből továbbra is Galen likvidálását akarja, az nekem egyáltalán nem ok.

 

Kettő: Már miért ne lett volna az ő szemszögéből logikus Galen likvidálása eredetileg? Ő katona, nem pedig politikus. Naná, hogy nem Galen Szenátusba vitelét pártolja, amely esetben ezer meg egy dolog történhet, mire Galen odaér. Arról nem beszélve, hogy jó néhány műben megismerhettük a szenátusi szájtépést és annak hatékonyságát. Meglepne, ha egy Draven féle ember sok értelmet adna Galen Szenátusban való megjelenésének. Ráadásul a nem azonnali likvidálása esélyt ad a Birodalomnak: kiszabadíthatják, eltűnhet, stb. azaz továbbra is fennállna a veszély Draven szemszögéből, hogy Galen befejezi, amit elkezdett. Ha viszont egyből megölik, akkor ez a veszély tovaszáll. A film elején nagyon is érthető és logikus, hogy Draven, aki katonai szemszögből vizsgálja a problémát, nem akar holmi szenátussal, meg életben tartással bajlódni. A kulcs itt az, hogy ekkor még tudomása szerint a HCS nem üzemel, és nincs kész, míg később már a megbízható emberétől tudja, hogy Jedha elpusztult, ergo sikerrel bevetették a fegyvert Cassian jelentése alapján, és ennek kéne, hogy fordulatot hozzon a gondolkodásmódjában.

 

Három: Nekem az egész film alatt nem tűnt úgy, hogy nagyon ideges lenne Draven a Halálcsillag miatt. Gyorsan cselekedett, igen, nehéz döntést hozott, igen, de én nem láttam rajta, hogy tele lett volna a gatyó. A lázadó tanács összehívásánál sem látszik, hogy nagyon tartana a HCS-től, sőt, ha jól emlékszem, ő maga veti fel, hogy ez a HCS dolog inkább hangzik csapdának, hogy összehívják egy helyre a lázadó flottát, és ott leszámolhassanak vele. Nekem semmi sem utal arra, hogy Draven elvesztette volna a higgadtságát, amit a HCS megjelenése váltott ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az, hogy Cassian jelentése nyomán ijedtségből továbbra is Galen likvidálását akarja, az nekem egyáltalán nem ok.

Neked nem, neki az. Nem Donát tábornok, hanem Draven tábornok volt ott és akkor. ;)

 

Ő katona, nem pedig politikus.

Nem politikus, csak a szövetségi hírszerzés helyettes vezetője, ilyesformán - ahogy azt írtam ;) - Galen foglyul ejtése hírszerzői szempontból, pláne az ő beosztásában nem lett volna logikátlan húzás. Ráadásul a likvidálása hírszerzői szempontból már azért is problémás, mert Galen nélkül olyan apróságokról nem szerezhetnének hírt, mint a Halálcsillag létezése és a gyenge pontja. A hírszerzés feje likvidáltatni akarja a témával kapcsolatos egyetlen biztos hírforrást. Még ha az elhárítás vezetője lenne, azt mondanám, ja, oké. De ő nem az elhárítás helyettes vezetője, hanem a hírszerzésé. Szóval tulajdonképpen nem csak a felettesei parancsával szemben hozott döntést, de még a hatáskörén kívül is cselekedett.

 

Nekem semmi sem utal arra, hogy Draven elvesztette volna a higgadtságát, amit a HCS megjelenése váltott ki belőle.

Nekem a szép nagyra kerekedő szeme, a megváltozó hangtónusa, az elbizonytalanodása eléggé azt sejteti, hogy ettől a hírtől nem bátorodott fel. Nyilván nem látványos pánikba esett, hiszen katona, veterán, de a higgadtságát láthatóan elvesztette, mielőtt kiadta Cassiannak a küldetés folytatására a parancsot.

 

A lázadó tanács összehívásánál sem látszik, hogy nagyon tartana a HCS-től, sőt, ha jól emlékszem, ő maga veti fel, hogy ez a HCS dolog inkább hangzik csapdának, hogy összehívják egy helyre a lázadó flottát, és ott leszámolhassanak vele.

Jól emlékszel, de az már órákkal később volt. Viszont ez is azt jelzi, hogy már az X-szárnyúak kiküldésekor hihette, hogy a Halálcsillagról származó információk nem hitelesek, és számára logikus lehetett Galen likvidálása. Vagy csak utólag akarta igazolni magának és másoknak a hülyeségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked nem, neki az. Nem Donát tábornok, hanem Draven tábornok volt ott és akkor. ;)

De hát lentebb leírtam miért. Most vagy ijedt volt, vagy szkeptikus, a kettő együtt nem megy. Ha ijedt volt, akkor elhitte a HCS fenyegetését, akkor tudta, hogy már felesleges kinyírni Galent, mert már minek. Ha szkeptikus volt, akkor meg nem lehetett ijedt, tehát ijedtségből nem tarthatta magát a megölős sztorihoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az ijedtségtől nem juthat el a szkeptikusig? Meghallja az első híreket, megijed és kiad egy parancsot a pillanat hevében. Aztán, ahogy múlnak az órák, úgy futnak be hozzá olyan nem elhanyagolható adatok, minthogy a Jedha nem pusztult el, csak egy város tűnt el a föld felszínéről. Sőt, a Szenátusnak bányászszerencsétlenséget jelentenek, és mivel Obi-Wan Kenobinak és Anakin Skywalkernek hála valószínűleg a köztársasági hadseregben köztudottá vált, mire képes egy kyberkristály, ez nem is annyira hihetetlen egy kyberkristályokkal teli helyen.

Ezek az infók, a lenyugvással együtt már felkelthetik a szkepticizmust, és az átveheti a pillanatnyi riadalom helyét. Nyilván neked sem ismeretlen, hogy a pillanat hevében erős felindulást vagy valami más, erőteljes érzelmet érzel, aztán, ahogy lehiggadsz, több infó is eljut hozzá, már kezdesz valami teljesen mást érezni. Az ember általában így működik. Mint ahogy Luke is lehiggadva eldobta a kardot, miután gyűlöletből felaprította az apját. Nem kell szélsőségekben gondolkodni (nem vagy te Sith :P ), hogy vagy az egyik vagy a másik. Van átmenet is, egyikből a másik.

 

Amúgy meg, ha már okokat keresünk Galen későbbi likvidálására. Ahogy Draven mondta, nem tudják, mit épített Galen. Nem tudják, mire lehet még szükség rá.

- Szükség lehet rá az üzemeltetésnél.

- Szükség lehet rá a karbantartásnál (nyilván nem pár csavar meghúzására gondolok). A mi világunkban is vannak olyan dolgok, amiket csak kevés számú szakember tud elvégezni.

- Szükség lehet rá a továbbfejlesztésnél.

- Szükség lehet rá a reprodukciónál.

Könnyen lehetnek a Halálcsillagnak olyan komponensei, amit Galen nélkül nem lehet üzemeltetni hosszú távon, vagy karbantartani, vagy továbbfejleszteni, vagy reprodukálni. Draven megtudja, hogy elpusztult Jedha, de az akkor is csak egy hold, ami messze van egy bolygótól (még a Csillagpusztító is inkább csak kisbolygó). Draven nem tudhatja, hogy ez volt a teljes erejű lövés, amiről még majd Galen továbbfejleszti, vagy csak az energia volt csökkentett. De azt sem tudhatja, hogy a Halálcsillag tulajdonképpen elkészült. Feltételezheti azt is, hogy a fejlesztés még folyamatban van, és ez csak egy próbalövés volt. Ez esetben is célszerű lehet Galen likvidálása.

És még sok olyan dolog közbejöhet, amire Galenre akár szükség is lehet. Draven nem tudja, hogyan vagy milyen mértékben működik a Halálcsillag és milyen további szerepe van az üzemeltetésében vagy fejlesztésében Galennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az ijedtségtől nem juthat el a szkeptikusig? Meghallja az első híreket, megijed és kiad egy parancsot a pillanat hevében. Aztán, ahogy múlnak az órák, úgy futnak be hozzá olyan nem elhanyagolható adatok, minthogy a Jedha nem pusztult el, csak egy város tűnt el a föld felszínéről. Sőt, a Szenátusnak bányászszerencsétlenséget jelentenek, és mivel Obi-Wan Kenobinak és Anakin Skywalkernek hála valószínűleg a köztársasági hadseregben köztudottá vált, mire képes egy kyberkristály, ez nem is annyira hihetetlen egy kyberkristályokkal teli helyen.

Ezek az infók, a lenyugvással együtt már felkelthetik a szkepticizmust, és az átveheti a pillanatnyi riadalom helyét. Nyilván neked sem ismeretlen, hogy a pillanat hevében erős felindulást vagy valami más, erőteljes érzelmet érzel, aztán, ahogy lehiggadsz, több infó is eljut hozzá, már kezdesz valami teljesen mást érezni. Az ember általában így működik. Mint ahogy Luke is lehiggadva eldobta a kardot, miután gyűlöletből felaprította az apját. Nem kell szélsőségekben gondolkodni (nem vagy te Sith :P ), hogy vagy az egyik vagy a másik. Van átmenet is, egyikből a másik.

 

Amúgy meg, ha már okokat keresünk Galen későbbi likvidálására. Ahogy Draven mondta, nem tudják, mit épített Galen. Nem tudják, mire lehet még szükség rá.

- Szükség lehet rá az üzemeltetésnél.

- Szükség lehet rá a karbantartásnál (nyilván nem pár csavar meghúzására gondolok). A mi világunkban is vannak olyan dolgok, amiket csak kevés számú szakember tud elvégezni.

- Szükség lehet rá a továbbfejlesztésnél.

- Szükség lehet rá a reprodukciónál.

Könnyen lehetnek a Halálcsillagnak olyan komponensei, amit Galen nélkül nem lehet üzemeltetni hosszú távon, vagy karbantartani, vagy továbbfejleszteni, vagy reprodukálni. Draven megtudja, hogy elpusztult Jedha, de az akkor is csak egy hold, ami messze van egy bolygótól (még a Csillagpusztító is inkább csak kisbolygó). Draven nem tudhatja, hogy ez volt a teljes erejű lövés, amiről még majd Galen továbbfejleszti, vagy csak az energia volt csökkentett. De azt sem tudhatja, hogy a Halálcsillag tulajdonképpen elkészült. Feltételezheti azt is, hogy a fejlesztés még folyamatban van, és ez csak egy próbalövés volt. Ez esetben is célszerű lehet Galen likvidálása.

És még sok olyan dolog közbejöhet, amire Galenre akár szükség is lehet. Draven nem tudja, hogyan vagy milyen mértékben működik a Halálcsillag és milyen további szerepe van az üzemeltetésében vagy fejlesztésében Galennek.

Én nem azt vitatom, hogy az ijedtségből nem juthatott el a szkepticizmusig. :D Dehogynem, eljuthatott. Én azt vitatom, hogy a parancs azonnali fenntartása az ijedtségből fakadt volna, mert az volt a gondolatmenetem, hogyha akkor ijedt volt, akkor már úgy vélte, hogy a HCS valós fenyegetés, ergo Galenre már nincs szükség a fejlesztéshez. De a lentebb taglalt okaid már elégségesek ahhoz, hogy még így is legyen értelme megöletni Galent, mégha a HCS-t valós fenyegetésnek gondolta is Draven az adott pillanat hevében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nem elég az, hogy Galen a fegyvergyártási részleg egyik agya? :D Cassian már a Karneffén is felhúzta a szemöldökét Galen Erso nevének említésére. Szerintem a hírszerzés már tudott róla és mindenképpen tervben volt a likvidálása. Draven fejében biztosan. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán, ahogy múlnak az órák, úgy futnak be hozzá olyan nem elhanyagolható adatok, minthogy a Jedha nem pusztult el, csak egy város tűnt el a föld felszínéről.

De Dravennek első kézből van infója arról, hogy a fegyver működik, hisz Cassian az üzenetében (a szűkszavúság ellenére is) elég egyértelműen fogalmaz. Annak ellenére, hogy maga a hold egésze nem pusztult el, szerintem valószínűsítheti, hogy a birodalmi szuperfegyver a ludas a dologban. És az sem lenne túl merész feltételezés a részéről, hogy a Birodalom csak akkor kezdene civil célpontokra lövöldözni, ha már teljesen üzemkész a fegyver. Viszont ha tényleg elkészült a fegyver, akkor Galen (és a többi tervezőmérnök) sokkal többet ér élve, mint holtan.

 

Ody: Persze, hogy napirenden volt a likvidálása, de az azért, hogy megakasszák a birodalmi fegyverrészleg munkáját. Amint a fegyver elkészült Galen likvidálása is értelmét vesztette.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.