Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én azért örülnék, ha valami még történne vele kapcsolatban a 9. részben is... azért annyira nem jelentéktelen karakter, hogy a filmekben semmit ne tudjunk meg róla. És bár anno Palpatine-ról se tudtunk meg semmit a Jedi visszatérben, akkor az nem is igazán szorult magyarázatra. Most viszont mégiscsak a semmiből került elő a 6. rész után egy erőhasználó gonosz, aki a feje lett az Első Rendnek is, úgyhogy az ő háttértörténete kifejtésért kiállt, és nem a könyvekből kellene megismernünk.

 

Na meg Serkis is nyilatkozta, hogy ő ismeri a háttértörténetét, tehát ki is van dolgozva. Meg hogy Snoke-nak személyes okai vannak gyűlölni az Ellenállást, ezekkel muszáj lenne kezdeni valamit

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a 9. részben még elmesélhetik Snoke múltját. Mivel már ebben az epizódban is voltak flashback-ek, könnyen lehet a következő részben is lesz néhány, ami mondjuk arról szól, hogyan, miként találkozik Bennel, hogyan rontja meg. Szóval szerintem még viszont látjuk az ocsmány pofáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy igen, elég nagy májer volt az Erőben, magasabb szinten használta mint Palpi, ugyanakkor önhittségben is mérhetetlenül túltett rajta, és bizony ez lett a veszte :)

 

Have you ever heard the tragedy of Snoke, the wise? :P Ha már Kylo bölcsnek nevezte :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Yoda József írta:

Amúgy igen, elég nagy májer volt az Erőben, magasabb szinten használta mint Palpi, ugyanakkor önhittségben is mérhetetlenül túltett rajta, és bizony ez lett a veszte :)

 

Have you ever heard the tragedy of Snoke, the wise? :P Ha már Kylo bölcsnek nevezte :D

Semmi nem derül ki rola? Hogyan sérült meg!? Meg ilyenek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Amúgy igen, elég nagy májer volt az Erőben, magasabb szinten használta mint Palpi, ugyanakkor önhittségben is mérhetetlenül túltett rajta, és bizony ez lett a veszte :)

 

 

Azért nem mondanám hogy jobb volt Palpinál. Tulajdonképpen tárgyakat(Itt Rey is annak tekinthető) mozgatott csak amire bármely Jedi képes volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Azért nem mondanám hogy jobb volt Palpinál. Tulajdonképpen tárgyakat(Itt Rey is annak tekinthető) mozgatott csak amire bármely Jedi képes volt.

Khm. összekapcsolta Kylot és Reyt egymással az  Erővel, akik a galaxis két pontján voltak... khm. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg az a zavaró érzésem van, hogy nem most láttuk utoljára. Tudom, hülyeségnek hangzik, de mintha túl könnyű lett volna a kilépője. Persze, ez a csavar volt a kapcsolat a TESB saját fordulatával, de nem temetem el biztosan, amíg nem látom a kilencedik részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Merr-Sonn írta:

Nekem meg az a zavaró érzésem van, hogy nem most láttuk utoljára. Tudom, hülyeségnek hangzik, de mintha túl könnyű lett volna a kilépője. Persze, ez a csavar volt a kapcsolat a TESB saját fordulatával, de nem temetem el biztosan, amíg nem látom a kilencedik részt.

Flashback-ben simán visszatérhet még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Nute Gunray írta:

Én azzal is elégedett lennék, ha csak az EU-ban magyaráznák el Snoke múltját. Az EP6 idején a nézők Palpatine-ről sem tudhattak többet (még a nevét sem jószerivel).

Igen, de akkor nem is volt rá szükség, hogy tudjuk. Most meg adott az Első Rend, aminek a megalakulásához Snoke-nak semmi köze nem volt, aztán ő mégis előkerült valahonnan, becsicskított mindenkit, és ő lett a Legfőbb Vezér... azért te is érzed, hogy ez így nem kerek. És egy ilyen volumenű dolgot igenis a filmekben kellene tisztázni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilvánvalóan hiányzik Snoke eredettörténete, ugyanakkor az ep8 után úgy vagyok vele, hogy nem érzem már annyira jelentősnek azt, hogy ezt egy filmből tudjam meg. Így, hogy megmurdelt, és ahogy meghalt, sokat elvettek belőle. Ha az ep9-re megmarad, akkor igen, akkor kellett volna, mert valamit tenni kellett volna, hogy érdekes gonosszá váljon - a benne lakozó rejtélyek az ep7-re érdekessé tették, de a rejtély csak egy ideig elég az érdeklődés fenntartására, és minél többet szerepel a karakter, annál inkább csorbul a misztikum. Ha nincsenek válaszok, a karakter körüli rejtély lassan elkezdi azt jelenteni, hogy a figurával kapcsolatban nincsenek válaszok.

 

Palpatine az ep4-5-6-ban nem csak azért nem kért magyarázatot létezésére, mert előtte nem volt hat film. Azért is, mert igen keveset szerepelt. Az ep4-ben fel sem tűnt, csak emlegették. Az ep5-ben már megjelent hologramon, és csak az ep6 közepén lépett be a képbe. Egy rejtélyes, misztikus alaknak volt felépítve, de az ep7-ben (ha életben maradt volna), már vele is mélyebben kellett volna törődni, mert a rejtélyessége kezdett volna átcsapni egy "lóg a levegőben" figurává. Snoke-kal ugyanez a helyzet, csak éppen nála kihagyták azt az epizódot, amiben csak emlegették, egyből kezdték a hologramos résszel.

 

És ez, ahogy elbántak vele számomra azt jelzi, hogy ő azért nem volt akkora májer, mint Palpatine. Jó, Sidious sem vághat fel azzal, hogy nem cseszte el a végén és végül őt is a saját tanítványa ölte meg. De Sidious legalább nem azzal a karddal lett kinyírva, amit ő tett le magaelé, és nem aközben, hogy szájal: őt aztán nem lehet elárulni, mert ő érzi a gondolatokat, és érzi, hogy Kylo a legnagyobb ellenségére akar leszúrni. Ja, nem tévedett, csak abban, hogy ki Kylo valódi legnagyobb ellensége. Sőt szerintem Palpatine valahol számított is Vader árulására, csak nem úgy, ahogy az bekövetkezett. Tudta, hogy ha Luke átállna az apja oldalára, Vader ellene fordulna a fiával. Tudta, hogy a tanítványa már ellene áskálódik. Snoke-ban ez fel sem merült.

 

Ami a hatalmát illeti, én is azon vagyok, amin Frenkie, hogy azért ez első nekifutásra bár látványos volt, ha jobban végiggondoljuk, Snoke inkább volt jó showman, mint erős. Villámokkal leterítette Kylót, szép, de Sidioustól is láttuk, ahogy villámokkal a falhoz kente Yodát. Hajigálja Reyt, de Dooku is hajigálta Obi-Want, sőt egy alkalommal Ventress képes volt felkapni a földről Anakint és Obi-Want egyszerre. Egy fénykardot kikapni más kezéből meg már sokszor látott trükk: Yoda kikapta Ventress kezéből, a Főinkvizítor Ezra kezéből, a Fiú Obi-Wan kezéből.

Hux tábornokkal ugyan szó szerint felmosta a padlót holotelefonálás közben, de ne feledjük, Vader is képes volt megölni egy képernyőn át Ozzelt, Sidious pedig egy alkalommal a Coruscantról holózva kis híján megfojtotta a Serennón lévő Tyranust. És azt is tudjuk, hogy a Jedik képesek fényévekre lévő embereket megfigyelni, hiszen Yoda is figyelte a Dagobah-ról a felcseperedő Luke-ot, mint ahogy figyelemmel kísérte Ezrát és Kanant is, sőt ezekre az emberekre is elég combos látomásokat vagy kivetüléseket uszított rá.

És ott van az is, hogy Talzin lazán megtámadta Dookut - igaz, nála nagyban hozzájárult az, hogy Dathomirt brutálisan átjárja az Erő.

Az összeköttetés a legdurvább dolog, de alapvetően ez sem olyan, amihez hasonlót még nem láttunk. Sidious is képes volt a Morabandon megjeleníteni magát, mint Sifo-Dyas, sőt a fényéves távolságok ellenére igen durván manipulálta Yoda tudatát.

 

És ez a lényeg: Sidious képes volt Yodával(!!!) és Dookuva ilyeneket művelni, akik sokkal-sokkal edzettebbek az Erőben, mint Rey vagy Kylo, ráadásul utóbbit a villámmal váratlanul támadta meg, de ellene mást nem igazán tett - azt pedig Kylo maga érzi meg, hogy az összeköttetést valaki más csinálja, csak azon nem gondolkodott el igazán, hogy ki.

Éppen ezért gondolom, hogy Snoke Yodával vagy Sidiousszal már nem lett volna ilyen vagány. Legjobb esetben is egy szinten vannak. De az az érzésem, hogy Luke is képes lett volna már kezelni a szitut. Szerintem a trónteremben az erőviszonyok pont olyanok voltak, mint anno a Halálcsillag II. tróntermében. Luke/Rey a képzetlen tacskó az Erőben durván jártas Sidious/Snoke ellen. Ezért volt ez ennyire látványos.

Ami meg az összeköttetést illeti, tény, hogy Sidiousnak ehhez ősi Sith praktikákra és Dookura is szükség volt, na meg talán arra is, hogy Yoda az egykori Korribanra utazzon, ahol igen komolyan képviseli magát a Sötét Oldal ereje. Ugyanakkor Rey is egy olyan helyen volt, amit nagyon átjár az Erő és ahogy kiderült, igen komolyan képviseli magát a Sötét Oldal is. Ez szerintem hozzájárulhatott ahhoz, hogy Snoke így össze tudta őket kapcsolni.

 

Snoke erős az Erőben, ez biztos, esélyes, hogy legalább annyira jártas, mint Sidious vagy Yoda. De a látottak után és az eddigi ismereteink alapján ennél a kettőnél szerintem nem erősebb. Sőt az ep8 után azt mondom, Luke-tól is joggal tartott. És szerintem ez is fontos adalék a képességei felméréséhez: Snoke félt Luke Skywalkertől.

 

Amúgy talán pont ezzel került az Első Rend élére: Erőhasználó volt, ami így vagy úgy, de komoly fegyvertény. A Birodalommal ellentétben az Első Rend már tisztában van azzal, hogy Palpatine Darth Sidious Sith Nagyúr volt, így ez a Palpatine fanatikus haderő gyorsan elfogadhatott egy, az Erőben jártas figurát vezérnek, pláne ha annak esetleg tőkéje is volt a seregek finanszírozására.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sőt szerintem Palpatine valahol számított is Vader árulására, csak nem úgy, ahogy az bekövetkezett. Tudta, hogy ha Luke átállna az apja oldalára, Vader ellene fordulna a fiával. Tudta, hogy a tanítványa már ellene áskálódik. Snoke-ban ez fel sem merült.

Pici Birodalom vége spoiler



Galllius Rax-nak meg is jegyzi a HCS 2-n, hogy nincs már bizodalma Vaderben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel teljesen egyetértek: ez a film bemutatta, hogy a Saga történetében Snoke-nak nincs különösebben komoly szerepe. Ezért fura lenne ha az ep.9-ben elkezdenék magyarázni. Igen a TLJ előtt még azt hittük hogy más a felállás, de részben épp ez volt a fordulat: hogy Snoke minden ellenkező jel ellenére nem annyira fontos. Pláne ha az ep.9-ben éveket ugrik előre a történet, ami erősen sanszos.

Snoke-nak magában az SW világában persze ettől még komoly szerepe van. De ezt már szerintem elég ha az EU taglalja. Egyébként pont az hogy miként kerül az Első Rend élére, nem hiszem hogy túl fordulatos lesz. El tudom képzelni hogy az Első Rend először eszközként akarta használni, de aztán mint egyetlen Erőhasználó a szervezetben gyorsan élre tört.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán elfogadható mindenféle többletmagyarázat nélkül, hogy Snoke az Első Renddel az Ismeretlen Régióból jött, ezért nem hallottunk eddig róla. Ott művelt, amit művelt, látott, amit látott, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Bomarr írta:

Dzséjttel teljesen egyetértek: ez a film bemutatta, hogy a Saga történetében Snoke-nak nincs különösebben komoly szerepe. Ezért fura lenne ha az ep.9-ben elkezdenék magyarázni. Igen a TLJ előtt még azt hittük hogy más a felállás, de részben épp ez volt a fordulat: hogy Snoke minden ellenkező jel ellenére nem annyira fontos. Pláne ha az ep.9-ben éveket ugrik előre a történet, ami erősen sanszos.

Snoke-nak magában az SW világában persze ettől még komoly szerepe van. De ezt már szerintem elég ha az EU taglalja. Egyébként pont az hogy miként kerül az Első Rend élére, nem hiszem hogy túl fordulatos lesz. El tudom képzelni hogy az Első Rend először eszközként akarta használni, de aztán mint egyetlen Erőhasználó a szervezetben gyorsan élre tört.

Nem elég. Méghozzá Kylo miatt nem. Kylot ő rontotta meg, és mivel Kylo a főszereplő, az EpIX-nek kutya kötelessége bemutatni, hogy Snoke hogy férkőzött oda, hogy tudta Kylot manipulálni, miként kötött ki végül Kylo mellette. Mert mire Luke Kylo ellen fordul, addigra Snoke már megmérgezte a lelkét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, MissKarrde írta:

Snoke az Első Renddel az Ismeretlen Régióból jött

Az a gond, nem így történt. Az Első Rend Snoke nélkül jött létre... Ezért nem kerek az egész. Valahonnan odakerült egy szervezet (sőt, inkább egy állam) élére egy erős sötét oldali Erőhasználó, akinek korábban semmi köze nem volt semmihez... Én nem leszek boldog, ha a 9-ben ezzel nem foglalkoznak. Nekem két-három mondat, vagy egy flashback is elég, csak legyen tisztább a dolog. Aztán részletesebben kifejthetik ezt könyvekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke elbagatelizálása számomra egyértelmű hibája a filmnek (bár ezzel osztoznak a TFA-val). Ő a történet szempontjából egyértelműen egy olyan fontos szereplő, akiről senkit sem tudunk.

 

A helyzetét már csak azért sem érdemes összevetni az OT-s Uralkodóval, mert az OT nem egy folytatás volt. Ott nem voltak előre lefektetve az alapok, hanem úgymond mindenki újdonságnak számított, így senkinél sem lógott ki a lóláb, hogy "eddig hol volt, mit csinált?". Ellenben a ST-nak az OT-ra kellene hogy építkezzen, és ha behoznak egy ilyen májert (még ha nincs is Sheevvel vagy Yodával egy szinten), akkor azt igenis meg kell magyarázni a filmeken belül, és nem csak háttéranyagokban... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.