Jump to content

Recommended Posts

The Last Jedi: Storms of Crait a címe és december 27-én jelenik meg. Egy Ep4-5 között játszódó 1 részes sztori lesz. A leírás szerint, Luke és Leia a Craiton keresnek új otthont a Lázadók számára, miközben fény derül a bolygó titkára is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annyit tudok róla hogy egy kis bányászbolygó, ahol a Lázadásnak volt egy helyőrsége. A felszínen vörös homok van, de a kicsapódó só elfedi. 
A RO képes enciklopédiában is említették, az egyik X-szárnyú pilóta innen származik.
Feltűnik a fentebb említett képregényben és a Liea-ról szóló könyvben is. 

• Tetszik 2

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Spoiler

A Yavini ütközet előtt három évvel Bail Organa egy bázist hozott létre a bolygón. Az itteni lázadó sejt támadást hajtott végre egy birodalmi állomáson, hogy a lázadó hajók zavartalanul tudjanak Crait-re közlekedni. A támadás után minden nyomot megpróbáltak eltüntetni, ami a birodalmat a bolygóra vezetné, de Leia talált bizonyítékot és elindult kideríteni, hogy kik állnak a támadás hátterében. 

Megérkezése után elfogták őt, majd a bázisra vitték, ahol megtudta, hogy az apja a vezeti a csoportot. Lényegébe itt tudta meg, hogy a szülei szervezik a lázadást. A szövetség létrejötte után valamikor elhagyták végleg a bázist. 

Az első Halálcsillag elpusztítása után felmerült a bolygó, mint egy lehetséges új bázis a szövetség számára.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Már miért kellett volna? A Szövetség rengeteg sejtből épül fel még az ep6 idején is (a Sollustnál gyűlnek össze először), és mi csak egy sejtet követünk a Rebelsben, amihez néha becsatlakozik egy-egy másik is. Rengeteg bázisát nem láttuk mi a Lázadóknak. Ha a Főnix vagy yavini sejtnek nincs köze a Craithez (márpedig miért lenne, hiszen ezek az Atollonon és a Yavin IV-en székelnek), akkor miért kellett volna szerepelnie? Nem főbázis volt, mint a Bázis 1 a Yavin IV-en, csak egy kis helyőrség, mint az Chopper Bázis.

Szerkesztette: Dzséjt

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Én annak örültem volna, ha a dantooine-i bázis szerepel. Megjegyzem, Crait a Rebels hátralévő részeiben még feltűnhet (oké, nem valószínű annak tudatában, hogy a maradék részek valószínűleg már a Lothalra korlátozódnak, de hátha). Mondjuk annyit tudni, hogy a craiti bázist már a scarifi csata előtt elhagyták a lázadók, szóval lehet, a 4. évad idejére már nem is lakott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez