Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

The Last Jedi: Storms of Crait a címe és december 27-én jelenik meg. Egy Ep4-5 között játszódó 1 részes sztori lesz. A leírás szerint, Luke és Leia a Craiton keresnek új otthont a Lázadók számára, miközben fény derül a bolygó titkára is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Én annyit tudok róla hogy egy kis bányászbolygó, ahol a Lázadásnak volt egy helyőrsége. A felszínen vörös homok van, de a kicsapódó só elfedi. 
A RO képes enciklopédiában is említették, az egyik X-szárnyú pilóta innen származik.
Feltűnik a fentebb említett képregényben és a Liea-ról szóló könyvben is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

A Yavini ütközet előtt három évvel Bail Organa egy bázist hozott létre a bolygón. Az itteni lázadó sejt támadást hajtott végre egy birodalmi állomáson, hogy a lázadó hajók zavartalanul tudjanak Crait-re közlekedni. A támadás után minden nyomot megpróbáltak eltüntetni, ami a birodalmat a bolygóra vezetné, de Leia talált bizonyítékot és elindult kideríteni, hogy kik állnak a támadás hátterében. 

Megérkezése után elfogták őt, majd a bázisra vitték, ahol megtudta, hogy az apja a vezeti a csoportot. Lényegébe itt tudta meg, hogy a szülei szervezik a lázadást. A szövetség létrejötte után valamikor elhagyták végleg a bázist. 

Az első Halálcsillag elpusztítása után felmerült a bolygó, mint egy lehetséges új bázis a szövetség számára.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért kellett volna? A Szövetség rengeteg sejtből épül fel még az ep6 idején is (a Sollustnál gyűlnek össze először), és mi csak egy sejtet követünk a Rebelsben, amihez néha becsatlakozik egy-egy másik is. Rengeteg bázisát nem láttuk mi a Lázadóknak. Ha a Főnix vagy yavini sejtnek nincs köze a Craithez (márpedig miért lenne, hiszen ezek az Atollonon és a Yavin IV-en székelnek), akkor miért kellett volna szerepelnie? Nem főbázis volt, mint a Bázis 1 a Yavin IV-en, csak egy kis helyőrség, mint az Chopper Bázis.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örültem volna, ha a dantooine-i bázis szerepel. Megjegyzem, Crait a Rebels hátralévő részeiben még feltűnhet (oké, nem valószínű annak tudatában, hogy a maradék részek valószínűleg már a Lothalra korlátozódnak, de hátha). Mondjuk annyit tudni, hogy a craiti bázist már a scarifi csata előtt elhagyták a lázadók, szóval lehet, a 4. évad idejére már nem is lakott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Vajon melyik az a barna bolygó? Nem tán Tatooine? :o

 

Egyébként végem van! Crait nagy totálja úgy hazavágja a Hoth hasonlítást mint annak a rendje. Canto Bight pedig így öt másodperc után is szerelem első látásra! Rian különleges filmet hoz nekünk. :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hete már nem néztem meg semmilyen tartalmat, de most ezzel kivételt tettem. OMFG!!! :o :shocked::yes::yeah::rock::psycho:Gyere már péntek!!! :D 

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vajon melyik az a barna bolygó? Nem tán Tatooine? :o

Elsőre nekem is az jutott eszembe. Ütne nagyon. :o De mi van, ha az Cantonica? :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vajon melyik az a barna bolygó? Nem tán Tatooine? :o

 

Spoiler mögé beírom

Ez a Cantonica. Maga a bolygó egy óriási sivatag, viszont a kaszinóvárosnál ez már nem tűnik fel, ugyanis ide telepítették a galaxis legnagyobb mesterséges tengerét. Tehát a vizpart amit láttunk a város távlati képein csak azért lett kialakitva, hogy a burzsujok jobban érezzék magukat

:)

 

Egyébként tényleg baromi jó ez a videó! :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Én valamiért eddig azt hittem, hogy a craiti bázist eredetileg az ep.4 és az ep.5 között épitették. Furcsálltam is hogy milyen profi bázist rittyentettek ide a Lázadók úgy hirtelenjében. Pedig ez korábban készült. Még Bail Organa alatt épitették 3 évvel a Yavini csata előtt amikor még csak szerveződött a Lázadás. Leia akkor döbbent rá hogy a szülei részei a Birodalom elleni lázadásnak, amikor rábukkant a Crait-ről szóló információkra és felkereste a bázist. 

 

Közel 3 éven át működött a bázis: csak nem sokkal a scarifi ütközet elött üritették ki, amikor elkezdték összevonni a különféle sejteket. Aztán amikor a Yavin-ról kitakaritották a lázadókat és új helyet kerestek akkor merült fel Leiában hogy beköltözhetnének a Crait-re. De ez nem volt hosszúéletű ötlet, mert Trusk Berinato, aki Bail korábbi jóbarátja volt és bányászrobotokat üzemeltetett a Craiten, elárulta őket a Birodalomnak (erről az esetről szól a Storms of Crait című képregény). Az árkokat amiket az Ellenállás használ az ep.8-ban Luke és Wedge ásták ki anno :) 

Az itt használt robotoknak egyébként olyan feje van mint a Baljós Árnyak szerelődroidjainak.

RCO009.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.