Jump to content
Ody Mandrell

Snoke fővezér az EP8-ban

Recommended Posts

Halvány emlékeim szerint akadtak, sőt még olyan helyek is voltak a Galaxisban, ahol feltöltődhettél az Erővel. Kyle Katarn például így kapja vissza az erejét a Jedik völgyében.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő-elszivás szerintem gagyi. De a csatorna amit idéz a Youtube-videós vevő minden marhaságra úgyhogy egyáltalán nem meglepő, hogy ez felmerült. Az eddig infók alapján ami sokkal valoszinübb azaz életerőelszivás. Csak igy magában semmi Erő-elszivással párositva. Az életerőelszivás egy régi mese elem. Nem a '99-es Múmia találta ki. Az egyik leghiresebb ebben a témában ugye pont Báthory Erzsébet legendája, amely szerint a hölgy szűzek vérében fürdött hogy fiatalon tartsa magát. Aztán ez a motivum több helyen visszatért: Neil Gaiman is használta például a Csillagpor megírásánál: ott három öreg boszorkány van, akik megtudják fiatalitani magukat Yvaine brutális feláldozásával. 

Azt eltudom képzelni, hogy az életerő-elsziváshoz Snoke részben az Erőt használja. De hogy valakitől magát az Erőt szivja el? Ennek igy nem igen lenne értelme.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Életerő. Az már jobban hangzik. Még inkább tetszene ha belecsempésznék az "örök élet" titkát, amit Sidious annyira hajkurászott. Talán ezért is vezényelhette ki az ismeretlen régióba a csapatait? Hogy találják meg Snoke-ot?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

bele se gondoltam különválasztva. mivel testi zombiságára koncentráltam nem is arra gondoltam igazán, hogy az ERŐ t szívja el. Jól mondja Bomarr, az életerő jobban hangzik. Viszont azt meg szívhatna 100000 kagylóból is. Nem kellene neki Jedi vagy erőhasználó feltétlenül hogy jobban érezze magát. hát..hamarosan kiderül..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egyre inkább valószínűnek tűnik ez az Erő-elszívásos dolog. Rian is ragadozóról beszélt, ami illik ide. Ez, ha jól megcsinálják tök jól is elsülhet (lehet, hogy a következő trilógia Snoke köré épül?)

Nektek tetszene ez az Erő-elszívás dolog? 

Szerintem Snoke meg fog murdelni a IX. részben, vagy valahogy kikerül a képből...  de ha nem, azzal se lesz gondom. Előzményt mondjuk könyv/képregény formátumban megtekintenék róla, mozifilmben már annyira nem érdekel (bár ez még simán változhat a IX. rèsz végére :D  )

Az Erő-elszívásos dolgot meg el tudom kèpzelni, még ha nem is tetszik különösebbe  a dolog.  Igaz mindenben ott az Erő, de mondjuk egy Jediben vagy más Erőhasználóban koncentráltan, amolyan gócpontokként. Lehet így Snoke könnyebben hozzáfér a kellő energiájához és hamarabb, mintha csak nekiállna magának "gyűjteni" az éterből. Vagy valamilyen oknál fogva (már) nem képes rá. Esetleg (de ez bevallom, már elég meredek) a (még ismeretlen) fajának vagy a "szektájának" lehet ez a specialitása, azaz így tud csak hozzáférni az Erőhöz.

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A legendsben voltak ilyen alakok?

Hasonló dolog volt a Legendsben, rég játszottam már a KoTOR 2-vel de ha jól emlékszem, Darth Nihilus is valami ilyesmit csinált, csak épp egy egész bolygóval, aminek ugye Visas maradt az egyetlen túlélője.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Pont most olvasom az Utóhatást és látom, hogy az életerő elszívás az máris kánon. Van Palpatine-nak egy Tashu nevü bizalmasa aki az ep.6-ban is feltűnik:

emperor-and-friendsjpg.jpeg?rect=72,0,81

Na ő amikor kinozza Wedge-t, az alábbiakat mondja neki:

"Tudta-e, hogy a Sith Nagyurak arra is képesek voltak, hogy kiszívják áldozataik életét? Ahogy egy gyümölcsből préselik ki a levet. Ezzel az elorzott vitalitással erősitették meg a kapcsot önmaguk és a sötét oldal között. És ezzel nyújtották meg éveik számát, jóval a nekik rendelteken túl is"

A szövegkörnyezet alapján Tashu nem Palpatine-ról hanem az ősi sithekről beszél! Ugyanis ő többek közt afféle történész is.

• Like 1
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ez érdekes és fontos infó! Bár nem hinném, hogy Snoke sith, ez mégis jó alap. Viszont ha Tashu tudta ezt akkor Palpatine is. A módszert valószínűleg nem ismerték.

Szerkesztette: Ody Mandrell

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hm, ez érdekes, erre már nem is emlékeztem (mondjuk a könyv minősége miatt ez azért nem meglepő számomra). De úgy tűnik, ez is lehet egy kis morzsa.

Viszont a képen nem Tashu szerepel, hanem Janus Greejatus (mellette pedig Sim Aloo). Mindkettő meghalt a II. Halálcsillagon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Egy rajongói oldalon írták, hogy ő azaz ürge, de most már látom, hogy ezt benézték (én meg elhittem :))

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez