Ugrás a kommentre
Darth Sky

Star Wars: Doctor Aphra

Recommended Posts

A Star Wars: Doktor Aphra egy Kieron Gillen által írt és Kev Walker által rajzolt sorozat a Marvel kiadó gondozásában. Az első szám 2016. december 7-én jelent meg Amerikában, a Star Wars: Darth Vader szériából megismert régészt állítva a középpontba. A történet az Egy új remény és A Birodalom visszavág között játszódik, melyből megismerhetjük Aphra további kalandjait, illetve múltját. A nő csapatát droidjai: Tripla-Zéró és Beetee, valamint a wookiee fejvadász: Krrsantan gyarapítják.

A magyar változat teljes egészében Maitheny Dániel érdeme, én csak a lektorálást végzem.

Az 1. rész magyarul.

da1.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi ezt is.

Egyébként 6 rész után szerintem az egyik legjobb jelenleg futó marvel képregény.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Köszi szépen :D

Érdekesen kezdődött el a sorozat. Aphra és a két droid nekem már a Vader sorozatban is nagy kedvenceim voltak, így örültem annak, amikor bejelentették, hogy jön ez a sorozat. Bíztató kezdés érdekes karakterekkel. Várom a folytatást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Doctor Aphra #1-6:

Tetszett, kicsit lassabban indult be a sztori, mint arra gondoltam, de szépen megágyazott sok mindennek.

Jedha és Eadu említése, a Yavin-4 feltűnése mind-mind csupa finomság volt számomra.

Aphra ábrázolásával voltak gondjaim, nagyon változó volt a rajzolás, ami egy kicsit kizökkentett a történetből. A droidok még mindig jók, és

Aphra apja is érdekes karakter volt a maga úgymond "fanatizmusával".

Kíváncsian várom a következő részeket. 10/7.5

Ha jól tudom, csak 15 részes lesz e sorozat, viszont a készítők azt nyilatkozták, hogy akik túlélik a 15. rész végét, azok egy újabb ongoing sorozat részei lesznek. Mivel a 12. számban

megjelenik Vader, ezért nem jósólok hosszú életet a régész kisasszonynak. :para:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Doctor Aphra #1-6:

Tetszett, kicsit lassabban indult be a sztori, mint arra gondoltam, de szépen megágyazott sok mindennek.

Jedha és Eadu említése, a Yavin-4 feltűnése mind-mind csupa finomság volt számomra.

Aphra ábrázolásával voltak gondjaim, nagyon változó volt a rajzolás, ami egy kicsit kizökkentett a történetből. A droidok még mindig jók, és

Aphra apja is érdekes karakter volt a maga úgymond "fanatizmusával".

Az ilyen kikacsintások tetszenek a képregényekben, már az egységesség miatt is.

A Poe Dameron sorozatban is bejöttek az ilyenek.

Hol olvastad, hogy csak 15 részes lesz?

Szerkesztve: - luke19

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Hol olvastad, hogy csak 15 részes lesz?

A képregények topikban tomcsi írta még régebben:

Infók az Aphra doctor képregényről!

Kieron Gillen, a hamarosan magyarul is megjelenő Darth Vader képregény szerzője lett az a szerencsés, aki megírhatta az új Star Wars kánon első olyan képregényének a sztoriját, amelyik nem valamely ismert szereplő(k)re fókuszált. A Doctor Aphra főszereplői pedig azok a karakterek, akiket ő a Vader-képregényhez mellékszereplőnek kreált: az archeológus Doctor Aphra, a vuki fejvadász Black Krrsantan, valamint a két gyilkolásmániás droid, Triple-Zero és BT-1.

A történetben a díszes társaság összefog Aphra rég látott apjával, hogy felkutassák egy ősi, eretnek Jedi csoport, az Ordu Aspectu nyomait. Gillen elárulta, hogy a sorozatot 15 részesre tervezték, és a története egy kerek egész, azaz kapunk majd egy lezárást. Ugyanakkor hozzátette, hogy vannak tervei egy következő szériára, tehát újabb 15 kötetre is - azokkal a szereplőkkel, akik a 15. rész végére életben maradnak...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Akkor a Doctor Aphra Annual-lal lesz meg együtt a 15 füzet? Mert úgy tudom, hogy a 14. számmal ér véget a 9. számtól induló sztori.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem hiszem. A 2015 -ös Darth Vadernél is azt mondták, hogy 25 füzetes lesz, és abba ugye a Vader Down illetve az Annual nem számított bele. Ha minden a tervek szerint alakul, akkor az utolsó szám - a 15. - decemberben fog érkezni, szóval 1 év alatt lezavarják Aphra kalandját.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Már a 17. számról is láttam hírt. Ezek szerint a sorozat nem áll meg a 15. számnál, ahogy korábban a hírek szóltak.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Kíváncsi vagyok erre a sorozatra. Az új kánon képregények karakterei közül Aphra a legkiemelkedőbb.

Az első néhány számon kívül a többit nem olvastam, de érdekel. Ha minden igaz, az ősi időkről is kapunk infómorzsákat.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Már a 17. számról is láttam hírt. Ezek szerint a sorozat nem áll meg a 15. számnál, ahogy korábban a hírek szóltak.

Nagyon úgy néz ki, aminek én kifejezetten örülök. Bár néha a rajzolása nem tetszik, attól még a történet és a karakterek nagyon jók, így érdemes figyelemmel követni a sorozatot.

44 perccel korábban, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok erre a sorozatra. Az új kánon képregények karakterei közül Aphra a legkiemelkedőbb.

Az első néhány számon kívül a többit nem olvastam, de érdekel. Ha minden igaz, az ősi időkről is kapunk infómorzsákat.

Igen kapunk, és várom, hogy mikor fogják ezeket újra elővenni, és mélyebben beleásni magukat. 

A 14. számtól elkezdődött egy új történetszál, aminek a neve Remastered. Érdekesen fejeződött be a szám, nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezzel az úgymond új felállással mit fognak kezdeni. De amúgy ha jól olvastam, akkor már a 15. számtól nem Kieron Gillen az író, hanem valaki más. Kíváncsian várom, hogy ez majd miféle változást fog eredményezni - ha fog egyáltalán. a 15. számot nem Kieron Gillen írta, viszont a 16. számtól kezdve ketten írják ezt a szériát.  

Szerkesztve: - Bence1997
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Kár hogy a magyar változat leállt. Áprilisban volt az első szám azóta csend van körülötte.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Kár hogy a magyar változat leállt. Áprilisban volt az első szám azóta csend van körülötte.

Igen, sajnos a magyar változatot egy felelőtlen emberre bíztam, így a folytatások elmaradtak. De mint később kiderült, szerencsére ki fogja adni a Szukits.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
20 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Igen, sajnos a magyar változatot egy felelőtlen emberre bíztam, így a folytatások elmaradtak. De mint később kiderült, szerencsére ki fogja adni a Szukits.  

Köszi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ