Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mi van ha Snoke is úgy kaparintotta meg a hatalmat ahogy Ben? Erre nem gondolsz? :) Le van az írva valahol, hogy az Első Rend Snoke műve?

Ez így elhangzott? A "most már" nem volt benne, úgy meg teljesen más értelme van.

Igaz, gyors visszanéztem és így hangzik hogy '' Engem nem árulhat el senki sem ''. Ami szerintem ugyanúgy adhat egy negatív múltat Snokenak de ameddig nem mondanak semmit sem róla...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy végre rendesen meg fogjuk tudni Ben átállásának azon aspektusát, ami Snoke-hoz lesz köthető. Simán el tudom képzelni, hogy kedvenc sebehelyes arcú Köcsögünk hiába szelődött ketté ebben az epizódban, látni fogjuk az élő, lélegző Snoke-ot a IX-ben! Hogyan? Flashback-ben!! Valószínűleg Kylo fogja elmesélni (tippre Rey-nek) a sztorit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is hülyeség az, hogy Snoke meghalt és spongyát rá. annál sokkal nagyobb kaliber. Nem véletlen, hogy 2x vagy 3x is megemlítette a filmben Vadert, a lehető legnagyobb tisztelettel. Tuti, hogy személyesen is ismerte, s nyilván Luke-ékat is. Leia, Han, Luke is csak simán snoke-ként említik, így tán az is lehet, hogy valah jóba voltak. Nagyon Badass volt a filmben, jól nyomta, tetszett, ...jól alázta a korcsot, meg Kylo-t is.... A halála kicsit letörte a nimbuszát, de így jár az, aki ennyire elbizakodik. A múltjára azonban választ kell adni. Az ep9-ben, elmesélés formájában, flashback-el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Snoke eddig tipikus "nagyobb a füstje, mint a lángja" effektus. Én abban is kételkednék, hogy ismerte volna Vadert. Akkor talán azt is tudnia kellett volna, hogy közel sem volt olyan tökéletes gonosz, pályafutása végén pedig megtért. Nekem az, hogy Snoke és Kylo ennyire végletekig gonosznak írják le Vadert, sőt a tökéletes gonosznak titulálják, arra enged következtetni, hogy nem ismerték. Ahogyan Sidious-t sem, ugyanis annak az érának messze nem Vader volt az "ultimate evil" karaktere, hanem az öreg Sheev.

 

Amúgy miért kéne jól ismerjék Luke-ék ahhoz, hogy Snoke-nak nevezzék? Ha egyszer ez a neve, akkor hogyan hivatkozzanak rá? Ők nem fogják legfőbb vezérnek hívni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az Ep7-ben Snoke azt mondja Huxnak, hogy ideje befejezni Kylo kiképzését. Nyilván csalódott benne, de Rey leszállításakor közölte, hogy kiköszörülte a csorbát és helyreállt a bizalma a tanítványábanm. 

 

Az lett volna a képzés befejezése ha ott megöli a lányt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet akkor én értelmeztem rosszul, de úgy tűnt, hogy Snoke már valójában lemondott Kyloról. Több vasat is tartott a tűzben és lavírozott az emberek között, nyitva hagyott több lehetőséget, de összességében csalódott a fiúban. Amikor Reynél egyértelmű, hogy megingathatatlan, akkor persze kapóra jön Kylo, jó lesz ő még, végső próbának meg tökéletes a lány megölése. Jobb híján persze "befejezi a kiképzését", de ha lenne más is, egy pillanatig nem gondolkodna, hogy lecserélje Kylot.

 

Eleve nem rejti véka alá, hogy csak eszközként tekint a fiúra, mint egy birtokában lévő tárgy. Amikor kijelenti, hogy úgyis belelát a fejébe, szóval úgyse tehet Kylo semmit ellene, az elég beszédes. Ez nem a bizalomról szól vagy hogy olyan sokra tartaná a fiút, de legalább gyenge annyira, hogy Snoke-nak ne ártson. Gondolta ezt, aztán ráfázott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke, mint az erő használója.

 

A filmből nekem abszolútaz jött le, hogy legalább oylan szinten ismeri és használja az erőt, mint a filmekből ismerhető legerőpősebbek - Yoda és Sidious. Korából adódóan nyilván volt ideje eljutni erre aszintre.

 

Snoke mint karakter

 

A 7-ik epizódból egy meglepően konstruktív vezető képe jött le, ebben a részben viszont egy igazi öntelt hatalom mániás***i

 

Nem az a nyers sátáni gonosz, mint sidious, de egy igazi mániákus zsarnok.

 

Ez az önteltsége lett a veszte, mert amúúgy szemtől szemben nyilvánvalóan Kylo és Rey együtt sem tudta volna legyőzni, viszont át tudták verni. 

 

Végülis a földi történelemben is elégsok példa van rá, hogy egy nagyhatalmú zsarnokot vagy vezetőt hasonló módon győznek le.

 

Ami meg aSkywalkertől való félelmé illeti, az szerintem nem gyengeségre utal. Palpatine is félt Luke-tól ill. attól, hogy ténylegesen jedivé válik.

 

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amikor Rey-t odahúzza maga elé akkor egyértelműen elmondja mik a szándékai vele. Egy szóval se próbálta maga mellé állítani. 

Pontosan. Ott elég félreérthetetlenül közli vele, hogy amint megtudja, hol rejtőzik Luke, megöli, ráadásul brutálisan fog végezni vele. Reyt egyszer sem kísérli meg átállítani, neki a lány egy senki. Mondjuk Kylo sem több, de az biztos, hogy nem akarja félrelökni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrégiben úgy olvastam, az EP9 utalni fog valamennyi korábbi epizódra is. Mi van akkor, ha Snoke olyan régi karakter, hogy pont ezért lesz kifejtve az EP9-ben? Azt tudjuk, hogy látta a Birodalom felemelkedését és bukását, de azt nem, hogy ezzel Snoke-nak mi is a szerepe. Szerintem, valamilyen formában éppen ezért kell, hogy utaljanak rá. Mert az EP9-ben sok mindent el kell varrni, hogy ne csak egy trilógia záró epizódja legyen, de összefogja az addigra mind a 9 részt egy keretes szerkezetté.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke-ról nekem inkább az jött le, hogy jól kelti azt a látszatot, mintha annyira hatalmas lenne az Erőben, játssza a nagy manipulátort, de messze nem akkora spíler. Inkább mondanám az eddigiek alapján egy jó illuzionistának. Nyilván erős az Erőben, de nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy köze sincs Yoda vagy Sidious erejéhez.

 

Tud keménykedni egy mezei Hux-szal meg egy az erejét nemrég felfedező Rey-jel, meg tud arcoskodni a bizonytalan Kyloval. De utóbbinál már alaposan meg is égeti magát, mert a fiú csúnyán átveri. Ez pedig nemcsak azt bizonyítja, hogy Snoke egyrészt elvakult, másrészt rosszul taktikázott, de azt is, hogy nem olyan erős ő, hiszen mégse látta mire készül Kylo, mégse látott bele igazán a gondolataiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, pb69 írta:

Snoke-ról nekem inkább az jött le, hogy jól kelti azt a látszatot, mintha annyira hatalmas lenne az Erőben, játssza a nagy manipulátort, de messze nem akkora spíler. Inkább mondanám az eddigiek alapján egy jó illuzionistának. Nyilván erős az Erőben, de nem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy köze sincs Yoda vagy Sidious erejéhez.

 

Tud keménykedni egy mezei Hux-szal meg egy az erejét nemrég felfedező Rey-jel, meg tud arcoskodni a bizonytalan Kyloval. De utóbbinál már alaposan meg is égeti magát, mert a fiú csúnyán átveri. Ez pedig nemcsak azt bizonyítja, hogy Snoke egyrészt elvakult, másrészt rosszul taktikázott, de azt is, hogy nem olyan erős ő, hiszen mégse látta mire készül Kylo, mégse látott bele igazán a gondolataiba.

Elég nagy spíler ő.

 

Kylot úgypöcköli arrébb amikor az tesz egy rossz mozdulatot, hogy ihajj, és utána Rey-el is úgy játszik, mint egy rongybabával, semmit nemtud tenni ellene, pedig ekkor már kapott egy gyorstalpalót.

 

Látta, hogy mire készül Kílo, csak az nem esett le, hogy ő az a bizonyos legnagyobb ellenség. Kylo úgytűnik tanult valamit tőle az évek során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian beszélt Snoke-ról. 

 

"But then the question is: What place would Snoke have at the end of that? That made me realize the most interesting thing would be to eliminate that dynamic between the ‘emperor’ and pupil, so that all bets are off going into the next one. That also led to the possibility of this dramatic turn in the middle, which could also be a really powerful connection point between Kylo and Rey.”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az az érdekes még Snoke-kal kapcsolatban, amit Ren mond:

"Itt az ideje, hogy minden meghaljon. Snoke, Skywalker, a Sith, a Jedik, a lázadók, pusztuljon mind."

 

Csupa régi dolgot említ, de semmi olyan régit, ami számunkra új lenne. Vagyis Snoke vagy egyáltalán nem tartozott semmiféle csoportba, csak úgy volt egymagában a Sötét Oldalon, vagy tényleg Sith Nagyúr volt - legalábbis nekem ez ezt sugallja. Mondjuk a Plageuis elmélet még mindig nem tetszik igazán, de az biztos, hogy ha ő lenne az, az minden idők legnagyobb balfékjévé tenné. Mert akkor mindkét tanítványa elárulta, de keményen. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke nem sith, a Képes Útmutatóban deklarálva vagyon :)

 

Amúgy két érdekes dolog róla (szintén a Képes Útmutatóból):

 

  • Snoke-nak van egy gyűrűje, amin Dwartii-írásjelek vannak (talán ez lehet a szülőbolygója?)
  • További érdekesség a gyűrűről: amolyan ékkő jelleggel, a gyűrű tetején Vader mustafari kastélya alól származó obszidián darabka található

 

Rákerestem erre a Dwartii nevezetű bolygóra. Eddig csak James Luceno Darth Plagueis-könyvében volt megemlítve és leírva a bolygó neve (már megint Plaguies...). Továbbá, a bolygóról származott 4 bölcs, akiket "Dwartii négy bölcse" (Four Sages of Dwartii) néven emlegettek csak. Palpatine irodájában volt 4 szobor, amelyek a 4 bölcset (Braata, Faya, Sistros, Yanjon) ábrázolták.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem már csak azért sem hiteles ez a "nagy bölcsességek tudója, régre visszanyúló, sokat megélt Snoke" vonal, mert mintha ő is annyira istenítené Vadert, mint gonoszt. A 7 alapján azt hittem, hogy csak Kylonak ilyen fontos Vader, de Snoke is felemlegeti. Persze lehet, hogy csak Kylo miatt, nem tudom, ehhez többször kéne még látnom a tróntermi jelenetsort. Mindenesetre több szempontból tehet tanúbizonyságot Snoke tájékozatlanságáról, vagy legalábbis rossz felfogásáról.

 

Egyrészt Vader aligha lehet példakép, ha az "ultimate" gonoszságot tekintjük, hiszen a sok szörnyű tett ellenére is végül megtért és hősként vált eggyé az Erővel. Olyan értelemben biztos, hogy a jó oldalra állt, megölte a rajta kívül egyetlen sithet, ezzel a Sith Rendet kiirtva és a Birodalmat is lefejezve. Ezt Snoke-nak is tudnia kell.

Másrészt Vaderből amennyit láttam, nekem egyáltalán nem tűnt olyan erősnek. Az ő igazi nagy különlegessége, hogy visszatért a sötét oldalról. Hiába lehet ő a Kiválasztott, bár igazából a Prófécia egy szerepkört ír le, azaz, hogy az illető egyensúlyt hoz az Erőbe, de ennek mikéntjéről nem közöl semmit, azaz nem feltétlenül kell, hogy ez az illető amúgy mindenkinél erősebb vagy hatalmasabb legyen. Az is hiába, hogy az Erő közvetlen gyermeke, szerintem nem hozta ki magából azt, amire ez predesztinálta volna, legalábbis a képességeit illetően.

Harmadrészt, ha Snoke olyan nagy dolgokat látott volna a múltban, akkor nem pont egy Vaderrel kellene példálózni. És ez az előző két pontra is reflektál. De még csak a múltba se kell annyira révedni, elég, ha a Saga által felölelt időt nézzük. Ha már igazán elvetemült és sallangmentes gonoszt akar felhozni, akkor ott van Darth Sidious. Aki ráadásul erősebbnek is tűnt Vadernél. De azért, amit Maul tett, az sem volt piskóta.

 

Szóval, ha már azt nézzük, hogy egy sötét oldal iránt maximálisan elkötelezett vagy elköteleződni vágyó igazán gonosz szereplőnek ki lehetne jó példaképe, akkor én már csak az elmúlt 60 évből se pont Vadert mondanám. Ha pedig egy sokat látott, tájékozott és bölcs vezérről beszélünk, akkor pláne nyilván sokkal jobb jelölteket kéne tudni felhozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snokenak azért kellett Vaderrel példálóznia, mert vele van Kylonak kapcsolata, hozzá kötődik jobban érzelmileg és vele jobban lehetett őt manipulálni, mint akármelyik másik Sith Nagyúrral.

 

Valószínűleg Snoke is tudja, hogy Vader megtért a végén azonban kérdés az, hogy erről Kylo mennyit tudhat, ha semmit akkor egyértelmű, hogy Snoke nem érdekelt abban, hogy Ő árulja el Kylonak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.