Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Vajon Snoke tényleg tudta, hogy Vader megtért?

Eddig a galaktikus történelem azt mutatta a népnek, Bennek is, hogy Vader gonosz volt, és meghalt. Az, hogy visszatért a világos oldalra, és Anakinként halt meg, azt Luke tudja egyedül. Ezt az információt Luke megtartotta magának. Han is mit mond a 7 -ben, amikor a fiújukról beszélnek? "Vader vére csörgedezik az ereiben", tehát Vader, mint rossz ember van az emlékében. Anakint nem ismerte, egyáltalán kérdéses, hogy Han ebből mennyit tudott, mármint, hogy Anakin és az áttérése történetét tudta e a későbbi években. Han annyit tud, hogy Vader Luke és Leia apja volt, aki a II. Halálcsillagon meghalt. Snoke múltja még ismeretlen, de nem hinném, hogy tudná Vader megtérésének történetét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA könyvváltozata alapján tudta, olyasmit mond, hogy a Birodalom vesztét az érzelmesség okozta, szerintem biztosan arra utal, hogy Vader a fia iránt érzett szeretete miatt dobta le az öreg Sheev-et

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan szempontból mindegy is, hogy ha nem tudta, akkor megint ott tartunk, hogy miért is akkora bölcsek bölcse.

 

Amúgy most az is beugrott, hogy Kylo a 7-ben azért esedezik Vader maszkja előtt, hogy az mutasson utat neki ÚJBÓL. Ezek szerint már valami ilyesmi történt korábban, ami olyan szempontból nehezen értelmezhető, hogy Anakin biztos nem sugallt neki semmi gonoszat, mert az alapjában köpné szembe a korábbi 6 filmet. Nem lehet, hogy már akkor is Snoke köpött a levesbe és közvetített valamit Kylonak az Erőn át?

 

Az érdeke lehetett, hogy Kylo nagyapját egy velejéig romlott gonosztevőnek írja le, így egy ugyan hazugságon alapuló, de ütős példaképet rakjon elé. Főleg úgy, hogy ez attól függetlenül működött, hogy Luke mit mondott el Bennek az apjáról. Ha elmondta a sztorit, akkor Snoke beállíthatja hazugnak. Ha pedig nem, akkor arra tudja kihegyezni, hogy Luke nem bízott benne, ahogyan a szülei is és eltitkolták, hogy milyen gonosztevő is volt a felmenője.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, pb69 írta:

Az érdeke lehetett, hogy Kylo nagyapját egy velejéig romlott gonosztevőnek írja le, így egy ugyan hazugságon alapuló, de ütős példaképet rakjon elé. Főleg úgy, hogy ez attól függetlenül működött, hogy Luke mit mondott el Bennek az apjáról. Ha elmondta a sztorit, akkor Snoke beállíthatja hazugnak. Ha pedig nem, akkor arra tudja kihegyezni, hogy Luke nem bízott benne, ahogyan a szülei is és eltitkolták, hogy milyen gonosztevő is volt a felmenője.

Valóban így érdeke, erre én is gondoltam, az előző hsz-ben alapvetően az igazságra gondoltam, hogy azt nem érdeke elmondani. :)

 

37 perccel korábban, Bence1997 írta:

Vajon Snoke tényleg tudta, hogy Vader megtért?

Itt megint kérdés, Snoke háttere, mert ha akkora  májer volt már akkor is, akkor akár meg is érezhette Vader pálfordulását.

37 perccel korábban, Bence1997 írta:

Eddig a galaktikus történelem azt mutatta a népnek, Bennek is, hogy Vader gonosz volt, és meghalt. Az, hogy visszatért a világos oldalra, és Anakinként halt meg, azt Luke tudja egyedül. Ezt az információt Luke megtartotta magának. 

Leianak elmondta, ha jól emlékszem talán a Vérvonalban van valami ilyesmi rész, hogy Ő nem tud neki megbocsátani, mint Luke, annak ellenére sem, hogy a végén visszatért a Sötét oldalról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFA eseményei előtt 6 évvel tudta meg az Új Köztársaság - és ezzel együtt szerintem az egész Galaxis - hogy Leia és mivel Luke -kal testvérek, így ő is Vader gyermekei. Ben szerintem addig a pontig nem is tudta, hogy ki is volt igazából a felmenője, viszont szerintem ez a kialakult helyzet kedvezett Snoke -nak, így manipulálni tudta Bent.

Luke személyes véleményem szerint megtartotta magának Vader áttérését, de hogy Leia -nak elmondta -e, az jó kérdés - most olvasom a Vérvonalat, lehet, van benne említés - Bennél igazából az a kérdés, hogy Luke mit mondott neki, miután kiderült a rokonság: elmondta a teljes történetet, vagy rövidre zárta, így kimaradt az áttérés. Ha utóbbit tudja csak Ben, akkor érthető, hogy miért hozzá fohászkodik, viszont ha az előbbi, akkor tkp. egy olyan emberért könyörgött, hogy mutassa neki az útját, aki megtért. 

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Leianak elmondta, ha jól emlékszem talán a Vérvonalban van valami ilyesmi rész, hogy Ő nem tud neki megbocsátani, mint Luke, annak ellenére sem, hogy a végén visszatért a Sötét oldalról.

Aha, köszi szépen. :) 

 

 

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem,nagyon tisztelettel beszél róla! Olyan meg nincs hogy ne tudják hogy vader ölte meg az uralkodót! Szerintem vader-t ismerte azt nem mondom hogy tanítványa volt. De az érdekes hogy az uralkodót meg sem említi! Bisztos is hogy képben Vanak mi történt az iralkodoval!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem,nagyon tisztelettel beszél róla! Olyan meg nincs hogy ne tudják hogy vader ölte meg az uralkodót! Szerintem vader-t ismerte azt nem mondom hogy tanítványa volt. De az érdekes hogy az uralkodót meg sem említi! És Luke nak mi oka lett volna eltitkolni hogy Vader ölte meg az uralkodót, sőt inkább el kellett mondania hogy a fény mindig legyőzi a sötétséget! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bence1997 írta:

 

Aha, köszi szépen. :) 

 

 

 

 

Bocsi :) , pár másodpercre rá végeztél te is a hsz-el, akartam is írni, hogy bocsi, de közbe támadt egy kis egyéb tennivalóm. Azért talán nem akkora ordas spoiler volt és remélem meg tudsz bocsájtani érte, amennyiben nem, tradicionális szepukkut hajtok végre a fénykardommal és feltöltöm ide a róla készült videót :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Bocsi :) , pár másodpercre rá végeztél te is a hsz-el, akartam is írni, hogy bocsi, de közbe támadt egy kis egyéb tennivalóm. Azért talán nem akkora ordas spoiler volt és remélem meg tudsz bocsájtani érte, amennyiben nem, tradicionális szepukkut hajtok végre a fénykardommal és feltöltöm ide a róla készült videót :D

Nincs harag. :D Most amúgy is csúszásban vagyok olvasás-ügyileg. De mindjárt szünet, és végre befejezhetem a Vérvonalat is - még kb. 300 oldal van hátra. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A köpeny se semmi, de amikor lefordult az alteste a székről, akkor szúrtam ki, hogy mamuszban volt. Ezen kifeküdtem. :lol: Ez a csávó tényleg nem az Uralkodó volt. Fürdőköpenyben és mamuszban fogadja Reyt. :lol2:

És még így is fenyegető tudott lenni! Na ez a nem semmi!

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A köpeny se semmi, de amikor lefordult az alteste a székről, akkor szúrtam ki, hogy mamuszban volt. Ezen kifeküdtem. :lol: Ez a csávó tényleg nem az Uralkodó volt. Fürdőköpenyben és mamuszban fogadja Reyt. :lol2:

És még így is fenyegető tudott lenni! Na ez a nem semmi!

Azert ahogy pöcgölgeti Kylot es Reyt az eléggé kemény! Nekem nagyon tetszet ez a megoldás üldögél es lenyom mindenkit! két fiatalnak szemtől szembe sansza nem let volna! De azert Ez a Luke vs Snoke nagyon kiváncsi lettem volna hogy ki marad talpon??!!! De ezt már soha nem tudom meg. Igy eldöntöm magamba. Luke Skywalker győzött volna!☺️

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke megöléséről Rian azt mondta, hogy ez szükséges húzás volt ahhoz, hogy Kylo a Vader-imádat árnyékából kitudjon lépni. Másrészt fontosnak érezte hogy amikor a trilógia harmadik részére beülünk ne az legyen a fejünkben hogy már megint kapunk egy Palpatine/Vader/Luke hármashoz hasonló nagy-jelenetet. A trilógiának a saját útjára kellett lépnie ehhez pedig régi trilógiás dinamikát a Snoke/Kylo/Rey hármassal fel kellett oldani: mostmár a történet Kylo és Rey körül összpontosul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Yoda József írta:

A Képes Útmutató szerint a fájdalmai miatt kénytelen nagy figyelmet fordítani a kényelemre, ezért is hordott mamuszt, mert kényelmesebb volt

Ó, szegény. Szerencsére most már csak arra kell ügyelnie, hogy három olyan dobozban lakjon, amiben részenként elfér. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 20. - 8:54, redknight írta:

 De azert Luke vs Snoke nagyon kiváncsi lettem volna hogy ki marad talpon??!!! De ezt már soha nem tudom meg. Igy eldöntöm magamba. Luke Skywalker győzött volna!☺️

Majd lesz egy Aranyfénykard Madness... :) 

 

 

Negyedik megnézés, hétköznap délután 2, érezhetően sok elsőnézés.Taps most nem volt, de amikor a (bocs, de) kinyekkent Snoke portréját premier plánban mutatja a kamera, ott volt némi röhögés. (Bár szinte semmi ahhoz képest, amit Luke vállsöprése kapott.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt Snoke-nak egy szövege amiben azt ecseteli, hogy az Erő mindig válaszol az ellenpólus megerősödésére, kiegyenlítendő azt. Ebből kiindulva ha megöli Reyt és Skywalkert, ugyanúgy jött volna valaki más, hisz ez a kiegyenlítődés lényege igaz? Mivel ő az egyik pólus, folyton le kell vadásznia a megjelenő világos oldali Erőhasználókat. Bár az is igaz, hogy amíg kinevelődik megint valaki, az még évtizedekbe is telhet addig meg jól elvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Volt Snoke-nak egy szövege amiben azt ecseteli, hogy az Erő mindig válaszol az ellenpólus megerősödésére, kiegyenlítendő azt. Ebből kiindulva ha megöli Reyt és Skywalkert, ugyanúgy jött volna valaki más, hisz ez a kiegyenlítődés lényege igaz? Mivel ő az egyik pólus, folyton le kell vadásznia a megjelenő világos oldali Erőhasználókat. Bár az is igaz, hogy amíg kinevelődik megint valaki, az még évtizedekbe is telhet addig meg jól elvan.

Ezen lamentáltam a premier után. A jedik 1000 évig minimális ellenpólussal ügyködhettek. Voltak ugyan Sith-ek (mindig 2) de totálisan a háttérben. Akkor ez hogy van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Szerintem ez már akkoriban is működött, hisz mindig volt sith, csak titokban. Legalábbis úgy tudom.

Igen, de az a 2 Sith ellenpólusa tudott lenne a több ezer Jedinek? Mármint érdemben? Mert ha így vesszük, akkor Snoke nyugodtan kinyírhatja Reyt és Luke-ot, az utána érkező ellenpólusa lehet jóval gyengébb, mint amit a sötét oldal képvisel - lásd a Sith-ek 1000 évig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem mennyiségre megy. Nézd meg Palpatine-t. Erőben egymaga felért majdnem az egész Jedi renddel. És itt természetesen nem harcra gondolok, hanem pl. arra amit mentálisan az Erőben képviselt. Vagy lehet az is elég, hogy számtól független, de legyen ellenpólus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Bomarr írta:

A sithek nem azért voltak a homályban mert gyengék voltak hanem mert előkészitették a visszatérésüket. Amikor előjöttek rá pár évre szinte az összes jedi meghalt. 

De azt az 1000 évet dominálta a világos oldal, ebben megegyezhetünk, igaz?

 

Szerintem amit Snoke mond az ciklusokra vonatkozik. Ha az egyik oldal előretör, az Erő a másik oldal erősítésén munkálkodik. A ciklusok lehetnek rövidebb-hosszabbak, ami ki tudja mitől függ. Szembeötlő, hogy a Birodalom idejére Palpatine Erőben való hatalma és előrelátó képessége mennyivel limitáltabb, mint az EpI-II-III-ban, mintha a prequelben meglovagolt volna egy sötét oldalt erősítő Erő hullámot, ami miután annyival erősítette a sötét oldalt, hogy az konkrét dominanciát szerzett, el kezdett dolgozni a világos oldal mellett. Ennek a kicsúcsosodása az EpVI vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez is érdekes amúgy:

 

Válasz

 

A könyvben szerepel egy kép Snoke lila köpenyes "szolgálóiról", akikról a következő írja a szerző: “Snoke kíséretében néma földönkívüli navigátorok is vannak, akik az Ismeretlen Régiókból származnak. Ha ők nem lettek volna, a Birodalom túlélőit biztosan eléri végzetünk. Ők fejlesztették ki és működtetik a Snoke tróntermében látható távcsövet is." Hidalgo hozzáteszi, hogy a navigátorok hatalmas agya lehetővé teszi, hogy "multidimenziós számításokat" végezzenek ez teszi lehetővé a galaxis és az Ismeretlen Régiók közötti utazást.

 

 

http://hu.ign.com/star-wars-episode-viii/32498/news/kiderult-nehany-reszlet-snoke-multjarol

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Donát írta:

De azt az 1000 évet dominálta a világos oldal, ebben megegyezhetünk, igaz?

 

Szerintem amit Snoke mond az ciklusokra vonatkozik. Ha az egyik oldal előretör, az Erő a másik oldal erősítésén munkálkodik. A ciklusok lehetnek rövidebb-hosszabbak, ami ki tudja mitől függ. Szembeötlő, hogy a Birodalom idejére Palpatine Erőben való hatalma és előrelátó képessége mennyivel limitáltabb, mint az EpI-II-III-ban, mintha a prequelben meglovagolt volna egy sötét oldalt erősítő Erő hullámot, ami miután annyival erősítette a sötét oldalt, hogy az konkrét dominanciát szerzett, el kezdett dolgozni a világos oldal mellett. Ennek a kicsúcsosodása az EpVI vége.

Viszont Snoke csak azt mondja, hogy reagál az Erő az egyik oldalra, nem beszél dominanciáról. Lehet, hogy szimplán elég ha léteznek sithek.

1 perccel korábban, JakeSully írta:

Na ez érdekes kérdéseket vet fel

 

Másik tanítvány? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

De azt az 1000 évet dominálta a világos oldal, ebben megegyezhetünk, igaz?

Persze. De ez a felszín. Közben a háttérben a sith megerősödött, de olyannyira hogy aztán belepusztultak. Érdekes egyébként amit az ep.2-ben Yoda mond: a világos oldal Erőhasználói hirtelen meggyengültek. Még a Szenátusnak is beakart róla számolni. Itt valóban olyan mintha az emlegetett ciklus kicsúcsosodna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont Snoke csak azt mondja, hogy reagál az Erő az egyik oldalra, nem beszél dominanciáról. Lehet, hogy szimplán elég ha léteznek sithek.

 

Hát azt mondja, hogy "light to meet" - azaz a világos oldal nemcsak reagál, hanem a meetben az is benne van, hogy próbálja ellensúlyozni, hogy egálban legyenek. :hmm: 

 

Bomarr: egyetértek! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.