Ugrás a kommentre

Snoke fővezér az EP8-ban


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pontosan. :) Lehet, hogy akkor el kellett tűnnie és ezért ment az ismeretlen régiókba. Talán volt ott valami amit Plagiues is kutatott és később Palpi is. Ez az egész ott bukna meg, hogy Snoke nem sith.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az elképzelés nekem is tetszene. :) Ezzel simán eladható lenne az, hogy mitől vannak Snoke sérülései. Gondolom Palpi megvillámozta. Illetve elgondolkodtam azon is, hogy lehet attól van a Vader respect Snoke-nál, hogy Vader volt az, aki legyőzte a nagy ellenlábasát. Lehet ezért hordja a gyűrűt is az obszidiánnal, ami a mustafari kastély katakombáiból származik, és így fejezi ki a tiszteletét Vader iránt. Meg az is lehet, hogy Palpatine Snoke jelenlétét érezte az Ismeretlen régióban csak ő pontosan nem tudta, hogy mi is az. De lehet, hogy nem így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kánon-művek alapján az Ismeretlen Régióba nem lehet csak úgy kimenni. Palpatine már császár volt amikor feltérképezte a galaxis ezen szegletét. Részben épp azért mert valamiféle hívást érzett a távolból. Úgy érezte hogy a sötét oldal forrása van odakint. Szerintem ez lesz kapcsolatban Snoke-al aki egy teljesen új figura lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke kilétén gondolkodva egy másik lehetőség is eszembe jutott. Korábban már szóba került többször is, akkor én elzárkóztam a lehetőségtől, mondván: egy filmbeli főgonosz eredete nem lehet egy animációs sorozatban megalkotott csoport tagja, mert a mozinézők nem értenék, hiszen valószínűleg a fele sem követi a sorozatot. Túl sokat kellett volna magyarázni, és pusztán a filmeket ismerők számára maximálisan légből kapott lett volna.

 

De most, hogy Snoke eredetét már nagyon valószínű, hogy a könyvekből tudjuk meg, már nyitottabban állok ama lehetőség előtt, hogy Snoke egykor inkvizítor volt. Erre néhány apróság utalhat (utalhatnak persze másra is, de erre is):

- Snoke előéletéről legelőször azt tudtuk meg, hogy látta a Birodalom felemelkedését. De ha Erőhasználó (ráadásul nem is akármilyen), hol volt akkor? Nos, könnyen lehet, hogy Snoke Jedi volt. Tudjuk, hogy minden inkvizítor egykor valamilyen rangban a Jedi Rendben volt. A Főinkvizítor például az Ahsokát is őrző őrök egyikeként szolgálta a Rendet. Könnyen lehet, hogy Snoke anno Erőhasználó pályafutását a Jedi Rend kötelékében kezdte meg, mondjuk mint padawan, és aztán került Vader befolyása alá.

- Snoke nagy tisztelettel beszél Vaderről. Az inkvizítorok mestere Darth Vader volt.

- Snoke gyűrűje Vader mustafari palotája alatt lévő ősi Sith barlangból származó obszidián ékkövet tartalmaz. A Rebels sugallata alapján az inkvizítorok is a mustafari palotában éltek vagy legalábbis sűrűn ellátogattak oda mesterükhöz.

- Snoke sérüléseit okozhatta esetleg olyasmi, ami eltüntette az inkvizítorokat a Galaxisból.

- Snoke nem Sith, de járatos a Sötét Oldalban. Ugyanezt elmondhatjuk az inkvizítorokról is. Harminc év alatt pedig szépen továbbképezhette magát.

Persze jogos kérdés - és nagyjából az egészet legalábbis megkérdőjelezi -, hogy ha Snoke inkvizítor volt, hogy került az Ismeretlen Régiókba. Egyik lehetőség, hogy ott volt az Eclipse-en. A másik, hogy Snoke csak abban a hat évben került az Első Rend élére, hogy az felfedte kilétét. Egy mesteri manipulátor, aki a Sötét Oldalt használja, hamar elfoglalhatta a fővezér helyet. Az ep8-ban láthattuk, hogy éppen elég a poszt megszerzéséhez, ha megölöd az elődödet. Ha a Snoke-ot megelőző fővezér nem volt Erőhasználó, akkor Snoke-nak ehhez egy csettintés is elég lehetett. Illetve egy harmadik lehetőség, hogy Snoke az ep6 és 7 között képes volt követni a birodalmiakat az Ismeretlen Régiókba. Ez sem lehetetlen elképzelés, mert miután a Birodalom túlélői elmentek, az Első Rend már fenntartotta a kapcsolatot a Galaxis ismert részével. Jóllehet nem nyíltan, mint az utolsó hat évben, de egy egykor inkvizítor nyilván megtalálhatta a módját a titkos kapcsolatok leleplezésére és kihasználására.

 

Persze mindez csak masszív, és nem is túl erős lábakon álló spekuláció. De mivel már nem kell a filmekben elmagyarázni Snoke eredetét, erre akár a Rebels is lehetőséget adhatna. Képzeljétek el, mekkorát ütne, ha Snoke, mint inkvizítor megjelenne a Rebels utolsó évadának utolsó felében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

De mivel már nem kell a filmekben elmagyarázni Snoke eredetét

 

Szerintem el kell, mert az egyszerű mozinéző nem néz animációs sorozatot, nem olvas könyveket, képregényeket, így számukra csak lógni fog a levegőben egy eddig fontos szerepet betöltő karakter. Ugyanez az a helyzet az Első Renddel is, hogy nem értik honnan jött újra egy ilyen erős frakció, és az nem elég, hogy a Birodalom hamvaiból újjáéledt. És ez teljesen jogos kritika a részükről. Én is úgy vélem, hogy igazán lehetett volna egy kis játékidőt szánni ennek a 7. vagy a 8. epizódban. Mint ahogyan az Új reményben is, Obi-Wan 5 percben elmeséli Luke-nak, hogyan pusztultak ki a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy éppen a következő Filoni féle sorozat ami épp játszódhatna az ep-6 -s 7 közt,mutathatná be,hogy került az ER élére Snoke. Én egyébként-úgy mint Rey esetében is tetszett-jobban örülnék ha ő egy tök új semmi korábbihoz nem kapcsolódó gonosz lenne. Annyi kapcsolódás nekem már elég,hogy már a Birodalom születésekor is élt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kicsit azt érzem, mint Rey esetében is anno, hogy mindenképp bele akarunk látni valakit. Miért ne lehetne Snoke egy teljesen új figura? Elvégre az Ismeretlen Régió feltérképezésével egy hatalmas addig (meglepő módon :D) ismeretlen világ lett feltárva, ott simán létezhetett egy ilyen Erőhasználó fazon.

A sérülései? Grievous-nél nem kattogott ezen annyit senki. Igazából Vadernél vagy Palpinál sem az OT alapján. Saw a RO-ban? Anakinnak honnan van a sebe, Piellnek miért van fél szeme? Történt Snoke-kal valami anno, ilyen lett, most ilyen, kész. Nyilván érdekes lehet, hogy konkrétan mi volt ez, de nem értem miért ennyire fontos ez most hirtelen, ha a korábbi karaktereknél nem volt.

 

A másik, hogy Snoke-nak az egész, történetben betöltött szerepét valószínűleg félreértettük, engem is beleértve. A korábbi SW filmekből, ill. egyéb SW-tól független alkotásokból arra következtettünk, hogy itt Snoke lesz a trilógia főgonosza, aki a háttérből mozgatta a szálakat, felfedi magát, a világ ura lesz, aztán majd őt kell legyőzni a végén. Mert ez már csak így szokott lenni az így megalapozott karaktereknél, ebből a kliséből indultunk ki.

Közben nekem úgy tűnik, hogy Snoke csak egy mellékszereplő. Amilyen mondjuk Maul, Tarkin vagy Dooku is volt. Fontos mellékszereplő, de mellékszereplő. In-universe ő volt a negatív oldalon a legmagasabb pozícióban egy ideig, de ettől még nem kell neki lenni a főgonosznak végig. Itt most nem akkor kapcsolódtunk be a sztoriba, mint anno a PT-nál, hogy már Sidious a góré. Itt kicsit hamarabb érkeztünk, amikor még "Plagueis" (Snoke) tűnt a nagyágyúnak, csak aztán "Palpi" (Kylo) levágta.

 

Szóval szerintem annyi történt, hogy a 7 úgy tálalta Snoke-ot, ahogyan a nagy főellenségeket szokták beharangozni, ezért mindenki ezzel a szereppel azonosította őt. Amikor pedig kiderült, hogy nem az övé lesz ez a szerep, ő csak egy mellékes játékos a sequelben, akkor hirtelen ezt a meglepetést nem sokan tudták értelmezni és befogadni. Snoke szerepe annyi volt, hogy előhozza Kyloból a sötétséget, meggyőzze, hogy ezt kell szolgálnia, majd megpróbálja a saját céljaira kihasználni, ezzel maga ellen fordítva a fiút.

Ő lett a "hivatalos" kalauza a sötétség útján, ahogyan anno Obi-Wan és Yoda Luke-nak a másik oldalon. Aztán amikor már nem volt rá szükség, Kylo eltette láb alól, mert a sötét oldal így működik. Hiába tett szörnyűségeket, hiába ölte meg az apját, nem segített elmélyülni a sötétségben. Snoke megölése látványosan hatékonyabb volt ilyen téren, itt a lényeg. A hangsúly ezen van, nem pedig azon, hogy Snoke kicsoda, meg honnan jött, meg miket tudhatott, meg mit akart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, pb69 írta:

Most kicsit azt érzem, mint Rey esetében is anno, hogy mindenképp bele akarunk látni valakit. Miért ne lehetne Snoke egy teljesen új figura? Elvégre az Ismeretlen Régió feltérképezésével egy hatalmas addig (meglepő módon :D) ismeretlen világ lett feltárva, ott simán létezhetett egy ilyen Erőhasználó fazon.

Több mint valószínű, hogy új figura, ugyanakkor mivel látta a Birodalom felemelkedését, nem élhette egész életét az Ismeretlen Régiókban. Ugyanis onnan ugyanolyan nehéz kijutni, mint bejutni. És ezért fontos: ott van egy Erőhasználó, aki amellett a Palpatine mellett létezett, aki minden más komoly Erőhasználót igyekezett kiirtani. És azért nehogy már baj legyen, hogy érdekel minket egy ilyen szereplő múltja. Még azt sem mondhatjuk, hogy a filmekhez nem tenne hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, pb69 írta:

Szóval szerintem annyi történt, hogy a 7 úgy tálalta Snoke-ot, ahogyan a nagy főellenségeket szokták beharangozni, ezért mindenki ezzel a szereppel azonosította őt. Amikor pedig kiderült, hogy nem az övé lesz ez a szerep, ő csak egy mellékes játékos a sequelben, akkor hirtelen ezt a meglepetést nem sokan tudták értelmezni és befogadni. Snoke szerepe annyi volt, hogy előhozza Kyloból a sötétséget, meggyőzze, hogy ezt kell szolgálnia, majd megpróbálja a saját céljaira kihasználni, ezzel maga ellen fordítva a fiút.

Ő lett a "hivatalos" kalauza a sötétség útján, ahogyan anno Obi-Wan és Yoda Luke-nak a másik oldalon. Aztán amikor már nem volt rá szükség, Kylo eltette láb alól, mert a sötét oldal így működik. Hiába tett szörnyűségeket, hiába ölte meg az apját, nem segített elmélyülni a sötétségben. Snoke megölése látványosan hatékonyabb volt ilyen téren, itt a lényeg. A hangsúly ezen van, nem pedig azon, hogy Snoke kicsoda, meg honnan jött, meg miket tudhatott, meg mit akart.

Az új trilógiának Kylo és Rey lesz a kulcsa. A többiek mind-mind csak mellékszereplők (még ha fontos mellékszereplők akkor is azok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Több mint valószínű, hogy új figura, ugyanakkor mivel látta a Birodalom felemelkedését, nem élhette egész életét az Ismeretlen Régiókban.

Biztos, hogy jól értelmezzük ezt a "látta a Birodalom felemelkedése" dolgot?

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

És azért nehogy már baj legyen, hogy érdekel minket egy ilyen szereplő múltja. Még azt sem mondhatjuk, hogy a filmekhez nem tenne hozzá.

Nem baj, hogy érdekel, sőt kifejezetten jó dolgokat is tud szülni az ezen való elmélkedés. Csak mintha túl nagy jelentőséget tulajdonítanának Snoke eredetének is egyesek. És ez elsősorban nem az itt lévőkre vonatkozik, hanem egy általános jelenség. Mi valószínűleg könnyen elfogadjuk és túltesszük magunkat rajta, ha Snoke teljesen új figura lesz, viszont egy nagy támadási felület lesz sokak szemében, én pedig ezt nem értem.

 

Most a 8 után is az van, hogy miért nem tudunk meg Snoke-ról semmit, miért kellett ilyen bugyután kiírni stb.. Nyilván érdekes a múltja, csak szerintem annyira azért nem, hogy ezen fennakadjunk. Vagy hogy olyan extrém elméletek lássanak napvilágot, hogy ő Windu vagy Ezra, meg mit tudom én kicsoda.

 

Most arról nem is beszélve, hogy nem értem sokan miért a 8 rovására írják ezt a Snoke-féle hiányosságot (ha annak tekintjük). Miért egy folytatásnak, egy trilógia 2. részének kéne bemutatnia az előző filmben feltűnt egyik fontosabb karaktert? A 7 feldobált a táblára egy rakat új szereplőt, akik közül a legtöbbnek semmit nem árult el a hátteréről. Rey és Snoke esetében meg ilyen vagy olyan eszközökkel, de azért azt sugallta, hogy ezek fontos elemek.

Ilyen téren elég nehézzé tette a folytatást, illetve más pontokon is ugyanilyen jellegű kihívások elé állította Riant. A 7 sok szempontból érdekesebbé tette a 6 és 7 közt zajló előzményeket, mint a folytatást. Viszont egy 8. rész nem foglalkozhat csak azzal, ami a 7 előtt történt. Az emberek pedig már másképp gondolkodnak, mint '77-ben. Ma már nehezebben viselik el, hogy nem tudnak meg mindent. Egyébként ehhez képest a 8 megválaszolta Rey eredetét, Luke félrevonulásának fő okát, valamint Kylo átállásának egy aspektusát is bemutatta. Ilyen téren sem vizsgázott rosszul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

. Snoke szerepe annyi volt, hogy előhozza Kyloból a sötétséget, meggyőzze, hogy ezt kell szolgálnia, majd megpróbálja a saját céljaira kihasználni, ezzel maga ellen fordítva a fiút.

Ő lett a "hivatalos" kalauza a sötétség útján, ahogyan anno Obi-Wan és Yoda Luke-nak a másik oldalon. Aztán amikor már nem volt rá szükség, Kylo eltette láb alól, mert a sötét oldal így működik.

Én is csak egy kellékként tekintettem rá,mint Kylo karakterfejlődésének egyik katalizátora. Szerintem egyébként ha totál ember külseje lett volna csuklyában,kevésbé érdekelte volna az embereket a múltja. :)

 Azt sem tudjuk innen,hogy egyes karakterek miért kerülnek be egy storyba.Simán lehet,hogy máshol akarják kibontani a múltját.
Persze engem is érdekel,hogy került az ER élére,de az,hogy miért ilyen erős arra már választ adtak Rey kapcsán. Csak.
Senki ő is,kb sehonnan jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van! És Serkis ismeri is ezt a hátteret, de nem beszélhet róla, mert nagy spoiler lenne! Ezt akkor mondta, amikor a mozik már adták a 8. részt és ismertük annak történetét. És - bár erről már volt szó - ebből egyértelműen következik, hogy Snoke nincs ennyivel kiírva, lesz még szó róla a jövőben - szvsz a IX. részben - Engem nem érdekel, ha Snoke egy "senki" (Rey esetében is elfogadtam, de van egy olyan érzésem, hogy itt lesz még egy csavar a jövőben), ha nem köthető egyetlen korábban ismert karakterhez sem, csak azért a jelenleginél picit tudjunk meg róla többet. Azt a háttér sztorit ismerjük meg, amit Serkis már ismer!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy a képes útmutatóban lesz leírva, hivatkozásként. :D

Jó hogy nem már azt nem mondta, hogy "én ismerem Snoke hátterét, most jelenik meg az önéletrajzi könyvem, abban elolvashatják" :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egész csak annyit jelent, hogy Snoke-nak van háttértörténete. Ez önmagában nem akkora szó. Akkor se beszélhetne róla, ha egy könyvben, sorozatban, képregényben vagy akármilyen más formában akarják majd publikálni, hiszen ugyanúgy spoiler. Sőt, igazából akkor is ez a helyzet, ha még nem tudják mit akarnak ezzel kezdeni, de fenn szeretnék tartani a lehetőségét annak, hogy a jövőben bármikor foglalkozzanak vele. 

 

Szóval Serkis nyilván nem mondja azt, hogy senkinek fogalma sincs róla ki az a Snoke. Pont a másik topikban merült fel, hogy Reyről is tudták a készítők és a színészek, hogy senkik a szülei, mégse mondták ki nyíltan, hogy ez a helyzet. Egy színésznek sokat segít, ha tisztában van minél több mindennel a játszott karaktere kapcsán. Engem az lepne meg, ha nem tudná kicsoda Snoke. Ettől ez még lehet érdektelen vagy fontos, izgalmas vagy nem az, megkaphatjuk majd akármilyen formában.

Lényeg, hogy ebből nem vonnék le sok következtetést. Már csak azért sem, hogy ne legyen a 9-nél is az, hogy sokan emiatt csalódnak. Mert a 8-nál fennakadunk azon, hogy egy a 7 által a semmiből előrántott szereplőnek nem fejtik ki a múltját. Ugyanígy baj lesz az is, hogy az újabb folytatásnál meg nem nyúlnak vissza egy ráadásul már halott karakter eredetéhez. Pedig szerintem sokkal inkább ez lenne logikusabb. Elég ciki lenne, ha a 9 egy ilyen halál után érdemben foglalkozna Snoke-kal. Főleg annak tükrében, hogy Abrams rendezi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, pb69 írta:

A sérülései? Grievous-nél nem kattogott ezen annyit senki. Igazából Vadernél vagy Palpinál sem az OT alapján. Saw a RO-ban? Anakinnak honnan van a sebe, Piellnek miért van fél szeme?

De se nem Grievous és se nem Piel nem olyan fontos történetileg, mint Snoke. Saw-ról ellenben tudjuk, hogy terrorista radikális szabadságharcos, így nem nehéz belelátni, hogy honnan származnak a sebei. Vaderről azért elég jól sejthető, hogy a volt mestere Kenobi a tettes. Sidious meg simán elmegy öregembernek, akit elemésztett a sötét oldal. Snoke múltjáról eddig még annyit sem tudunk, mint a fent említett fontosabb szereplőkről.

 

Snoke-nál adottak a titokzatos sebek és a titokzatos háttér. Még mindig állnak a kérdések, hogy mit csinált, hogy húzta meg magát a Sheev uralma alatt, hisz a látottak alapján akár az öreg vetélytársa is lehetett anno. Most hadd ne rójam fel a rajongóknak, hogy ezt a két dolgot összekapcsolták. 

 

Annyiban igazat adok, hogy ez nem feltétlen a TLJ sara, hisz a TFA is ilyen cudarul kezelte a karakterét, hacsak nem cudarabbul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

pb

Én nem úgy értettem, hogy a IX. rész tartson történelemórát Snoke hátterével kapcsolatban. Azt nyilván kifejtik majd olyan formában és akkor, amikor a készítők szeretnék ... DE azt azért valahol 'elvárom' (nem találok jobb szót, de ne a klasszikus értelemben vett rajongói elvárást értsd ide) hogy picit jobban kifejtsék azt, amit Luke is mondott, hogy addigra, amikor az incidens történt Luke és Ben között, Ben lelkét már megmérgezte Snoke. Hogy mérgezte meg Snoke, egyáltalán hogy lépett kapcsolatba Benékkel ez idő alatt a vén aszalt szilva?! Ennyi. Ha erre kapunk választ az magában hordja azt is, hogy nyilván általa magáról Snoke-ról is többet tudunk meg. Erre gondoltam csupán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Rian nem könnyitette meg JJ dolgát. Neki kell még mindíg megválaszolnia azokat a kérdéseket, amiket a TFA-ben feldobott, nyitva hagyott. Ez azért gáz, mert a rajongóknak viszont mostanra elfogyott a türelme, és nagy lesz a nyomás rajta. Remélem a minden áron való megfelelési kényszer, nem valami ostoba válaszokat fog szülni. De azért van remény, végül is a Starkiller-ről is sikerült elfogadható tecnikai leírást, és keresztmetszetett lettenie az asztalra az illetékesekne, csupán évek kérdése volt az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian és JJ együtt hozták tető alá a két filmet. Pontosan tudnak ők mindent, hova akar kifutni a trilógia. Snoke háttere is megvan, Serkis megmondta. Komolyan azt hiszitek, hogy egymástól független minden író csak ír bele a vakvilágba ami az eszébe jut? LOL! Abrams anno olvasta Rian forgatókönyvét és teljesen egyetértett vele. Az EPVII-ben voltak jelenetek Rian kérésére. Ezek után badarság azt hinni, hogy JJ-nek olyan marha nehéz dolga lesz. Egy hónapja kész a forgatókönyv első verziója. Szerinted ez azt jelenti, hogy görcsölt rajta? :) A "rajongókat" meg hagyjuk inkább...

 

Snoke eredete mint érdekesség jöhet majd szóba, hiszen a történetben nem ő a lényeg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.