Ugrás a kommentre

Thrawn főadmirális


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Ha jól emlékszem azért, mert Thrawn nagyon durván és ártalmasan használta ki a noghrikat és erre végül Rukh rájött. De lehet, hogy rosszul emlékszem, már nagyon régen olvastam. Az tetszett, hogy Thrawn - akárcsak a Rebelsben - tulajdonképpen az emberi tényezőn és váratlan helyzeteken bukott el.

Mondjuk szerintem az eredeti gyilkosság azért sem lesz benne a sorozatban (vagy máshol), mert az nem lenne meglepő. Thrawn-t valahogy máshogy éri majd utol a vég. Bendu szavai alapján főleg ez az érzésem. Szerintem őt valami csatában fogják legyőzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónháborúban egy űrhajó lezuhant a noghrik bolygójára, ami lényegében tönkretette az ökoszisztémát. Erre jött a Birodalom először Vader majd Thrawn képében, hogy segít rajtuk a szolgálataikért cserébe, de úgy segítettek, hogy lényegében hátráltatták a bolygó gyógyulását. Leia önszántából elment hozzájuk - Vader lányaként tisztelték, ezért engedték, hogy a bolygójukra jöjjön -, ő jött rá a trükkre, mire a noghrik szép csendben fellázadtak, először csak fű alatt értesítették a népük tagjait, köztük Rukhot is, aki végül megölte az admirálist.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

A sorozat harmadik évadjának végén Bendu megjósolta Thrawn vesztét. Azt persze nem árulta el, hogy a lázadók ölik-e meg. Dave Filoni a starwars.com-nak adott interjúban elszólta magát, és elárulta, hogy Thrawn meghal-e a lázadók végén. A Főadmirálisról tett egy megjegyzést, miszerint a stúdióban "belső poén" lett abból, hogy Lars Mikkelsen karaktere (azaz thrawn) túléli az öccse Mads Mikkelsen karakterét (azaz Galen Ersót). Mivel Galen nem sokkal a scarifi csata előtt halt meg a Zsivány Egyesben, amely időben a Lázadók negyedik évada után játszódik, ez alapján úgy tűnik, hogy Thrawn, ha legyőzik is, nem fog meghalni a sorozat végén.

 

http://www.starwars.com/news/dave-filoni-interview-star-wars-rebels-season-three

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mivel magyarázzák majd a távollétét a későbbiekben. Nyilván nem lehet ott minden egyes ütközetben, de azért ahhoz elég jelentős személy a Birodalomban, hogy az RO-Ep4-5-6 teljes sztorija alatt végig "épp máshol" tevékenykedjen úgy, hogy utalást se kapunk rá. Azt tudom elképzelni, hogy Palpatine utasítására visszatér az Ismeretlen Űrbe, hogy a Galaxison kívül fenyegetéssel foglalkozzon. Ez valamelyest passzolna a Legendák-beli sztorijához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a galaxison kívüli fenyegetés nem jön be. Sejtitek miért.... 

 

Valamelyik moderátor át tenné a Thrawn posztokat a topikjába? Tomcsi volt az első. Köszi. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamiért nagyon abból indulunk ki, hogy Thrawn mindenképp a Birodalomiak elitjében marad, valahogyan pedig a szőnyeg alá kell söpörni a későbbiekre. Pedig én simán el tudok képzelni más forgatókönyvet is. Annyira kitűnik a birodalmiak közül, minden téren, hogy egyrészt abban sem vagyok biztos, hogy annyira lojális lenne, illetve beérné azzal, hogy nem ő a legnagyobb figura. Másrészt pedig, hogy ez a furcsa hozzáállása nem üt egyszer vissza olyan szinten, hogy erősen visszaesik a megítélése a Birodalomban. Vagy akár az is lehet, hogy túl nagy riválist látnak benne a sithek és emiatt teszik kényszerpályára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak egyszerűen nincs rá szükség olyan hadműveletekben, amit a Birodalom vezetői irányítanak. A yavini csatában nincs rá szükség, hiszen ott Tarkin a főgóré. Az ep5-ben végig nincs rá szükség, hiszen ott a Birodalom második embere, Vader a főgóré. Az ep6-ban meg minek kéne Sidious mellé?

Az meg, hogy nem hallottunk róla a filmekben... Már megint ez a kérdés? Mikor és milyen okból kellett volna a filmek kontextusában szóba hozni? Meg aztán, Rae Sloane (későbbi fő)admirálisról hallottunk valaha is a filmekben? Pedig csak a Birodalom első embere lesz az endori csata után. Hát Mass Amedda nagyvezírről mennyi szó esik az RO-ep4-5-6-ban? Vagy Jerjerrod moffról az RO-ep4-5-ben? Épp csak a Halálcsillag egyik tervezője. Stb... ez a kérdés annyira elavult ér értelmetlen. Nem hallunk róla, mert akár más dolga is lehetett.

Főadmirális, akadhat dolga bőséggel. És a Birodalom nem tízévente hajt végre egy hadműveletet, hanem egy évben akár száz hadművelete is lehet, amit magas rangú tiszteknek kell felügyelnie. És aztán az hótziher, hogy két kakasra ugyanazon a szemétdombon semmi szükség sincsen, márpedig az ep4-5-6-ban minden katonai akciónak megvolt a saját kakasa, akik ráadásul mind Thrawn felett álltak a hierarchiában. És lehet velem van a baj, de nagyon nem szeretném Thrawnt csicska szerepben látni, amiben Ozzel vagy Piett volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

‎2017‎. ‎11‎. ‎09‎. - 10:25 PM, Dzséjt írta:

nagyon nem szeretném Thrawnt csicska szerepben látni, amiben Ozzel vagy Piett volt.

Nagyon igaz! 

 

Nemrég néztem egy olvasói esten készült felvételt Timothy Zhan író közreműködésével, amiben kifejtette, hogy a most megjelent Thrawn könyvön kívül még két könyvre való történet van a fejében. A felvétel még márciusban készült, azóta ugye már bejelentették a Thrawn regény jövőre érkező folytatást, de akkor már tudni véljük, hogy ez is trilógiává lesz bővítve. És ugye azt is tudjuk, hogy a Rebels 4. évadát már vele készítették. Pontosabban szólva Filoni nyilatkozta, hogy "kénytelenek" voltak bevonni Zhant az 4. évad írói munkájába. Nem vagyok jós, de nem lepődnék meg, ha a Jedi visszatér és a TFA közötti történetekben visszakanonizálnák (de csúnya szó) Thrawn működését. És akkor a végére egy érdekesség. A videón Timothy Zhan szájából elhangzik, hogy amikor Filonival beszélt, rákérdezett Mara Jade sorsára, amire Filoni azt válaszolta, hogy a jövőben esedékes lehet a karakter kanonizálása! 

 

Nem bírom megállni, hogy tovább ne fejtsem a gondolatsort, de ha 2019-20 között debütál egy élőszereplős sorozat, 1-2 év múlva talán már Thrawn castingjáról fogunk beszélni!  

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

OFF

Mara Jade jöjjön vissza, csak ne hozzák össze Luke-kal. :clap2:

ON

 

Miért ne? :D

 

Amúgy ha a genderidióták egyszer átveszik a Disney felett is a hatalmat, a legkevesebb ami miatt aggódhatsz, az Luke és Mara kapcsolata lesz! :D

 

A másik megjegyzéseddel nagyon egyet tudok érteni. Szuper lenne, ha oda kanyarítanák a történetet, hogy a néhai Birodalom maradéka csak Thrawn miatt élte túl az Ismeretlen Régióban!

Ez nagyon sok új és izgalmas kérdést vetne fel, amivel pedig tényleg vissza lehetne kanonizálni az eredeti Thrawn trilógia egy részét, vagy annak fontosabb karaktereit. A próféta szóljon belőled és Thrawnt menekítsék át az Ismeretlen Régióba, majd pedig az egészet fűzzék össze a 3. trilógiával! 

 

Thrawn akár még találkozhatna is Snoke legfőbb vezérrel!

 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Zééé írta:

Miért ne? :D

 

Amúgy ha a genderidióták egyszer átveszik a Disney felett is a hatalmat, a legkevesebb ami miatt aggódhatsz, az Luke és Mara kapcsolata lesz! :D

Itt válaszoltam erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2017. november 16. - 22:03, Zééé írta:

 

Nem bírom megállni, hogy tovább ne fejtsem a gondolatsort, de ha 2019-20 között debütál egy élőszereplős sorozat, 1-2 év múlva talán már Thrawn castingjáról fogunk beszélni!  

 

Igen, bár azt remélem, hogy nem kell ilyesmiről beszélni, ugyanis evidens a választás: Lars Mikkelsen. Eleve filmszínész lett választva a szerepre, aki tényleg jó, és hasonlít is Thrawn-ra, nekem mintha Thrawn Legends-beli kinézetét kicsit átalakították volna, hogy legyen benne egy északias hidegség, és mintha a nagy homlok, a vékony ajkak is Mikkelsen arcát próbálnák elkapni. Thrawn hangja már most legendás, és fura lenne, ha egy másik színész játszaná őt, más orgánummal.

 

Bízom benne, hogy ha Thrawn-t tovább használják, már pedig miért ne tennék, ez a rajongók álma, akkor élőszereplős sorozatban nem is jöhet más szóba, mint Lars Mikkelsen. Kíváncsi lennék, hogy szól a szerződése a Lucasfilmmel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
  • 2 évvel később...
  • 7 hónappal később...

30 éves a Birodalom örökösei, ennek apropóján jelent meg egy cikk a Ziro-n Thrawn tanítványairól.

 

https://ziro.hu/elemzesek/thrawn-watsonjai-30-eves-a-birodalom-orokosei/?utm_medium=social&utm_source=facebook.page&utm_campaign=postfity&utm_content=postfity73a3b

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.